PDA

View Full Version : [Συζήτηση] Ο Σύνθετος Χάρτης. "Εκεί που το εγώ γίνεται εμείς"



Χρήστος Άρχος
25-04-2011, 10:02 PM
Έλα να γίνουμε αστέρι μου ένα, μία σχέση, μία ψυχή, μια ματιά, μια ζωή. Ο σύνθετος χάρτης μπορεί να μας πει πολλά για το αν μπορούμε να ζήσουμε μαζί με κάποιο άτομο. είναι πάρα πολλά τα ζευγάρια που για όσο διάστημα ζουν χώρια και έχουν σχετικά διαφορετικές ζωές, περνούν πολύ καλά και είναι αγαπημένα ενώ όταν αποφασίσουν να συζήσουν, καταλαβαίνουν πως δεν μπορούν να συμβαδίσουν. Συναντάμε βέβαια και την αντίθετη περίπτωση, με ζευγάρια που έχει ο καθένας τη ζωή του, και στις κοινές τους στιγμές δεν περνούν και τόσο καλά, όμως όταν πάρουν την απόφαση να συζήσουν, είναι σαν να ζούσαν μαζί χρόνια σε ένα περιβάλλον αρμονίας. Όλα αυτά μπορούμε να τα εξηγήσουμε μέσω του σύνθετου χάρτη, ο οποίος ενεργοποιείται βέβαια από την πρώτη στιγμή της γνωριμίας αλλά γίνεται ακόμα πιο αισθητός όταν το ζευγάρι συγκατοικεί.


Ακολουθούν απορίες και συζήτηση επί του άρθρου: Ο Σύνθετος Χάρτης. "Εκεί που το εγώ γίνεται εμείς" (http://php56.astrowin3.org/forum/%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%C E%AF%CE%B1-150/%CE%BF-%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B8%CE%B5%CF%84%CE%BF%CF%82-%CF%87%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CE%B5%CE%AF-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CE%B3%CF%8E-%CE%B3%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CE%B5%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CF%82-12514/)

Katerina Paraskevopoulou
25-04-2011, 10:16 PM
Πόσο σημαντικό είναι να έχουμε ώρα γέννησης και των δύο προσώπων; Υπάρχει περίπτωση να αρκεί η γνώση της ώρας μόνο του ενός;

Ευχαριστώ

Χρήστος Άρχος
25-04-2011, 10:28 PM
Πόσο σημαντικό είναι να έχουμε ώρα γέννησης και των δύο προσώπων; Υπάρχει περίπτωση να αρκεί η γνώση της ώρας μόνο του ενός;

Ευχαριστώ

Καλησπέρα σας. Για τη δημιουργία σύνθετου χάρτη δυστυχώς χρειάζεται και η ώρα, εκτός αν κάνετε τη σύνθεση μόνο ως προς το ζωδιακό μήκος όπου εκεί θα μειωθεί βέβαια η αποτελεσματικότητα της μεθόδου.

taurine
26-04-2011, 12:12 AM
Καλησπέρα κι από εμένα.
Θεωρώ πως ο Χάρτης Davison, λειτουργεί πάρα πολύ καλά.

Επίσης, η συναστρία γενέθλιου/προοδευτικού και αντιστρόφως, είναι εξαιρετικά κατατοπιστική και αποκαλυπτική.Θέλει λιγάκι διάβασμα παραπάνω,αλλά αξίζει τον κόπο.

Linda23
26-04-2011, 09:59 AM
¨οταν λέτε Ωροσκόπος και κυβερνητης πλατήτης εννοείτε του συνθετου χαρτη... (αν ναι πως το βρισκουμε αυτό?) ή εννοειτε τους ωροσκόπους των 2 ατόμων...και τους κυβερνητες αυτων (των ωροσκόπων αντίστοιχα?

maria76
27-04-2011, 01:31 AM
Αν πας στους χάρτες σου και φτιάξεις ένα σύνθετο θα σου βγάλει και τον ωροσκόπο του(του σύνθετου).Αυτόν εννοεί.