PDA

View Full Version : Έντονος ¶ρης σε γυναικείο ωροσκόπιο



aurelia
30-01-2011, 03:14 PM
Νομίζω Λουλουδένια ότι η ποσειδώνεια χροιά στο ωροσκόπιό σου λόγω των Ιχθύων γλυκαίνει το δυναμισμό του Κριού
(ευχής έργο είναι μιας και είσαι γυναίκα) που όπως λες σε χαρακτηρίζει λόγω της Σελήνης και ιδίως του ¶ρη που είναι και στη θέση του και μάλιστα στον πρώτο οίκο! Αναρωτιέμαι βέβαια αν έχεις και καλλιτεχνικές ανησυχίες ή γενικώς μια ευαισθησία λόγω του ωροσκόπου..? Αν θες πες μας που είναι τοποθετημένος ο γενέθλιος Ποσειδώνας τι όψεις κάνει κτλ!

ΛΟΥΛΟΥΔΕΝΙΑ
30-01-2011, 04:24 PM
Νομίζω Λουλουδένια ότι η ποσειδώνεια χροιά στο ωροσκόπιό σου λόγω των Ιχθύων γλυκαίνει το δυναμισμό του Κριού
(ευχής έργο είναι μιας και είσαι γυναίκα) που όπως λες σε χαρακτηρίζει λόγω της Σελήνης και ιδίως του ¶ρη που είναι και στη θέση του και μάλιστα στον πρώτο οίκο! Αναρωτιέμαι βέβαια αν έχεις και καλλιτεχνικές ανησυχίες ή γενικώς μια ευαισθησία λόγω του ωροσκόπου..? Αν θες πες μας που είναι τοποθετημένος ο γενέθλιος Ποσειδώνας τι όψεις κάνει κτλ!

Ο Ποσειδώνας μου είναι στον Τοξότη. Μάλλον γι αυτό ερωτεύομαι Τοξότες και δεν βλέπω μπροστά μου!!!! Μια φορά ερωτεύτηκα έναν Καρκίνο και αναρωτιόμουν γιατί!! Μετά κατάλαβα: Είχε Σελήνη στον Τοξότη ακριβώς επάνω στον Ποσειδώνα μου!!! Μετά σου λένε "γιατί πιστεύεις στην αστρολογία"!!!!

Νομίζω ότι ο Ποσειδώνας δεν με γλυκαίνει καθόλου:embarrest . Εϊμαι δυναμική, νευρική και ευέξαπτη όπως ακριβώς θέλει ο ¶ρης στον Κριό και στον 1ο οίκο και με τον Ουρανό απέναντι!!!!:cry:

Κατά βάθος, είμαι πολύ ευαίσθητη αλλά δεν το δείχνω καθόλου και αυτό το πληρώνω...

Victory
30-01-2011, 04:42 PM
Γλυκιά μου Λουλουδένια εδώ μέσα μόνο γλυκύτητα βγαζεις ...και από τις απαντήσεις που έλαβες, γλυκύτητα παίρνεις....μήπως λοιπόν να το δειχνεις και παραέξω για να σε "δουν " καλύτερα όσοι σε εχουν παρεξηγήσει? Σίγουρα ο φόβος του να μην πληγωθούμε είναι τοσο δυνατός όσο μια αντανακλαστική κίνηση του χεριού στη φωτιά...σε καταλαβαίνω γιατί εγώ κάνω ακριβώς το αντίθετο για αρχή εξαπατάμαι και μετά βγαίνει ό, τι πιο απόμακρο και παγωμένο έχω μέσα μου...Αντιδρούμε αντιστρόφως ανάλογα, και έχουμε τον ίδιο Πωσειδώνα.. Ισως να είναι κα΄τι που ένας πιο εμπειρος θα μπορούσε να μας βοηθήσει...

ΛΟΥΛΟΥΔΕΝΙΑ
30-01-2011, 04:54 PM
Γλυκιά μου Λουλουδένια εδώ μέσα μόνο γλυκύτητα βγαζεις ...και από τις απαντήσεις που έλαβες, γλυκύτητα παίρνεις....μήπως λοιπόν να το δειχνεις και παραέξω για να σε "δουν " καλύτερα όσοι σε εχουν παρεξηγήσει? Σίγουρα ο φόβος του να μην πληγωθούμε είναι τοσο δυνατός όσο μια αντανακλαστική κίνηση του χεριού στη φωτιά...σε καταλαβαίνω γιατί εγώ κάνω ακριβώς το αντίθετο για αρχή εξαπατάμαι και μετά βγαίνει ό, τι πιο απόμακρο και παγωμένο έχω μέσα μου...Αντιδρούμε αντιστρόφως ανάλογα, και έχουμε τον ίδιο Πωσειδώνα.. Ισως να είναι κα΄τι που ένας πιο εμπειρος θα μπορούσε να μας βοηθήσει...

Μάλλον δεν βοηθάει καθόλου και το επαγγελμά μου (είμαι μηχανολόγος μηχανικός) και δουλεύω μέσα στους άντρες και δεν επιβιώνεις αν βγάζεις τον 'θυληκό" σου εαυτό. Και δεν είναι εύκολο τη μισή μέρα να είσαι "σκύλος" και την άλλη μισή "γατούλα"!!!

Γι αυτό οι γυναίκες μακριά από "αντρικά" επαγγέλματα!!! Κομμώτριες!!!! Αισθητικοί!!!! Θυληκά!!! ¶σε που οι άντρες δεν σε πλησιάζουν αν έχεις αντρικό επάγγελμα. Σε βλέπουν ΚΑΙ ανταγωνιστικά!!!

Όσο για το παγωμένο... είναι του ζωδίου!!! Όσο και να αγαπάμε, φαινόμαστε απόμακροι και ψυχροί!!! Μα ζώδιο είναι αυτό που έχουμε????:toung:

SAGIVI
30-01-2011, 05:12 PM
Μάλλον δεν βοηθάει καθόλου και το επαγγελμά μου (είμαι μηχανολόγος μηχανικός) και δουλεύω μέσα στους άντρες και δεν επιβιώνεις αν βγάζεις τον 'θυληκό" σου εαυτό. Και δεν είναι εύκολο τη μισή μέρα να είσαι "σκύλος" και την άλλη μισή "γατούλα"!!!

Γι αυτό οι γυναίκες μακριά από "αντρικά" επαγγέλματα!!! Κομμώτριες!!!! Αισθητικοί!!!! Θυληκά!!! ¶σε που οι άντρες δεν σε πλησιάζουν αν έχεις αντρικό επάγγελμα. Σε βλέπουν ΚΑΙ ανταγωνιστικά!!!

Όσο για το παγωμένο... είναι του ζωδίου!!! Όσο και να αγαπάμε, φαινόμαστε απόμακροι και ψυχροί!!! Μα ζώδιο είναι αυτό που έχουμε????:toung:
Κατ αρχην ειμαστε στο σωστο topic η θα τουμπαρουμε στη τρυπα παλι?Η κολλητη μου ειναι Υδροχοος με σεληνη στους διδυμους και ειναι απολυτως θηλυκη.Αυτο νομιζω που τρομαζει ειναι ο αρσενικος λογος ,το αρσενικο μυαλο και η αρσενικη ψυχη.Αυτα εχουν να κανουν με σεληνη ,ερμη και τις οψεις τους.
Λουλουδενια μου νομιζω οτι η εκφραση του αρη σου ειναι το επαγγελμα σου.Νομιζω ταιριαζει απολυτα.Επισης ενας αρης στον πρωτο οικο και μαλιστα στην πιο δυναμικη του εκφραση, ειμαι σιγουρη οτι ελκυει αυτο που οριζουμαι ως <αρσενικο>.Ενας τετοιος αντρας λοιπον δεν μπορει να τρομαζει απο μια επαγγελματια που παταει στα ποδια της.
Σκεφτομαι το αντιθετο ακριβως.Μηπως αυτη η εικονα που βγαινει εξω απο τον ωροσκοπο,ερχεται τελικα σε αντιθεση με την ευαισθησια των ιχθυων και τελικα εκει ειναι το προβλημα.Μηπως αυτη η ευαισθησια ειναι τελικα που στο τελος τους μπερδευει?
Πιστευω καταλαβαινεις απολυτα.

Θα ηθελα την γνωη πιο εμπειρων απο εμας, Αυτο που παρουσιαζουε στον κοσμο απ τον ωροσκοπο μας και τελικα οι επιταγες του ηλιου μας βασανιζει πολυ κοσμο ,κι εμενα μαζι

Θα ηθελα να μα ελεγε ενας αστρολογος σε πιο σημειο του ωροσκοπιου μας θα μπορουσαμε να εστιασουμε για να το ισορροπησουε.

Ασ βοηθησει καποιος πιο εμπειρος.

Victory
30-01-2011, 05:15 PM
Α, διαφωνώ, τι εξέλιξη θα βίωνε ο κόσμος σαν σύνολο χωρίς εμάς? Μπορεί να γίνεται με τρόπο ...ακομψο , αλλά καμιά αλλαγή και ώθηση δεν ειναι κομψή ή δεν την νιώθουμε κομψή αφού μας ξεβολεύει. Οσο για το επάγγελμα, επετρεψε μου να σου πω ότι τα ίδια έλεγα και γω για πολλά χρόνια, αλλά δεν ισχύει γιατι υπήρχαν και άλλες γυναίκες στον ίδιο χώρο που απλά δεν ένιωθαν τόση ανασφάλεια με τοη γυναικεία τους φύση ή τοσο έντονα αρσενικές, και ήταν πολύ απλά, θηλυκά και σε πολύ καλύτερη κατάσταση από μένα που έπρεπε να επιβιώνω από τον ανταγωνισμό που ...(λυπάμαι που θα το πω) εγώ δημιουργούσα αθελά μου...δυστυχώς ειναι αλήθεια!!! Οι περισσότερες γυναίκες απλά ήταν πιο ευέλικτες και με πολύ περισσοτερη διπλωμάτια. Φυσικά η ζωή για εκείνες ήταν πιο εύκολη..αλλά θα μου πεις ποσο "νόστιμη" είναι η εύκολη ζωή?!!!! νΚαλή μου Υδροχοούλα!!!

taurine
30-01-2011, 07:46 PM
Γι αυτό οι γυναίκες μακριά από "αντρικά" επαγγέλματα!!! Κομμώτριες!!!! Αισθητικοί!!!! Θυληκά!!! ¶σε που οι άντρες δεν σε πλησιάζουν αν έχεις αντρικό επάγγελμα. Σε βλέπουν ΚΑΙ ανταγωνιστικά!!!





Δεν μπορείς να φανταστείς ΠΟΣΟ ΣΥΜΦΩΝΩ, ΠΟΣΟ ΣΕ ΝΙΩΘΩ, ΠΟΣΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΣΤΟ ΠΕΤΣΙ ΜΟΥ, όλα όσα εννοείς.
Στην "κοινωνία ανδρών", παλεύεις να αποδείξεις ότι το ότι επειδή είσαι γυναίκα, δεν είναι ανασταλτικός παράγοντας για την εξέλιξη σου στον επαγγελματικό στίβο, αλλά πρόκληση. Ο ¶ρης μου είναι στον Κριό, κάνει τρίγωνο με Κρόνο στον 8ο, και εξάγωνο με Δία στον 5ο.
Έχω δεχθεί κατάμουτρα την ειρωνεία, τη ζήλεια, τον εμπαιγμό από τους άνδρες, αλλά δεν "μάσησα". Όχι, δεν κρύβομαι στην αποθήκη και κλαίω. Απαντώ και το κόβω μαχαίρι. Μέσα μου όμως νιώθω τα ίδια μαχαίρια να με σκίζουν και εκεί είναι που αναρωτιέμαι, "Θεέ μου γιατί δεν με έκανες άντρα?" Γιατί να πρέπει μέσα σε 24 ώρες να υποδύομαι 3 διαφορετικούς ρόλους, ισάξια και ισόποσα?
Γιατί ένας άντρας να διαθέτει τόσα κιλά πρωτεινών, αμινοξέων και μυικού ιστού και άλλα τόσα καμμένα εγκεφαλικά κύτταρα?
Γιατί να πρέπει να καταπίνω συνθετικές προγεστερόνες για να περάσω με επιτυχία στίβο μάχης, για έναν ολόκληρο μήνα,χωρίς να αιμορραγήσω και να χάσω όλες τις δυνάμεις μου ? και αν νιώσω κανέναν σφάχτη, να αρχίσουν τα ειρωνικά σχόλια περί καταμήνιου κύκλου?
ΓΙΑΤΙ? Διότι η σφραγίδα του ¶ρη στο χάρτη μας, δείχνει αν θα δεχτούμε φυσιολογικά τη θηλυκότητά μας, ή θα την δέσουμε πισθάγκωνα με τη ζώνη της Ιππολύτης.

Ουφ!
Νιώθοντας τη μαύρη τρυπα να πλησιάζει, σταματώ εδώ,τα ειπα και ηρέμησα. :banana
Αγαπητά αγόρια του SITE, όχι δεν έχω τίποτε μαζί σας.:respect: Αντίθετα, δημιουργήσατε έναν ιστότοπο ιδιαίτερα αγαπητό στο γυναικείο κοινό,κάτι που σημαίνει πως ξέρετε να ακούτε τον παλμό της γυναίκας, και γενικά τα vibes της θηλυκής σκέψης!

Μητσάκος
30-01-2011, 08:55 PM
.......................
Στην "κοινωνία ανδρών", παλεύεις να αποδείξεις ότι το ότι επειδή είσαι γυναίκα, δεν είναι ανασταλτικός παράγοντας για την εξέλιξη σου στον επαγγελματικό στίβο, αλλά πρόκληση. Ο ¶ρης μου είναι στον Κριό, κάνει τρίγωνο με Κρόνο στον 8ο, και εξάγωνο με Δία στον 5ο.
.................................................. .
Αγαπητά αγόρια του SITE, όχι δεν έχω τίποτε μαζί σας.:respect: Αντίθετα, δημιουργήσατε έναν ιστότοπο ιδιαίτερα αγαπητό στο γυναικείο κοινό,κάτι που σημαίνει πως ξέρετε να ακούτε τον παλμό της γυναίκας, και γενικά τα vibes της θηλυκής σκέψης!

Μην ανησυχείς, όλα αυτά θα αλλάξουν.....
"Οι καιροί νερό θα φέρουν, έτσι λέν' αυτοί που ξέρουν"...:bigsmile:

katiakiss
30-01-2011, 08:59 PM
Σιγά καλέ taurine…όλε! Τι έπαθες βραδιάτικο καλό μου κορίτσι; Διάβαζα… Διάβαζα τα «γιατί» σου και έλεγα ότι τώρα θα βγει ο Κούρκουλος να αναφωνήσει «Τι κάνετε μωρέ; Φτάνει! Όχι άλλο κάρβουνο!»

Έτσι είναι για τις γυναίκες που έχουμε έντονο ¶ρη. Σκούρα τα πράγματα. Όμως, αν δεν είχες τόσο έντονο ¶ρη, δεν θα είχες αυτού του είδους την αγανάκτηση ώστε να γράφεις όλα αυτά τα «γιατί». Δεν θα είχες δώσει τόσες κερδισμένες μάχες και δεν θα ήσουν έτοιμη να δώσεις άλλες τόσες.
Ο δρόμος προς την κατάκτηση της προσωπικής κορυφής, δεν ήταν ποτέ αναίμακτος και στρωμένος με ροδοπέταλα .

Λουλουδένια, συμπεραίνω ότι το «λουλουδένια» είναι μια ύστατη διαμαρτυρία προς αυτούς που δεν αναγνωρίζουν την θηλυκή και ευαίσθητη πλευρά. Μήπως φταίει και λίγο ο υπερτροφικός μας ¶ρης; Μας επιτρέπει τέτοιες «ήττες»;

taurine
30-01-2011, 09:28 PM
Μην ανησυχείς, όλα αυτά θα αλλάξουν.....
"Οι καιροί νερό θα φέρουν, έτσι λέν' αυτοί που ξέρουν"...:bigsmile:
Μητσάκο, χαίρομαι που "σ'ακούω", μετά από πολύ καιρό....
Το ξέσπασμά μου, δεν περιλαμβάνει εσένα..
Σχόλασα στις 5 το απόγευμα, από τις 6 το πρωί που άλλαξα τους βραδινούς....
Για να αποδείξω (η ηλίθια) πως δεν ζητώ ιδιαίτερη μεταχείριση ως γυναίκα-μητέρα...

Μακάρι να φέρουν νεράκι οι καιροί, να ξανασερβίρει ο Γανυμήδης νέκταρ στους Θεούς, να μπεί ο Ποσειδώνας στα Ψαράκια, μπας και μας κάνει λίγο καλύτερους ανθρώπους..
Να σαι καλά Μητσάκο ΜΑΣ, και να προσέχεις τις γυναίκες του site! χε χε!

aurelia
30-01-2011, 09:48 PM
Παιδιά με έχετε ενθουσιάσει! :nuts:Εγω ένα θέμα για εμπεριεχόμενους οίκους άνοιξα και το θέμα πήρε διαστάσεις κοινωνικοπολιτικόδιαφυλετ ικές!!
Δεν είναι ο ¶ρης μας (ή μαλλον ο ¶ρης 'σας' γιατί εμένα είναι λίγο ψοφιος (χαχα) στον Καρκίνο) είναι το πως έχει διαμορφωθεί η σημερινή κοινωνία τα τελευταία 30 χρόνια...
Δεν παιρνάμε κρίση οικονομική, περνάμε κρίση ΑΞΙΩΝ, συνείδησης κοινωνικής και ατομικής, έχουμε σαν ανθρωπότητα χάσει τον προσανατολισμό και την επαφή με την αληθινή φύση των πραγμάτων, της ζωής, την επαφή με τη συμπαντική ροή και γενικώς ο σημερινός άνθρωπος βρίσκεται σε ΣΥΓΧΥΣΗ!!! (Εγώ καλά είμαι για τους άλλους λεω :toung:)

Πως λοιπόν αυτό να μην επηρεάζει τις σχέσεις των 2 φύλων? Να μην δημιουργεί ανταγωνισμό και ανάγκη για επικράτηση?

Δεν υπάρχουν αντρικά και γυναικεία επαγγέλματα...Δεν υπάρχουν αντρικά και γυναικεία μυαλά...

Ο καθένας μας, είτε άντρας είτε γυναίκα, βρίσκεται στο προσωπικό, δικό του μονοπάτι της αυτοπραγμάτωσης είτε μέσα από το επάγγελμα που διάλεξε, είτε από τις σχέσεις τους με τους άλλους, είτε μέσα από τη δημιουργία.. (δείτε ποιος οίκος είναι πιο τονισμένος για μια πρώτη εικόνα) και πορεύεται με βάση τα βιώματά του, τις δεξιότητές του και πάνω από όλα την όρεξή του για εξέλιξη μέσω της κατανόησης του εαυτού του...της αυτογνωσίας. (Αυτό είναι και η αστρολογία per me!)

taurine
30-01-2011, 10:24 PM
Τί έχω πάθει σήμερα και κακοποιώ έτσι τα θέματα στα φορουμ? :sad2:
Διαχείριση, ΣΥΓΝΩΜΗ.
Μάλλον θα φταίει ο ¶ρης μου που βγήκε απόψε τσάρκα με το ρόπαλο!

aurelia
30-01-2011, 10:53 PM
Taurine!!! 'Ο ¶ρης βγήκε...βγήκε παγανιάααα" χεχε αφιερωμένο! Έλα να μιλήσουμε για τον ¶ρη λοιπόν για να ξεχαστείς κιόλας. Πες μου, εμένα ο ¶ρης βρίσκεται στις 29,49 του Καρκίνου..
Να θεωρήσω ότι είναι στον Λέοντα? Τι λες?
Οι άντρες μου αρέσει να είναι προστατευτικοί, με φαρδιές πλάτες κι ανοιχτές αγκαλιές, να με φροντίζουν και να με προσέχουν (Καρκίνος). Από την άλλοι μου αρέσει να είναι επιβλητικοί, γενναιόδωροι, να ξεχωρίζουν στην παρέα (Λέοντας).

Οι αντιδράσεις μου όμως είναι σχετικά μαζεμένες, λειτουργώ συναισθηματικά και δεν κάνω το πρώτο βήμα (Καρκίνος). Όμως μ'αρέσει να φαίνομαι σε πλήθος και σαν παιδάκι ήμουν αρχηγός στην παρέα, πρόεδρος στην τάξη κτλ (Λέοντα).

Πως θα θεωρούσες την 29,49 μοίρα?

taurine
30-01-2011, 11:12 PM
Με τα λίγα που γνωρίζω, καραμπαμπάμ αναιρετική μοίρα, ο ¶ρης σου χρωματίζεται από τη λιονταρίσια φύση, άρα λειτουργεί θετικά, αν και κάπου κάπου έχει και τις κλειστές του. Γνωρίζω δύο γυναίκες με ¶ρη σε καρκίνο. Η μία σε 12ο οίκο, έχει τρομερές ανασφάλειες. Η δεύτερη στον 4ο, είναι καταπληκτική μητέρα, και φροντίζει τους πάντες!
Ένας άνδρας που γνώριζα κάποτε με ¶ρη στον Καρκίνο, και στον 7ο, ήταν χμ... καλός... ξέρεις ....να μη λέω τέτοια πράγματα τώρα!:embarrest
Μια χαρά ο ¶ρης σου!;)

a8nva888
30-01-2011, 11:39 PM
ρε κορίτσια τι κακό έχει ένας ισχυρός άρης σε γυναικείο ωροσκόπιο?Στην εποχή μας ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να διεκδικείς και να μη<χαρίζεσαι> που λένε!:bigsmile:και ο δικός μου άρης στον 1ο!στους διδύμους και με 2 ωραιότατα τρίγωνα με τον ερμή και τον κρόνο στο 10ο και ένα έξάγωνο με το δια και στον 4ο!:bigsmile:Τί δηλαδή δεν κατάλαβα αυτό ακυρώνει τη γυναικεία μας φύση?Εγώ νομίζω ότι και αντράκια είμαστε και τσαχπινογαργαλιάρες αν χρειαστεί....:laugh::bigsmile:και νομίζω ότι οι τρελιάρες επιβιώνουν "σήμερις" που έλεγε κ η αξέχαστη βασιλειάδου!

ΛΟΥΛΟΥΔΕΝΙΑ
30-01-2011, 11:42 PM
....Επισης ενας αρης στον πρωτο οικο και μαλιστα στην πιο δυναμικη του εκφραση, ειμαι σιγουρη οτι ελκυει αυτο που οριζουμαι ως <αρσενικο>.Ενας τετοιος αντρας λοιπον δεν μπορει να τρομαζει απο μια επαγγελματια που παταει στα ποδια της.
Σκεφτομαι το αντιθετο ακριβως.Μηπως αυτη η εικονα που βγαινει εξω απο τον ωροσκοπο,ερχεται τελικα σε αντιθεση με την ευαισθησια των ιχθυων και τελικα εκει ειναι το προβλημα.Μηπως αυτη η ευαισθησια ειναι τελικα που στο τελος τους μπερδευει?
Πιστευω καταλαβαινεις απολυτα.

Νομίζω ότι ο ¶ρης συμβολίζει τον άντρα που θέλουμε εμείς να έχουμε δίπλα μας και ότι εγώ θέλω άντρα "αρσενικό". Όμως ίσως έχεις δίκιο ότι τους άντρες τους μπερδεύει η ευαισθησία του ιχθύ σε αντίθεση με τον άρη στον κριό. Όμως εξαφανίζονται απότομα και δεν προλαβαίνω να μάθω γιατί!!! (¶ρης σε αντίθεση με τον Ουρανό στον 7ο):cry:

a8nva888
31-01-2011, 12:04 AM
λουλουδένια αυτοι που εξαφανίζονται δεν σου αξίζουν γιατί δεν μπορούν κατανοήσουν την ιδιαιτερη φύση σου,το σχήμα οξύμωρο που σε χαρακτηρίζει από τη μία ο δυναμισμός,η τόλμη ίσως και το θράσος του άρη στον 1ο και από τη άλλη ο ρομαντισμός,το εύθραυστο των ιχθύων σε κάνουν μοναδική:love:,σε κάνουν αυτό που είσαι...ο συγκερασμός,ο δημιουργικός συγκερασμός όμως αυτών των χαρακτηριστικών,θεωρώ πως εξιτάρει το ανδρικό φύλο και σίγουρα δεν το αφήνουν παγερά αδιάφορο...η αδιαφορία σου-η καλύτερα η αίσθηση ότι αποπνέεις κάτι το απόμακρο,αίσθηση που μπορεί και να μην ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα-ίσως πηγάζει από αλλού!Ένα είναι βέβαιο αυτοι που έφυγαν δε σε κατάλαβαν άρα άξιζαν να μείνουν δίπλα σου?:love:

maria76
31-01-2011, 12:19 AM
Εγώ πάλι τόσα που είπατε για τον Αρη,φαντάζομαι τον ίδιο τον Αρη,σαν ένα πολύ κούκλο που εμφανιζόταν ως ο θεός του πολέμου σε κάτι σειρές παλιότερα με τον Ηρακλή.Ηταν απίστευτα κακός και γοητευτικός!
Οι περισσότεροι άντρες κομπλάρουν πάντως με τις δυναμικές γυναίκες.Και όσοι έχουν γυναίκες πιο ήπιων τόνων(Αρης στους Διδύμους και 12ο),θα προτιμούσαν μια πιο δυναμική γυναίκα!!Ελεοοοοοοοοοοοοοο οος!!
Δε νομίζω πάντως ότι τα επαγγέλματα που δεν είναι τόσο γυναικεία στερούνται θηλυκότητας,ίσα ίσα,που οι ρόλοι δεν είναι οι αναμενόμενοι και η φαντασία εξάπτεται..

taurine
31-01-2011, 12:40 AM
Εγώ νομίζω ότι και αντράκια είμαστε και τσαχπινογαργαλιάρες αν χρειαστεί....:laugh::bigsmile:και νομίζω ότι οι τρελιάρες επιβιώνουν "σήμερις" που έλεγε κ η αξέχαστη βασιλειάδου![/QUOTE]


Συμφωνώ και επαυξάνω!

(Και η Δέσποινα Στυλιανοπούλου χρησιμοποιούσε την έκφραση!)

ΛΟΥΛΟΥΔΕΝΙΑ
31-01-2011, 12:43 AM
λουλουδένια αυτοι που εξαφανίζονται δεν σου αξίζουν γιατί δεν μπορούν κατανοήσουν την ιδιαιτερη φύση σου,το σχήμα οξύμωρο που σε χαρακτηρίζει από τη μία ο δυναμισμός,η τόλμη ίσως και το θράσος του άρη στον 1ο και από τη άλλη ο ρομαντισμός,το εύθραυστο των ιχθύων σε κάνουν μοναδική:love:,σε κάνουν αυτό που είσαι...ο συγκερασμός,ο δημιουργικός συγκερασμός όμως αυτών των χαρακτηριστικών,θεωρώ πως εξιτάρει το ανδρικό φύλο και σίγουρα δεν το αφήνουν παγερά αδιάφορο...η αδιαφορία σου-η καλύτερα η αίσθηση ότι αποπνέεις κάτι το απόμακρο,αίσθηση που μπορεί και να μην ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα-ίσως πηγάζει από αλλού!Ένα είναι βέβαιο αυτοι που έφυγαν δε σε κατάλαβαν άρα άξιζαν να μείνουν δίπλα σου?:love:

Σωστά!! Αυτοί έχασαν!!:toung:

Το απόμακρο και ψυχρό το βγάζουν οι υδροχόοι. Έτσι μας καταλογίζουν και δεν ξέρω γιατί. Ίσως γιατί δεν γινόμαστε "στενός κορσές" γιατί δεν θέλουμε κι εμείς να μας καταπιέζουν. Εγώ προσωπικά, είμαι τόσο φιλελεύθερη και δημοκρατική που ο άλλος νομίζει ότι είμαι αδιάφορη. Τί να πώ??

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
31-01-2011, 01:21 AM
Taurine!!! 'Ο ¶ρης βγήκε...βγήκε παγανιάααα" χεχε αφιερωμένο! Έλα να μιλήσουμε για τον ¶ρη λοιπόν για να ξεχαστείς κιόλας. Πες μου, εμένα ο ¶ρης βρίσκεται στις 29,49 του Καρκίνου..
Να θεωρήσω ότι είναι στον Λέοντα? Τι λες?
Οι άντρες μου αρέσει να είναι προστατευτικοί, με φαρδιές πλάτες κι ανοιχτές αγκαλιές, να με φροντίζουν και να με προσέχουν (Καρκίνος). Από την άλλοι μου αρέσει να είναι επιβλητικοί, γενναιόδωροι, να ξεχωρίζουν στην παρέα (Λέοντας).

Οι αντιδράσεις μου όμως είναι σχετικά μαζεμένες, λειτουργώ συναισθηματικά και δεν κάνω το πρώτο βήμα (Καρκίνος). Όμως μ'αρέσει να φαίνομαι σε πλήθος και σαν παιδάκι ήμουν αρχηγός στην παρέα, πρόεδρος στην τάξη κτλ (Λέοντα).

Πως θα θεωρούσες την 29,49 μοίρα?

O Αρης ειναι στον καρκινο
και μαλιστα σε κρισιμη μοιρα :bigsmile:
εχω το μεσουρανημα μου εκει ακριβως
οτι και να κανουμε στην 29 του καρκινου ειναι......
κουκι:love:

aurelia
31-01-2011, 03:09 PM
O Αρης ειναι στον καρκινο
και μαλιστα σε κρισιμη μοιρα :bigsmile:
εχω το μεσουρανημα μου εκει ακριβως
οτι και να κανουμε στην 29 του καρκινου ειναι......
κουκι:love:

Δέσποινα γειά!Σαν να μου λες 'περαστικά' μας :bigsmile:
Έχω και το Δία σε κρίσιμη μοίρα, αλλά δεν το έχω ψάξει ποτέ να δω τι γίνεται όταν άξονας είναι στην 29η...Τι γίνεται? Εσύ δηλαδή πως αντιλαμβάνεσαι τον άξονα 4ος-10ος σε κρίσιμη μοίρα?

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
31-01-2011, 04:11 PM
Δέσποινα γειά!Σαν να μου λες 'περαστικά' μας :bigsmile:
Έχω και το Δία σε κρίσιμη μοίρα, αλλά δεν το έχω ψάξει ποτέ να δω τι γίνεται όταν άξονας είναι στην 29η...Τι γίνεται? Εσύ δηλαδή πως αντιλαμβάνεσαι τον άξονα 4ος-10ος σε κρίσιμη μοίρα?

κοιτα εδω δεν μιλαμε για εναν Αρη [αν και στον καρκινο ειναι μμμμ......]
ο αξονας αυτος 4ος -10ς
και 1ος-7ος
ειναι τα πρωτα που πρεπει να κοιταμε..
εννοειτε οτι παρα πολυ δυσκολα τον βιωσα τον 4ο-10ο
και με κρονο μεσα στον 4ο και με εμπεριεχομενο μεσα ζωδιο υδροχοο-λιονταρι
αντιστοιχα
κατα την ταπεινη μου γνωμη πιστευω οταν καποιο ζωδιο ειναι εμπεριεχωμενο
κατι παραπανω εχουν να μας πουν αυτοι οι οικοι ,[περροσοτερες ισως δυσκολιες ]
και ποσο παραπανω ο αξονας αυτος ε;
ολος μου ο χαρτης ολοι μου οι οικοι
η ζωη μου ,το μονοπατι της εξεληξης μου
απο εκει εξαρτιωταν..
ομως στο χερι μας ειναι να τα φερουμε τα πανω κατω
και να κατανοησουμε τον εαυτο μας..
τα λαθη μας..
τις επιλογες μας
και διωρθοσουμε και να καλυτερεψουμε τον τομεα -οικο που μας ματωνει...

Υ.Γ ο παρορμητισμος του καρκινου και αιγωκερου
να τον εχεις παντα στον νου σου...
και να εισαι προσεκτικη




φιλικα κουκι

SAGIVI
31-01-2011, 04:34 PM
....Επισης ενας αρης στον πρωτο οικο και μαλιστα στην πιο δυναμικη του εκφραση, ειμαι σιγουρη οτι ελκυει αυτο που οριζουμαι ως <αρσενικο>.Ενας τετοιος αντρας λοιπον δεν μπορει να τρομαζει απο μια επαγγελματια που παταει στα ποδια της.
Σκεφτομαι το αντιθετο ακριβως.Μηπως αυτη η εικονα που βγαινει εξω απο τον ωροσκοπο,ερχεται τελικα σε αντιθεση με την ευαισθησια των ιχθυων και τελικα εκει ειναι το προβλημα.Μηπως αυτη η ευαισθησια ειναι τελικα που στο τελος τους μπερδευει?
Πιστευω καταλαβαινεις απολυτα.

Νομίζω ότι ο ¶ρης συμβολίζει τον άντρα που θέλουμε εμείς να έχουμε δίπλα μας και ότι εγώ θέλω άντρα "αρσενικό". Όμως ίσως έχεις δίκιο ότι τους άντρες τους μπερδεύει η ευαισθησία του ιχθύ σε αντίθεση με τον άρη στον κριό. Όμως εξαφανίζονται απότομα και δεν προλαβαίνω να μάθω γιατί!!! (¶ρης σε αντίθεση με τον Ουρανό στον 7ο):cry:
Λουλουδενια μου, ειμαι υπερ της αποψης οσων υποστηριζουν.οτι εινα αμφιδρομη η επιδραση ενος πλανητη. Δηλ σου αρεσουν οι <αρσενικοι>,αλλα ταυτοχρονα τους αρεσεις κι εσυ.
Ο Αρης αντιθεση με τον Ουρανο δειχνει κατα την γνωμη μου
και καποιες αστραπιαιες αντιδρασεις δικες σου και οχι μονο την ξαφνικη δικη τους αποχωρηση.

Εσυ βεβαια ξερεις καλυτερα πως εισπραττεις αυτη την οψη.

Γενικοτερα, επειδη εχω κι εγω Αρη στον Καρκινο στον 7ο, τα θετικα που εχω εισεπραξει ειναι ενα συζυγο, πολυ δρατηριο και δημιουργικο.
Οι διαφωνιες βεβαια πανε συννεφο...

Ταυρινα αν γυρισω πολυ πολυ πισω .συνφωνω για τους ανδρες που εχουν Αρη στο Καρκινο.....

jungle
31-01-2011, 05:40 PM
Γεια σας κοριτσια!!!
Κ εγω "ψοφιο" αρη εχω στον καρκινο..
Παντα ημουν υποτονικη, κ ποτε δεν ειχα το θαρρος κ τη δυναμη
να απαιτησω....
Τα παιδια μου συνεχεια με πειραζουν, οτι ειμαι
η Σταυρουλα απο το 'καφε της χαρας....΄ χαχαχα
αλλα δεν με πειραζει, γιατι ετσι κ αλλιως δεν εχω το θαρρος
ν αλλαξω χαρακτηρα!!!!

Victory
31-01-2011, 05:47 PM
Καλησπέρα και από μένα, ενδιαφέρουσα συζητηση ο Αρης. Για να δω τι αποψη εχετε για Αρη στους Ιχθυς και σε ντρικό ωροσκόπιο.....Προσωπικα όταν το βλέπω απλά απομακρύνομαι χωρίς να δώσω λόγο και αφορμή.....μπρρρρ

SAGIVI
31-01-2011, 05:51 PM
Γεια σας κοριτσια!!!
Κ εγω "ψοφιο" αρη εχω στον καρκινο..
Παντα ημουν υποτονικη, κ ποτε δεν ειχα το θαρρος κ τη δυναμη
να απαιτησω....
Τα παιδια μου συνεχεια με πειραζουν, οτι ειμαι
η Σταυρουλα απο το 'καφε της χαρας....΄ χαχαχα
αλλα δεν με πειραζει, γιατι ετσι κ αλλιως δεν εχω το θαρρος
ν αλλαξω χαρακτηρα!!!!
Εχω διαβασει και δεν το γραφω για να σου δωσω κουραγιο, οτι συνηθως ο Αρης ειναι υποτονικος οταν ο ηλιος ειναι ισχυρος.
Εσυ λοιπον που εισαι κριαρινα γιατι στενοχωριεσαι?

SAGIVI
31-01-2011, 05:58 PM
Δεν εχω προσωπικη αποψη.Αλλα αν μια κοπελλα εχει Αφροδιτη στους Ιχθεις , μια χαρα θα ειναι μου φαινεται.
Η αν αυτος εχει Ηλιο στο Σκορπιο ,φανταζομαι παλι δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.

jungle
31-01-2011, 06:02 PM
Εχω διαβασει και δεν το γραφω για να σου δωσω κουραγιο, οτι συνηθως ο Αρης ειναι υποτονικος οταν ο ηλιος ειναι ισχυρος.
Εσυ λοιπον που εισαι κριαρινα γιατι στενοχωριεσαι?

Οχι, δεν με στεναχωρει, γιατι ετσι κ αλλιως εχω συμβιβαστει....
Οσο για το κριαρινα, επειδη ειμαι στο μεταιχμιο- 20 Απρ.-
ο ηλιος ειχε μπει στον ταυρο τη χρονια που γεννηθηκα....
ειναι λαθος της διαχειρησης.

SAGIVI
31-01-2011, 06:16 PM
Οχι, δεν με στεναχωρει, γιατι ετσι κ αλλιως εχω συμβιβαστει....
Οσο για το κριαρινα, επειδη ειμαι στο μεταιχμιο- 20 Απρ.-
ο ηλιος ειχε μπει στον ταυρο τη χρονια που γεννηθηκα....
ειναι λαθος της διαχειρησης.
Α μηπως μπορεις να μας πεις, πως βιωσες το τριγωνο του διελευνοντα Πλουτωνα?
Σε λιγο θα κανει τριγωνο με τον δικο μου ηλιο, και απο καιρο το εχω δει πολυ θετικα, σαν να προκειται να γινει κατι πολυ καλο.

Victory
31-01-2011, 06:22 PM
Από τους αντρες που εχω γνωρίσει , οχι μονο σε προσωπικο επιπεδο (πρ. σύζυγος) αλλά και σε επαγγελματικό, είναι ό,τι πιο υπουλο και υποχθόνιο εχει να δώσει ο Αρης. Βέβαια επιβιώνει με τις λιγότερο δυνατές φθορες , μάχες και απώλειες...δεν λέω , αλλά κορίτσια αλήθεια ειναι σαν τον Γερολαδά τον Περίφημο ...κατα ένα περίεργο τρόπο όλοι τους χωρίς να δω χαρτη πρώτα συτό μου βγάζουν. Χαίρομαι που χάνω με Αρη στον Κριο!!!! Οσο για σας που τον εχετε στον Καρκίνο ειναι νομίζω πολύ πιο θηλυκός και ταιριαστος με την φύση μας απ΄ότι ο Αρης στον Κριο... Στο φινάλε για σκεφτείτε και τον Αρη στον Σκορπιό;)

SAGIVI
31-01-2011, 06:26 PM
Από τους αντρες που εχω γνωρίσει , οχι μονο σε προσωπικο επιπεδο (πρ. σύζυγος) αλλά και σε επαγγελματικό, είναι ό,τι πιο υπουλο και υποχθόνιο εχει να δώσει ο Αρης. Βέβαια επιβιώνει με τις λιγότερο δυνατές φθορες , μάχες και απώλειες...δεν λέω , αλλά κορίτσια αλήθεια ειναι σαν τον Γερολαδά τον Περίφημο ...κατα ένα περίεργο τρόπο όλοι τους χωρίς να δω χαρτη πρώτα συτό μου βγάζουν. Χαίρομαι που χάνω με Αρη στον Κριο!!!! Οσο για σας που τον εχετε στον Καρκίνο ειναι νομίζω πολύ πιο θηλυκός και ταιριαστος με την φύση μας απ΄ότι ο Αρης στον Κριο... Στο φινάλε για σκεφτείτε και τον Αρη στον Σκορπιό;)
Αχ κοριτσακι μου, προτιμουσα τον Αρη στον Σκορπιο, απο τον Ποσειδωνα στον Σκορπιο,που εχω τωρα.

Victory
31-01-2011, 06:32 PM
χαχααχα, δεν ξέρω πως ειναι να εχεις πλανήτες στον Σκορπιό αλήθεια!!! Η καλύτερη μου φίλη επί 20ετίας, αλλά που απλά δεν 'αντεχα αλλο και τελείωσε, είχε Σελήνη, Αρη στο Σκορπιό Τετραγωνισμένα με Κρόνο στον Ταυρο.

jungle
31-01-2011, 06:43 PM
Α μηπως μπορεις να μας πεις, πως βιωσες το τριγωνο του διελευνοντα Πλουτωνα?
Σε λιγο θα κανει τριγωνο με τον δικο μου ηλιο, και απο καιρο το εχω δει πολυ θετικα, σαν να προκειται να γινει κατι πολυ καλο.

Ο πλουτωνας ειχε αρχιζει να τριγωνιζει τον ηλιο μου εδω κ 3 περιπου χρονια
απο τις τελευταιες μοιρες του τοξοτη. Η αλλαγη που εφερε στη ζωη μου ειναι
σαρωτικη!!! Μια αλλαγη που αρχισε χωρις να το καταλαβω, αργα κ μυστικα...
πρωτα μεσα μου κ μετα με γεγονος. Σαν κατι καλο να περιμενα κ εγω,
αλλα δεν ξερω τελικα ποσο καλο ητανε.... κ νομιζω οτι αν γυριζα πισω το χρονο....
κ μπορουσα να επιλεξω, θα επελεγα κατι αλλο. Μπερδευτηκε η ζωη μου κ το
καταλβα ξαφνικα.....Προσωπικα νομιζω οτι κ το τριγωνο του πλουτωνα
φερνει τετοιες αλλαγες, που δεν ειναι βεβαιο οτι τις θελουμε.........

SAGIVI
31-01-2011, 06:46 PM
χαχααχα, δεν ξέρω πως ειναι να εχεις πλανήτες στον Σκορπιό αλήθεια!!! Η καλύτερη μου φίλη επί 20ετίας, αλλά που απλά δεν 'αντεχα αλλο και τελείωσε, είχε Σελήνη, Αρη στο Σκορπιό Τετραγωνισμένα με Κρόνο στον Ταυρο.
Οπωσδηποτε ο Ποσειδωνας δεν λειτουργει σαν ενας προσωπικος πλανητης στον Σκορπιο.
Δυστυχως κανει κανει τετραγωνο με τον Κρονο στον Υδροχοο.
Αυτο το τραγωνο θυμιζει την δικη σου γενια, αλλα και στην δικη μου περιπτωση και στις φιλες μου τουλαχιστον δεν υπηρχε εμπλοκη με ναρκωτικες ουσιες.

Περισσοτερο το εισπραττουε σαν διαψευση ονειρων η καθεμια αναλογα στον οικο που βρισκονται η ειναι κυβερνητες.

Η διαψευση ονειρων, ειναι βεβαια κατι πολυ σοβαρο μεγαλωνοντας και βλεποντας οτι ο χρονος περναει(Κρονος).

Το μεγαλο μαθημα ειναι νομιζω, η αποδοχη,του οτι καποια πραγματα δεν θα γινουν οπως θελουμε τελικα και ο επαναπροσδιορισμος τους.

Προσωπικα για μενα ειναι βαρυ αυτο.


Αλλα τι να κανουμε. Ποιος μπορει να τα βαλλει με Κρονο-Ποσειδωνα?

SAGIVI
31-01-2011, 06:54 PM
Καλη μου Jungle καταλαβαινω απολυτα τι εννοεις.
Ηδη εχει επιδρασει ενα γεγονος το οποιο ουτε φανταζομουνα, αλλα ηδη νομιζω πως δεν ηταν ο,τι καλυτερο μπορουσε να συμβει.

Αναγκαστικα περιμενω τις εξελιξεις.:unsure::unsure::unsure:

Σ ευχαριστω πολυ

Πολυ μ εντυπωσιασε που νοιωθεις το ιδιο.

Victory
31-01-2011, 06:58 PM
Προσωπικά εγώ μέχρι στιγμής αδυνατώ!!! Και νομίζω ότι αυτό το τέλειο που είπες περί επαναπροσδιορισμού και για να ολοκληρώσω, επανατοποθέτησης είναι τελικά πολύ δύσκολο . Ειναι αυτό που αναγνωρίζω στους περισσότερους (τακτοποιημένους ή βολεμένους ή ακομα τους ψηλά ιστάμενους) ως μέγα προσόν απόν τη μια και τεράστια υποκρισία από την άλλη...

SAGIVI
31-01-2011, 07:15 PM
Προσωπικά εγώ μέχρι στιγμής αδυνατώ!!! Και νομίζω ότι αυτό το τέλειο που είπες περί επαναπροσδιορισμού και για να ολοκληρώσω, επανατοποθέτησης είναι τελικά πολύ δύσκολο . Ειναι αυτό που αναγνωρίζω στους περισσότερους (τακτοποιημένους ή βολεμένους ή ακομα τους ψηλά ιστάμενους) ως μέγα προσόν απόν τη μια και τεράστια υποκρισία από την άλλη...
Εχω την εντυπωση οτι μιλαμε για κατι διαφορετικο. Τουλαχιστον εγω δεν μιλαω για ζητηματα εσωτερικων αξιων η αρχων.

Ας πουμε οτι αν θελεις κατι η καποιον και βλεπεις οτι δεν γινεται, η ωριμοτητα που ερχεται με την ηλικια σε κανει ν αποδεχθεις την θεση του αλλου, χωρις πεισμα. Απλα αναγνωριζεις πιο ευκολα το δικαιωμα του αλλου, οτι δεν θελει αυτος και μπαινεις πιο ευκολα στην θεση του.

Παλι νομιζω οτι δεν το εξηγησα καλα, αλλα καπως ετσι.

Το τετραδωνο για το οποιο συζηταμαι, καλως η κακως, οταν ενεργοποιηθει, μας βγαζει απο την ουτοπια. Τα υπολοιπα ειναι δικο μας θεμα πως θα τα διαχειριστουμε.

Οταν ημουνα τριαντα ετων ηταν αδιανοητο να κανω πισω και αντικειμενικα ειχα δικιο.

Παρα δε τον Αρη στον Καρκινο, ημουν απιστευτα παρορμητικη και ειμαι ακομη σε μεγαλο βαθμο. Μην ξεχναμε οτι κι ο Καρκινος παρορμητικος ειναι και ολοι οι προσωπικου μου πλανητες ειναι στα παρορμητικα.

Αναγκαστικα εμαθα την υπομονη, με τεραστιο ψυχικο κοστος ειναι αληθεια.

Victory
31-01-2011, 07:21 PM
Καλή μου μάλλον η διαφορετικότητα στην τοποθέτηση μάλον προδίδει την διαφορετική οικοθεσία των πλανητών μας και τα διαφορετικά ζωδια βέβαια. Πωσειδώνας στην αρχη του Τοξότη. Παντως ουτως ή άλλως η επανατοποθέτηση είναι σίγουρη....όπως προστάζει εξάλλου το ξύπνημα του Μεγα Δασκάλου Κρόνου (μέσω του τετραγώνου) μεγαλώνοντας ....

SAGIVI
31-01-2011, 07:24 PM
Καλή μου μάλλον η διαφορετικότητα στην τοποθέτηση μάλον προδίδει την διαφορετική οικοθεσία των πλανητών μας και τα διαφορετικά ζωδια βέβαια. Πωσειδώνας στην αρχη του Τοξότη. Παντως ουτως ή άλλως η επανατοποθέτηση είναι σίγουρη....όπως προστάζει εξάλλου το ξύπνημα του Μεγα Δασκάλου Κρόνου (μέσω του τετραγώνου) μεγαλώνοντας ....
Ναι τα νευρα μου,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,



Εννοειται για τον κρονο βεβαια

jungle
31-01-2011, 07:30 PM
.

Οταν ημουνα τριαντα ετων ηταν αδιανοητο να κανω πισω και αντικειμενικα ειχα δικιο.

Παρα δε τον Αρη στον Καρκινο, ημουν απιστευτα παρορμητικη και ειμαι ακομη σε μεγαλο βαθμο. Μην ξεχναμε οτι κι ο Καρκινος παρορμητικος ειναι και ολοι οι προσωπικου μου πλανητες ειναι στα παρορμητικα.

Αναγκαστικα εμαθα την υπομονη, με τεραστιο ψυχικο κοστος ειναι αληθεια.

Σα να βλεπω τον εαυτο μου στα τριαντα!!!!!! Μονο που ημουν παρορμητικη
εκει που δεν επρεπε κ οταν δεν επρεπε...
Οσο για την υπομονη κ το κοστος της......'το τεραστιο' ...ειναι μηδαμινη ποσοτητα...

κρασακι
31-01-2011, 07:33 PM
Jungle αν το τρίγωνο έφερε όλα αυτά σε σέν, αναρωτιέμαι τι να φέρνει ένα τετράγωνο που το θεωρώ το χειρότερο ή μια αντίθεση.. προσωπικά πάντα πίστευα ότι ένα τέτοιο τρίγωνο φέρνει εσωτερικές αλλαγές και κάποιο γεγονός αλλά όχι τόσο συνταρακτικό. Μόνο αυτή την όχψη είχες ενεργοποιημένη και πιο δυνατή στο ωροσκόπιο σου ή έπαιζε παράλληλα και καμια άλλη? Καμιά βαρβάτη διέλευση απο οίκο ας πούμε..? Ρωτάω απο περιέργεια.

jungle
31-01-2011, 07:45 PM
Jungle αν το τρίγωνο έφερε όλα αυτά σε σέν, αναρωτιέμαι τι να φέρνει ένα τετράγωνο που το θεωρώ το χειρότερο ή μια αντίθεση.. προσωπικά πάντα πίστευα ότι ένα τέτοιο τρίγωνο φέρνει εσωτερικές αλλαγές και κάποιο γεγονός αλλά όχι τόσο συνταρακτικό. Μόνο αυτή την όχψη είχες ενεργοποιημένη και πιο δυνατή στο ωροσκόπιο σου ή έπαιζε παράλληλα και καμια άλλη? Καμιά βαρβάτη διέλευση απο οίκο ας πούμε..? Ρωτάω απο περιέργεια.

Η πιο δυνατη ενεργοποιημενη οψη νομιζω οτι ηταν του πλουτωνα, ο οποιος
στο ωροσκοπιο μου τα τελευταια χρονια σχηματισε ενα μεγαλο τριγωνο
με τον ηλιο μου στην αρχη-αρχη του ταυρου κ το γενεθλ. πλουτωνα μου στην
αρχη της παρθενου!
Αλλη βαρβατη διελευση ηταν κ αυτη του κρονου απο τον πρωτο μου
πριν 3 περιπου χρονια, αλλα εκει μουδωσε μονο μπατσιες για τιμωρια....
Ο ουρανος εχει χρονια που καθεται στον 7ο μου......τι αλλο να υποθεσω?
Μονο στο μεγαλο τριγωνο του πλουτωνα το αποδιδω....

katiakiss
31-01-2011, 07:55 PM
Από τους αντρες που εχω γνωρίσει , οχι μονο σε προσωπικο επιπεδο (πρ. σύζυγος) αλλά και σε επαγγελματικό, είναι ό,τι πιο υπουλο και υποχθόνιο εχει να δώσει ο Αρης. Βέβαια επιβιώνει με τις λιγότερο δυνατές φθορες , μάχες και απώλειες...δεν λέω , αλλά κορίτσια αλήθεια ειναι σαν τον Γερολαδά τον Περίφημο ...κατα ένα περίεργο τρόπο όλοι τους χωρίς να δω χαρτη πρώτα συτό μου βγάζουν. Χαίρομαι που χάνω με Αρη στον Κριο!!!! Οσο για σας που τον εχετε στον Καρκίνο ειναι νομίζω πολύ πιο θηλυκός και ταιριαστος με την φύση μας απ΄ότι ο Αρης στον Κριο... Στο φινάλε για σκεφτείτε και τον Αρη στον Σκορπιό;)Κυρίες μου καλησπέρα! Σας μιλάει ένας πονεμένος ¶ρης στον Αιγόκερω, καβάλα στον ζενίθ και τετράγωνο με Πλούτωνα.

Τα περιστατικά και τα προσωπικά βιώματα που αναφέρετε, δεν έχουν να κάνουν με την θέση του ¶ρη μόνο. Το πώς θα εκφραστεί ένας ¶ρης, άσχετα από την θέση στην οποία βρίσκεται, είναι θέμα συνδυασμού ολόκληρου του ωροσκοπίου.

Ας μη ξεχνάμε ότι η θέση του ¶ρη μας δεν είναι μόνο το σύνολο των ιδιοτήτων του, αλλά και της εντύπωσης που αυτός προκαλεί σε τρίτους.
Ένας ¶ρης στον Κριό και στον 1ο οίκο σε ένα γυναικείο ωροσκόπιο, δεν αποτελεί μια ανεξήγητη κατάρα και μια συνεχόμενη μάχη με το αντρικό φύλλο.
Αντίθετα θα έλεγα ότι χρησιμοποιώντας την κοινή λογική, είναι εντελώς εξηγήσιμο.
Αν δεχτούμε ότι στη σχέση μεταξύ θηλυκού\αρσενικού, το αρσενικό καλείται να κάνει αισθητό τον ¶ρη του, τότε λίγοι είναι εκείνοι που μπορούν να το κάνουν εύκολα, έχοντας μπροστά τους ένα θηλυκό με πιο αρσενικό ¶ρη από τον δικό τους.

Ως εκ τούτου ΛΟΥΛΟΥΔΕΝΙΑ μου, μου φαίνεται πολύ φυσικό να εμπλακείς με κάποιον άντρα που είχε ισχυρό ¶ρη. Έμοιαζε τουλάχιστον αρκετά πιο αρσενικός από άλλους , οπότε μπορούσες να αισθάνεσαι ότι κρατάς τον ρόλο του θηλυκού μέσα στην σχέση.
Στην πραγματικότητα, ένας ¶ρης στον Κριό και στον 1ο οίκο, απολαμβάνει τις μάχες και έλκεται από αντάξιους, ισχυρούς αντιπάλους. Μην ξεχνάς λοιπόν ότι ο 8ος οίκος του Κριού είναι ο Σκορπιός και ένας ¶ρης σε αυτό το ζώδιο, ξυπνά μέσα σου ανομολόγητες δυνάμεις, αλλά και ανησυχίες.

Ένας ¶ρης στον Καρκίνο, σε ένα γυναικείο ωροσκόπιο, δεν θα φέρει την γυναίκα στην απόγνωση της μάχης της με το αντρικό φύλλο. Στην πραγματικότητα δεν θα φέρει την απόγνωση καμιάς τέτοιας μάχης, γιατί αυτός ο ¶ρης δεν νιώθει άνετα με τέτοιου είδους μάχες. Το πεδίο του είναι το συναίσθημα και όχι ο ανταγωνισμός. Όταν όμως έρθει η ώρα του να δώσει την μάχη του, παρακινημένος από καθαρά συναισθηματικούς λόγους, ο «σαματάς» που μπορεί να προκαλέσει, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τον ¶ρη στον Κριό ή τον Αιγόκερω και τον Σκορπιό.

Θα σας καταθέσω και κάτι. Η αδελφή μου έχει ¶ρη στον Καρκίνο (και ζώδιο Καρκίνος) και από μικρή ήταν επιθετική και εύθικτη με όλα! Συχνά, όταν ήμασταν μικρές, σήκωνε χέρι για του ψήλου το πήδημα. Εγώ που υποτίθεται έχω τον Κριό στον ωροσκόπο και ¶ρη στον Αιγόκερω, δεν έχω χειροδικήσει ως παιδί (και ως ενήλικη βέβαια) ποτέ στη ζωή μου. Η αδυναμία του ¶ρη της, μέχρι σήμερα την κάνει να προβάλει στους άλλους μια υποτιθέμενη υποτίμηση του δυναμικού της, και αυτό την περνά στην επίθεση.

Ελπίζω να βοήθησα λίγο στην εμβάθυνση της κουβέντας.

κρασακι
31-01-2011, 08:00 PM
Η πιο δυνατη ενεργοποιημενη οψη νομιζω οτι ηταν του πλουτωνα, ο οποιος
στο ωροσκοπιο μου τα τελευταια χρονια σχηματισε ενα μεγαλο τριγωνο
με τον ηλιο μου στην αρχη-αρχη του ταυρου κ το γενεθλ. πλουτωνα μου στην
αρχη της παρθενου!
Αλλη βαρβατη διελευση ηταν κ αυτη του κρονου απο τον πρωτο μου
πριν 3 περιπου χρονια, αλλα εκει μουδωσε μονο μπατσιες για τιμωρια....
Ο ουρανος εχει χρονια που καθεται στον 7ο μου......τι αλλο να υποθεσω?
Μονο στο μεγαλο τριγωνο του πλουτωνα το αποδιδω....

Δεν ξέρω βέβαια τι φύσεως γεγονός μπορεί να είχες, αλλά και ένας ουρανός στον 7ο σου, κάνοντας παράλληλα αντίθεση στον 1ο σου μπορεί να φέρει αρκετά, έχω και γω τα ίδια..Μάλλον είχες παράλληλα και τον ποσειδώνα στον 6ο σου. Και με τον κρόνο στον 1ο μου και εγώ για αρκετό διάστημα έφαγα μπάτσες όπως λες και αναθεώρησα και πολλά. :bigsmile:
Τώρα τι να πω, για εσωτερικές ανακατατάξεις μου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό, αλλά εσύ πιστεύεις ότι αυτά που βίωσες και ήταν σοβαρά ήταν λόγω του τριγώνου? Δεν έχω βιώσει τέτοια όψη με πλούτωνα και ήλιο, εμένα ωροσκόπο τριγωνίζει προς το παρόν, αλλά σε ρώτησα απο περιέργεια επειδή μου φάνηκε υπερβολικό χωρίς να είμαι και σίγουρη!

Victory
31-01-2011, 08:11 PM
Σέυχαριστούμε πολύ Κatiakiss για την τοποθέτηση σου!!!Προσωπικά με βοήθησε αρκετά :)

katiakiss
31-01-2011, 08:17 PM
Η πιο δυνατη ενεργοποιημενη οψη νομιζω οτι ηταν του πλουτωνα, ο οποιος
στο ωροσκοπιο μου τα τελευταια χρονια σχηματισε ενα μεγαλο τριγωνο
με τον ηλιο μου στην αρχη-αρχη του ταυρου κ το γενεθλ. πλουτωνα μου στην
αρχη της παρθενου!
Αλλη βαρβατη διελευση ηταν κ αυτη του κρονου απο τον πρωτο μου
πριν 3 περιπου χρονια, αλλα εκει μουδωσε μονο μπατσιες για τιμωρια....
Ο ουρανος εχει χρονια που καθεται στον 7ο μου......τι αλλο να υποθεσω?
Μονο στο μεγαλο τριγωνο του πλουτωνα το αποδιδω.... Να υποθέσεις ότι οι όψεις που αναφέρεις, μάλλον συνέδραμαν στην επαλήθευση των προοδευμένων σου πλανητών, της Ηλιακής επιστροφής και του Ηλιακού σου τόξου! :bigsmile:

jungle
31-01-2011, 08:23 PM
Δεν ξέρω βέβαια τι φύσεως γεγονός μπορεί να είχες, αλλά και ένας ουρανός στον 7ο σου, κάνοντας παράλληλα αντίθεση στον 1ο σου μπορεί να φέρει αρκετά, έχω και γω τα ίδια..Μάλλον είχες παράλληλα και τον ποσειδώνα στον 6ο σου. Και με τον κρόνο στον 1ο μου και εγώ για αρκετό διάστημα έφαγα μπάτσες όπως λες και αναθεώρησα και πολλά. :bigsmile:
Τώρα τι να πω, για εσωτερικές ανακατατάξεις μου φαίνεται απόλυτα φυσιολογικό, αλλά εσύ πιστεύεις ότι αυτά που βίωσες και ήταν σοβαρά ήταν λόγω του τριγώνου? Δεν έχω βιώσει τέτοια όψη με πλούτωνα και ήλιο, εμένα ωροσκόπο τριγωνίζει προς το παρόν, αλλά σε ρώτησα απο περιέργεια επειδή μου φάνηκε υπερβολικό χωρίς να είμαι και σίγουρη!

Κρασακι, πιστευω οτι το καθε γεγονος κ την υπερβολη του, ο καθενας
το εισπραττει διαφορετικα. Για μενα κ την καθημερινοτητα μου,
ηταν κατι που εφερε τα πανω, κατω..
Πρωτα κατι αρχισε να με τρωει εσωτερικα, κ τα επομενα επεισοδια
ηταν αναποφευκτα.
Καποιος αλλος μπορει να το βιωνε διαφορετικα κ να το χαιροτανε κιολας....
Εγω οχι!
Ξερω οτι προκαλει ενα αγχος να περιμενεις κ να μην ξερεις τι περιμενεις.
Το πως βιωνει ομως καθενας τα γεγονοτα του, εξαρταται απο το χαρακτηρα του
κ τις προσδοκιες του....

κρασακι
31-01-2011, 08:39 PM
Κρασακι, πιστευω οτι το καθε γεγονος κ την υπερβολη του, ο καθενας
το εισπραττει διαφορετικα. Για μενα κ την καθημερινοτητα μου,
ηταν κατι που εφερε τα πανω, κατω..
Πρωτα κατι αρχισε να με τρωει εσωτερικα, κ τα επομενα επεισοδια
ηταν αναποφευκτα.
Καποιος αλλος μπορει να το βιωνε διαφορετικα κ να το χαιροτανε κιολας....
Εγω οχι!
Ξερω οτι προκαλει ενα αγχος να περιμενεις κ να μην ξερεις τι περιμενεις.
Το πως βιωνει ομως καθενας τα γεγονοτα του, εξαρταται απο το χαρακτηρα του
κ τις προσδοκιες του....

Jungle δεν διαφωνώ σε κάτι απο αυτά που γράφεις πιο πάνω. Ο καθένας σίγουρα τα βιώνει κάποια γεγονότα διαφορετικά, άλλος πιο χαλαρά άλλος πιο έντονα.

Η απορία μου ήταν στο αν είσαι σίγουρη ότι η φύση του γεγονότος προκλήθηκε απο αυτό το τρίγωνο. Και αυτό το είπα γιατί μάνι μάνι είχες βαρύ πλανήτη στον 1ο σου που είναι ο πιο σημαντικός οίκος, εξίσου βαρύ στον 7ο σου που είχε να κάνει με σχέσεις σου, συνεργασίες και έναν ποσειδώνα στον 6ο που έπιανε και άλλου τομείς της ζωής σου. Εν ολίγοις ενεργοποιούνταν βασικοί τομείς της ζωής σου υποδεικνύοντας ότι θα είχες αναθεωρήσεις και αλλαγές αλλά και γεγονότα.
Αναρωτήθηκα μήπως το γεγονός που είχες οφειλόταν σε εκείνα και όχι σε ένα τέτοιο τρίγωνο που μου έκανε και μου κάνει πιο ήπιο σαν όψη. Δεν έχω σκοπό βρε να είμαι το πνεύμα αντιλογίας στα γραφόμενα σου, αλλά με πολύ απλή σκέψη απόρησα με αυτό που έγραψες. Ξαναλέω δεν την έχω ζήσει την όψη, απλώς τα υπόλοιπα μου φάνηκαν πιο χτυπητά ώστε να βγάλουν γεγονότα και γι'αυτό ρωτούσα τι πίστευες. :bigsmile:

SAGIVI
31-01-2011, 08:40 PM
Κοριτσια θα σας περιγραψω το εξης.

Αυτη την στιγμη που μιλαμε ο Κρονος καναι συνοδο με την γενεθλια σεληνη που επισης κανει συνοδο ακριβειας με το μεσουρανημα.
Αποτελεσμα Εναν ωραιο πυρετο. ενα γενικοτερο κλεισιμο στο σπιτι κλπ.

Ο διελαυνων Πλουτωνας απο τον πρωτο οικο κανει αντιθεση με αποκλιση 1ο στον Αρη, που βρισκεται στον 7ο και περιμενω να ολοκληρωθει η οψη.

Αποτελεσμα προς το παρον ειναι οτι μ εχει τσακισει η μεση μου.

Ο ιδιος Πλουτωνας βεβαια κι οχι αλλος, κανει τετραγωνο με αποκλινουσα οψη 1ο με τον γενεθλιο Ερμη, που βρισκεται στον 9ο και ειναι και κυβερνητης του ηλιου.

Αποτελεσμα προς το παρον , να με στειλει η διαχειριση χθες δυο φορες στην μαυρη τρυπα.:nuts::nuts::nuts::nuts::nuts::nuts:

Αυτα απο σκετες διελευσεις..

Τι λετε?

Victory
31-01-2011, 08:51 PM
Πολύ καλή!!!!! Περαστικούλια να προσέχεις γιατί ο χορός είναι δυνατός.... Μήπως υπάρχει κατι παρασκηνιακό που εξελίσσεται ? Από το Πλούτωνας Αρης μπορεί να είπα μπούρδα :embarrest

SAGIVI
31-01-2011, 08:53 PM
Πολύ καλή!!!!! Περαστικούλια να προσέχεις γιατί ο χορός είναι δυνατός.... Μήπως υπάρχει κατι παρασκηνιακό που εξελίσσεται ? Από το Πλούτωνας Αρης μπορεί να είπα μπούρδα :embarrest
Ειναι σιγουρο οτι επειδη ολα αυτα ειναι ανησυχιτικα, δεν νομιζω οτι μπορω να ειμαι αντικειενικη.

taurine
31-01-2011, 08:53 PM
Κοριτσια θα σας περιγραψω το εξης.

Αυτη την στιγμη που μιλαμε ο Κρονος καναι συνοδο με την γενεθλια σεληνη που επισης κανει συνοδο ακριβειας με το μεσουρανημα.
Αποτελεσμα Εναν ωραιο πυρετο. ενα γενικοτερο κλεισιμο στο σπιτι κλπ.

Ο διελαυνων Πλουτωνας απο τον πρωτο οικο κανει αντιθεση με αποκλιση 1ο στον Αρη, που βρισκεται στον 7ο και περιμενω να ολοκληρωθει η οψη.

Αποτελεσμα προς το παρον ειναι οτι μ εχει τσακισει η μεση μου.

Ο ιδιος Πλουτωνας βεβαια κι οχι αλλος, κανει τετραγωνο με αποκλινουσα οψη 1ο με τον γενεθλιο Ερμη, που βρισκεται στον 9ο και ειναι και κυβερνητης του ηλιου.

Αποτελεσμα προς το παρον , να με στειλει η διαχειριση χθες δυο φορες στην μαυρη τρυπα.:nuts::nuts::nuts::nuts::nuts::nuts:

Αυτα απο σκετες διελευσεις..

Τι λετε?
Περαστικά κοριτσάκι,
Ο Κρόνος, δυστυχώς είναι γενναιόδωρος με τα λουμπάγκα!:sad:

jungle
31-01-2011, 09:44 PM
[QUOTE=κρασακι;119428]Jungle δεν διαφωνώ σε κάτι απο αυτά που γράφεις πιο πάνω. Ο καθένας σίγουρα τα βιώνει κάποια γεγονότα διαφορετικά, άλλος πιο χαλαρά άλλος πιο έντονα.

Η απορία μου ήταν στο αν είσαι σίγουρη ότι η φύση του γεγονότος προκλήθηκε απο αυτό το τρίγωνο. Και αυτό το είπα γιατί μάνι μάνι είχες βαρύ πλανήτη στον 1ο σου που είναι ο πιο σημαντικός οίκος, εξίσου βαρύ στον 7ο σου που είχε να κάνει με σχέσεις σου, συνεργασίες και έναν ποσειδώνα στον 6ο που έπιανε και άλλου τομείς της ζωής σου.

κρασακι θα σου πω οτι ο ουρανος ετριξε τον 7ο μου, πριν 8 χρονια οταν
του χτυπησε την πορτα, αλλα το οικοδομημα δεν επεσε....καθοτι διατηρηταιο...!
Τωρα αν το γεγονος ηταν επακολουθο του πλουτωνα, δεν βαζω κ υπογραφη
μετα την επισημανση της κατιακιςς οτι μπορει να συνδιαζεται κ με το ηλιακο τοξο...

SAGIVI
31-01-2011, 10:14 PM
[QUOTE=κρασακι;119428]Jungle δεν διαφωνώ σε κάτι απο αυτά που γράφεις πιο πάνω. Ο καθένας σίγουρα τα βιώνει κάποια γεγονότα διαφορετικά, άλλος πιο χαλαρά άλλος πιο έντονα.

Η απορία μου ήταν στο αν είσαι σίγουρη ότι η φύση του γεγονότος προκλήθηκε απο αυτό το τρίγωνο. Και αυτό το είπα γιατί μάνι μάνι είχες βαρύ πλανήτη στον 1ο σου που είναι ο πιο σημαντικός οίκος, εξίσου βαρύ στον 7ο σου που είχε να κάνει με σχέσεις σου, συνεργασίες και έναν ποσειδώνα στον 6ο που έπιανε και άλλου τομείς της ζωής σου.

κρασακι θα σου πω οτι ο ουρανος ετριξε τον 7ο μου, πριν 8 χρονια οταν
του χτυπησε την πορτα, αλλα το οικοδομημα δεν επεσε....καθοτι διατηρηταιο...!
Τωρα αν το γεγονος ηταν επακολουθο του πλουτωνα, δεν βαζω κ υπογραφη
μετα την επισημανση της κατιακιςς οτι μπορει να συνδιαζεται κ με το ηλιακο τοξο...
Jungle μου γλυκεια, σε παρακαλω να μου επιτρεψεις να παρεμβω δεδομενου οτι ο Πλουτωνας κι εγω (ο ηλιος μου εννοω), κανουμε παρεα απο τοτε που γεννηθηκα.Βρισκεται στο Καζιμι οπως λενε οι αστρολογοι(015΄).

Το συναισθημα που υπαρχει δεν εχει με τον Ουρανο, δηλ. στρες αγχος,εκνευρισμος, καθομαι στα καρβουνα.

Ειναι οπως το περιγραφει το κρασακι. Υπογειο, ερχεται κατ ευθειαν απο μεσα, πραγματικα οπως περιγραφουν τον πλανητη στα βιβλια.

Αυτο διαρκει πολυ καιρο και δεν καταλαβαινεις γιατι ακριβως συμβαινει και τι ακριβως ειναι.

Το τριγωνο εδωσε στην φιλη μας μαλλον μια θετικη καταληξη που ομως δεν ηταν και η καλυτερη τελικα , απ οτι λεει η ιδια.

Παρομοια βλεπω κι εγω να εξελισσεται στην δικη μου ζωη.

jungle
01-02-2011, 11:44 PM
[QUOTE=jungle;119434]
Jungle μου γλυκεια, σε παρακαλω να μου επιτρεψεις να παρεμβω δεδομενου οτι ο Πλουτωνας κι εγω (ο ηλιος μου εννοω), κανουμε παρεα απο τοτε που γεννηθηκα.Βρισκεται στο Καζιμι οπως λενε οι αστρολογοι(015΄).

Το συναισθημα που υπαρχει δεν εχει με τον Ουρανο, δηλ. στρες αγχος,εκνευρισμος, καθομαι στα καρβουνα.

Ειναι οπως το περιγραφει το κρασακι. Υπογειο, ερχεται κατ ευθειαν απο μεσα, πραγματικα οπως περιγραφουν τον πλανητη στα βιβλια.

Αυτο διαρκει πολυ καιρο και δεν καταλαβαινεις γιατι ακριβως συμβαινει και τι ακριβως ειναι.

Το τριγωνο εδωσε στην φιλη μας μαλλον μια θετικη καταληξη που ομως δεν ηταν και η καλυτερη τελικα , απ οτι λεει η ιδια.

Παρομοια βλεπω κι εγω να εξελισσεται στην δικη μου ζωη.



Με δυσκολο....κολλητο....γεννηθη κες SAGIVI μου!!!!
Τον εχεις γνωρισει κ απο την καλη κ απο την αναποδη....

Εγω τον νοιωθω μονο στις διελευσεις του κ η επιδραση του με σοκαρει..
Την πρωτη μας επαφη την ειχαμε οταν ηρθε σε ακριβειας αντιθεση με
τον ηλιο μου στις 0 του σκορπιου. Κ τοτε αλλαγη ζωης....
Η δευτερη παρεα μας αρχισε πριν 2-3 χρονια με αυτα ακριβως τα συναισθηματα
που αναφερεις πιο πανω.....υπογειο, ερχεται κατ ευθειαν απο μεσα......διαρκει
πολυν καιρο κ δεν ξερεις τι ακριβως ειναι....
κ παρ ολο το τριγωνο, παλι δεν ειναι ο.τι καλυτερο θα ηθελες...

(στο ηλιακο τοξο, εχω τετραγωνο ηλ. ερμη με γενεθ. πλουτωνα
κ επισης τετραγωνο ηλ. πλουτωνα με γενεθ. αρη...
δηλ. ενας πλουτωνας που με εχει περικυκλωμενη απο παντου!)

Το τελος του στροβιλισματος δεν εχει ερθει ακομα....
τα γεγονοτα ειναι προς το παρον σε εξελιξη.....
Ισως ειμαι ακομα υπο την προστασια του τριγωνου του!

SAGIVI
02-02-2011, 11:38 AM
[QUOTE=SAGIVI;119436]



Με δυσκολο....κολλητο....γεννηθη κες SAGIVI μου!!!!
Τον εχεις γνωρισει κ απο την καλη κ απο την αναποδη....

Εγω τον νοιωθω μονο στις διελευσεις του κ η επιδραση του με σοκαρει..
Την πρωτη μας επαφη την ειχαμε οταν ηρθε σε ακριβειας αντιθεση με
τον ηλιο μου στις 0 του σκορπιου. Κ τοτε αλλαγη ζωης....
Η δευτερη παρεα μας αρχισε πριν 2-3 χρονια με αυτα ακριβως τα συναισθηματα
που αναφερεις πιο πανω.....υπογειο, ερχεται κατ ευθειαν απο μεσα......διαρκει
πολυν καιρο κ δεν ξερεις τι ακριβως ειναι....
κ παρ ολο το τριγωνο, παλι δεν ειναι ο.τι καλυτερο θα ηθελες...

(στο ηλιακο τοξο, εχω τετραγωνο ηλ. ερμη με γενεθ. πλουτωνα
κ επισης τετραγωνο ηλ. πλουτωνα με γενεθ. αρη...
δηλ. ενας πλουτωνας που με εχει περικυκλωμενη απο παντου!)

Το τελος του στροβιλισματος δεν εχει ερθει ακομα....
τα γεγονοτα ειναι προς το παρον σε εξελιξη.....
Ισως ειμαι ακομα υπο την προστασια του τριγωνου του!
Jungle μου για σου.

Την λυση την βρηκα μεγαλωνοντας αρκετα, οταν αποφασισα να μιλησω με εξειδικευμενους ανθρωπους.

Πραγματικα τωρα πια τον αγαπαω παρα πολυ.
Οπως αγαπαω πολυ και τον Κρονο μου κλπ

Η μεγαλη μου τρομαρα ειναι οταν ενεργοποιειται ο Ποσειδωνας.
Αυτον δεν τον εχω βαλει σε ταξη, ειδικα επειδη κανει τετραγωνο με τον Κρονο.

Τοτε τον περιγραφω, οτι ειναι σαν να παλευεις με τα κυματα.
Μην τον φοβασαι τον Πλουτωνα καθολου.
Ειμαι σιγουρη οτι σου εφερε πραγματικη αναγεννηση.

Ο Ποσειδωνας ομως φερνει φθορα σ οτι αγγιζει ο ατιμος με τετραγωνο.

Τίνα Ζαχαριάδου
02-02-2011, 11:48 AM
Πολύ πολύ σωστά Εφη.

Οι περισσότεροι από εσάς συνδέετε τον Πλούτωνα με τον θάνατο, κυριολεκτικό η μεταφορικό και ταυτόχρονα συνδυάζετε τον Ποσειδώνα με τα "καημένα" και "γλυκά" ψαράκια ξεχνώντας πως ο Ποσειδώνας φέρνει διάλυση κυριολεκτική ή μεταφορική.

Προσωπικά, ψηφίζω Πλούτωνα.:wacko:

SAGIVI
02-02-2011, 11:59 AM
Πολύ πολύ σωστά Εφη.

Οι περισσότεροι από εσάς συνδέετε τον Πλούτωνα με τον θάνατο, κυριολεκτικό η μεταφορικό και ταυτόχρονα συνδυάζετε τον Ποσειδώνα με τα "καημένα" και "γλυκά" ψαράκια ξεχνώντας πως ο Ποσειδώνας φέρνει διάλυση κυριολεκτική ή μεταφορική.

Προσωπικά, ψηφίζω Πλούτωνα.:wacko:
Απο την προσωπικη μου εμπειρια, οι λεξεις που χρησιμοποιησατε ειναι οι καλυτερες.

Ο ψυχολογος ειχε χρησιμοποιησει επισης μια ακομη καταπληκτικη ,.αποδομηση, αυτη σας θυμιζει Ποσειδωνα?
Εγω εκει τα απεδωσα ολα, σ αυτον κυριως και να διευκρινισω, οτι δεν αναφερομαι σε εξαρτησιογονες ουσιες στη προκειμενη περιπτωση.

maria76
04-02-2011, 01:36 PM
Αυτό που είπε η Τίνα είναι,ο Πλούτωνας συνδέεται με τον θάνατο,γι'αυτό μας φοβίζει.Και όλο λέμε μα δεν είναι μόνο ο θάνατος που συμβολίζει,αλλά κάποτε είναι και θάνατος..
Δλδ οι συνόδοι του Αρη στην ηλιακή,με Ερμή και Μεσουράνημα τι κάνουν στο περίπου?Σημαντικό μου κάνει..

SAGIVI
04-02-2011, 06:03 PM
Αυτό που είπε η Τίνα είναι,ο Πλούτωνας συνδέεται με τον θάνατο,γι'αυτό μας φοβίζει.Και όλο λέμε μα δεν είναι μόνο ο θάνατος που συμβολίζει,αλλά κάποτε είναι και θάνατος..
Δλδ οι συνόδοι του Αρη στην ηλιακή,με Ερμή και Μεσουράνημα τι κάνουν στο περίπου?Σημαντικό μου κάνει..
Μαρακι μου, δεν ρισκαρω προβλεψη ουτε γι αστειο. αφου δεν ειμαι ατρολογος.

Τσεκαρες παρομοιες ενδειξεις και απο το προοδευμενο και απο τις διελευσεις, ωστε να ενεργοποιηθουν σιγουρα?

maria76
04-02-2011, 10:10 PM
Aπό την ηλιακή μου τα είδα αυτά.Με τις προόδους τι να δω,για πότε?Μα δε γίνεται πρόβλεψη με μια συγκεκριμένη αναφορά έτσι κι αλλιώς,μια ιδέα ήθελα να πάρω.Σ'ευχαριστω πάντως:bigsmile:

ΛΟΥΛΟΥΔΕΝΙΑ
07-02-2011, 05:06 PM
Πολύ πολύ σωστά Εφη.

Οι περισσότεροι από εσάς συνδέετε τον Πλούτωνα με τον θάνατο, κυριολεκτικό η μεταφορικό και ταυτόχρονα συνδυάζετε τον Ποσειδώνα με τα "καημένα" και "γλυκά" ψαράκια ξεχνώντας πως ο Ποσειδώνας φέρνει διάλυση κυριολεκτική ή μεταφορική.

Προσωπικά, ψηφίζω Πλούτωνα.:wacko:

Τίνα μου, γι αυτό εγώ που έχω ωροσκόπο στα ψάρια και Ποσειδώνα στον Τοξότη, πο τοξότες με διαλύουν (κυριολεκτικά ή μεταφορικά)???:wacko:

afria
08-02-2011, 12:47 PM
Συμπάσχω και εγώ στο ζήτημα του ¶ρη. Έχω ωροσκόπο Κρίο και ¶ρη στο σκορπίο στον 7ο οίκο μου. Είμαι σε ένα επάγγελμα καθαρά ανδροκρατούμενο και μου βγαίνει απίστευτα το ανταγωνιστικό και επιθετικό στοιχείο θα έλεγα. Μάλιστα εκεί που άλλες κοπέλες σωπαίνουν είτε από σεβασμό προς τους ανώτερους είτε από φόβο εγώ ξεκινώ πόλεμο χωρίς μάλιστα να σκεφτώ τις συνέπειες και χωρίς να υπολογίζω κανένα. Είμαι τόσο παρορμητική μερικές φορές που τρομάζω και εγώ η ίδια. Αυτό είναι για μένα το χειρότερο στοιχείο του χαρακτήρα μου δεν έχω ίχνος διπλωματίας.

taurine
08-02-2011, 03:38 PM
Συμπάσχω και εγώ στο ζήτημα του ¶ρη. Έχω ωροσκόπο Κρίο και ¶ρη στο σκορπίο στον 7ο οίκο μου. Είμαι σε ένα επάγγελμα καθαρά ανδροκρατούμενο και μου βγαίνει απίστευτα το ανταγωνιστικό και επιθετικό στοιχείο θα έλεγα. Μάλιστα εκεί που άλλες κοπέλες σωπαίνουν είτε από σεβασμό προς τους ανώτερους είτε από φόβο εγώ ξεκινώ πόλεμο χωρίς μάλιστα να σκεφτώ τις συνέπειες και χωρίς να υπολογίζω κανένα. Είμαι τόσο παρορμητική μερικές φορές που τρομάζω και εγώ η ίδια. Αυτό είναι για μένα το χειρότερο στοιχείο του χαρακτήρα μου δεν έχω ίχνος διπλωματίας.
Πίστεψέ με, έχω αρχίσει ήδη και μαντεύω τί τραβάς και τί δουλειά κάνεις. ( ομοιοπαθούσα με ¶ρη στον Κριό) Οι άνδρες με τα τσίγκινα αστέρια, θέλουν να σωπαίνεις, για να νιώθουν "ανώτεροι", αλλά καμιά φορά, χρειάζεται ο πόλεμος, γιατί είναι "πατήρ πάντων".
Δεν είναι αξιοπρεπές να παραδίδουμε τα όπλα αμαχητί. Αν είναι να πέφτουμε, ας πέφτουμε "επί τας". με όση αξιοπρέπεια και θάρρος μας χαρίζει ο ¶ρης, κι ας ξεβολεύόνται κάποιοι.

aurelia
08-02-2011, 04:07 PM
Είμαι τόσο παρορμητική μερικές φορές που τρομάζω και εγώ η ίδια. Αυτό είναι για μένα το χειρότερο στοιχείο του χαρακτήρα μου δεν έχω ίχνος διπλωματίας.

Καλησπέρα σε όλους! Νομίζω αυτό το θέμα με τον ¶ρη δε θα'χει τελειωμό!Αγαπητή Afria...αυτά τα παραπάνω που γράφεις είναι ίσως μια από τις προκλήσεις της ζωής σου. Τα στοιχεία εκείνα του χαρακτήρα σου που καλείσαι να επαναπροσδιορίσεις και να διαμορφώσεις ανάλογα με τις συνθήκες ζωής σου. Και ο ωροσκόπος Κριος μου αρέσει προσωπικά (δυναμικός + αθηλητικός :cheesy:) αλλά και για τον ¶ρη στο Σκορπιό...τι να πρωτοπω! Πατάει επι πτωμάτων για να πετύχει το δικό του, είναι διεισδυτικός και 'δε μασάει', είναι παθιασμένος και ολίγον αυτοκαταστροφικός (όταν δεν φτάνει το στόχο). Η θέση στον 7ο...χμμμ δεν την λες και ιδανική...αλλά χωρίς δύσκολες όψεις δίνει δυναμισμό στις σχέσεις και γενικώς ενεργοποιεί το θέμα αυτό.. Αραγε σε σένα έχει δώσει γάμο νωρίς σε ηλικία?Η' κάτω από βιαστικές συνθήκες? Let us know..! Φιλιά

taurine
08-02-2011, 04:48 PM
Καλησπέρα σε όλους! Νομίζω αυτό το θέμα με τον ¶ρη δε θα'χει τελειωμό!Αγαπητή Afria...αυτά τα παραπάνω που γράφεις είναι ίσως μια από τις προκλήσεις της ζωής σου. Τα στοιχεία εκείνα του χαρακτήρα σου που καλείσαι να επαναπροσδιορίσεις και να διαμορφώσεις ανάλογα με τις συνθήκες ζωής σου. Και ο ωροσκόπος Κριος μου αρέσει προσωπικά (δυναμικός + αθηλητικός :cheesy:) αλλά και για τον ¶ρη στο Σκορπιό...τι να πρωτοπω! Πατάει επι πτωμάτων για να πετύχει το δικό του, είναι διεισδυτικός και 'δε μασάει', είναι παθιασμένος και ολίγον αυτοκαταστροφικός (όταν δεν φτάνει το στόχο). Η θέση στον 7ο...χμμμ δεν την λες και ιδανική...αλλά χωρίς δύσκολες όψεις δίνει δυναμισμό στις σχέσεις και γενικώς ενεργοποιεί το θέμα αυτό.. Αραγε σε σένα έχει δώσει γάμο νωρίς σε ηλικία?Η' κάτω από βιαστικές συνθήκες? Let us know..! Φιλιά



Ας μην ξεχνάμε, πως σ'αυτή τη ζωή, ο ¶ρης αποφασίζει αν είμαστε καλοί διπλωμάτες, (πχ ¶ρης στο Ζυγό) ή αν τελικά είμαστε καλοί στρατηγοί (πχ ¶ρης στον Κριό)

Βέβαια, αν είσαι γυναίκα σήμερα, όπου και να είναι ο ¶ρης, πρέπει να ξέρεις να παίζεις στρατηγική και διπλωματία ταυτόχρονα στα δάχτυλα! :pleasantry:

afria
08-02-2011, 04:52 PM
Αγαπητή Aurelia όχι μόνο γάμο δεν έδωσε αλλά ούτε σύντροφο στην ηλικία των 32 μάλιστα. Γνωρίζω απίστευτα άτομα που είναι έτοιμοι να δώσουν πολλά σε μένα αλλά εγώ βλέπεις περιμένω αυτό που δεν θα με κάνει να βαρεθώ ποτε. Αν το βρω ποτέ.. λέμε τωρα. Μάλλον στο ράφι με βλέπω. Προσωπικά πιστεύω ότι σε γυναικείο ωροσκόπειο η θέση του ¶ρη στο Σκορπιό είναι η χειρότερη θέση. ¶σε που είναι και στο 7ο παρέα με ουρανό και αφροδίτη επίσης στο σκορπιό. Μερικές φορές πάντως νιώθω περισσότερο σκορπιός παρά παρθένος. Σημειοτέον δε ότι συνήθως ερωτεύομαι άτομα μη διαθέσιμα ενώ τα διαθέσιμα τα διώχνω.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
08-02-2011, 06:13 PM
Σημειοτέον δε ότι συνήθως ερωτεύομαι άτομα μη διαθέσιμα ενώ τα διαθέσιμα τα διώχνω.

Επομενως στο χερι σου ειναι
αφου το εχεις καταλαβει
οτι εσυ φταις!!
και οχι ''οι μη διαθεσιμοι''
να το αλλαξεις αυτο λοιπον
και να μην χαραμιζεις τον εαυτο σου
και αραχνιασει
το ραφι στον τοιχο σου:cheesy:
μια,δυο,τρεις,
φτανει !
αξιζεις τον καλυτερο!
και διαθεσιμο!:bigsmile:

φιλικα:bigsmile:
Δεσποινα κουκι

afria
08-02-2011, 08:51 PM
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και μακάρι αυτό να το καταφέρω... πιστεψέ με το θέλω όσο τίποτε άλλο.. δεν επιδιώκω το αντίθετο πάντως και ούτε το χρειάζομαι... αλλά δεν μπορώ κιόλας να εκβιάσω τον ευατό μου να ερωτευτεί κάποιον αυτό είτε έρχεται είτε όχι.. από το να συμβιβαστώ πάντως με τα συναισθήματά μου για να μην είμαι μόνη μου προτιμώ να είμαι μόνη:(

a8nva888
08-02-2011, 09:11 PM
Αγαπητή Aurelia όχι μόνο γάμο δεν έδωσε αλλά ούτε σύντροφο στην ηλικία των 32 μάλιστα. Γνωρίζω απίστευτα άτομα που είναι έτοιμοι να δώσουν πολλά σε μένα αλλά εγώ βλέπεις περιμένω αυτό που δεν θα με κάνει να βαρεθώ ποτε. Αν το βρω ποτέ.. λέμε τωρα. Μάλλον στο ράφι με βλέπω. Προσωπικά πιστεύω ότι σε γυναικείο ωροσκόπειο η θέση του ¶ρη στο Σκορπιό είναι η χειρότερη θέση. ¶σε που είναι και στο 7ο παρέα με ουρανό και αφροδίτη επίσης στο σκορπιό. Μερικές φορές πάντως νιώθω περισσότερο σκορπιός παρά παρθένος. Σημειοτέον δε ότι συνήθως ερωτεύομαι άτομα μη διαθέσιμα ενώ τα διαθέσιμα τα διώχνω.

Κορίτσια θα σας μαλώσω...:cheesy:Ο δυνατός άρης τροχοπέδη για την εκδήλωση της γυναικείας φύσης μας?Ο άρης στο σκορπιό δυσμενής θέση για γυναικείο ωροσκόπιο?:blink:Την grace kelly πάντως ο άρης στο σκορπιό στον 1ο οίκο της σε σύνοδο με τον ήλιο της(!) δεν την εμόδισε καθόλου ούτε σε θέματα γάμου(πήρε το φτωχούλη πρίγκιπα),ούτε σε θέματα καρριέρας,ούτε στο να είναι εκθαμβωτικά όμορφη,θηλυκη και κομψή....:bigsmile:

jungle
08-02-2011, 10:07 PM
Θα σας πω κ εγω οτι εχει κ η κορη μου αρη στο σκορπιο κ στον 1ο της.
Κ την θηλυκοτητα την εχει στο πετσι της απο το δημοτικο ακομα...
κ οχι μονο εντονη θηλυκοτητα-σεξουαλικοτητα , αλλα κ εντονη γοητεια,
κ εντονα μαγνητικα ματια, κ ναζια κ τσαχπινιες κ ολα....
Καθολου δεν την εμποδισε να βγαλει τη γυναικεια φυση της
(κ τον εχει κ σε συνοδο με τον κρονο της.....)
κ στα 27 της ειναι παντρεμενη.