s
ΑΝΟΧΗ ΜΟΙΡΩΝ - Page 3
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 21 to 22 of 22
  1. #21

    Re: ΑΝΟΧΗ ΜΟΙΡΩΝ

    Καλησπερα και χρόνια πολλά. Μελετώντας τον αστρολογικο μου χαρτη σε σχεση με τις αποκλισεισ ειδα οτι εχω καποιους πλανητες πολυ κοντα με αποσταση λιγο μεγαλυτερη της μια μοιρας. Για παραδειγμα εχω 3 πλανητες σε 19Ν32 18Ν21 19Ν22. Να θεωρησω οτι και οι 3 βρίσκονται σε παραλληλια? ευχαριστω!

  2. #22
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: ΑΝΟΧΗ ΜΟΙΡΩΝ

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά και σε ‘σένα Alex

    Σχετικά με την ανοχή σε όψεις και αποκλίσεις, ισχύει αυτό που σωστά σου είχε γράψει παλιότερα η Τίνα: εξαρτάται ποιον ρωτάς.

    Για τις αποκλίσεις συνήθως η ανοχή είναι μία μοίρα αλλά προσωπικά δεν νομίζω ότι η ανοχή είναι κάποιο αυστηρό όριο που αν ξεπεραστεί έστω και για ένα λεπτό της μοίρας η απόκλιση ή η όψη παύει να ισχύει. Όσο πιο ακριβείας είναι μια όψη / απόκλιση τόσο πιο ισχυρή είναι. Όσο απομακρύνεσαι από το «ακριβείας» τόσο εξασθενεί η όψη / απόκλιση και όταν ξεπεράσεις το όριο της ανοχής μπορείς να θεωρήσεις ότι η ισχύς είναι τόσο μικρή που ίσως μπορεί να αγνοηθεί.

    Άλλωστε η αστρολογία προσφέρει πολλά εργαλεία και κάποιος θα πρέπει να αποφασίσει ποια θα χρησιμοποιήσει και ποια δεν θα λάβει υπόψη του. Ο υπολογισμός μόνο όψεων / αποκλίσεων εντός κάποιου καθορισμένου ορίου ανοχής γίνεται στα πλαίσια της απόφασης αυτής.

    Έτσι λοιπόν, θα σου έλεγα, πως αν έχεις αποφασίσει να ασχοληθείς με τις αποκλίσεις, συμπεριέλαβε και την παραλληλία του τρίτου πιο απομακρυσμένου πλανήτη και δες κατά πόσο αυτό εκφράζεται στον χαρακτήρα και την προσωπικότητά σου.

    Αυτό θα σε βοηθήσει να διαμορφώσεις προσωπική άποψη για τις ανοχές.

 

 
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads