s
Σελήνη Πλούτωνας σε συναστρία
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 12
  1. #1

    Σελήνη Πλούτωνας σε συναστρία

    Μιας κι ο Πλούτωνας έχει γίνει πολύ της μόδας στο φόρουμ, θα θέλατε να παραθέσουμε προσωπικές εμπειρίες από όψεις σελήνη - πλούτωνα σε συναστρία? Εγώ που βιώνω τη σύνοδο από την πλευρά της σελήνης (και του θύματος :bigsmile εκτός του ότι έχω αποκτήσει ένα δυνάστη που με κάνει ότι θέλει, εκτός του ότι ο πλουτώνιος μου έχει γίνει εμμονή το παράδοξο είναι ότι μ αρέσει και θέλω ακόμα περισσότερο !!!! Ίσως να μην καταντάει αφόρητο γιατί την ίδια όψη έχω και στο γενέθλιο οπότε μάλλον μου είναι οικείο....

  2. #2
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    64

    Re: Σελήνη Πλούτωνας σε συναστρία

    δηλ. οποιος εχει συνοδο σεληνης πλουτωνα σε συναστρια υπαρχει οντως εμμονη ?και στη δικη μου συναστρια υπαρχει συνοδος σεληνης πλουτωνα στον σκορπιο μονο που ο πλουτωνας ειναι δικος μου αλλα υπαρχει επισης και εξαγωνο σεληνης πλουτωνα οπου εκει ο πλουτωνας ειναι δικος του...?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Σελήνη Πλούτωνας σε συναστρία

    Koπελιές το πονάω αλλά μ' αρέσει το ξέρετε? :toung: Πιστεύω ότι πρέπει να ψάξουμε αλλού αυτές τις συμπεριφορές και να μη χρησιμοποιούμε τον Πλούτωνα σαν πανάκεια.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  4. #4
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Σελήνη Πλούτωνας σε συναστρία

    Η "σκοτεινή" φύση του πλούτωνα μαλλον προκαλεί την εντύπωση αυτή Δείμωνα.
    Ναι μεν μπορεί υπό συγκεκριμένες συνθήκες που δεν εχουν απόλυτη εξάρτηση από αστρολογικές παραμέτρους αλλά άπτονται της ψυχοσύνθεσης του ατόμου, να δείξει τάση ψυχωσεων. Αλλά το ίδιο εύκολα θα δείξει και αναγέννηση, την νέα αρχή μετά το τέλος.
    Θα βγάλει στα άτομα μια ανάγκη να μεταμορφωθούν μέσα από τη σχέση, αν και μπορεί να δραματοποιούν καταστάσεις....:embarrest

  5. #5
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Σελήνη Πλούτωνας σε συναστρία

    Αγγελική νομίζω ότι εδώ δεν μιλάμε για εξωγενείς μεταμορφώσεις (όπως επιτάσσει ο Πλούτωνας σε μία συναστρία) αλλά για εσωτερικές ανάγκες που πηγάζουν από τον δικό μας χάρτη. Μπαίνουμε και πάλι στον κυκεώνα αίτιου - αιτιατού, όμως εάν δεν έχουμε ξεκαθαρίσει μέσα μας τι είμαστε - τι θέλουμε, όλο οι άλλοι θα μας φταίνε. Για όλα όμως.

    Κι εδώ έρχεται το αυτονόητο, πως όταν έρθει ο χωρισμός μετά από μια τέτοια Πλουτώνεια (και καλά) σχέση, έχουμε πέσει στα πατώματα δηλαδή πολύ μακράν από κάθε είδους αναγέννηση. :toung:


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  6. #6

    Re: Σελήνη Πλούτωνας σε συναστρία

    Φυσικά και θα ήταν αφελές να δικαιολογήσουμε μια ολόκληρη συμπεριφορά από μια μόνο όψη...Περισσότερο ήταν χιούμορ για επιβεβαίωση της φήμης που κουβαλάει ο Πλούτωνας (λατρεμένος για μένα πλανήτης). Όσο για τη χρήση του όρου ψύχωση, μήπως εννοείτε εμμονή που ανάγεται σε ιδεοψυχαναγκαστικές διαταραχές? Η Ψύχωση είναι πολύ σοβαρή διαταραχή και χρησιμοποιείται για να περιγράψει την απώλεια επαφής με την πραγματικότητα.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Σελήνη Πλούτωνας σε συναστρία

    Ο όρος ψύχωση εκτος από την ιατρική εννοια (εσύ πχ διαχώρισες την ιατρική εννοια γράφοντας την με κεφαλαίο) που αφορά στην παραληρηματική συμπεριφορά συνεπεία παραγόντων εξωγενών όπως πχ κάποιες ουσίες ή και ενδογενών όπως κάποιων ασθενειών (πχ χαρακτηριολογικές διαταραχές) έχει και την πιο ... καθημερινή έννοια που αφορά σε έντονης μορφής εμμονές με άτομα, αντικείμενα ή ιδέες σε βαθμό που να προκαλούν προβλήματα στο άτομο που διακατέχεται. Εχει μια αυτοκαταστροφική χροιά, όπως και η σκοτεινότερη όλων -κατά την ταπεινη μου γνώμη- πλευρά του Πλούτωνα.
    Ας μην βγούμε όμως offtopic...:bigsmile:

  8. #8
    Join Date
    Mar 2010
    Όνομα:
    Νασος
    Location
    Σαλαμινα
    Posts
    81

    Re: Σελήνη Πλούτωνας σε συναστρία

    Τοτλάχιστον εγώ δεν μπορώ να πιστέψω κάτι τέτοιο!! Δηλαδη...... Ο πλούτωνας σε ένα χρόνο μπορεί να μην έχει προχωρήσει ούτε 5 μοίρες...... ¶ρα κάποιος που έχει σελήνη απέναντι έχει εμμονή με όσους γεννήθηκαν αυτό το χρόνο.........?!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Σελήνη Πλούτωνας σε συναστρία

    Ναι, όπως συμβαίνει με όλες τις όψεις αργών πλανητών: ορισμένες γενιές μας προκαλούν παρεμφερείς επιδράσεις. Διαφέρουν φυσικά οι προσωπικοι και ο ωροσκόπος, καθώς και η ανατροφή (επίκτητος χαρακτήρας) των ανθρώπων. Αλλά όταν τρως πχ Πλούτωνα απέναντι από Σελήνη σου, μία ομάδα ανθρώπων που γεννήθηκαν σε μία ψαλίδα 2-3 ετών θα σου κάνει το ίδιο πράγμα. ¶ρα θα έλκεσαι από αυτήν με έναν πιο ιδιαίτερο τρόπο.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  10. #10

    Re: Σελήνη Πλούτωνας σε συναστρία

    Quote Originally Posted by Summerwhisper View Post
    Φυσικά και θα ήταν αφελές να δικαιολογήσουμε μια ολόκληρη συμπεριφορά από μια μόνο όψη...Περισσότερο ήταν χιούμορ για επιβεβαίωση της φήμης που κουβαλάει ο Πλούτωνας (λατρεμένος για μένα πλανήτης). Όσο για τη χρήση του όρου ψύχωση, μήπως εννοείτε εμμονή που ανάγεται σε ιδεοψυχαναγκαστικές διαταραχές? Η Ψύχωση είναι πολύ σοβαρή διαταραχή και χρησιμοποιείται για να περιγράψει την απώλεια επαφής με την πραγματικότητα.
    Ακριβώς αυτό είναι ο Πλούτωνας/Σελήνη, όπως το έθεσες.

 

 
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads