s
Κερδίστε τον αστρολόγο:, είναι, επάγγελμα, σωστοί, θεωρείτε, τους, δείκτες, τέλει, καλή, επιτυχία, http://www.myhoroscope.gr/articles/images/chartfortest.gif, επάγγελμά, ποιο, αιτιολογήστε, γράψετε, δοκιμάστε, άνδρα, ενδείξεις, αποδείξεις, αναζητάμε, χάρτη, στον, παρακάτω, ανθρώπου, βρείτε, παρακαλώ, ανήκει, χάρτης, αυτού, επισημάνετε" /> [Βεδική] Βρείτε το επάγγελμα...
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 8 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 77
  1. #1
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Βρείτε το επάγγελμα...

    Στον παρακάτω χάρτη αναζητάμε ενδείξεις ή και "αποδείξεις" για το επάγγελμα του ανθρώπου αυτού. Ο χάρτης ανήκει σε άνδρα.
    Παρακαλώ επισημάνετε και αιτιολογήστε τους δείκτες που θεωρείτε ότι είναι σωστοί και εν τέλει δοκιμάστε να γράψετε ποιο είναι το επάγγελμά του.

    Καλή επιτυχία!


  2. #2
    Join Date
    Sep 2009
    Όνομα:
    ΔΗΜΗΤΡΑ
    Location
    CANDIA
    Posts
    19

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    ισως να προκειται για χειρουργο. Σκορπιος με ωροσκοπο κριο, ΄δεν ξέρω το έντονο στοιχείο του Αρη κάτι μου κάνει με χρήση μεταλικών αντικειμένων και εγχειρήσεων γενικότερα. Επίσης υπάρχει μια σελήνη στην παρθένο που μου κάνει για επαγγέλματα που θέλουν προσοχή στη λεπτομέρεια. Ο κρόνος στο 10ο ίσως να εχει να κάνει με την ευθύνη που έχει αυτο το επάγγελμα.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2008
    Όνομα:
    χρυσα
    Location
    αθηνα
    Posts
    13

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    πιστευω κι εγω οτι ειναι χειρουργος,εχει 4πλανητες στον 6ο οικο(της υγειας και τις εργασιας) και οι 4 ανηκουν στο ζωδιο της παρθενου,που σημαινει οτι η δουλεια του ειναι πολυ της λεπτομερειας και ισως να ειναι και πλαστικος χειρουργος λογο της αφροδιτης..και τις σεληνης που εχει να κανει πιο πολυ με τη γυναικα.και οι 4 πλανητες κανουν οψη αντιθεσης με τον βορειο δεσμο στον 12ο οικο(νοσοκομεια,φυλακη κτλ)...

  4. #4
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    nordenham,germania
    Posts
    70

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    Ενδεχομένως πολύ έξυπνος ...με Ουρανός στην AC αλλα και πολλη εκκεντρικος. Και άξονα 3-9 Διδυμο/Τοξ....και κυβερνήτης 9 στον 6 μέχρι και βόλτα ακαδημαϊκή. Πολύ κίνηση/ τρεχει στον άξονα 3-6 και 6/12 σαν φυση.

    Αλλά τα σταματήσω σε αυτό οτι ....πιστεύω με κυβ..3 και 6 στον 7, συν κυβ. 5 στον 7 μπορεί να κινηθεί αρκετά στο έργο του για τους αλλους - 7. .... και αν δεν είναι ηθοποιός με κυβερνήτα 5 (Ηλιος) και 3/6 στον 7, με Πλουτωνα 4 καρκινος....με Ποσειδώνα στις 6 και ΒΔ σε 12.

    Τότε είναι δυνατόν να δηλώσει Πρόεδρος με αξονα 3-9 και 6/12 εκει που ειναι....και με τέτοια παρθένο στον 6 . Κρόνος στο 10 Αιγοκερως δίνει σοβαρότητα και υψηλή θέση.
    Με Σελήνη 6 πιθανότατα * τρέχει * στην εργασία του η ειναι πολη Caprice.:blink:
    Είναι απλά μια γνώμη.
    Gluck sind kleine Sterne,die mitten in den Tag fallen...Θα γινεις πιο εξυπνος,αν εχεις ενα αντιπαλο πιο ευφυεστερων (κανονες σκακι).

  5. #5
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    Μπράβο κορίτσια, μια χαρά ξεκινάτε. Φυσικά για να σας παιδέψω αλλά και να δώσω και σε άλλα μέλη την ευκαιρία να κάνουν τις εκτιμήσεις τους, εννοείται πως δεν θα αποκαλύψω το επάγγελμα του. Η Σελήνη στην Παρθένο είναι μια ένδειξη που σχετίζεται με το επάγγελμα του γιατρού, όμως όχι μόνο, θα μπορούσε να είναι δημόσιος υπάλληλος, επίσης όλη η πολυαστρία στην Παρθένο θα μπορούσε να δείχνει το ίδιο πράγμα.
    Τι είναι εκείνο που διαχωρίζει για παράδειγμα την ιατρική από το δημόσιο?
    Κάτι άλλο που μου κάνει εντύπωση είναι πως κατευθείαν πήγατε στην ειδικότητα. Όσο για τον Κρόνο φυσικά δίνει υπευθυνότητα στην καρριέρα, δείχνει όμως και άλλα πράγματα, αναπτύξτε λίγο περισσότερο τα στοιχεία, κάνετε περισσότερους συνδυασμούς και είμαι σίγουρη πως θα τα βρείτε όλα.

  6. #6

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    Μήπως είναι ασφαλιστής;

  7. #7
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    πιστευω οτι ειναι ο γιατρος Παπανικολαου
    που ανακαλυψε το τεστ παπ
    και εσωσε εκατομμυρια γυναικες:bigsmile:

    9ος τοξοτης εξωτερικο εκει διεπρεψε
    σεληνη στον 6ο γυναικες
    κα πυλυαστρια στον 6 θεματα ιατρικης -υγειας

    τελικα εκανα λαθος τωρα μολις ειδα ποτε γεννηθηκε και δεν ειναι ο Παπανικολαου
    θα ξαναδω παλι με περισσοτερη προσοχη τον χαρτη

    Παντως ο ουρανος στον 1ο και κριο μαςδειχνει οτι κατι πρωτοποριακο εκανε και ξεχωρισε
    δεν ξερω αν ανακαλυψε κατι ..
    επισης ηταν καυστικος στα λογια του αποτομος μαλλον τετραγωνο αρη-ερμη

    επισης ο πωσειδωνας στον 6 μας δειχνει και φαρμακα εκτος τα αλλα ε;
    μαζι με την σεληνη εκει που θα πρεπει να απευθηνοταν σε πολυ κοσμο για θεματα σχετικα με αυτα
    και βοηθεια ειχε μιας και ειναι και ο Διας εκει και τυχη

    επισης ο πατερας του ηταν σημαντικος αλλα υπηρχαν καποια σκοτεινα σημεια στην οικογενεια του

    Τιναααα βοηθα λιγο μην λεω αρλουμπες..:bigsmile:
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  8. #8
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    38

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    ΣΚΕΨΕΙΣ : Ο ήλιος στον 7ο δείχνει δημόσιο πρόσωπο που " μιλά" και ρητορεύει(ερμής). Ο ερμής στον 7ο είναι ο κυβερνήτης του 6ου( επομένως το επάγγελμά του σχετίζεται με το δημόσιο λόγο- πολιτική- δικαστήρια). Η σελήνη στον 6ο δείχνει αλλαγές στο επάγγελμα, άλλαξε επαγγέλματα ( Σελήνη) πολλές φορές ( Δίας) και καταξιώθηκε στο χώρο της πολιτικής ( Αιγόκερως 10ος) αναλαμβάνοντας δημόσιο αξίωμα μετά από κάποια εμπόδια( Κρόνος στο 10ο νομίζω δίνει κρατικούς υπαλλήλους και διευθυντές). Κύρος και δύναμη - εξουσία.

    Ο Ουρανός στον 1ο τον κάνει παρορμητικό και εκκεντρικό γιατί είναι στον Κριό, αλλά και πρωτοπόρο- καινοτόμο. Με τον κυβερνήτη στον 5ο η δουλειά του είναι σα χόμπι, ή έχει περίεργα ερωτικά γούστα ή εκκεντρικά παιδιά ;

    Ο Β.Δ. στο 12ο βγάζει ανιδιοτέλεια και προσφορά σε κλειστούς χώρους, π.χ. ιδρύματα, νοσοκομεία;

    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ : Θα εστίαζα σε ήλιο ερμή κρόνο και θα έλεγα πολιτικός. Ο΄ήλιος ( δημόσιος) ο λόγος (ερμής) που απευθύνεται στο κοινό (7ος) με καταξίωση στην κοινωνία ως εποπτεύον ( ο Αιγόκερως εποπτεύει όλα τα ζώδια, ο 10ς είναι φυσικός του οίκος) σε θέματα οργάνωσης και εξουσίας ( Κρόνος).

    Ο χάρτης του παρουσίαζει το ενδιαφέρον όσων έχουν ωροσκόπο σε ζώδιο του παρορμητικού σταυρού, καθώς οι γωνίες περιλαμβάνουν ΚΡΙΟ ΚΑΡΚΙΝΟ ΖΥΓΟ ΑΙΓΙΚΕΡΩ. Κατά τη γνώμη μου πρόκειται για τον πιο ισχυρό συνδυασμό, ειδικά με ΚΡΙΑΡΙ στον 1ο και για προσωπικότητες που έχουν έρθει στην ζωή για να ισορροπήσουν μεταξύ ατομισμού - συλλογικότητας και ευθυνών - συναισθήματος. Γεννημένοι ηγέτες!

  9. #9
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    23E43, 37N58
    Posts
    2,226

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    Ο λόγος λοιπόν που δεν έγραφα μέχρι τωρα ειναι γιατί ήμουν ανάμεσα σε αυτές τις δύο ιδιότηες, του θεραπευτή και του πολιτικού.
    Δέσποινα μου κυκλοφορεί η φήμη ότι εμεις οι τοξότες ειμαστε καρμπόν μεταξύ μας και μπορεί τελικά να ειναι ετσι γιατί εκανα τους ίδιους συνειρμούς και περι ποσειδωνα (φάρμακα θεραπεια, ειδικά μεσα στον 6ο - καθημερινότητα και μάλιστα σε καλή όψη, οριακά με τον κυβερνήτη του 6ου) και περι του τετραγώνου αρη ερμη για τον απότομο λόγο του ανθρώπου αυτου! επισης και για την πρωτοπορια του ουρανου στον 1ο. ισως κάποιας ανακάλυψης ή κάποιας προσφοράς στην κοινωνία.
    Μετά όμως προσπαθώ να εξηγήσω το καρμπόν μου με τη σκέψη του Liontarini με το οποίο συμφωνώ επίσης! Ακόμα θα προσέθετα ότι ίσως η δουλειά του, η καθημερινότητά του εχει να κάνει με ταξίδια γιατί βλέπουμε τον κυβερνήτη του 9ου μέσα στον 6ο.
    ακριβως λοιπόν με την ιδια λογική της ρητορίας και του κυρους ισως θα μπορουσε να είναι και ένα εξέχων πρόσωπο του εκκλησιαστικού χώρου (το οποίο επισης κολλάει με τον εγκλεισμο που προαναφέρεις liontarini) αλλά και με τον Ποσειδώνα στον 6ο (που εχει να κάνει με τη θρησκεία)
    Κάποιος αρχιεπίσκοπος ή κάτι παρόμοιο...
    Το θέμα είναι καλή μας κυρία Τίνα ότι τωρα καλείσαι εσυ να μας διαχωρίσεις και να απορρίψεις κάποιες από τις αντικρουόμενες υποθέσεις που κάνουμε μια και νομίζω ότι και οι δύο παραπάνω αποψεις εχουν στηριχτεί πολύ καλά απο τα παιδιά παραπάνω...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Βρείτε το επάγγελμα...

    στο πρωτο μου ποστ ανεφερα οτι βρισκετε σο εξωτερικο ο αντρας αυτος
    οσο για εκγλεισμο σε μερος η'' αρχιεπισκοπος δεν νομιζω γιατι ο αντρας αυτος εχει
    εντονο το ερωτικο στοιχειο Αρης- λεων:bigsmile:
    παντωςεχουμε πολυ αρη εδω
    αρης κυβερνητης φυσικος του κριου
    αρης στον λεων
    αρης παραδοσιακος κυβερνητης του σκορπιου
    Τεχνη κατι με τεχνη ισως..
    αλλα σε τι ;;;
    και μεγαλος θα πρεπει να αναγνωριστικε -κρονος στον 10ο-
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

 

 
Page 1 of 8 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads