s
Ήλιος Πλούτωνας σε συναστρία
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast
Results 1 to 10 of 37
  1. #1
    Join Date
    Jan 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    131

    Ήλιος Πλούτωνας σε συναστρία

    Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε τι σημαίνει σε συναστρία ο Ηλιος του ενός να κάνει σύνοδο με τον Πλούτωνα του άλλου? Η σύνοδος έχει απόκλιση δύο μοίρες περίπου. Πιθανολογώ ότι το άτομο με τον Ηλιο ισως έχει την ικανότητα να βγάζει στην επιφάνεια κρυμμένα θέματα του άλλου. Πιθανολογώ επίσης πως το άτομο με τον Πλούτωνα θέλει να νιώθει ότι μπορεί να χειραγωγήσει τον Ηλιο. Αν υπάρξουν συναισθήματα, θα είναι πολύ βαθιά αλλά μήπως κάποια στιγμή η καταστροφή θα είναι σίγουρη και ολοσχερής?
    Θα ήθελα να ακούσω την δική σας άποψη. Ευχαριστώ πολύ

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    Συνοδος Ηλιου - Πλουτωνα σε συναστρια ε ? Χμμ
    Αρχικα να αναφερω οτι προσωπικα πιστευω μια τετοια συνοδος δεν ειναι και οτι καλυτερο , παρ'ολο που ειναι δυο δυνατοι πλανητες και δενονται μεταξυ τους με αυτη την οψη.
    Εχεις δικιο στις δυο πρωτες εκτιμησεις σου με την διαφορα οτι στην πρωτη περιπτωση , οπως και να το κανουμε ο Πλουτωνας προτειμα να παραμεινει κρυφος απο τις " ακτινες " του Ηλιου και στην δευτερη περιπτωση ο Ηλιος ειναι πλανητης φυσης που δεν αρεσκεται στην χειραγωγηση.
    Το ατομο με τον Ηλιο μαγνητιζεται απο την σκοτεινη ιδιοτητα του Πλουτωνα ενω το αλλο προσωπο ειναι αρκετα προσεκτικο.
    Μια τετοια συνοδος δινει εναν αερα ξεροκεφαλιας μιας και οι δυο δεν μπορουν να ελεξουν τα ορια του αλλου.
    Παραυτα σαν μια πρωτη εικονα ειναι αρκετα δυναμικη οψη και φερνει τους δυο ανθρωπους κοντα με μαγνητικο τροπο (χωρις να ξερουν το γιατι) Αν καταφερουν να κοντρολαρουν την οψη αυτη πιστευω οτι και οι δυο θα καταφερουν πολλα.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    131

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    Quote Originally Posted by cancerian View Post
    Συνοδος Ηλιου - Πλουτωνα σε συναστρια ε ? Χμμ
    Αρχικα να αναφερω οτι προσωπικα πιστευω μια τετοια συνοδος δεν ειναι και οτι καλυτερο , παρ'ολο που ειναι δυο δυνατοι πλανητες και δενονται μεταξυ τους με αυτη την οψη.
    Εχεις δικιο στις δυο πρωτες εκτιμησεις σου με την διαφορα οτι στην πρωτη περιπτωση , οπως και να το κανουμε ο Πλουτωνας προτειμα να παραμεινει κρυφος απο τις " ακτινες " του Ηλιου και στην δευτερη περιπτωση ο Ηλιος ειναι πλανητης φυσης που δεν αρεσκεται στην χειραγωγηση.
    Το ατομο με τον Ηλιο μαγνητιζεται απο την σκοτεινη ιδιοτητα του Πλουτωνα ενω το αλλο προσωπο ειναι αρκετα προσεκτικο.
    Μια τετοια συνοδος δινει εναν αερα ξεροκεφαλιας μιας και οι δυο δεν μπορουν να ελεξουν τα ορια του αλλου.
    Παραυτα σαν μια πρωτη εικονα ειναι αρκετα δυναμικη οψη και φερνει τους δυο ανθρωπους κοντα με μαγνητικο τροπο (χωρις να ξερουν το γιατι) Αν καταφερουν να κοντρολαρουν την οψη αυτη πιστευω οτι και οι δυο θα καταφερουν πολλα.
    cancerian σε ευχαριστώ πολύ για την απαντησή σου. Νομίζω δε ότι έπρεπε να έχω διευκρινήσει ότι, το άτομο με τον ήλιο έχει στο γενέθλιό του σύνοδο Ηλιου-Πλούτωνα και στην συναστρία η σύνοδος αυτή κάνει σύνοδο με Πλούτωνα-Ουρανό του άλλου ατόμου. Οπότε η αποψή σου πως ο Ηλιος δεν θα δεχτεί την χειραγώγηση ενισχύεται. Μάλλον έχουν μπλεχτεί δυο σκοτάδια μαζί και άντε βγάλε άκρη. Συγκρουση γιγάντων μου κάνει, και όταν έρθει η ώρα που θα βάλει ο ουρανός το χεράκι του, να δω ποιός θα σταθεί όρθιος. Και τώρα που το σκέφτομαι, ο Πλούτωνας -Ουρανός θα σταθεί όρθιος γιατι ο Ουρανός είναι και ο κυβερνήτης του ζωδίου του ενός ατόμου οπότε ξέρει απο κατάρευση μετά απο μια ξαφνική ανατροπή.
    Μην ξεφεύγω όμως απο το θέμα, θέλω να συμπλήρώσω ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου στο ότι, δύο άτομα με τέτοια όψη αν καταφέρουν να την κοντρολάρουν μπορούν να καταφέρουν πολλά.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    Επειδή μυρίζομαι εμπλοκή Ζυγου....καλό θα ηταν να διευκρινιστουν τα ζωδια.....γιατι αν το ατομο με τον Ηλιο τον εχει στον Ζυγο πρεπει να λάβουμε υπόψη μας οτι ειναι σε πτώση, αρα κατα την γνωμη μου θα καπακώνεται απο τον συνδυασμό Πλουτωνα-Ουρανού του αλλου ατόμου.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2005
    Όνομα:
    Silia
    Location
    Αθήνα και μ'αρέσει!!
    Posts
    474

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω που ειπώθηκαν, αν και κατά τη γνώμη μου λεπτομέρειες περισσότερες θα πάρεις αν δεις και τους οίκους που κυβερνούν οι πλανήτες. Σαν συνδυασμός όμως μπορεί να γίνει κ ιδιαίτερα δυναμικός ειδικά σε επαγγελματικό επίπεδο αν υποστηρίζεται φυσικά καλά. Mε τον κίνδυνο πάντα ο πλούτωνας να "ρουφήξει" τον ήλιο, κάτι που το τελευταίο δεν γίνεται αποδεκτό, ειπώθηκε και παραπάνω άλλωστε.

    Δεν θα συμφωνήσω με την τελευταία άποψη ότι ο Πλούτωνας και καλά είναι "μούφα". Είναι πολύ εσωτερικός κ συνήθως γίνεται αντιληπτός στην πορεία των ετών, ακόμα και αν η σχέση έχει σταματήσει να υπάρχει.
    may..

  6. #6
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    ΤέρμαΘεού,αρχή Αλλάχ
    Posts
    236

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    Quote Originally Posted by may View Post
    Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω που ειπώθηκαν, αν και κατά τη γνώμη μου λεπτομέρειες περισσότερες θα πάρεις αν δεις και τους οίκους που κυβερνούν οι πλανήτες. Σαν συνδυασμός όμως μπορεί να γίνει κ ιδιαίτερα δυναμικός ειδικά σε επαγγελματικό επίπεδο αν υποστηρίζεται φυσικά καλά. Mε τον κίνδυνο πάντα ο πλούτωνας να "ρουφήξει" τον ήλιο, κάτι που το τελευταίο δεν γίνεται αποδεκτό, ειπώθηκε και παραπάνω άλλωστε.

    Δεν θα συμφωνήσω με την τελευταία άποψη ότι ο Πλούτωνας και καλά είναι "μούφα". Είναι πολύ εσωτερικός κ συνήθως γίνεται αντιληπτός στην πορεία των ετών, ακόμα και αν η σχέση έχει σταματήσει να υπάρχει.
    Αυτό το τελευταίο με την εσωτερικότητα του Πλούτωνα παραείναι γενικόλογο και κοινότυπο , κατά τη γνώμη μου. Τι θα πει "εσωτερικός" πλανήτης αλήθεια; Αυτό που εκφράζεται στην ουσία είναι πως όσο μεγαλώνει κανείς αξιολογεί πιο ώριμα τις διάφορες καταστάσεις που συνέβησαν στη ζωή του, ιδιαίτερα σε επίπεδο σχέσεων. Και αυτό το κάνει, είτε στη σχέση εμπλεκόταν ο Πλούτωνας είτε όχι. Κοινώς, δεν νομίζω πως με αυτήν την έννοια υπάρχει πλανήτης που να μη γίνεται αντιληπτός με την πάροδο των ετών.

    Τώρα, αν ο καθένας ψάχνει στοιχεία "μοιραίου" στη συναστρία που τον απασχολεί κάθε φορά, επιφορτίζονταν με αυτό το ρόλο είτε τον Πλούτωνα, είτε τον Ποσειδώνα, είτε τον Κρόνο, είτε τους Δεσμούς, είτε το Βέρτεξ , είτε οτιδήποτε άλλο, αυτό είναι άλλο θέμα.
    Ο κόσμος δεν είναι ένα άθροισμα από συμπαντικά ατομικά τομαράκια, περιφερόμενα ανά τους αιώνες.

    "Μακριά από μας κι ότι θέλει ας είναι." Να χαίρεται τη φιλοσοφία του όποιος έκοψε το θέμα, αντί να περιοριστεί στο να το κλειδώσει.
    ¶ντε γεια σας.

  7. #7

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    Ο Ήλιος ψηλιάζεται αμέσως ότι κάτι δεν παέι καλά και αρχίζει τις απεγνωσμένες προσπάθειες «απεξάρτησης», εκνευρίζεται - αν είναι από φύση ανεξάρτητος, παθαίνει εμμονές με το πλουτώνιο πρόσωπο, χάνει τα λόγια του και την σκέψη του, παθιάζεται, νιώθει ότι τον κοντρολάρουν και τέλος νομίζει ότι Αγαπάει παράφορα το μυστήριο πρόσωπο που εισέβαλε στη ζωή του. Εν ολίγης «Γητεύεται»... από τον Πλούτωνα. Δεν τον ξεπερνάει εύκολα.

  8. #8

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    It takes 2 to Tango dear!

    Kάτι τραβάει και τον πλούτωνα για να πηγαίνει γύρω από το «φως», τον τραβάει πολύ η πιθανότητα να «καεί», είναι στη φύση του δεν θέλει να το αποφύγει όταν μυρίζεται μοιραίο συναπάντημα... απλά είναι πιο ψύχραιμος, πιο κτητικός, χειραγωγει καταστάσεις, παθιάζεται αλλά φαινομενικά το ελέγχει... μέσα του μπορεί να παει σε μια ήσυχη αφανείς γωνία να βράσει στο ζουμί του αλλά ποτέ δε θα δώσει στους άλλους φανερά την ευχαρίστηση ότι «ηττήθηκε - καψουρεύτηκε».

  9. #9
    Join Date
    Jan 2007
    Όνομα:
    Γεωργία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    131

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    Quote Originally Posted by may View Post
    ................. Σαν συνδυασμός όμως μπορεί να γίνει κ ιδιαίτερα δυναμικός ειδικά σε επαγγελματικό επίπεδο αν υποστηρίζεται φυσικά καλά. Mε τον κίνδυνο πάντα ο πλούτωνας να "ρουφήξει" τον ήλιο, κάτι που το τελευταίο δεν γίνεται αποδεκτό, ειπώθηκε και παραπάνω άλλωστε.
    Θα συμφωνήσω απόλυτα σε αυτό, γιατί το έχω δεί να συμβαίνει σε προσωπικό επίπεδο με αντίστοιχη οψη. Ηταν απο τις πιο πετυχημένες συνεργασίες, έχοντας βέβαια τον ίδιο στόχο και οι δύο. Αν τώρα επρεπε να στηθεί ο ένας απένατντι στον άλλο δεν είμαι σίγουρη για το πως θα δούλευε. Εχω την αίσθηση ότι δεν θα ήταν και απο τις εύκολες περιπτώσεις.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2007
    Όνομα:
    Αντζελα
    Location
    Γλυφαδα
    Posts
    163

    Re: Ηλιος-Πλούτωνας σε συναστρία

    Το θέμα είναι πως αν πέρασε τετράγωνο με διελαύνοντα Πλούτωνα θα έχει ήδη χαμηλώσει λιγουλάκι, ειδάλως έχει να πάθει πολλά στη ζωή του που απαξίωσε τον Πλούτωνα. Μην ξεχνάτε πως κάπου γύρω τριγύρω από τον Ήλιο βρίσκεται ο Ερμής και η Αφροδίτη...
    Όσο για την συναστρία, η ατυχία όσων γεννήθηκαν με τον Ήλιο κοντά στον Πλούτωνα είναι οτι όλα τα συνομήλικα άτομα έχουν τον Πλούτωνα τους σε παρόμοια θέση, χτυπώντας είτε τον Ήλιο, είτε τον Ερμή ή την Αφροδίτη του Πλουτώνιου.

 

 
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads