s
Μέθοδος χαρτομαντείας
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 47 1 2 3 4 5 11 ... LastLast
Results 1 to 10 of 468
  1. #1
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    λοιπόν θα ξενικήσω σιγά - σιγά και βασικά θα πρέπει να σας πω οτι γνωρίζω τα χαρτιά γύρω στα 10 χρόνια , γιατί σας το λέω αυτο γιατί για να γίνεις γνώστης των χαρτιών και να μπορείς να κάνεις σωστή ερμηνεία δεν φτάνει να γνωρίζεις τι σημασία των καρτών αλλά να τους πάρεις τον αέρα και να αφήσεις την διαίσθηση σου να σε οδηγήσει χωρίς φυσικά να παρερμηνεύσεις τα χαρτιά !!!
    λοιπόν θα ξεκινησω με την ερμηνεία της κάθε κάρτας και μετά βλέπουμε μόλις κουραστω θα σταματήσω και θα συνεχίσω άλλη στιγμή...φυσικά αργοτερα μετα την ερμηνεία της κάθε κάρτας θα σας πω πως ερμηνεύονται όταν πέφτουν το ένα δίπλα στο άλλο ....και πότε χάνουν την αξία τους ή πότε αυξάνεται !!!
    Ασσος κούπα = ειναι το χαρτί που δηλώνει την αγάπη και τον δεσμό , ο οποίος στηρίζεται σε συναισθήματα αυτη η ερμηνεία ειναι όταν ειναι όρθια η κούπα γιατί αν ειναι ανάποδα τότε ναι μεν έχουμε να κάνουμε με αγάπη και μια σχέση , εναν δεσμό αλλά τα πράγματα ειναι κάπως ρευστα και ο δεσμός μας υπάρχει αλλά πάσχει , ειναι λιγάκι αρρωστημένος

    Άσσος καρό = ειναι το χαρτι που συμβολίζει την είδηση, το νέο που μαθαίνουμε και την αναγγελία μιας είδησης

    Άσσος σπαθί = ο άσσος σπαθί ειναι το χαρτί που μας μιλά για την υπέρτατη επιτυχία, επίσης το χαρτί αυτο συμβολίζει το στεφάνι (γάμου) π.χ για να καταλάβετε πως λειτουργεί ενας άσσος καρό δίπλα σε εναν άσσο σπαθί (όρθιο) δεν μπορεί να ειναι τίποτε άλλο απο μια πρόταση γάμου ....

    Άσσος μπαστούνι = δυστυχώς ειναι το άσχημο χαρτί της τράπουλας όπως ειναι άλλωστε τα περισσότερα μπαστούνια ...το χαρτί αυτο λοιπόν μας δηλώνει κάτι άσχημο μια αποτυχία , έναν χωρισμο ...και εναν θάνατο για να συμβαίνουν όμως αυτα θα πρέπει να δούμε δίπλα σε τι ειναι για να καταλάβουμε το άσχημο σε ποιον τομέα της ζωης μας θα συμβεί !!!


    συνεχίζω τώρα με τα 2άρια
    βασικά όλα τα δυάρια συμβολίζουν το κρεβάτι μας για όσους ξέρουν λίγο απο χαρτιά καταλαβαίνουν τι εννοούμε λέγοντας κρεβάτι !!! π.χ αν πέσουν δύο 2άρια μαζί σημαίνει σεξουαλική συνευρεση !!!

    ανάλογα λοιπόν με τα χρώματα καταλαβαίνουμε και για ποιό κρεβάτι μιλάμε ..
    οι κούπες συμβολίζουν το καστανόχρωμο άτομο (ανοικτό καστανό)
    το σπαθί ειναι ενας καστανός (σκούρος) άνθρωπος
    το καρό ειναι ενός ξανθού ατόμου και
    το μπαστούνι ειναι ενός μελαχρινού ατόμου
    αυτό ισχύει για κάθε χαρτι όχι μόνο για τα 2άρια ....

    τα 3άρια
    η κοινή τους σημασία ειναι ο δρόμος συμβολίζουν τον δρόμο μας , τι ειναι αυτο που θα βρίσκεται στην πορεία μας την άμεση ...αυτη την στιγμή ο δρόμος μας αν π.χ συναντηθούν δύο τριάρια σημαίνει οτι θα συναντηθείς με τον άλλον

    τα 4άρια συμβολίζουν το σπίτι μας την φωλιά μας , τα κεκτημένα μας και φυσικά ένα απο τα κεκτημένα μας κι μια απο τις φωλιές μας ειναι και ο δεσμός μας συμβολίζει λοιπόν και τον δεσμό μας , όχι όπως ο άσσος κούπα που συμβολίζει τον δεσμό σαν ιδέα αλλά το 4 ειναι ο δεσμός σαν υπαρκτή οικογένεια ...

    τα πεντάρια έχουν πιο γενική έννοια θα σας τα πώ αργότερα σαν γενική μπορούμε να πούμε οτι ειναι ο πόθος ...

    τα 6αρια συμβολίζουν το ξεσήκωμά μας και τι σημαίνει αυτο?
    όταν είμαστε έτοιμοι , έχουμε πάρει φόρα να κάνουμε κάτι ξεσηκωνόμαστε για κάτι π.χ αν ενα 6άρι πέσει πάνω σε ενα 3άρι σημαίνει οτι θα ξεσηκωθείς να πάς στον δρόμο του άλλου φυσικά έχουν κι άλλες έννοιες τις οποίες θα αναφέρω αργότερα ..

    τα 7άρια ειναι το φτασμένο μας αυτο λοιπόν που πολύ γρήγορα θα μας συμβεί ειναι το άμεσο μέλλον μας κάτι που μας έρχεται κάτι που θα μας συμβεί...καλό ή κακό εξαρτάται απο τα άλλα χαρτιά που ειναι δίπλα

    τα 8άρια σαν γενική έννοια ειναι τα ωχ! μας οι ανησυχίες μας αλλά και για αυτά θα σας πω αργότερα

    τα 9άρια έχουν νά κάνουν με αυτα που έχουμε στην έννοια μας , στο νού μας να κάνουμε αλλά κι αυτα έχουν κάποιες ξεχωριστες ερμηνείες

    τα 10άρια τώρα ειναι κάπως σαν τους άσσους έχουν την δική τους ξεχωριστή σημασία ...
    10 κούπα συμβολίζει την χαρά κάτι που θα μας προκαλεσει ευχάριστο συναίσθημα
    10 καρό συμβολίζει τα λεφτά , σαν λεφτά όχι σαν επένδυση π.χ σαν σπίτι ή οικόπεδο αλλά καθαρά με την έννοια του Ευρώ
    10 σπαθί ειναι η προσδοκία μας για κάτι και συνήθως αυτο το κάτι έχει να κάνει με τα επαγγελματικά μας ...
    10 μπαστούνι δυστυχώς ειναι άσχημο χαρί συμβολίζει την στεναχώρια, το πλήγωμα την κακή μας τύχη , την κακή είδηση ...π.χ. Άσσος καρό με 10 μπαστούνι σίγουρα θα μάθετε κάτι που δεν θα ειναι καθόλου ευχάριστο και θα σας κάνει να αισθανθείτε πολύ άσχημα

    λοιπόν κουράστηκα θα συνεχίσω ή αργότερα ή άυριο με τις φιγούρες και με εκείνα τα χαρτιά που έχουν ξέχωρη ερμηνεία

    φιλάκια ευχαριστω που μου επιτρέψατε να σας κουράσω ...

  2. #2
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    Καλησπέρα πάλι, λοιπόν θα ήθελα καταρχάς να διορθώσω ή καλύτερα να συμπληρώσω κάτι σχετικά με το 8 ..το 8 συμβολίζει τα λόγια μας σαν κουπα -σπαθί-μπαστούνι - καρό ....
    θα ήθελα τώρα να συνεχίσω με τις φιγούρες και εδω ακριβώς χρειάζεται προσοχή για να κατανοήσετε τις φιγούρες γιατί απο αυτο ακριβώς το σημείο θα καταλαβαίνετε με ποιον έχετε να κάνετε μέσα στα χαρτιά σας ...
    οι φιγούρες εχουν διπλή ερμηνεία την οποία και πρέπει να μην αμελούμε γιατί μας δείχνει τα άτομα με τα οποία έχουμε να κάνουμε .
    1) Ντάμα κούπα !
    καταρχήν η κυρία κούπα ειναι μια καστανόξανθη γυναίκα
    όμως αν θέλουμε να ψυχολογήσουμε λίγο την ντάμα κουπα τότε έχουμε να κάνουμε με μια γυναίκα ευαίσθητη , ρομαντική , πιστή ,τυπική και μια γυναίκα που αγαπά ...μια γυναίκα που της αρέσει η οικογένεια ...
    αυτά ειναι τα επιπρόσθετα στοιχεία που έχουμε για την ντάμα κούπα και ο λόγος που πρέπει να τα προσέξουμε αυτα ειναι γιατί δεν ειναι απαραίτητο να συμβολίζει μια καστανόξανθη γυναίκα ...αν ειναι όμως μια γυναίκα μελαχροινή αλλά με αυτα τα χαρακτηριστικά που σας ανέφερα΄τότε την βλέπουμε στα χαρτιά σαν ντάμα κούπα και όχι μπαστούνι ....

    2) ντάμα καρό !ειναι μια γυναίκα ξανθιά ή με ανοιχτόχρωμό δερμα και μάτια συνήθως ειναι συνδυασμός ...αν όμως έχω μια γυναίκα σχετικά σκούρα μαλλιά αλλά ανοιχτόχρωμα μάτια και δέρμα τότε θα την βάλω στην κούπα όχι στην καρό ...αυτα σας τα γράφω όχι για να σας μπερδέψω αλλά για να καταλάβετε λίγο πώς κάνω την επιλογή των χρωμάτων..
    τώρα ...η ντάμα καρό ειναι μια γυναίκα που στα χαρτιά συνήθως συμβολίζει την γκόμενα !!! προσέξτε ειναι ακριβώς αυτο που διαβάζετε ...ειναι η γυναίκα που μπορεί να έχει μια παράνομη σχέση με το ταίρι μας ή η γυναίκα που πολύ θα θελε να μας τον κλέψει ...
    σαν χαρακτήρας ειναι υλίστρια ...λουσού ...και πατά συνήθως επι πτωμάτων με τον τρόπο ξερετε τον πονηρό ...τον μαλαγανιάρικο ...

    3) ντάμα σπαθί !εδω έχουμε να κάνουμε με την καστανή γυναίκα προς το σκούρο ...
    ως προς την ψυχοσύνθεση και τα χαρακτηριστικά μιλάμε για μια γυναίκα η οποία ειναι ντόμπρα , εργατική , την ενδιαφέρει το χρήμα όχι όμως για το χρήμα αλλά για την επένδυση ειναι δημιουργικός άνθρωπος και ειλικρινής , και καλή φίλη ...

    4) ντάμα μπαστούνι !γυναίκα μελαχρινή ...με όλη τη σημασία της έννοιας μελαχρινη ..λοιπον αυτη η φιγούρα μπορεί να ειναι μια γυναίκα που ειναι χήρα, μπορεί να ειναι μια γυναίκα που ειναι μάγισσα , μπορεί απλά να ειναι μια σκληρή πολυ σκληρή γυναίκα ...ενας χαρακτήρας απότομος που δύσκολα πιάνεται φίλη ...


    αυτα για τις γυναίκες της τράπουλας !!
    ότι απορίες έχετε μέχρι τώρα μπορείτε να μου πείτε !!!
    φιλάκια , φιλικά !
    τα λέμε άλλη στιγμή !!!

  3. #3
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    λοιπόν ας μιλήσω τώρα για τους άντρες της τράπουλας ....
    τους Ρηγάδες ....
    λοιπόν ο διιαχωρισμός γίνεται όπως και στις γυναίκες ...
    Ρήγας κουπα ...ειναι ενας άντρας καστανόξανθός ...
    σαν χαρακτήρας ειναι ενας άντρας αγαπησιάρης , ενας άντρας ερωτικός, τρυφερός , ρομαντικός , καλόπιστος και ευαίσθητος ...

    Ρήγας καρό ειναι ο ξανθός άντρας΄,
    σαν χαρακτηριστικά έχει περίπου τον χαρακτήρα της γυναίκας δεν ειναι ο γκόμενος βέβαια (το τρίτο πρόσωπο) αλλα ειναι σχετικά ψυχρός , υλιστής , θα έλεγα και λίγο ψυχρός και πολλές φορές αντιπροσωπεύει ενα άτομο με κάμια διευθυντική θέση, ενας επιχειρηματίας, άτομο με κύρος δηλαδή!!!

    Ρήγας σπαθί ειναι ο καστανός άντρας
    ο άντρας αυτός ειναι συνήθως ο εργάτης , ή ο άντρας ο εργατικός γενικά ...όχι όμως με υψηλή θέση στον επαγγελματικό τομέα αλλά πολυ δουλευταράς , άξιος , ντόμπρος ειλικρινής ...

    Ρήγας μπαστούνι ειναι ο άντρας ο μελαχρινός , πολλές φορές η φιγούρα αυτη αντιπροσωπεύει τον σκληρό άντρα, τον καζανόβα τον άντρα τον χαρτοπαίκλτη, τον μπεκρή ...σαν χαρακτήρας δηλαδή δεν ειναι και ο καλύτερος επίσης ειναι γνωστός σαν τον ψεύτη της τράπουλας ..ειναι πολυ εγωιστής και ισχυρογνώμον ....

    αυτα για τους άντρες της παρέας !!!

  4. #4
    Join Date
    Mar 2006
    Όνομα:
    Καλλιόπη
    Location
    Αθήνα
    Posts
    17

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by maraki_1975
    καλημέρα , δεν έχουν καμία σχέση με βιβλία ή περιοδικά ειναι οι ερμηνείες όπως μου τις έχει μάθει και τις γνωρίζω εδω και 10 χρόνια μια παλιά καλή φίλη ...η οποία με τη σειρά της είχε δασκαλα απο οτι γνωρίζω μια γιαγιά που ήξερε πολύ καλά τη γνώση της τράπουλας ...
    Μαράκι, την καλημέρα μου. Να σου πω πως έχεις απόλυτο δίκηο σχετικά με την δύναμη αυτού του τρόπου ριξίματος, μου τον έχει μάθει κι εμένα παλιότερα μια καλή μου φίλη...είναι απίστευτο πόσο ακριβείς είναι οι προβλέψεις της! Μόνο μια διαφορά βρήκα ανάμεσα στις ερμηνείες, αφορά στο 10 μπαστούνι...εμένα μου είχε πει πως αυτό είναι εμπόδιο.Τι πιστεύεις γι αυτό; Πως σου βγαίνει; Επίσης και το 10 σπαθί, ενέχει αγωνία;
    Περιμένω να δω αν τα στρώνεις με τον ίδιο τρόπο. Πάντως δουλεύει...

  5. #5
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by sagita
    Μαράκι, την καλημέρα μου. Να σου πω πως έχεις απόλυτο δίκηο σχετικά με την δύναμη αυτού του τρόπου ριξίματος, μου τον έχει μάθει κι εμένα παλιότερα μια καλή μου φίλη...είναι απίστευτο πόσο ακριβείς είναι οι προβλέψεις της! Μόνο μια διαφορά βρήκα ανάμεσα στις ερμηνείες, αφορά στο 10 μπαστούνι...εμένα μου είχε πει πως αυτό είναι εμπόδιο.Τι πιστεύεις γι αυτό; Πως σου βγαίνει; Επίσης και το 10 σπαθί, ενέχει αγωνία;
    Περιμένω να δω αν τα στρώνεις με τον ίδιο τρόπο. Πάντως δουλεύει...


    Λένε ότι το 10 μπαστούνι σημαίνει δυσκολίες και εμπόδια και εάν πέσει μαζί 10 & άσσος μπαστούνι μπορεί να σημαίνει και (πως να το πω τώρα) θάνατος.
    Βαριά λέξη. Παναγίτσα μου, φτου φτου!
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  6. #6
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Exclamation Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Ας μην χρησιμοποιούμε τόσο βαριές λέξεις παιδιά!

    Ειναι λεπτά θέματα και ένα παραπάνω δεν ειμαστε επαγγελματίες/καλοί γνώστες του θέματος!
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  7. #7
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by roadrunner
    Ας μην χρησιμοποιούμε τόσο βαριές λέξεις παιδιά!

    Ειναι λεπτά θέματα και ένα παραπάνω δεν ειμαστε επαγγελματίες/καλοί γνώστες του θέματος!

    Συγνώμη έχεις δίκιο, αλλά όπως είδες ήμουν αρκετά διστακτική!!!
    Απλά, αυτό έχω ακούσει, δεν σημαίνει ότι ισχύει. Και το έχω ακούσει από γυναίκες που το κάνουν ως επάγγελμα. Τώρα... τι να πω, δεν ξέρω τι ισχύει και τι όχι!
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  8. #8
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    καλησπέρα , λοιπόν αφού αναφερθηκα στις ντάμες και στους Ρηγάδες να σας πω τώρα τι συμβολίζουν οι Βαλέδες ...
    λοιπόν ακούστε ο Βαλές αντιπροσωπεύει αυτο που κρύβουμε μέσα στην ψυχή μας έχει να κάνει με την ουσία μας ...
    την ψυχοσύνθεσή μας και αυτο που πραγματικά θέλουμε, αυτο που πραγματικά νιώθουμε αυτο που πραγματικά έχουμε μέσα μας ...
    για να καταλάβετε ακριβώς τι εννοώ θα σας δώσω ενα παράδειγμα ...
    στο στρώσιμο λοιπόν βλέπουμε εναν Ρήγα να κοιτά τα λόγια μας (8) ενω ο Βαλές πισωπλατεί τα λόγια μας (8) "δεν εννοώ απαραίτητα ταυτόχρονα οτι γίνεται αυτο"
    αρχικά να εξηγήσω τι σημαίνει πισωπλατεί ...δεν κοιτά τα λόγια μας (οι φιγούρες κοιτούν προς μια μεριά) όταν λοιπόν έχει πίσω του τα λόγια μας ....

    λοιπόν ακούστε τώρα ο Ρήγας σαν φιγούρα δείχνει την υπόσταση του ατόμου με το οποίο ερχόμαστε εμείς σε επαφή άμεση ...αυτο που βλέπουμε δηλαδή αυτο που εκλαμβάνουμε με τα ματάκια μας ...
    βλέπουμε λοιπόν εναν άντρα (π.χ. αυτόν που μας ενδιαφέρει ) να κοιτά τα λόγια μας, αυτο σημαίνει οτι αυτός ο άνθρωπος δίνει μεγάλη σημασία στις κουβέντες μας, κρέμεται απο το στόμα μας και θεωρεί πολυ σωστο τον τρόπο που μιλάμε, τις απόψεις μας ...
    όμως δεν ειναι έτσι !!! αυτο που μόλις σας προανέφερα μας το δείχνει ο Ρήγας ...τι πραγματικά όμως συμβαίνει μας το δείχνει ο Βαλές ...ο κύριος λοιπόν αφού πισωπλατεί τα λόγια μας σημαίνει οτι στην ουσία αυτα που λέμε στοίχημα ειναι αν τα ακούει κιόλας ...μας δείχνει λοιπόν οτι μας προσέχει αλλά η πραγματικότητα ειναι οτι τα λόγια μας τα έχει γραμμένα (απο την μία μπαίνουν απο την άλλη βγαίνουν) ...

    Αυτη ειναι η διαφορά του Βαλέ απο τον Ρηγα , ελπίζω να σας βοήθησα να καταλάβετε πώς πρέπει να ερμηνεύουμε τις κινήσεις του Ρήγα και απο την άλλη του Βαλέ !!!

  9. #9
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    έχουμε και λέμε λοιπόν ας πούμε οτι έγω είμαι μια ντάμα κούπα ...ειναι μια σχετικά ρομαντική γυναίκα , με καστανόξανθα χρώματα και ανοιχτόχρωμα μάτια ...είμαι λοιπόν μια ντάμα κούπα ...
    όταν λοιπόν θα ρίξω τα χαρτιά εξ αρχής ειναι κάποια χαρτιά της τράπουλας που μου ανήκουν ...
    ποια ειναι αυτα και τι σημαίνει αυτο?
    2 κούπα ...ειναι το κρεβάτι μου
    3 κούπα ειναι ο δρόμος μου
    4 >> ειναι το σπίτι μου , ο δεσμός μου
    5>> ειναι η καρδιά μου , ο πόθος μου αυτό που θέλει η καρδιά μου
    6>> ειναι το ξεσήκωμα μου αυτο που είμαι έτοιμη να κάνω
    7 >> ειναι το φτασμένο μου αυτο που μου έρχεται αυτο που φτάνει σύντομα σε μένα
    8 >> ειναι τα λόγια μου οι κουβέντες μου
    9 >> ειναι η έννοια μου αυτο που υπάρχει μέσα στο κεφάλι μου και με απασχολεί (εγω βέβαια δεν δίνω και ιδιαίτερη σημασία στο εννιάρι σαν χαρτί)

    Βαλές κουπα ειναι η ψυχή μου , ο εσωτερικός μου κόσμος αυτο που γουστάρει η ψυχή μου , το πραγματικό μου θέλω το πραγματικό μου νιώθω...

    αυτα λοιπόν ειναι τα δικά μου χαρτιά και κατα το ρίξιμο με αντιπροσωπεύουν ...αυτο που φέρνει την πρόβλεψη ειναι σε αυτα τα χαρτιά δίπλα -πάνω -κάτω -πίσω - μπροστά ποιά χαρτιά πέφτούν ....

  10. #10

    Re: Μέθοδοι Χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by maraki_1975
    λοιπόν θα ξενικήσω σιγά - σιγά και βασικά θα πρέπει να σας πω οτι γνωρίζω τα χαρτιά γύρω στα 10 χρόνια
    Μαρακι 1975 εγω δεν ξερω να λεω τα χαρτια. Θα ηθελα ομως...

    Θα ηθελα να σε ρωτησω κατι αφου αχολεισαι 10 χρονια με αυτο...

    Περυσι χωρισα απο δεσμο 4 χρονων και μου ειχαν πει τα χαρτια 2 επαγγελματιες και 1 φιλη που ξερει. Μου ειχαν πει ΟΛΕΣ σχεδον τα ιδια πραγματα και βασικα οτι αυτος θα ερθει πισω σε εμενα και οτι ειναι η μοιρα μου.
    Τελικα αυτο που εγινε ειναι να μαθω 10 μηνες μετα τον χωρισμο μας οτι παντρευτηκε. Μαλιστα 1 μηνα πριν απο τον γαμο του, καμμια απο τις παραπανω δεν ειδε τον γαμο.
    Μη βιαστεις να μου πεις οτι δεν ηξεραν να λενε καλα τα χαρτια γιατι ειχαν παει και κατι γνωστες μου σε αυτες και τους τα βρηκαν σχεδον ολα και με λεπτομεριες.

    Θα ηθελα τη γνωμη σου σχετικα με αυτο.

    Υπαρχει 'μοιρα'? Ειναι προκαθορισμενα τα σημαντικα γεγονοτα της ζωης μας? πχ. γαμος? συζυγος?

    Πως εγινε να μου λενε ολες τα ιδια και τελικα να γινει το αντιθετο???

    Περιμενω απαντηση σου

    :bigsmile:

 

 
Page 1 of 47 1 2 3 4 5 11 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads