s
Εύρεση Ωροσκόπου όταν δε γνωρίζουμε την ακριβή ώρα
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 6 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 51
  1. #1
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Εύρεση Ωροσκόπου όταν δε γνωρίζουμε την ακριβή ώρα

    Από κάποιες συζητήσεις με μέλη μου έχει δημιουργηθεί μία απορία για το αν υπάρχουν μέθοδοι να βρεις τον ωροσκόπο αν δεν ξέρεις την ώρα γέννησης. Προσωπικά χρησιμοποιώ κάποιες μεθόδους προσεγγιστικές, αλλά δεν ξέρω μήπως υπάρχουν και άλλες μέθοδοι και θα ήθελα να μάθω...

    Οι μέθοδοι που χρησιμοποιώ συνήθως είναι:

    1. Να διαβάζω και να βάζω τους ενδιαφερόμενους να διαβάζουν αναλύσεις συνδυασμών Ήλιου - Ωροσκόπου. Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση, ένα καλό τέτοιο βιβλίο είναι "ο Ωροσκόπος" του Κου Λεφάκη. Προσπαθώ να δω με ποιες περιγραφές αισθάνονται να ταυτίζονται πιο πολύ.
    2. Διαβάζω ερμηνείες των πλανητών σε οίκους και βλέπω ποιες ταιριάζουν πιο πολύ στο άτομο (προϋπόθεση να το γνωρίζω αρκετά για να μπορώ να έχω άποψη). Επίσης δίνω και στο ίδιο το άτομο τις ερμηνείες για να δει με τι ταυτίζεται.
    3. Προσπαθώ να δω πότε κουράζεται η Σελήνη του ενδιαφερόμενου. Συνήθως όταν τετραγωνίζεται η Σελήνη από τη διέλευση της Σελήνης ή όταν υπάρχει αντίθεση με διελαύνουσα Σελήνη ( σε απλά ελληνικά έχεις τη Σελήνη στις 10' του Λέοντα και σήμερα στον Ουρανό η Σελήνη στις 12:00 θα είναι στις 10' του Σκορπιού ) τότε ο άνθρωπος από ό,τι έχω παρατηρήσει αισθάνεται κουρασμένος. Επειδή η Σελήνη αλλάζει μοίρες γρήγορα ( μία μοίρα κάθε δύο ώρες περίπου ), διαφορά μίας ή δυο ωρών την ώρα που μας πιάνει κούραση σημαίνει μία μοίρα μπρος ή πίσω για τη Σελήνη. Στη συνέχεια, αν παει κανείς σε ένα καλό site μπορεί να δοκιμάζει ώρες γέννησης μέχρι να βρει τη συγκεκριμένη μοίρα της Σελήνης.

    Πιθανόν να είναι λίγο μπακάλικες οι μέθοδοι, αλλά υπάρχει μεγάλη πληθώρα ανθρώπων που δεν ξέρουν την ώρα γέννησης τους και αγωνιούν για τον ωροσκόπο τους... Δεν ξέρω, μήπως υπάρχουν άλλες καλύτερες μέθοδοι από αυτές που χρησιμοποιώ; Ξέρει κανείς;

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Εύρεση Ωροσκόπου όταν δε γνωρίζουμε την ακριβή ώρα

    Εγω ξερω μια μεθοδο.
    Την επισκεψη σε υπευθυνο Αστρολογο ωστε να μην παιρνουμε στο λαιμο μας μεγαλη πληθωρα ανθρωπων χρησιμοποιωντας μπακαλιστικες μεθοδους...

  3. #3
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Εύρεση Ωροσκόπου όταν δε γνωρίζουμε την ακριβή ώρα

    Quote Originally Posted by Αγγελικη
    Εγω ξερω μια μεθοδο.
    Την επισκεψη σε υπευθυνο Αστρολογο ωστε να μην παιρνουμε στο λαιμο μας μεγαλη πληθωρα ανθρωπων χρησιμοποιωντας μπακαλιστικες μεθοδους...
    Είναι πολύ καλή μέθοδος και συμφωνώ, απλά πρέπει κανείς να αντέχει ανάλογα και οικονομικά... Κάτι άλλο;

  4. #4
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Εύρεση Ωροσκόπου όταν δε γνωρίζουμε την ακριβή ώρα

    Να ρωτήσω για μια απορία που μου δημιουργήθηκε!
    Ποια πηγή χρησιμοποιήσες;Υπάρχει κάποιο βιβλιο καποιος συγγραφέας απο οπου αντλήσες τα στοιχεία;
    Αν σου είναι ευκολο να μας πείς ωστε όποιος επιθυμεί να μελετήσει σοβαρά το θέμα να διαβάσει ολοκληρωμένα την μέθοδο.
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  5. #5
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Εύρεση Ωροσκόπου όταν δε γνωρίζουμε την ακριβή ώρα

    Quote Originally Posted by roadrunner
    Να ρωτήσω για μια απορία που μου δημιουργήθηκε!
    Ποια πηγή χρησιμοποιήσες;Υπάρχει κάποιο βιβλιο καποιος συγγραφέας απο οπου αντλήσες τα στοιχεία;
    Αν σου είναι ευκολο να μας πείς ωστε όποιος επιθυμεί να μελετήσει σοβαρά το θέμα να διαβάσει ολοκληρωμένα την μέθοδο.
    Φωτεινή, για ποια από τις τρεις μεθόδους μιλάς; Αυτό με τη Σελήνη;

  6. #6
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαιρη
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    935

    Re: Εύρεση Ωροσκόπου όταν δε γνωρίζουμε την ακριβή ώρα

    Quote Originally Posted by Vassilis13
    Από κάποιες συζητήσεις με μέλη μου έχει δημιουργηθεί μία απορία για το αν υπάρχουν μέθοδοι να βρεις τον ωροσκόπο αν δεν ξέρεις την ώρα γέννησης. Προσωπικά χρησιμοποιώ κάποιες μεθόδους προσεγγιστικές, αλλά δεν ξέρω μήπως υπάρχουν και άλλες μέθοδοι και θα ήθελα να μάθω...

    Οι μέθοδοι που χρησιμοποιώ συνήθως είναι:

    1. Να διαβάζω και να βάζω τους ενδιαφερόμενους να διαβάζουν αναλύσεις συνδυασμών Ήλιου - Ωροσκόπου. Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση, ένα καλό τέτοιο βιβλίο είναι "ο Ωροσκόπος" του Κου Λεφάκη. Προσπαθώ να δω με ποιες περιγραφές αισθάνονται να ταυτίζονται πιο πολύ.
    2. Διαβάζω ερμηνείες των πλανητών σε οίκους και βλέπω ποιες ταιριάζουν πιο πολύ στο άτομο (προϋπόθεση να το γνωρίζω αρκετά για να μπορώ να έχω άποψη). Επίσης δίνω και στο ίδιο το άτομο τις ερμηνείες για να δει με τι ταυτίζεται.
    3. Προσπαθώ να δω πότε κουράζεται η Σελήνη του ενδιαφερόμενου. Συνήθως όταν τετραγωνίζεται η Σελήνη από τη διέλευση της Σελήνης ή όταν υπάρχει αντίθεση με διελαύνουσα Σελήνη ( σε απλά ελληνικά έχεις τη Σελήνη στις 10' του Λέοντα και σήμερα στον Ουρανό η Σελήνη στις 12:00 θα είναι στις 10' του Σκορπιού ) τότε ο άνθρωπος από ό,τι έχω παρατηρήσει αισθάνεται κουρασμένος. Επειδή η Σελήνη αλλάζει μοίρες γρήγορα ( μία μοίρα κάθε δύο ώρες περίπου ), διαφορά μίας ή δυο ωρών την ώρα που μας πιάνει κούραση σημαίνει μία μοίρα μπρος ή πίσω για τη Σελήνη. Στη συνέχεια, αν παει κανείς σε ένα καλό site μπορεί να δοκιμάζει ώρες γέννησης μέχρι να βρει τη συγκεκριμένη μοίρα της Σελήνης.

    Πιθανόν να είναι λίγο μπακάλικες οι μέθοδοι, αλλά υπάρχει μεγάλη πληθώρα ανθρώπων που δεν ξέρουν την ώρα γέννησης τους και αγωνιούν για τον ωροσκόπο τους... Δεν ξέρω, μήπως υπάρχουν άλλες καλύτερες μέθοδοι από αυτές που χρησιμοποιώ; Ξέρει κανείς;
    Βασίλη, τι ακριβώς εννοείς λέγοντας :"αν παει κανείς σε ένα καλό site μπορεί να δοκιμάζει ώρες γέννησης μέχρι να βρει τη συγκεκριμένη μοίρα της Σελήνης"
    Δεν πιστεύω να είναι μομφή στο site που μας φιλοξενεί και περνάμε τόσο καλά!!! Εεεεεεεεεεε;;;;;;;; :suspiciou
    Οτι δεν συνέβη ποτέ, είναι ότι δεν ποθήσαμε αρκετά

    http://www.horoscope.gr

  7. #7
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Εύρεση Ωροσκόπου όταν δε γνωρίζουμε την ακριβή ώρα

    Quote Originally Posted by friary
    Βασίλη, τι ακριβώς εννοείς λέγοντας :"αν παει κανείς σε ένα καλό site μπορεί να δοκιμάζει ώρες γέννησης μέχρι να βρει τη συγκεκριμένη μοίρα της Σελήνης"
    Δεν πιστεύω να είναι μομφή στο site που μας φιλοξενεί και περνάμε τόσο καλά!!! Εεεεεεεεεεε;;;;;;;; :suspiciou
    Όχι, προς Θεού, εννοώ site με αστρολογικό software που βγάζει αυτόματα τους γενέθλιους χάρτες... Έχουμε εμείς τέτοιο εδώ; Μήπως έκανα βλακεία και δεν το ξέρω;

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    55

    Re: Εύρεση Ωροσκόπου όταν δε γνωρίζουμε την ακριβή ώρα

    Άτοπο αυτό που λες friary...στο site δεν μπορείς να καταχωρείς στοιχεία για άτομα, ούτε να παίζεις με τις ώρες όπως πχ astro.com
    Το site αυτό προσφέρεται για συζήτηση πάνω σε αστρολογικά θέματα......

  9. #9
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Εύρεση Ωροσκόπου όταν δε γνωρίζουμε την ακριβή ώρα

    Βασίλη :Αναφέρομαι στις μεθοδους 2 και 3 !:bigsmile: Θενκς!

    (Καλύτερο σάιτ δεν υπάρχει και για του λόγου του αληθες ) οποιος επιθυμει ρωτάει εδω και πολύ καιρό,στην στηλη" Μαθετε τις θεσεις των πλανητών σας",οπου υπευθυνα η Αγγελική σας δινει εκτος απο προσωπικο χάρτη , συναστριακο και ότι χάρτη θελησετε!
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Εύρεση Ωροσκόπου όταν δε γνωρίζουμε την ακριβή ώρα

    Το astro.com προφανώς που είναι από τα καλύτερα του είδους στο χώρο επί σειρά ετών και που διαθέτουν όπως και πολλά άλλα ανάλογα σάιτ προγράμματα υπολογισμού του προσωπικού ωροσκοπίου όπου σε λίγα λεπτά ο ενδιαφερόμενος μελετητής έχει το χάρτη του στα χέρια του.
    Όμως σε αντίθεση με την ενότητα που υπάρχει στα εδώ φόρουμς και οι χάρτες δίνονται "δια χειρός Αγγελικής" εκεί δεν υπάρχει η δυνατότητα για διάφορα συστήματα οικοθεσίας, όπως και για διάφορα προoδευτικά. Για μεσοδιαστήματα, κλήρους, κλπ ούτε να το συζητάμε Ούτε γεωγραφικές συντεταγμένες για όλες τις ελληνικές πόλεις και περιοχές και πολλές φορές έχουμε και απόκλιση ωροσκόπου κατά κάποιες μοίρες. Ψηλά γράμματα θα μου πείτε.
    Όπως το είπε η Μαριάννα. Αν θέλεις να "παίξεις τον αστρολόγο" καλό είναι εκεί για γρήγορο υπολογισμό. Αν θέλεις σωστό βέβαια η Αγγελική "καθαρίζει" μέσω της astrolabe
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

 

 
Page 1 of 6 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads