s
Πώς γράφουμε στα φόρουμς
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast
Results 1 to 10 of 38
  1. #1
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Μηνάς
    Location
    Athens/New York/Boston
    Posts
    76

    Πώς γράφουμε στα φόρουμς

    Αγαπητά μέλη,

    Εδώ θα βρείτε όλες τις απαραίτητες πληροφορίες και ενέργειες για να συντάξετε το πρώτο σας μήνυμα. Θα προσπαθήσω να σας καθοδηγήσω όσο πιο αναλυτικά μπορώ, περιγράφοντάς σας όλες τις λειτουργίες κ επιλογές που έχετε στα χέρια σας.

    Για να γράψουμε ένα μήνυμα:

    Επιλέγουμε από τις κατηγορίες μια θεματική ενότητα.
    Κάθε θεματική ενότητα περιέχει τους τίτλους των θεμάτων που έχουν καταγραφεί. Αφού διαβάσουμε το θέμα που μας ενδιαφέρει και εφόσον το επιθυμούμε πατάμε:

    ΑΠΑΝΤΗΣΗ/POST REPLY και γράφουμε την απάντηση ή το σχόλιό μας.

    ΝΕΟ ΘΕΜΑ/NEW THREAD όταν θέλουμε να γράψουμε για κάποιο θέμα σχετικό με την ενότητα.

    ΠΑΡΑΘΕΣΗ/QUOTE όταν επιθυμούμε να επαναλάβουμε όλα ή μέρος των γραφoμένων κάποιου χρήστη και να απαντήσουμε συγκεκριμένα σε αυτά που λέει.

    ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ/EDIT όταν επιθυμούμε να επεξεργαστούμε αυτό που γράψαμε προσθέτοντας ή αφαιρώντας λέξεις ή να διαγράψουμε τελείως το μήνυμά μας.

    ! όταν θέλουμε να κάνουμε αναφορά/report σε κάποιον διαχειριστή ή συντονιστή για κάποιο θέμα που το θεωρούμε προσβλητικό ή ότι δεν ανήκει στην συγκεκριμένη ενότητα.

    Αν παρόλαυτα έχετε κιάλλες απορίες, μην διστάσετε να ρωτήσετε! Η τεχνική ομάδα του myHoroscope.gr είναι στην διάθεσή σας για ο,τιδήποτε την θελήσετε!
    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    5

    Re: Πως γράφουμε στο φόρουμ..

    Καλησπέρα !
    Με ποιο τρόπο μπορούμε να προσθέσουμε emotion στο μήνυμα μας ?
    Με ποιο τρόπο μπορούμε να προσθέσουμε κάποια εικόνα ?
    Επίσης με ποιο τρόπο μπορούμε να αλλάξουμε χρώμα,γραμματοσειρά,μέγεθο ς ?

  3. #3
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Far Away Land
    Posts
    46

    Re: Πως γράφουμε στο φόρουμ..

    Αγαπητό μας μέλος jots
    Σας καλωσορίζουμε στο horoscope.gr
    Όταν γράφουμε ένα μήνυμα ή όταν απαντάμε σε κάποιου άλλου μέλους το Θέμα/μήνυμα ανοίγει αυτός ο μικρός επεξεργαστής κειμένου. Το πιο πιθανό είναι από το προφίλ σας ή αλλιώς Πίνακας ελέγχου στην επιλογή "Ρυθμίσεις" έχετε επιλέξει τον απλό επεξεργαστή ο οποίος δεν έχει της extra formating επιλογές (μέγεθος γραμμάτων, χρώμα, emoticons κ.λπ.) κατά συνέπεια δεν τις βλέπετε. Σας το αλλάξαμε και νομίζω τώρα θα είστε εντάξει.

    Όταν λέτε ότι θέλετε να προσθέσετε εικόνα διευκρινήστε παρακαλώ, εικόνα σε ποιο σημείο. Να γράψετε ένα άρθρο και να το εμπλουτίσετε με εικόνες; Να βάλετε εικόνα στην υπογραφή σας (είναι απενεργοποιημένη η επιλογή από τον administrator) ή τέλος να συνάψετε μια εικόνα (Attach Files);
    Αυτός ο σύνδεσμος θα σας φανεί αρκετά χρήσιμος επίσης, αφού σας ενδιαφέρει η διαμόρφωση των κειμένων.

    Στη διάθεσή σας για περαιτέρω διευκρινίσεις
    Φιλικά
    "Nothing can stop an idea the time of which has come"
    Victor Hugo

  4. #4
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    5

    Re: Πως γράφουμε στο φόρουμ..

    Χίλια ευχαριστώ !!!
    Και συγχαρητήρια για τη σελίδα σας !!!
    Είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρουσα !!! :clapping:

  5. #5
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4

    Re: Πώς γράφουμε στα φόρουμς

    Εχω μια απορια-σαν νέο μέλος. Γιατί οι ερωτήσεις μου 2-3 που έκανα, μπήκαν στο Black Hole Forum????????????????

  6. #6
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Πώς γράφουμε στα φόρουμς

    Quote Originally Posted by ellaki13 View Post
    Εχω μια απορια-σαν νέο μέλος. Γιατί οι ερωτήσεις μου 2-3 που έκανα, μπήκαν στο Black Hole Forum????????????????
    Αγαπητό μέλος,

    όταν οι ερωτήσεις σας δεν τηρούν τους όρους χρήσης της κάθε ενότητας, μεταφέρονται στο black hole forum.
    Θα σας προτείνω να διαβάζετε τα επισημασμένα της κάθε ενότητας ώστε να γνωρίζετε τί μπορείτε να ρωτάτε και πού.:bigsmile:

    Φιλικά,
    Φωτεινή
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  7. #7

    Re: Πώς γράφουμε στα φόρουμς

    'Εχω μια απορία και θα την διατυπώσω εδώ, εφόσον τα off topic έχουν ήδη κλειδωθεί, το τελευταίο δημοσίευμα με αφορά και δεν μπορώ να γράψω εκεί. Η ερωτησή μου είναι πώς συμπεράνατε ότι ακολουθώ τακτικές παρόμοιες με του Γαζή ; Η σύγκριση είναι ατυχής, πρώτον γιατί είμαι αυτόνομη προσωπικότητα που δεν έχει όμοιό της , δεύτερον γιατί δεν είμαι επαγγελματίας Αστρολόγος ώστε να έχω συμφέρον να χτυπήσω άλλους Αστρολόγους και τρίτον γιατί η παρατήρησή μου δεν ήταν προσωπική επίθεση ούτε καταγγελία εναντίον κανενός Αστρολόγου. Ανέφερα ότι το κείμενο για τους δεσμούς Σελήνης είναι ακριβώς το ίδιο σε τρία βιβλία τριών διαφορετικών συγγραφέων, τα οποία έχω στην κατοχή μου και τα τρία : 'Ενα του κυρίου Π.Καραμηνά, ένα της κυρίας Σ.Ορφανού και ένα του Martin Schulman . Οι άλλοι έσπευσαν να γράψουν για αντιγραφές, εγώ αναφέρθηκα σε μεταφράσεις και απλά περίμενα να γραφεί η πηγή από κάτω. Ας διάλεγε πηγή η συγγραφέας, είχε και τρεις επιλογές μάλιστα : Πηγή Schulman, Καραμηνάς ή Ορφανού. Τα συμπεράσματα δικά σας. Η αλήθεια θα λέγεται από οποιοδήποτε βήμα, κι αυτό για μένα είναι άγραφος νόμος. Οπότε μην συγκρίνετε με Γαζή και αναφέρεστε σε τακτικές, γιατί εγώ δεν έχω δικό μου μαγαζί κι ούτε σκοπεύω να αποκτήσω μ'αυτά που βλέπω να γίνονται στην Ελλάδα με όλους τους Αστρολόγους, ένθεν και ένθεν, και μ' αυτούς που τους μανατζάρουν.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Πώς γράφουμε στα φόρουμς

    Δεν μου αρεσει καθολου ο νεος τροπος λειτουργιας! Δε μου αρεσει που δε μπορουμε να κανουμε σχολιασμο κατω απο τα αρθρα και πρεπει να ανοιξουμε καινουριο θεμα γι αυτο...Μπορει να ειμαι περιεργη αλλα νιωθω οτι με περιοριζει!!!! Αν π.χ εγω θελω να γραψω οτι ενθουσιαστηκα πολυ για ενα αρθρο δε θα παω να ανοιξω καινουριο θεμα γι αυτο...και γενικα προτιμουσα τα πραγματα οπως ηταν πριν
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  9. #9
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαιρη
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    935

    Re: Πώς γράφουμε στα φόρουμς

    Εμ γι αυτό είναι το χεράκι κάτω απο τα κείμενα για να δείχνεις τη χαρά σου κοπελιά :toung:
    Οτι δεν συνέβη ποτέ, είναι ότι δεν ποθήσαμε αρκετά

    http://www.horoscope.gr

  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Πώς γράφουμε στα φόρουμς

    Quote Originally Posted by friary View Post
    Εμ γι αυτό είναι το χεράκι κάτω απο τα κείμενα για να δείχνεις τη χαρά σου κοπελιά :toung:
    παραδειγμα ηταν αυτο......
    αλλα ο ενθουσιασμος μπορει να συνοδευοταν κι απο ενα αναλογο σχολιο κι οχι απλα ενα tank you for this usefull post, ειναι λιγο περιοριστικο ή τελοσπαντων εγω ειμαι περιεργη κι ετσι το βλεπω...οπως και να χει εμενα μου αρεσε περισσοτερο το συστημα πριν
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

 

 
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads