s
Μεσοδιάστημα ύψους
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 22
  1. #1

    Μεσοδιάστημα ύψους

    Καλησπέρα σας,
    Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι σχετικά με ένα θέμα που με απασχολεί εδώ και καιρό... Υπάρχει κάποιο μεσοδιάστημα το οποίο να αφορά την εμφάνισή μας και πιο συγκεκριμένα το ύψος μας;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2009
    Όνομα:
    ΝΙΚΗ
    Posts
    193

    Re: Μεσοδιάστημα ύψους

    fanofmee
    Απ οτι εχω διαβασει, μια οψη που σχετιζεται με το υψος μας, ειναι η συνοδος δια-ουρανου.
    Εχω συγκρινει πολλους χαρτες παιδιων που γεννηθηκαν το 1983 με τη συνοδο αυτη
    στον τοξοτη, κ πραγματι τα περισσοτερα ειναι ψηλα παιδια, εκτος μερικων
    που εχουν τη συνοδο χτυπημενη.
    Για μεσοδιαστηματα δεν τοχω ψαξει.....αλλα σιγουρα θα υπαρχει κατι.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Μεσοδιάστημα ύψους

    Κι εγώ νομίζω με τον Δία έχει να κάνει.
    Για παράδειγμα οι Λέοντες δεν είναι και οι πιο ψηλοί του ζωδιακού..αν όμως το δεκαήμερο του Ηλιου ή του ωροσκόπου Λέοντα το κυβερνάει ο Δίας,θα είναι σίγουρα ψηλοί,ίσως και με τάση να παχύνουν.
    Επίσης καθαρά δική μου παρατήρηση είναι ότι αν προσωπικοί πλανήτες είναι στον Κριό..κοιτάς ψηλά!
    Οτι αφήνεις σε αφήνει.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Μεσοδιάστημα ύψους

    Για τα μεσοδιαστήματα δεν ξέρω, αλλά γενικότερα το ύψος φαίνεται κυρίως από όψεις και σημεία στον Τοξότη και φυσικά το Δία.
    Συνήθως η εμφάνιση είναι και θέμα ωροσκόπου.

    Μία σεληνη εκεί ίσως είναι ένδειξη αλλά και το δίπολο Διδύμων/Τοξότη λέει πολλά.

    Αν σας βοηθάει πάντως, μεσω της "κληρονομικής αστρολογίας" υπάρχουν οι εξής ενδείξεις.

    Τα δύο μου ξαδέλφια με Ωροσκόπο και Δία σε Τοξότη 1,98.

    Ο μπαμπάς μου με ωροσκόπο Τοξότη και Δία σε Διδύμους 1,78

    Η μαμά μου με σελήνη στον Τοξότη, 1,74

    Η γράφουσα με σελήνη/ωροσκόπο σε Τοξότη και Δία σε Διδύμους 1,79

    Η αδελφή μου με σελήνη σε διδύμους και mc σε Τοξότη 1,82.

    Ελπίζω να βοήθησα.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  5. #5
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Μεσοδιάστημα ύψους

    Very good σε βρίσκω taurinaki και εύγε σου!

    Αψογες οι παρατηρήσεις σου. Είχα και εγώ κατά καιρούς κάνει ανάλογες σκέψεις και είχα και εγώ καταλήξει σε παρόμοια συμπεράσμα.

    Εν τω μεταξύ όμως -και δη τελευταίως το πρόσεξα - ο Δίας καμιά φορά ζουμπάει κατά κάτω τους ανθρώπους. Οπερ και με Δία στο ζώδιο του Ταύρου 1ος, πρόσεξα ότι πολλοί είναι κοντοί.

    Π.χ. γυναίκα 1,60 και πιο κάτω ή άντρα 1,68 κ.ο.κ. Τελικά και ειδικά κατόπιν μίας τελευταίας μου έρευνας -σκέψης και κάποιων άλλων ιδιάιτερων προσεγγίσεων κατέληξα στο συμπέρασμα πως αν τελικά θέλουμε να έχουμε μία καλύτερη οπτική στο θέμα ύψους γενικά, είναι μάλλον σωστότερο να λαμβάνουμε υπόψη τον Δία σε συνδυασμό με Ερμή.

    Επίσης λάβετε όλοι σας υπόψη πως ο συνδυασμός Ερμή/Αφροδίτης/Αρη προσδίδουν χαρακτηριστικά στοιχεία και οπτική -αλληγορικά μιλώντας λέγοντα την λέξη οπτική - σε θέματα που αφορούν το ορμονικό σύστημα κάποιου άρα και την όποια πιθανότητα του πως διαμορφώνεται η εξωτερική του εμφάνιση. Να τονίσω επίσης πως ένας Δίας στον Αιγόκερω ίσως μην φέρει ύψος, αλλά από την άλλη η εμπλοκή Ερμή ή Αφροδίτη με Ουρανό μπορεί να σου βγάλει κάτι παίδαρους ή κάτι νταρντάνες να τις πιείς στο ποτήρι. Γενικά τον Ουρανό τον έχω σε μεγάλη υπόληψη για θέματα ύψους.

    Εγώ πάντως και ο ένας μου γιός με σύνοδο Δία /Ηλιο 12ο βγήκαμε ψηλοί. Εγώ πριν μπω στην πλύση, εκτός και εντός πλυντηρίου ήμουν 1,71! Μετά την εν λόγω πλύση μπήκα 3 πόντους! Επίσης Ερμής εξάγωνο βγάζει ψηλούς, όπως Δίας σε Υδροχόο σε εξάγωνο με Ερμή. Από την άλλη πάλι Δίας /Ερμής με τυχόν κάποια εμπλοκή Κρόνου μπορεί να οδηγήσει ίσως σε μειωμένο ύψος.

    Τελειώνω λέγοντας πως είναι καλό να προσέχουμε το εν λόγω ζήτημα από την άποψη πάντα ότι
    ο Δίας είναι λίγο "μπαγάσας" - sorry για την έκφραση - καθώς μπορεί να σε ξεγελάσει όταν και εφόσον στον 1ο οίκο, γιατί μπορεί να βγάλει αντί για ύψος, πάχος.

    Κάτι π.χ. σε Πάγκαλο, Βενιζέλο..............κ.ο.κ. προς Θεού δεν κάνω πολιτική προπαγάνδα.

    Ετσι και αλλιώς εγώ τους γυμνούς θα ¨"ψοφήσω".

    Καλό σου/σας ξημέρωμα

    Υ.Γ Οσοι πιστοί προσέλθετε να μας πείτε και εσείς τις απόψεις σας σχετικά. Θα ήταν πάρα πολύ χρήσιμο για όλους μας να ακούσουμε και πολλές γνώμες σχετικά με το ύψος.

  6. #6
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Μεσοδιάστημα ύψους

    Οι μόνοι που είδα, από όσους προανάφερα,που έχουν Δία στον 1ο οίκο είναι τα ξαδέλφια μου, οι οποιοι βέβαια είναι και αθλητές του βόλευ, αλλά ..πετσί και κόκκαλο,καμία σχέση με πάχος.

    Οι υπόλοιποι έχουμε το Δία σε 5ο και 6ο οίκο, και στους Διδύμους (αδύναμος). Με τα κιλά κανείς μας δεν είχε ποτέ πρόβλημα, πλην της μαμάς.(φορτωμένος 4ος-8ος)

    Αν λάβω υπόψη μου όσα όμως είπατε, τότε λογικά η κόρη μου με σύνοδο Ερμή/Αρη/Δία/Σελήνη/Β.Δ στον Υδροχόο, θα περάσει τα 2 μέτρα!
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  7. #7
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Μεσοδιάστημα ύψους

    Καλά εγώ ότι είπα το είπα με γνώμονα παρατηρήσεις πέρα από το άμεσο και οικείο οικογενειακό περιβάλλον.

    Υπό την έννοια του ότι καλό είναι να το ψάχνουμε και παραέξω του στενού κύκλου. Αλλως και εμένα παιδιά,ανληψια, αδέλφια και όλο το σόι είναι πανύψηλοι. Οσο για την κόρη στείλε μου στοιχεία. Με έβαλες σε τρελή περιέργεια .................αν θες φυσικά

    Φιλ- χΡ

  8. #8
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Μεσοδιάστημα ύψους

    Βεβαίως γιατί όχι!
    22/2/2009 Αθήνα, ωρα 16.12.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  9. #9
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Μεσοδιάστημα ύψους

    Taurinaki καλημέρα και καλή μας εβδομάδα,

    Σπουδαία κόρη απέκτησες και μπράβο σου/σας -να βάλουμε και τον φορέα της σποράς μέσα - και πανέξυπνο παιδί.

    Με τόοοοση σύνοδο θα απορούσα και θα έσκιζα τα ιμάτια μου αν αυτό το παιδί δεν γίνει πανύψηλο!

    Αλλά μιας και έριξα βλέφαρο -αρκετά καλό πρέπει να πω - να μου επιτρέψεις να σου πω μία συμβουλή.

    Φρόντισε/στε έγκαιρα και προσεχτικά τα της ευφυίας αυτού του παιδιού, όπως όμως και της τάσης του για ανεξαρτησία. Τι εννοώ. Λόγω εγγονής και άλλων παιδιών του οικείου περιβάλλοντος, έχω διαπιστώσει μια αυξημένη και εντελώς διαφορετική νοητική εγρήγορση!

    Είθισται αυτά τα παιδιά να μη βρίσκουν την σωστή και κατάλληλη ανταπόκριση από τους δασκάλους τους, και ενίοτε και από τους γονείς.

    Ανέμενε το άρθρο για το οποίο μιλάω και ετοιμάζω, διάβασε το προσεχτικά, και θα καταλάβεις.

    Πάντως να χαίρεσαι το μωράκι σου, και σκάσε του νοερά ένα ηχηρό ρουφηχτό φιλί από εμένα.

    Καλά να περνάτε! Φιλιά

    Υ.Γ. Παρακολουθώντας τα παιδιά της ηλικίας της κόρης σου και μετά, παρατηρώ μία αυξημένη αντίληψη που πανομοιότυπη δεν συναντούσα στις γενιές των δεκαετιών 70-90. Λες και είναι έτοιμα να τρέξουν στο υπερπέραν! Συμφωνείς;

  10. #10
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Μεσοδιάστημα ύψους

    Quote Originally Posted by Χρυσάνθη Σπίγγου View Post
    Taurinaki καλημέρα και καλή μας εβδομάδα,

    Σπουδαία κόρη απέκτησες και μπράβο σου/σας -να βάλουμε και τον φορέα της σποράς μέσα - και πανέξυπνο παιδί.

    Με τόοοοση σύνοδο θα απορούσα και θα έσκιζα τα ιμάτια μου αν αυτό το παιδί δεν γίνει πανύψηλο!

    Αλλά μιας και έριξα βλέφαρο -αρκετά καλό πρέπει να πω - να μου επιτρέψεις να σου πω μία συμβουλή.

    Φρόντισε/στε έγκαιρα και προσεχτικά τα της ευφυίας αυτού του παιδιού, όπως όμως και της τάσης του για ανεξαρτησία. Τι εννοώ. Λόγω εγγονής και άλλων παιδιών του οικείου περιβάλλοντος, έχω διαπιστώσει μια αυξημένη και εντελώς διαφορετική νοητική εγρήγορση!

    Είθισται αυτά τα παιδιά να μη βρίσκουν την σωστή και κατάλληλη ανταπόκριση από τους δασκάλους τους, και ενίοτε και από τους γονείς.

    Ανέμενε το άρθρο για το οποίο μιλάω και ετοιμάζω, διάβασε το προσεχτικά, και θα καταλάβεις.

    Πάντως να χαίρεσαι το μωράκι σου, και σκάσε του νοερά ένα ηχηρό ρουφηχτό φιλί από εμένα.

    Καλά να περνάτε! Φιλιά

    Υ.Γ. Παρακολουθώντας τα παιδιά της ηλικίας της κόρης σου και μετά, παρατηρώ μία αυξημένη αντίληψη που πανομοιότυπη δεν συναντούσα στις γενιές των δεκαετιών 70-90. Λες και είναι έτοιμα να τρέξουν στο υπερπέραν! Συμφωνείς;
    Κα Σπίγγου, σας ευχαριστω.
    Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να είναι ένα γερό παιδί, με δυνατό κορμί και γενναια ψυχή.
    Υ.Γ: Ήθελα απλά να σας πω ότι η μικρή έχει φωτογραφική μνήμη....ελέφαντα, και μια κοφτερή γλώσσα, αλλά περισσότερο προς τα καλλιτεχνικά στρέφεται. Ψαρίνα γαρ...

    Τα παιδάκια σήμερα είναι πράγματι πανέξυπνα, αφού έχουν ένα σωρό ερεθίσματα στην καθημερινότητά τους. Θα συμφωνήσω μαζί σας και έχω να πω ότι η γενιά με τον Πλούτωνα στον Τοξότη και μετά, θα κάνει τη μεγάλη καινοτομία στην εκπαίδευση, στην αντίληψη αλλά και στην αφομοίωση των γνώσεων.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

 

 
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads