s
Ωριαία αστρολογία
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 20
  1. #1

    Ωριαία αστρολογία

    γεια σας..θα ηθελα την βοηθεια σας αν δεν σας ενοχλω..εχω κανει ωριαια και εχω μπερδευτει..εχω χωρισει το σαββατο και θα ηθελα να μου πειτε αν η ωριαια που εκανα δειχνει αν πρεπει να γυρισω πισω και να ειμαι ξανα μαζι του!σας παρακαλω μεχρι αυριο πρεπει να εχω απαντηση γιατι θα συζητησω μαζι του...

  2. #2
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Ωριαία αστρολογία

    Quote Originally Posted by elena55 View Post
    γεια σας..θα ηθελα την βοηθεια σας αν δεν σας ενοχλω..εχω κανει ωριαια και εχω μπερδευτει..εχω χωρισει το σαββατο και θα ηθελα να μου πειτε αν η ωριαια που εκανα δειχνει αν πρεπει να γυρισω πισω και να ειμαι ξανα μαζι του!σας παρακαλω μεχρι αυριο πρεπει να εχω απαντηση γιατι θα συζητησω μαζι του...
    Δεν την γνωρίζω την ωριαία, αλλά το πρώτο που πρέπει να κάνεις, αν θέλεις να σε βοηθήσει κάποιος, είναι να διατυπώσεις το ερώτημα όπως το έθεσες και να αναρτήσεις χάρτη ή έστω να γράψεις τα στοιχεία της ώρας και του τόπου που έθεσες το ερώτημα. .
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  3. #3

    Re: Ωριαία αστρολογία

    αν καποιος θελει να με βοηθησει η ωριαια μου εχει γινει στις 12/3/12 η ωρα 18:23 στην πολη Λευκωσία της Κυπρου...το ερωτημα ειναι ''να τελιωσω αυτη την σχεση;''

  4. #4

    Re: Ωριαία αστρολογία

    Συγγνώμη κιόλας...δεν ξέρω καν,έτσι όπως διατύπωσες το ερώτημα,αν δίνεται απάντηση...αλλά...από την ωριαία θα αποφασίσεις αν θα τελειώσεις ή θα συνεχίσεις τη σχέση;

  5. #5

    Re: Ωριαία αστρολογία

    οχιι απλα θα με βοηθησει εστω και λιγο η ωριαια για την αποφαση που θα παρω..ευχαριστω που εχεις απαντησει!

  6. #6

    Re: Ωριαία αστρολογία

    Με Ωροσκόπο ερωτήματος στην 29 μοίρα , κυβερνήτη- δικό σου - σε αδυναμία (ανάδρομος Ερμής) με σελήνη στον Σκορπιό και δικό του κυβερνήτη πάλι σε κρίσιμη μοίρα (στην έξαρσή του βέβαια αλλά και πάλι- έστω ότι πρόκειται για σχέση και όχι γάμο οπότε θεωρώ εκείνον ως τον 5ο οίκο) , και να ανέλυα νομίζω καλύτερα θα ήταν αρχικά να ηρεμήσεις... Λένε πως καμία ενέργεια δεν πρέπει να κάνεις πια όταν ο Ωροσκόπος είναι στις τελευταίες μοίρες, ότι το θέμα έχει ήδη κριθεί.

    Εάν θέλεις κάνε μία ωριαία σε άλλη φάση (αυθόρμητη! και όχι σύντομα). Γενικά ηρέμησε. Όσο για την προθεσμία κανένας που σε αγαπάει δε σου βάζει το μαχαίρι στο λαιμό νομίζω ιδίως για αισθηματικά θέματα..

  7. #7
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Ωριαία αστρολογία

    Σωστή η παίκτρια και εύγε σου,

    Πράγματι δεν λέγεται μόνο αλλά η εμπειρία και η πείρα αποδεικνύει περίτρανα πως τόσο στις 3 τελευταίες μοίρες όλα έχουν ήδη κριθεί και πάρει το δρόμο τους, ενώ στις 3 πρώτες μοίρες, δεν έχουν σχηματοποιηθεί όλα τα δεδομένα ώστε να μπορεί να κριθεί επί του ασφαλούς ή ερώτηση.

    Π.χ. εάν ρωτάς, "θα αγοράσω σπίτι" γενικώς και αορίστως, και ο ωροσκόπος είναι στις 3 πρώτες μοίρες ενός ζωδίου, δεν έχουν συμπληρωθεί οι απαραίτητοι παράγοντες, (π.χ. χρήματα, άλλα τεχνικά ή πρακτικά ζητήματα ώστε θα πρέπει κάτι άλλο να προηγηθεί πριν να..........) τότε θα πρέπει όντως κανείςή να περιμένει ή να θέσει την ερώτηση σε ένα μεταγενέστερο στάδιο.

    Οσο για τα ερωτικά θέματα, προσωπικά θέματα, λαμβάνω πάντα υπόψη μου 5ο και 7ο. Αυτό γιατί όταν πρόκειται για έναν ερωτικό δεσμό ο 7ος εκπροσωπεί πάραυτα αυτό που Αγγλοι και Γερμανοί, εκπροσωπεί "the best other", κοινώς εκείνο το ξεχωρστό και επιστήθιο άτομο της καρδιάς μας. Αρα κατά πόσο ως το άτομο εξ'απαντίας μας, εξακολουθεί εκείνος/εκείνη να διάκειται από ανάλογη διάθεση. Γενικά ο 7ος για ερωτήσεις που αφορούν άλλους, παίζει το δικό του ιδιαίτερο ρόλο.

    Οσο δε για τον 5ο, αντίστροφα όταν πρόκειται ειδκά και για ερώτηση έγγαμων και όχι μόνον ερωτευμένων, ιδωμένος ως ο 11ος από τον 7ο, ( κάπως πιο σύνθετη αναζήτηση σε ωραιαία και θέλει πολύ εξάσκηση ) το κατά πόσο το ζευγάρι έχει ή όχι περιθώρια να αντλήσει χαρά, ευχαρίστηση και κυρίως εάν υπάρχουν κυοφορούσες δυνάμεις για παραπέρα αναζωπύρωση της σχέσης!

    Γενικά στις ωραιαίες ερωτήσεις με μία βαθύτερη ενδοσκόπηση και σε συνδυασμό με τους παράγωγους οίκους, έχει κανείς την δυνατότητα να διεξάγει πιο καλά και πιο ασφαλή συμπεράσματα

    Φιλ - Χρ

  8. #8
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    75

    Re: Ωριαία αστρολογία

    Καλησπερα.Εθεσα μια ερωτηση αν θα προκυψει συντομα καποια ερωτικη σχεση.Εγω ειμαι η αφροδιτη και βρισκομαι στον 9ο οικο.Η ακμη του 5ου ειναι στον υδροχοο με τον κυβερνητη τον κρονο στον 1ο μου οικο αναδρομο και στον 5ο βρισκεται εμπιερεχωμενος ιχθυεις με κυβερνητη τον δια στον 8ο κανοντας συγκλινουσα οψη τριγωνου με τον 10ο.Μεταξυ 1ου 5ου δεν υπαρχει καμια οψη,ουτε και απο την σεληνη.Ο σημειοδοτης μου η αφροδιτη θα κανει οψη εξαγωνου με τον ωροσκοπο μου.Αυτο τι σημαινει΄?Επισης αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι εμπεριεχωμενος διας σε τριγωνο με 10ο, κατι κρυφο ισως?Η μηπως ο αναδρομος κρονος στον 1ο λεει ξεκαθαρα στοπ κ δεν το πηρα χαμπαρι?:Η μηπως να λαβω υποψη τον 7ο?wacko:Εαν καποιος θα ηθελε απλα να το δει αυτα ειναι τα στοιχεια.20-4-12 ωρα 18.44 αθηνα.
    Last edited by mersini1; 20-04-2012 at 07:41 PM.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: Ωριαία αστρολογία

    Quote Originally Posted by mersini1 View Post
    Καλησπερα.Εθεσα μια ερωτηση αν θα προκυψει συντομα καποια ερωτικη σχεση.Εγω ειμαι η αφροδιτη και βρισκομαι στον 9ο οικο.Η ακμη του 5ου ειναι στον υδροχοο με τον κυβερνητη τον κρονο στον 1ο μου οικο αναδρομο και στον 5ο βρισκεται εμπιερεχωμενος ιχθυεις με κυβερνητη τον δια στον 8ο κανοντας συγκλινουσα οψη τριγωνου με τον 10ο.Μεταξυ 1ου 5ου δεν υπαρχει καμια οψη,ουτε και απο την σεληνη.Ο σημειοδοτης μου η αφροδιτη θα κανει οψη εξαγωνου με τον ωροσκοπο μου.Αυτο τι σημαινει΄?Επισης αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι εμπεριεχωμενος διας σε τριγωνο με 10ο, κατι κρυφο ισως?Η μηπως ο αναδρομος κρονος στον 1ο λεει ξεκαθαρα στοπ κ δεν το πηρα χαμπαρι?:Η μηπως να λαβω υποψη τον 7ο?wacko:Εαν καποιος θα ηθελε απλα να το δει αυτα ειναι τα στοιχεια.20-4-12 ωρα 18.44 αθηνα.
    Ο δικός σας κυβερνήτης η Αφροδίτη βρίσκεται στον 9ο οίκο, ταξίδια, σπουδές, νομικές υποθέσεις , ... σας ενδιαφέρουν αυτό το διάστημα ?

    Ο κυβερνήτης του 5ου ο Κρόνος βρίσκεται στον 1ο οίκο ανάδρομος. Μήπως υπάρχει ενδιαφέρον από άτομο του παρελθόντος ?

    Η Αφροδίτη σε λίγο θα σχηματίσει τρίγωνο με τον Κρόνο. Το ίδιο και η Σελήνη, συγκυβερνήτης σας(αντίθεση).
    Βέβαια η Αφροδίτη βρίσκεται στην τριπλότητα του Κρόνου, άτομο που σας αρέσει, αλλά δεν τρελαίνεστε κιόλας, εκείνος στο ζώδιο της έξαρσής του, πιστεύει ότι παραείναι καλός, κάτω από την κυριαρχία της Αφροδίτης( του αρέσετε όπως είστε).

    Αυτά με μία πρώτη ματιά.
    Last edited by *alkmini; 20-04-2012 at 10:16 PM.
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  10. #10
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Αθηνα
    Posts
    75

    Re: Ωριαία αστρολογία

    Σε ευχαριστω πολυ αλκμηνη για την βοηθεια.Εγω παντως οχι δεν εχω καμια σχεση με τις υποθεσεις του 9ου.Και ουτε καποιο ατομο απο παρελθον δεν εχει δειξει καποιο ενδιαφερον.. προς το παρον.(Η αληθεια ειναι οτι εγω αρκετο καιρο σκεφτομαι καποιον απο το παρελθον,αλλα η ερωτηση μου δεν αφορουσε αυτον).Επισης πριν αρκετους μηνες ειχα θεσει μια ερωτηση για καποιο παρελθοντικο αισθηματικο ενδιαφερον αν θα με παρει τηλεφωνο.Υπηρχε τοτε αμοιβαια υποδοχη 1ου-5ου και ο κρονος εκανε συγκλινον τριγωνο με αφροδιτη, δεν με ειχε παρει τηλ.τοτε.και τωρα που μου ειπες για παρελθον το μυαλο μου πηγε σε αυτον κ ο χαρτης που εκανα πριν 4 μηνες εχει την ιδια οικοθεσια με τον σημερινο.περιεργο...

 

 
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads