s
ΗΛΙΑΚΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast
Results 1 to 10 of 31
  1. #1

    ΗΛΙΑΚΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

    Καλημέρα σε όλους!

    Η ερώτησή μου είναι η εξής:όταν,στην Ηλιακή Επιστροφή,ο ωροσκόπος πέφτει στην τελευταία μοίρα ενός οίκου,καλύπτει όλο τον επόμενο και αρκετό μέρος απ'τον μεθεπόμενο,θεωρούμε ότι τα θέματα που θα μας απασχολήσουν είναι και των 3 οίκων;
    Ή ουσιαστικά μόνο του οίκου που καλύπτει το μεγαλύτερο μέρος του ωροσκόπου;

  2. #2
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: ΗΛΙΑΚΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

    Ναι καλύπτει και τα θέματα της ακμής του ωροσκόπου -αν και θα πρόκειται για θέματα που πιθανόν να ολοκλήρωσαν το κύκλο τους ήδη πριν 3 μήνες των τωρινών γενεθλίων - αλλά φυσικά και τους δύο μεθεπόμενους.


    Κατ'εμέ δε, όψεις που είναι πλέον αποκλίνουσες σε αυτό τον Ηλιακό χάρτη, αποτελούν επίσης γεγονότα που ήδη παρήλθαν. Ο καλύτερος πάντως τρόπος για να αναγνώσεις κανείς σωστά έναν Ηλιακό χάρτη είναι να λαμβάνει υπόψη του και τον αμέσως προηγούμενο.

    Για δε το πέρας της γενέθλιας χρονιάς, έχει επίσης σημασία να κοιτάει ήδη τρεις μήνες πριν τα γενέθλια τον αμέσως επόμενο. Γνωρίζω ότι αυτό ούτε συνηθίζεται ούτε λαμβάνεται στα υπόψην.

    Ωστόσο εάν κανείς αφοσιωθεί θα δει ότι κατά αυτό το τρόπο καταλαβαίνεις το τι ολοκλήρωσε ήδη το κύκλο του τον προηγούμενο χρόνο, και αντίστροφα το τι κατόπιν του τωρινού χάρτη το τι έπεται και μάλλον πρόκειται να συμβεί στον επόμενο χρόνο. Καλή επιτυχία και την καλημέρα μου

  3. #3
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    39

    Re: ΗΛΙΑΚΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

    εχω λιγο τρομαξει ομολογο!!και αυτο επειδη διαπιστωσα οτι στην ηλικαη επιστροφη μου την επερχομενη,ο διελαυνος αρης ειναι στον 8ο μου και μαλιστα με ανατριχιαστικη συνοδο με τον κρονο μου.αυτο ξερω οτι σημαινει οτι η ενεργεια μου θα μπλοκαρεται απτα πρεπει του κρονου,αρα η ενεργεια μου θα μπλοκαρεται απο καποιους κανονες!!αρα θα πρεπει να ελενχω την ενεργεια μου και ισως με τη βοηθεια του κρονου να πετυχω συμαντικα πραγματα.επειδη ομως ο 8ος ειναι ενας οικος φοβου μηπως ξερει κανεις αν αυτο σημαινει κατι πιο συμαντικο απο αυτο που ειπα.

  4. #4

    Re: ΗΛΙΑΚΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

    Κα Σπίγγου,

    σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

    Πράγματι,κάποια θέματα του οίκου όπου πέφτει ο ωροσκόπος στην τελευταία του μοίρα,ολοκληρώθηκαν περίπου 3,5 μήνες πριν τα φετινά γενέθλιά μου.

    Αν και ασχολούμαι με την Η.Ε. σε εντελώς πρώιμο στάδιο,αυτό που επισημάνατε το έχω παρατηρήσει σε μένα και γι'αυτό κοιτάζω την επόμενη Η.Ε. αρκετό καιρό πριν τα γενέθλιά μου.Έχετε απόλυτο δίκιο!

    Εύχομαι και σε σας μια όμορφη μέρα.

  5. #5

    Re: ΗΛΙΑΚΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

    Συγγνωμη αλλα εγω δεν καταλαβα . Δηλαδη ολες οι αποκλινουσες οψεις στο παρον ηλιακο χαρτη ειναι γεγονοτα που εχουν συμβει ηδη (η υπηρχε ταση να συμβουν τελοσπαντων)...

    Ο φετινος ηλιακος χαρτης εχει περισσοτερες αποκλινουσες οψεις αλλα δεν θυμαμαι να ειχα τοσο γεματη χρονια περσι ...

  6. #6
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: ΗΛΙΑΚΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

    και εγω θα ηθελα να μας το διευκρινησει με τις αποκλινουσες οψεις η αγαπητη μας Χρυσανθη Σπιγγου
    και η αγαπημενη δασκαλα μου Τινα Ζαχαριαδου αν μπορουν παρακαλω!


    κουκακι
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  7. #7
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: ΗΛΙΑΚΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

    Δεσποινάκι με αποκλίνουσες όψεις -κάποιος συνάδελφος, νομίζω ο κ. Αρχος, έχει γράψει και ολόκληρο άρθρο σχετικά - εννοώ πως όταν π.χ. Αφροδίτη στις 29ο 59' σε αντίθεση με ένα Κρόνο στις 28ο 55', αυτό σημαίνει ότι ήδη την ημέρα των γενεθλίων το θέμα που εκπροσωπούν αυτοί οι πλανήτες έχειι ήδη δρομολογηθεί ή και ολοκληρωθεί.

    Το εάν έχει ήδη δρομολογηθεί ή εάν ήδη κλείσει το κύκλο του, το υπολογίζουμε με βάση τις μοίρες απόστασης αυτής της απ0χωρίζουσας, και όχι όπως λαθεμένα ανέφερα στο προηγούμενο δημοσίευμα μου.

    Οι χρόνοι προσεγγίζοντων πλανητών όταν δηλαδή ο ένας είναι π.χ στις 10 μοίρε και θα συναντήσει ένα άλλον που είναι στις 11, ή 12 ή και 15, ή αντίθετα σε αποχωρίζουσα δηλαδή ο ένας στις 16, 18 και ο άλλο ήδη στις 19, 20 ή 22 κ.ο.κ υπολογίζονται κατόπιν ειδικών ταμπελών που θα πρέπει κανείς να έχει προσεχτικά επίσης μελετήσει.

    Ωστόσο επειδή οι δικές μου αστρολογικές προσεγγίσεις διαφέρουν από την άποψη ότι τα περισσότερα θέματα τα ερμηνεύω με υπερβολικά μεγάλη λεπτομέρεια δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση τυχον να σε μπερδέψω. Οπότε θα ήταν καλύτερα το ίδιο θέμα να το κουβεντιάσεις με την κ. Ζαχαριάδου που είναι άλλωστε και η δασκάλα σου.

    Εγώ απλώς επειδή αναφέρθηκες και στο όνομα μου, θεώρησα υποχρέωση μου να σου απαντήσω.

    Πάντως όλα επιλύονται και όλα σιγά -σιγά κατανοούνται.

    Καλό σου βράδυ

  8. #8

    Re: ΗΛΙΑΚΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

    Τώρα μπερδεύτηκα!

    Ποιο ήταν το λάθος στην πρώτη εξήγησή σας Κα Σπίγγου δηλαδή;

    Πέρα από το θέμα των όψεων,αν πρόκειται για συγκλίνουσες ή για αποκλίνουσες...στο αρχικό θέμα του ποστ,σχετικά με τον ωροσκόπο που πέφτει στην τελευταία μοίρα ενός οίκου,ισχύει το ότι δείχνει ότι τα θέματα αυτού του οίκου έχουν ολοκληρώσει έναν κύκλο;

  9. #9
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: ΗΛΙΑΚΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

    Αυτό που είπε η χρυσάνθη είναι σωστό, θεωρητικά, όψεις που έχουν γίνει δείχνουν γεγονότα που έχουν γίνει. Όμως η επιρροή τους δεν έχει περάσει, ανάλογα την ανοχή βλέπουμε αν είναι έντονη ή όχι.

    Στο παράδειγμα που έφερε η Χρυσάνθη με την Αφροδίτη και τον Κρόνο, υπάρχει μια μοίρα ανοχή. Αυτό σημαίνει πως η όψη θα επηρέαζει σημαντικά ολόκληρη τη χρονιά το άτομο, όμως θα πρέπει να ενεργοποιεί γενέθλια όψη, διαφορετικά, υπαρχουν οι επιρροές αλλά τα γεγονότα δεν είναι καθοριστικής σημασίας. Όλα σε σχέση με το γενέθλιο τα βλέπουμε!

  10. #10
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: ΗΛΙΑΚΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

    Οταν οι Χιώτες πάνε δυό -δυό φτάνει κανείς πιο εύκολα στο σωστό μονοπάτι.

    Τίνα ευχαριστώ για την πρόσθετη αποσαφήνιση .

    Καλό βράδυ σε όλους

 

 
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads