s
[Συζήτηση] Γενέθλιοι πλανήτες χωρίς όψεις στο προοδευτικό ωροσκόπιο
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Χρήστος
    Location
    Αθήνα
    Posts
    962

    Γενέθλιοι πλανήτες χωρίς όψεις στο προοδευτικό ωροσκόπιο

    Πώς λειτουργούν οι πλανήτες χωρίς όψη; Οι πλανήτες χωρίς όψη είναι πολύ σημαντικό στοιχείο για την ανάλυση ενός χάρτη. Στο γενέθλιο χάρτη είναι σημείο ισχύος που δεν μπορεί να συνεργαστεί με τους υπόλοιπους παίχτες στο χάρτη. Αυτό σημαίνει ότι η επιρροή στο χάρτη είναι πολύ σημαντική γιατί δεν δέχεται παρεμβάσεις από άλλους πλανήτες. Σκεφτείτε τον πλανήτη αυτόν σαν ένα άτομο σε μία γωνιά που φωνάζει εκκωφαντικά και τον ακούν όλοι. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τον ακολουθούν βέβαια….


    Ακολουθούν απορίες και συζήτηση επί του άρθρου: Γενέθλιοι πλανήτες χωρίς όψεις στο προοδευτικό ωροσκόπιο
    [I]Στο τέλος να έχετε ζήσει αυτά που θέλετε και αξίζετε!

  2. Καλησπέρα σας, μιας και παρατήρησα ότι εχω όχι προοδευτικό, αλλά γενεθλιο πλανητη (δια) χωρίς καμία όψη, στο δεύτερο οικο και φέτος θα κάνει σύνοδο με τον δια στον ταυρο, θα μπορουσατε ισως να με διαφωτισετε λιγο περισσοτερο για το τι μπορει να σημαινει αυτη η διέλευση..? να προσθεσω οτι ο γενεθλιος διας μου ειναι αναδρομος στις 27 μοιρες του ταυρου (δεν ξερω αν ειναι χρησιμη η πληροφορια). Διαβαζω τα αρθρα σας καθε φορα που μου δινεται η ευκαιρια και μαζι με της κ. Μεντακη και του κ. Παιζη ειναι τα πιο εμπεριστατωμενα. Συγχαρητηρια για την καλη δουλεια που εχουμε την τυχη να απολαμβανουμε!

  3. #3
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Όπου Γης, Πατρ
    Posts
    159
    Με τα δευτερεύοντα σώματα ή τα θεωρητικά σημεία πάνω σε ένα χάρτη όπως ο Vertex,Κλήρος της Τύχης, Lilith, Β. και Ν. Δεσμοί κτλ ισχύει η ίδια λογική;

  4. #4
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Δήμητρα Q
    Location
    Στο νησί
    Posts
    95
    Quote Originally Posted by toniateddybear View Post
    Καλησπέρα σας, μιας και παρατήρησα ότι εχω όχι προοδευτικό, αλλά γενεθλιο πλανητη (δια) χωρίς καμία όψη, στο δεύτερο οικο και φέτος θα κάνει σύνοδο με τον δια στον ταυρο, θα μπορουσατε ισως να με διαφωτισετε λιγο περισσοτερο για το τι μπορει να σημαινει αυτη η διέλευση..? να προσθεσω οτι ο γενεθλιος διας μου ειναι αναδρομος στις 27 μοιρες του ταυρου (δεν ξερω αν ειναι χρησιμη η πληροφορια). Διαβαζω τα αρθρα σας καθε φορα που μου δινεται η ευκαιρια και μαζι με της κ. Μεντακη και του κ. Παιζη ειναι τα πιο εμπεριστατωμενα. Συγχαρητηρια για την καλη δουλεια που εχουμε την τυχη να απολαμβανουμε!

    Αγαπητό μέλος

    αν και μάλλον είμαστε off topic, πρόκειται για επιστροφή Δία για την ακρίβεια, η οποία συμβαίνει κάθε 12 χρόνια. Αυτό σημαίνει ότι καταρχάς ξεκινά για σένα ένας 12ετής κύκλος και θα πρέπει να ελέγξεις ποιόν οίκο κυβερνά στο χάρτη σου ο συγκεκριμένος πλανήτης, και σε ποιόν οίκο βρίσκεται για να καταλάβεις τη λειτουργία του.

    Κάνε μια αναζήτηση στο site για την επιστροφή πλανητών και τί σηματοδοτούν στο ωροσκόπιό σου.

    Καλό σου βράδυ

    Δ.Κ


  5. Νομιζω καταλαβα τι εννοεις, το γεγονος οτι ο διελαυνων πλανητης περνα απο το σημειο που βρισκεται ο γενεθλιος ειναι θεμα επιστροφης. Θα το κοιταξω με τον τροπο που μου ειπες! Αν ομως περνουν αλλοι πλανητες απο το γενεθλιο δια ο οποιος δε σχηματιζει στο γενεθλιο χαρτη οψεις, τοτε..?
    Σε ευχαριστω για τη βοηθεια!!!

  6. #6
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Δήμητρα Q
    Location
    Στο νησί
    Posts
    95
    Quote Originally Posted by toniateddybear View Post
    Νομιζω καταλαβα τι εννοεις, το γεγονος οτι ο διελαυνων πλανητης περνα απο το σημειο που βρισκεται ο γενεθλιος ειναι θεμα επιστροφης. Θα το κοιταξω με τον τροπο που μου ειπες! Αν ομως περνουν αλλοι πλανητες απο το γενεθλιο δια ο οποιος δε σχηματιζει στο γενεθλιο χαρτη οψεις, τοτε..?
    Σε ευχαριστω για τη βοηθεια!!!
    Γεια σου Τόνια!!

    Το γεγονός ότι ένας πλανήτης δεν κάνει όψεις στο γενέθλιο χάρτη δε σημαίνει απαραίτητα ότι δεν λειτουργεί. Οι διελεύσεις πλανητών σίγουρα θα ενεργοποιούν καταστάσεις και θέματα που άπτονται του οίκου που είναι τοποθετημένος.
    Ο Δίας αντιππροσωπεύει τις ευκαιρίες και τις "διευκολύνσεις" που υπόσχεται ο χάρτης μας. Δεν είμαι αστρολόγος για να σου πω με σαφήνεια οτιδήποτε άλλο, ούτε και γνωρίζω τί αυτός ο πλανήτης αναπαριστά στο ωροσκόπιό σου. Ένας Δίας ακόμα και χωρίς όψεις, μια "ευκαιρία" θα στην έδινε ούτως ή άλλως γιατί είναι και "γαλαντόμος" πλανήτης.
    Για να σου δώσω ένα παράδειγμα, αν παρεμπιπτόντως κάποιος έχει ένα Δία στον 10ο οίκο που είναι και το ζενίθ του ωροσκοπίου, θα μπορούσε να βρει δουλειά αν είναι άνεργος, θα μπορούσε να πάρει προαγωγή, να αναγνωριστεί η καριέρα του, να αναβαθμιστεί το κοινωνικό του προφίλ και στάτους. Όλα αυτά βέβαια θα συμβούν όταν και τα υπόλοιπα στοιχεία συνηγορούν υπέρ αυτού.
    Χρειάζεται λίγο "ψάξιμο" το θέμα σου. Κατ' αρχάς πάρε μια γεύση περί του τί αφορά ο Δίας για σένα, μέσα από το αστρολογικό πρόγραμμα του site και θα αντιληφθείς περαιτέρω τί θα σηματοδοτήσει για σένα η επιστροφή του.

    Να ζητήσω συγνώμη από τη διαχείριση αν "επιμένουμε" σε off topic περιοχή


    Δ.Κ


  7. Αγαπητο μελος Dimitraq σε ευχαριστω απο καρδιας, που αν και δεν εισαι αστρολογος, προσπαθεις να με βοηθησεις με τις αποριες! θα το ψαξω γιατι για να πω την αληθεια, αν και ουτε εγω ειμαι ειδικος, βλεπω οτι υπαρχει ενα θεμα...και μαλιστα οχι τοσο απλο!

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads