s
Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast
Results 1 to 10 of 33
  1. #1
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Χρήστος
    Location
    Αθήνα
    Posts
    962

    Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Είναι γύρω μας και οπλοφορούν, οι γυναίκες πέφτουν πάνω τους σαν σε μετωπική σύγκρουση με τον τοίχο και βγάζουν σε όλους τους άνδρες την κακή φήμη. Οι 14 τύποι του αποτυχημένου άνδρα συντρόφου είναι εδώ και η αστρολογία τους αποκαλύπτει για να μπορέσετε να τους αποφύγετε και εμείς να τους εκδικηθούμε γιατί πληρώνουμε τα δικά τους τα σπασμένα.


    Διαβάστε το εδώ
    Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών - Αστρολογία ωροσκόπιο προβλέψεις ζώδια


    Πνευματικά δικαιώματα © 2005 Χρήστος ’ρχος
    Το κείμενο δημοσιεύεται για πρώτη φορά στον αστρολογικό δικτυακό τόπο MyHoroscope.gr. Απαγορεύεται η αναδημοσίευση ολόκληρου ή μέρους αυτού χωρίς την έγγραφη άδεια του συγγραφέα ή του ιδιοκτήτη του MyHoroscope.gr


    Πρώτη δημοσίευση στο myhoroscope.gr στις 15 Δεκεμβρίου 2005
    [I]Στο τέλος να έχετε ζήσει αυτά που θέλετε και αξίζετε!

  2. #2
    Join Date
    Oct 2011
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΗ
    Posts
    273

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Α πολύ ωραίο άρθρο!
    Μια επίσης καλή ιδέα θα ήταν σε κάποιο άλλο άρθρο να κάνετε κάτι αντίστοιχο και για τις φιλίες....
    Δηλαδή να παρουσιαστούν οι τύποι αυτοί των γυναικών που δεν πρέπει ποτέ να γίνεις φίλη μαζί τους! Είτε γιατί σε κουτσομπολεύουν, είτε γιατί ζηλεύουν την επιτυχία σου, την εμφάνιση σου κλπ, είτε γιατί ο εγωισμός τους φτάνει στα ύψη και δεν μπορούν μέσα σε μία παρέα να συζητήσουν οτιδήποτε δεν αφορά αποκλειστικά και μόνο αυτές...και πάντα φέρνουν την συζήτηση στον εαυτό τους!!!
    Με λίγα λόγια απλά ανυπόφορες και πώς να τις αναγνωρίζετε ώστε να τις αποφύγετε!

  3. #3

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Χρήστο, μου 'φτιαξες το κέφι!

    Και για να ξέρεις, υπήρξα παντρεμένη επι 24 χρόνια με τον τύπο Νο. 2.
    Και αυτόν και εμένα, μας περιέγραψες τέλεια!!!!!!

    Όταν όμως, η Προοδευμένη μου Αφροδίτη άγγιξε την τελευταία και αναιρετικη μοιίρα των Ιχθύων, αναίρεσα και εγώ....

    [σημ. Την ημέρα του γάμου μας, η διελαύνουσα Αφροδίτη έκανε ακριβές εξάγωνο με την προοδευμένη μου Αφροδίτη στην 1η μοίρα των Ιχθύων. Επι 24 χρόνια, ΤΑ ΕΙΔΕ ΟΛΑ!!!].

    ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!

    Αν σου αρεσει η αβυσσος, πρεπει να εχεις φτερα.[Friedrich Wilhelm Nietzsche]

  4. Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών


    πολυ πολυ ζουμερο! ο,τι πρεπει! σαν καλοκαιρινο κοκτεηλ!
    Πολυ σωστα αναφερθηκε οτι αν η γυναικα δεν εχει κι αυτη προβλημα τοτε δεν θα υπαρχει στη σχεση προβλημα μονομερως...η τουλαχιστον οχι για πολυ!

    να ρωτησω και κατι..(τι ετσι θα την βγαλετε κ. Αρχο..???!!!)
    Ο πατερας μου, (ο οποιος ειναι παντρεμενος ο ανθρωπος μεχρι και σημερα και δεν τον βλεπω σε ζεση να χωριζει) ειναι δυδιμος. δυστυχως ωροσκοπο δεν γνωριζω. Παρατηρω ομως οτι απο τοτε που εκλεισε τα πενηντα εχει γιενι τσιγκουνης. Το παρατηρω και εγω και η αδερφη μου, γιατι παντα ηταν ο τυπος που θα ξοδευε για να σου παρει ο,τι του ζητουσες. Οχι σπαταλος, αλλα με καλη σχεση με το χρημα. Θυμαμαι, μπορουσε να μας παει με την αδερφη μου στα Jumbo και να μας αγορασει παιχνιδια, αξίας 100.000 δραχμων τοτε.

    Τι να πω..? ισως επειδη βλεπει τη σημερινη κατασταση...? Φοβαται...?

    Μπορει ενας ανθρωπος να μετατραπει κατα τη διαρκεια της ζωης του σε εναν απο αυτους τους τυπους, ακομη κι αν πριν δεν ειχε τα χαρακτηριστικα...?

    Ευχαριστω πολυ!
    Last edited by toniateddybear; 11-07-2012 at 11:53 PM.

  5. #5

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    αυτος ο τυπος νουμερο 3 εμενα με εχει τσακισει και δεν ξερω πως να τον φερω βολτα! θα περιμενω εναγωνιως την συνεχεια του αρθρου.

  6. #6

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    πολύ ωραίο άρθρο που θα ήταν ακόμα πιο ωραίο αν ήταν πιο ξεκάθαρο στο αν θέλει να κάνει χιούμορ, να ειναι αμιγώς αστρολογικό ή να προστατεύσει τις αθώες κοπέλες απο τους επικίνδυνους άντρες ή να αποκαταστήσει την πιάτσα, κάτι που δε συμβαίνει μιας και με όλους αυτούς τους τύπους απορρίπτουμε γενικά το ανδρικό φύλο, κατι που μας πάει στο 100% χιουμοριστικό άρθρο...

    2ο τύπος / τοξότης/ δίδυμος
    οδηγούν αρκετές κοπέλες σε πολλά λανθασμένα μονοπάτια και αυτό όχι γιατί είναι κακοί αλλά διότι είναι αδύναμοι χαρακτήρες
    να, για παράδειγμα, οι δίδυμοι και τοξότες ναι μεν ειναι αιώνιοι έφηβοι και ανεύθυνοι [ με το Δίδυμο φυσικά να πρωτοστατεί] αλλα δεν ειναι αδύναμοι χαρακτήρες. Αδύναμοι χαρακτήρες ειναι αυτοί που δε μπορούν να τους ανεχτούν [[ξέρετε εσείς ποιοι είστε!]

    Επίσης απορώ πως δεν έχετε πεθάνει όλοι απο την ανία εδώ μέσα, μιας και όλα τα σχόλια ανεξαιρέτως σχολιάζουν το ποσο καταπληκτικά τα έγραψε το αρθρογράφος. Τι διάολο? Κανείς τοξότης? κανείς υδροχοος? Αλήθεια έχετε κάνει poll για το ηλιακό ζώδιο των μελών?

    Όχι οτι δεν ειναι πολύ ποιοτικά τα άρθρα, σε σχέση με οτι άλλο διαβάζουμε στο δίκτυο, απλά μάλλον ο ξερόλας, αυτάρεσκος, αλλα και λεπτολόγος, και βαθύς [τοξότης, λέων, κριός, σκορπιός, παρθένος] εαυτός μου επαναστατεί μπροστά στην πλήρη παράδοση στην αυθεντία.

    Μια άλλη εκδοχή στη συλλογιστική του άρθρου ειναι οτι αυτά τα 'επικίνδυνα' χαρακτηριστικά δεν ειναι καθόλου επικίνδυνα απλά ειναι 'προβληματικά' σε κάποιες περιπτώσεις ειδικά στις ακραίες, αλλα κατα τα άλλα, αυτες οι έντονες εκφάνσεις χρωματίζουν τη ζωή με μπαχαρικά και όλοι μας [οι άντρες] έχουμε στοιχεία απο αυτά που σκιαγραφούνται ως επικίνδυνα.

    εγώ π.χ.

    συμπαθώ πολύ τον πολυλογά 2ο τύπο [τοξότης δίδυμος]
    και τον 9ο [ξερόλας] [τοξότη υδροχοο]
    όσο αρνητικά κι αν επιχειρείται να σκιαγραφηθούν.

    αν ήμουν γυναίκα, έναν τέτοιον θα ήθελα... μάλλον όχι δίδυμο όμως..

    Και επειδή οι ξερόλες και πολυλογάδες έχουν πάντα κάτι να πουν
    μακάρι να ήταν όλα τα handicaps , τα ελαττώματα των ζωδίων το ίδιο συμπαθητικά και ανώδυνα όσο τα δικά μας. Το κακό με τον πολυλογά δίδυμο ειναι οτι ειναι επιπλέον και άπιστος και ψεύτης και δε δίνει δεκάρα για την συνέπεια λόγου και πράξης, κάτι που δε συμβαίνει -τουλάχιστον όχι πάντα - στον τοξότη.

    Επίσης, το καλό με μας τους ξερόλες πολυλογάδες ειναι οτι παίρνεις οτι βλέπεις, συνήθως, και επίσης, αν ξέρεις κάτι παραπάνω απο μας, έχεις την ευκαιρία [αν καταφέρεις να πάρεις το λόγο!] να μας βγάλεις άσχετους! Η ξερολία μας και η πολυλογία μας φαίνεται, και την ειλικρίνεια και παιδικότητα του 30ρη εφήβου την επιζητούν πολλές κοπελούδες , ειδικά κοπέλες με τοξότη, υδροχόο, δίδυμο αλλα πιθανώς και άλλα της φωτιάς σε περίοπτες θέσεις.

    Χαιρετώ
    μιχαλότοξος

  7. #7

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Ο πατερας μου [...] ειναι δυδιμος. δυστυχως ωροσκοπο δεν γνωριζω.
    εμ που πας χωρίς ωροσκόπο και χωρίς αφροδίτη

    Θυμαμαι, μπορουσε να μας παει με την αδερφη μου στα Jumbo και να μας αγορασει παιχνιδια, αξίας 100.000 δραχμων τοτε.
    οι μέρες τις αφθονίας ήταν μετρημένες και τώρα τελείωσαν

  8. #8
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Quote Originally Posted by Kongafury View Post
    πολύ ωραίο άρθρο που θα ήταν ακόμα πιο ωραίο αν ήταν πιο ξεκάθαρο στο αν θέλει να κάνει χιούμορ, να ειναι αμιγώς αστρολογικό ή να προστατεύσει τις αθώες κοπέλες απο τους επικίνδυνους άντρες ή να αποκαταστήσει την πιάτσα, κάτι που δε συμβαίνει μιας και με όλους αυτούς τους τύπους απορρίπτουμε γενικά το ανδρικό φύλο, κατι που μας πάει στο 100% χιουμοριστικό άρθρο...

    2ο τύπος / τοξότης/ δίδυμος


    να, για παράδειγμα, οι δίδυμοι και τοξότες ναι μεν ειναι αιώνιοι έφηβοι και ανεύθυνοι [ με το Δίδυμο φυσικά να πρωτοστατεί] αλλα δεν ειναι αδύναμοι χαρακτήρες. Αδύναμοι χαρακτήρες ειναι αυτοί που δε μπορούν να τους ανεχτούν [[ξέρετε εσείς ποιοι είστε!]

    Επίσης απορώ πως δεν έχετε πεθάνει όλοι απο την ανία εδώ μέσα, μιας και όλα τα σχόλια ανεξαιρέτως σχολιάζουν το ποσο καταπληκτικά τα έγραψε το αρθρογράφος. Τι διάολο? Κανείς τοξότης? κανείς υδροχοος? Αλήθεια έχετε κάνει poll για το ηλιακό ζώδιο των μελών?

    Όχι οτι δεν ειναι πολύ ποιοτικά τα άρθρα, σε σχέση με οτι άλλο διαβάζουμε στο δίκτυο, απλά μάλλον ο ξερόλας, αυτάρεσκος, αλλα και λεπτολόγος, και βαθύς [τοξότης, λέων, κριός, σκορπιός, παρθένος] εαυτός μου επαναστατεί μπροστά στην πλήρη παράδοση στην αυθεντία.

    Μια άλλη εκδοχή στη συλλογιστική του άρθρου ειναι οτι αυτά τα 'επικίνδυνα' χαρακτηριστικά δεν ειναι καθόλου επικίνδυνα απλά ειναι 'προβληματικά' σε κάποιες περιπτώσεις ειδικά στις ακραίες, αλλα κατα τα άλλα, αυτες οι έντονες εκφάνσεις χρωματίζουν τη ζωή με μπαχαρικά και όλοι μας [οι άντρες] έχουμε στοιχεία απο αυτά που σκιαγραφούνται ως επικίνδυνα.

    εγώ π.χ.

    συμπαθώ πολύ τον πολυλογά 2ο τύπο [τοξότης δίδυμος]
    και τον 9ο [ξερόλας] [τοξότη υδροχοο]
    όσο αρνητικά κι αν επιχειρείται να σκιαγραφηθούν.

    αν ήμουν γυναίκα, έναν τέτοιον θα ήθελα... μάλλον όχι δίδυμο όμως..

    Και επειδή οι ξερόλες και πολυλογάδες έχουν πάντα κάτι να πουν
    μακάρι να ήταν όλα τα handicaps , τα ελαττώματα των ζωδίων το ίδιο συμπαθητικά και ανώδυνα όσο τα δικά μας. Το κακό με τον πολυλογά δίδυμο ειναι οτι ειναι επιπλέον και άπιστος και ψεύτης και δε δίνει δεκάρα για την συνέπεια λόγου και πράξης, κάτι που δε συμβαίνει -τουλάχιστον όχι πάντα - στον τοξότη.

    Επίσης, το καλό με μας τους ξερόλες πολυλογάδες ειναι οτι παίρνεις οτι βλέπεις, συνήθως, και επίσης, αν ξέρεις κάτι παραπάνω απο μας, έχεις την ευκαιρία [αν καταφέρεις να πάρεις το λόγο!] να μας βγάλεις άσχετους! Η ξερολία μας και η πολυλογία μας φαίνεται, και την ειλικρίνεια και παιδικότητα του 30ρη εφήβου την επιζητούν πολλές κοπελούδες , ειδικά κοπέλες με τοξότη, υδροχόο, δίδυμο αλλα πιθανώς και άλλα της φωτιάς σε περίοπτες θέσεις.

    Χαιρετώ
    μιχαλότοξος

    Κάτι μου θυμίζεις.
    Που θα πάει, θα το βρω.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  9. #9
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    Αναστασία
    Posts
    8

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    δεν θα μπορούσες να τα είχες γράψει καλύτερα

  10. #10
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Χρήστος
    Location
    Αθήνα
    Posts
    962

    Re: Οι 14 επικίνδυνοι τύποι ανδρών

    Καταρχάς θα ήθελα αγαπητέ μιχαλότοξε να σου πω ότι ένα άρθρο αν έχει δόση χιουμορ η είναι σοβαρό κάνει μπαμ απο την αρχή. Ουδέποτε είπα ότι είναι η διατριβή μου αυτό το άρθρο, όταν έχω γράψει σοβαρό άρθρο ή χιομοριστικό νομίζω φαίνεται και δεν χρειάζεται το myhoroscope να γράφει ταμπέλες τύπου: Σοβαρό Άρθρο! , Χιουμοριστικό Άρθρο! και ούτω καθεξής. Εξάλλου κατά την άποψη μου ένα χιομοριστικό άρθρο δεν σημαίνει ότι δεν λέει αλήθειες αλλά απλά έχει άλλον τρόπο να τις πει.
    Ξεκινάω απο το τέλος: Ότιδήποτε ακραίο και ανισόρροπο είναι καταρχάς προβληματικό γιατί δεν είναι ισορροπημένο. Αν είναι ωραίο να είσαι με έναν ξερόλα για λίγο για μία μακροχρόνια ζωή είναι απειλή επιβίωσης. Γιατί ο ξερόλας για παράδειγμα θεωρεί ότι έχει δίκιο άρα και θα σε ακυρώνει κάθε στιγμή. Δεν ξέρω πόσο συμπαθητικό και ανώδυνο είναι να έχεις κάποιον να μην σου αφήνει περιθώριο να πεις την άποψη σου, που επειδή νομίζει ότι είναι η διάνοια ότι δεν αξίζεις να πεις την άποψη σου. Επίσης λες: αι δε δίνει δεκάρα για την συνέπεια λόγου και πράξης, κάτι που δε συμβαίνει -τουλάχιστον όχι πάντα - στον τοξότη.

    Αν με είχες διαβάσει όμως καλά λέω: Οι τύποι είναι συγγενείς με κάποια ζώδια, αλλά δεδομένου ότι οι περισσότεροι έχουμε διαφορετικές επιρροές από αυτές που μας προσδίδει μόνο το Ηλιακό μας ζώδιο πολλές φορές, είναι αναγκαίο να αναλυθεί ο χάρτης του ατόμου και να διαπιστωθεί σε ποιο ζώδιο είναι συγγενής στον τομέα των χαρακτηριστικών. Είναι προφανές ότι μιλάμε για τους 14 αρνητικά εκφραζόμενους τύπους σε κάθε ζώδιο και πώς σε καθένα από αυτά υπάρχει και ο αντίστοιχος σωστός τύπος.

    Αυτό σημαινει ότι ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ δεν είναι όλοι οι τοξότες έτσι παρά αυτοί που έχουν προβληματικό χάρτη. Δεν λέω πχ ότι όλοι οι Κριοί έχουν αυτό το χαρακτηριστικό του άξεστου. Αλλά ο προβληματικός τύπος πιθανων να το έχει. Για αυτό ακριβώς το λόγο και κανείς δεν επαναστάτησε, γιατί προφανώς για τον εαυτό του θεώρησε ότι ο ίδιςο είναι ισορροπημένος άρα και δεν ένοιωσε προσβεβλημένος. Τώρα αν κάποιοι που το διάβασαν το έχουν και δεν το έχουν πάρει χαμπάρι ποιος ξέρει. Για αυτό και δεν θα ήθελα βεβιασμένα συμπεράσματα. Δεν λέμε τους πάντες ότι είναι έτσι άρα και ποιος ο λόγος να αντιδράσει ο κόσμος.
    Για το θέμα της ανίας και της αυθεντίας προφανώς είναι δικά σου θέματα και συμπεράσματα τα οποία και βέβαια δεν μπορώ να τα αναλύσω. Αρκεί να μην γίνεται και η αντίδραση για την αντίδραση...
    Last edited by Χρήστος Άρχος; 20-07-2012 at 11:23 PM.
    [I]Στο τέλος να έχετε ζήσει αυτά που θέλετε και αξίζετε!

 

 
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads