s
Πρόβλεψη για την τρέχουσα κατάσταση στην Ελλάδα
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 16
  1. #1

    Πρόβλεψη για την τρέχουσα κατάσταση στην Ελλάδα

    Γειά σας,
    όλοι είμαστε μάρτυρες της τραγικής καταστάσης που βρίσκεται η χώρα μας:
    - κίνδυνος να κάνουμε στάση πληρωμών αν δεν πάρουμε την 5η δόση του δανείου
    - μη συναίνεση των κομμάτων για να σωθεί η χώρα που είναι στο χείλος του γκρεμού
    - πιθανή κήρυξη εκλογών και μετέπειτα ακυβερνησία και χάος
    - απεργιακές κινητοποιήσεις παντού για τις ιδιωτικοποιήσεις
    - μείωση σε μισθούς και συντάξεις
    - γενικότερο κλίμα απαισιοδοξίας και απαγοήτευσης

    Παρόλ'αυτά δεν έχω δεί κάποια λεπτομερή πρόβλεψη από τους αστρολόγους στο site σας, γιατί;

    Eλπίζω να μην γίνει κάτι συνταρακτικό και μετά βγούν οι αστρολόγοι και γράψουν ότι σωστά έγινε ότι έγινε...δηλαδή εκ των υστέρων!!
    Δεν θέλω να υποτιμήσω το έργο των αστρολόγων αλλά αναρωτιέμαι...

    Τώρα πριν συμβεί κάτι, τι προβλέπουν τα άστρα ότι θα γίνει με βάση το γενέθλιο ωροσκόπιο της χώρας μας;

    Σας ευχαριστώ

  2. #2
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Πρόβλεψη για την τρέχουσα κατάσταση στην Ελλάδα

    Παρόλ'αυτά δεν έχω δεί κάποια λεπτομερή πρόβλεψη από τους αστρολόγους στο site σας, γιατί;


    Ίσως γιατί δε θέλαμε;;
    Ίσως γιατί είχαμε κι άλλες δουλειές;;
    Ίσως γιατί δεν είμαστε υποχρεωμένοι;;
    Ίσως, ίσως, ίσως..........................
    Κι αφού το θέμα το άνοιξες στο "Συζητήσεις γενικές και Off topic θέματα" έχω μια απορία.
    Συνηθίζεις συχνά ν' ανοίγεις ένα θέμα και μετά να την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια;;

  3. #3

    Re: Πρόβλεψη για την τρέχουσα κατάσταση στην Ελλάδα

    Τίνα,
    όταν η κατάσταση της χώρας που ζούμε είναι τραγική όπως συμβάινει τώρα, θα έπρεπε να βγεί τουλάχιστον ένας αστρολόγος και να γράψει μία πρόβλεψη!
    Τι εννοείς ότι μετά την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια; Δεν σε καταλαβαίνω....

  4. #4
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Πρόβλεψη για την τρέχουσα κατάσταση στην Ελλάδα

    Quote Originally Posted by Τίνα Ζαχαριάδου View Post
    Παρόλ'αυτά δεν έχω δεί κάποια λεπτομερή πρόβλεψη από τους αστρολόγους στο site σας, γιατί;


    Ίσως γιατί δε θέλαμε;;
    Ίσως γιατί είχαμε κι άλλες δουλειές;;
    Ίσως γιατί δεν είμαστε υποχρεωμένοι;;
    Ίσως, ίσως, ίσως..........................
    Κι αφού το θέμα το άνοιξες στο "Συζητήσεις γενικές και Off topic θέματα" έχω μια απορία.
    Συνηθίζεις συχνά ν' ανοίγεις ένα θέμα και μετά να την κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια;;
    Μην το βλέπεις έτσι Τίνα. Δες το σαν μια προτροπή για την συγγραφή άρθρου που μπορεί να έχει μεγάλο ενδιαφέρον.
    Μην μένεις στον ρόλο που το μέλλος επιθυμεί να παίζει. Ουδέν κακό αμιγές καλού.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  5. #5
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Πρόβλεψη για την τρέχουσα κατάσταση στην Ελλάδα

    Quote Originally Posted by Polydefkis View Post
    Τίνα,
    όταν η κατάσταση της χώρας που ζούμε είναι τραγική όπως συμβάινει τώρα, θα έπρεπε να βγεί τουλάχιστον ένας αστρολόγος και να γράψει μία πρόβλεψη!
    Τι εννοείς ότι μετά την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια; Δεν σε καταλαβαίνω....
    Τίποτα σημαντικό, απλώς αναρωτιέμαι γιατί σ΄ένα θέμα που άνοιξες κάποτε με 13 σελίδες ποστ, δεν είδαμε ούτε ένα δικό σου.

    http://www.myhoroscope.gr/71-%F3%F5%...D%E5%E9-3.html

    Ποστ 30, κάτω κάτω.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Πρόβλεψη για την τρέχουσα κατάσταση στην Ελλάδα

    Quote Originally Posted by Polydefkis View Post
    Τίνα,
    όταν η κατάσταση της χώρας που ζούμε είναι τραγική όπως συμβάινει τώρα, θα έπρεπε να βγεί τουλάχιστον ένας αστρολόγος και να γράψει μία πρόβλεψη!
    Τι εννοείς ότι μετά την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια; Δεν σε καταλαβαίνω....
    Μια και εσύ από ότι φαίνεται τηρείς την σιωπή του ζωδίου μας, να σου επισημάνω το σημείο στο οποίο έχασες το «παιχνίδι» :

    «Παρόλ'αυτά δεν έχω δεί κάποια λεπτομερή πρόβλεψη από τους αστρολόγους στο site σας, γιατί;»

    Και ρωτώ… Έχεις δει καμία αξιοπρεπή πρόβλεψη σε κάποιο άλλο site ; Μιλώ για πρόβλεψη και όχι ζεστή τυρόπιτα που μόλις κρυώσει είναι για τα περιστέρια.

    Εδώ δεν υπάρχει πρόβλεψη για το μέλλον της χώρας από το κράτος το ίδιο. Σε πείραξε που δεν είχε το site ;
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  7. #7
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Πρόβλεψη για την τρέχουσα κατάσταση στην Ελλάδα

    Αγαπητέ Polydefkis είναι εύλογη η (ελπίζω καλοπροαίρετη) απορία σου και σχετικά δικαιολογημένη η καχυποψία σου ότι κάποιοι περιμένουν τα γεγονότα για να παραστήσουν τους «μετά Χρηστό προφήτες». Σωστή είναι και η θέση της Τίνας αφού κανένας δεν έχει αναλάβει την υποχρέωση να γράφει άρθρα κατά παραγγελία.

    Ωστόσο επειδή πριν 2-3 μήνες είχα γράψει ένα άρθρο για την ελληνική κρίση, ας μου επιτραπεί να πω δυο λόγια παραπάνω. Εκείνο το άρθρο τελείωνε κάπως έτσι

    «Συνοψίζοντας μπορούμε να πούμε ότι
    - Δεν πρόκειται για μια παροδική κρίση και καλό θα είναι να μη περιμένουμε τα πράγματα να ξαναγυρίσουν εκεί που ήταν πριν.
    - Τα δύσκολα βρίσκονται μπροστά μας αφού στα επόμενα 1-2 χρόνια προβλέπεται η ένταση να αυξηθεί και να δούμε πολλές ανατροπές σε πράγματα που θεωρούσαμε δεδομένα.
    - Στο ξεκίνημα μιας εποχής είναι λογικό το παλιό σκηνικό να αποσύρεται, έστω χωρίς τη θέληση του, για να δώσει τη θέση του στο καινούργιο.
    Το ζητούμενο βέβαια είναι ο καθένας ξεχωριστά και όλοι μαζί σαν κοινωνία να δημιουργήσουμε τις καλύτερες δυνατές συνθήκες που σε μεγάλο βαθμό θα καθορίσουν την πορεία της χώρας για τις επόμενες δεκαετίες. Δύσκολη και γόνιμη περίοδος αλλά και μεγάλη πρόκληση για τον καθένα μας.»

    Ίσως να σου φαίνονται γενικόλογα συμπεράσματα ή τελείως προφανή. Πιστεύω όμως ότι η ανάλυση ενός γενέθλιου χάρτη (στην προκειμένη περίπτωση της Ελλάδας) έχει σαν κύριο σκοπό καταρχήν όχι την πρόβλεψη του μέλλοντος αλλά τη σωστή ανάγνωση του παρόντος. Πριν αρχίσουμε να μιλάμε για το μέλλον θα πρέπει πρώτα να δούμε που βρισκόμαστε. Κάτι που δεν είναι τόσο προφανές όσο φαίνεται αφού αν ρωτήσεις 10 ανθρώπους ποιο είναι το σημερινό πρόβλημα της Ελλάδας μάλλον θα πάρεις αρκετές διαφορετικές απαντήσεις. Και οι περισσότεροι θα περιμένουν ότι η κρίση κάποτε θα ξεπεραστεί και θα γυρίσουμε στην προηγούμενη κατάσταση της ψεύτικης καλοπέρασης.

    Λοιπόν η ανάλυση του γενέθλιου χάρτη της Ελλάδας μας λέει ότι αυτό δεν πρόκειται να συμβεί. Αυτή η εποχή τελειώνει στις μέρες μας και καλούμαστε να διαμορφώσουμε τις συνθήκες για την Ελλάδα των επόμενων δεκαετιών. Επίσης μας λέει ότι η ένταση που υπάρχει σήμερα δεν πρόκειται να εκτονωθεί άλλα αντίθετα θα κορυφωθεί τα επόμενα 1-2 χρόνια. Ακόμα θεωρώ δεδομένο ότι το πολιτικό σκηνικό θα αλλάξει δραματικά.

    Εσύ τώρα μπορεί να θέλεις πιο συγκεκριμένες απαντήσεις: Θα κηρύξουμε στάση πληρωμών; Θα έχουμε πρόωρες εκλογές; Θα γυρίσουμε στη δραχμή; Πόσο θα μειωθούν ακόμα οι μισθοί; Πότε θα συμβούν όλα αυτά; κλπ. Όλοι θα θέλαμε να ξέρουμε το μέλλον αλλά τουλάχιστον εγώ δεν έχω σκοπό να παραστήσω τον προφήτη. Στην ανάλυση του γενέθλιου χάρτη, από τη στιγμή που μιλάμε για δυνατότητες, υποσχέσεις, τάσεις κλπ καλό θα είναι να αποφεύγουμε τις τόσο συγκεκριμένες προβλέψεις. Αυτό δεν είναι υπεκφυγή αλλά αναγνώριση ή έστω ελπίδα της δυνατότητας που έχουμε να διαμορφώσουμε σε κάποιο βαθμό το μέλλον μας. Αντίθετα υπεκφυγή από το χρέος που έχει ο καθένας μας είναι να θεωρήσουμε ότι όλα είναι γραμμένα στα άστρα και συνεπώς εμείς δεν έχουμε να κάνουμε τίποτα.

    Ξαναλέω ότι είναι σημαντικό να αναγνωρίσουμε που βρισκόμαστε και να προσπαθήσουμε όπως καταλαβαίνει ο καθένας για να διαμορφώσουμε ένα καλύτερο αύριο, αντί να ψάχνουμε για έτοιμες απαντήσεις.

  8. #8
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Πρόβλεψη για την τρέχουσα κατάσταση στην Ελλάδα

    Ειλικρινα μπραβο Ατραπε.

    Εξ αλλου αν διαβασει κανεις αρθρα του προσφατου παρελθοντος, μπορει να βρει αποσπασματα στα οποια διατυπωνονται, με ηπιο τροπο, προβλεψεις αναλογες με τις δικες σου. Ευτυχως μαλιστα, γιατι αν στα πεσιμιστικα δελτια ειδησεων, προστιθενταν και προβλεψεις καταστροφολογιας, μονο αρνητικα θα μπορουσαν να συνεισφερουν στο κλιμα που επικρατει.

    Ολα τ αλλα περι της ιστοσελιδας, εγω που ειμαι fun χωρις να ειμαι αστρολογος, μονο <βερεσε> τ ακουω.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2011
    Όνομα:
    Γιώργος
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    109

    Re: Πρόβλεψη για την τρέχουσα κατάσταση στην Ελλάδα

    παιδιά μια πολύ απλή ερώτηση : υπάρχει άνθρωπος που να ξέρει το μέλλον; εκτιμήσεις θα κάνουμε. Ακόμα και με τα άστρα κάποια εκτίμηση , ίσως κάποια αποκωδικοποίηση θα γίνει. Με απλή λογική! Ειρήνη υμίν! Αν είναι έντονος ο προβληματισμός κάνω έναν δικό μου χάρτη , τον αναλύω κατά το ένστικτό μου , και διορθώνουν οι γνώστες!!

    (να και οι ιδέες για αναίμακτη λύση) χεεχχεχεε

  10. #10

    Re: Πρόβλεψη για την τρέχουσα κατάσταση στην Ελλάδα

    Φυσικά και εκτιμήσεις να γίνουν. Δεν λέω να μας πεί το μέλλον.
    Απλά ρωτάω τι πρόβλεψη υπάρχει με βάση το γενέθλιο ωροσκόπιο της Ελλάδας και τις θέσεις των πλανητών.
    Με άλλα λόγια θα τα καταφέρουμε ή χανόμαστε στην άβυσσο!

    Κάτι που δεν μου άρεσε ήταν όταν έγινε ο σεισμός στην Ιαπωνία αμέσως βγήκαν αναλύσεις από αστρολόγους που επιβεβαίωναν το περιστατικό.
    Εκ των υστέρων όλοι μπορούμε να πούμε ότι θέλουμε. Κι ούτε περίμενα να προβλέψει κάποιος το σεισμό σε βαθμό δευτερολέπτου.

    Απλά βάσει αστρολογικών στοιχείων να κάνει κάποιος/α αστρολόγος μια εκτίμηση/πρόβλεψη προς τα που πάνε τα πράγματα στην Ελλάδα.

    Αλλιώς, συγνώμη κιόλας, τι να κάνουμε την αστρολογία αν είναι να μας λέει ιστοριούλες για τα ζώδια και να αυθυποβαλόμαστε μ'αυτές!!
    Ο καλός καπετάνιος στην φουρτούνα φαίνεται...!

 

 
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads