s
Μαντέψτε τις θέσεις (Ήλιος, ωροσκόπος, Αφρούλα, κ.λ.π.)
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 28
  1. #1

    Μαντέψτε τις θέσεις (Ήλιος, ωροσκόπος, Αφρούλα, κ.λ.π.)

    Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί ουκ ολίγες φορές έχουμε βρεθεί στην θέση να μη γνωρίζουμε το ζώδιο κάποιου ατόμου ή και αν το γνωρίζουμε να μην μπορούμε να μάθουμε την ώρα γέννησης για να βρούμε τον ωροσκόπο.

    Έτσι και για να κάνουμε και πρακτική στις όποιες γνώσεις μας (λίγες, πολλές) ως προς το αντικείμενο, προτείνω να δίνουμε τα χαρακτηριστικά του εκάστοτε ατόμου και από κει και πέρα να προσπαθούμε να βρούμε τις θέσεις των πλανητών του. :bigsmile:

    Ποιος επιθυμεί να ξεκινήσει;;; :embarrest

  2. #2
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Μαντέψτε τις θέσεις (Ήλιος, ωροσκόπος, Αφρούλα, κ.λ.π.)

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί ουκ ολίγες φορές έχουμε βρεθεί στην θέση να μη γνωρίζουμε το ζώδιο κάποιου ατόμου ή και αν το γνωρίζουμε να μην μπορούμε να μάθουμε την ώρα γέννησης για να βρούμε τον ωροσκόπο.

    Έτσι και για να κάνουμε και πρακτική στις όποιες γνώσεις μας (λίγες, πολλές) ως προς το αντικείμενο, προτείνω να δίνουμε τα χαρακτηριστικά του εκάστοτε ατόμου και από κει και πέρα να προσπαθούμε να βρούμε τις θέσεις των πλανητών του. :bigsmile:

    Ποιος επιθυμεί να ξεκινήσει;;; :embarrest
    Εγώωωωωωω!!!!:bigsmile: Θα μου απαντάς εσύ?
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  3. #3

    Re: Μαντέψτε τις θέσεις (Ήλιος, ωροσκόπος, Αφρούλα, κ.λ.π.)

    Ε όχι μόνο εγώ φυσικά!!!!!

    Όσοι γνωρίζουν και επιθυμούν μπορούν να καταθέσουν τον οβολό τους.... κοινώς την γνώμη τους :toung: Όταν υπάρχει πλήθος απόψεων μπορούμε να βρούμε περισσότερα και να κάνουμε συνδυασμούς!

  4. #4
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Μαντέψτε τις θέσεις (Ήλιος, ωροσκόπος, Αφρούλα, κ.λ.π.)

    Θα γράψω αυτά που γνωρίζω

    ΖΩΔΙΟ: Αιγόκερως
    ΩΡΟΣΚΟΠΟΣ: Ψάχνουμε να τον βρούμε
    ΑΦΡΟΔΙΤΗ: Ιχθείς
    ΑΡΗΣ: Αιγόκερως

    Ευγενικός, προσεκτικός, περιποιητικός, πολύ πιεστικός, όταν θέλει κάτι το θέλει ΤΩΡΑ. εμφανίσιμος, συχνά ήρεμος, δείχνει απόμακρος αλλά έχει καλή ψυχή. Ευαίσθητος (στο πολύ βάθος)

    Τι άλλα να γράψω? Ρωτήστε
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  5. #5
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    2,574

    Re: Μαντέψτε τις θέσεις (Ήλιος, ωροσκόπος, Αφρούλα, κ.λ.π.)

    Γιατί κάτι μου θυμίζει αυτό????:toung: :toung: :toung:

  6. #6

    Re: Μαντέψτε τις θέσεις (Ήλιος, ωροσκόπος, Αφρούλα, κ.λ.π.)

    Quote Originally Posted by panther View Post
    Ευγενικός, προσεκτικός, περιποιητικός, πολύ πιεστικός, όταν θέλει κάτι το θέλει ΤΩΡΑ. εμφανίσιμος, συχνά ήρεμος, δείχνει απόμακρος αλλά έχει καλή ψυχή. Ευαίσθητος (στο πολύ βάθος)

    Χμ από μια πρώτη διάγνωση στέκομαι κατευθείαν στο "πολύ πιεστικός, όταν θέλει κάτι το θέλει ΤΩΡΑ. εμφανίσιμος" .... μου κάνει κάτι σε ωροσκόπο Ζυγό.

    Εν συνεχεία "συχνά ήρεμος, δείχνει απόμακρος αλλά έχει καλή ψυχή. Ευαίσθητος", σίγουρα κάτι σε νερό.... πολύ πιθανό Καρκίνος λόγω του ότι δείχνει απόμακρος... ίσως να είναι επιφυλακτικός και να κλείνεται στο καβούκι του. Ίσως και Σκορπιός ... απομακρος-ίσως δεν θέλει να αποκαλύψει πράγματα για τον εαυτό του.

    Κάτι σε ωροσκόπο Ταύρο ίσως γι'αυτό "Ευγενικός, προσεκτικός, περιποιητικός"

  7. #7
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Μαντέψτε τις θέσεις (Ήλιος, ωροσκόπος, Αφρούλα, κ.λ.π.)

    Quote Originally Posted by kia View Post
    Χμ από μια πρώτη διάγνωση στέκομαι κατευθείαν στο "πολύ πιεστικός, όταν θέλει κάτι το θέλει ΤΩΡΑ. εμφανίσιμος" .... μου κάνει κάτι σε ωροσκόπο Ζυγό.

    Εν συνεχεία "συχνά ήρεμος, δείχνει απόμακρος αλλά έχει καλή ψυχή. Ευαίσθητος", σίγουρα κάτι σε νερό.... πολύ πιθανό Καρκίνος λόγω του ότι δείχνει απόμακρος... ίσως να είναι επιφυλακτικός και να κλείνεται στο καβούκι του. Ίσως και Σκορπιός ... απομακρος-ίσως δεν θέλει να αποκαλύψει πράγματα για τον εαυτό του.

    Κάτι σε ωροσκόπο Ταύρο ίσως γι'αυτό "Ευγενικός, προσεκτικός, περιποιητικός"

    Ζυγός: μπορεί το έχω σκεφτεί και εγώ
    Καρκίνος: Δεν νομίζω
    Σκορπιός: Είναι ζηλιάρης, αλλά όχι κτητικός!
    I disapprove of what you say, but I will defend to the death your right to say it.
    Voltaire


  8. #8

    Re: Μαντέψτε τις θέσεις (Ήλιος, ωροσκόπος, Αφρούλα, κ.λ.π.)

    Quote Originally Posted by panther View Post
    Ζυγός: μπορεί το έχω σκεφτεί και εγώ
    Καρκίνος: Δεν νομίζω
    Σκορπιός: Είναι ζηλιάρης, αλλά όχι κτητικός!
    Οπότε κρατάμε Ζυγό. Πιεστικός (Ζυγός), ανυπόμονος (Ζυγός), εμφανίσιμος (Αφροδίτη, κυβερνήτης του).
    Επειδή αναφέρεις ευαισθησία.... θα σου λεγα και Ιχθύ αλλά μάλλον διακιολογείται λόγω Αφρούλας στα Ψαράκια. Οπότε βουαλά!
    Πάντως για το "Ευγενικός, προσεκτικός, περιποιητικός", εκτός από Ταύρος (προσεκτικός) μου βγαίνει και κάτι σε Παρθενίστικο χαρακτηριστικό... αλλα΄δεν είμαι και σίγουρη...

  9. #9
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    191

    Re: Μαντέψτε τις θέσεις (Ήλιος, ωροσκόπος, Αφρούλα, κ.λ.π.)

    Εμένα μου φέρνει κάτι σε Ταύρο ή Παρθένο

  10. #10
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Μαντέψτε τις θέσεις (Ήλιος, ωροσκόπος, Αφρούλα, κ.λ.π.)

    Οπότε κρατάμε Ζυγό. Πιεστικός (Ζυγός), ανυπόμονος (Ζυγός), εμφανίσιμος (Αφροδίτη, κυβερνήτης του).
    Επειδή αναφέρεις ευαισθησία.... θα σου λεγα και Ιχθύ αλλά μάλλον διακιολογείται λόγω Αφρούλας στα Ψαράκια. Οπότε βουαλά!
    Πάντως για το "Ευγενικός, προσεκτικός, περιποιητικός", εκτός από Ταύρος (προσεκτικός) μου βγαίνει και κάτι σε Παρθενίστικο χαρακτηριστικό... αλλα΄δεν είμαι και σίγουρη...

    Δεν τα παω καλα στις μαντεψιες, αλλα ο Ζυγος ειναι πιεστικος και ανυπομονος; Και απο ποτε εχει αποφασισει τι θελει, για να ανυπομονει και να πιεζει να το αποκτησει; :nuts: :toung:
    Ωστοσο θα μπορουσε να εχει ωροσκοπο στον Ζυγο, οχι ομως γι αυτα τα χαρακτηριστικα. Κατα τα αλλα μου φαινεται μια χαρα αιγοκερος, που τον βοηθαει η Αφρουλα να μαλακωνει. Μια και δεν ξερουμε αλλα στοιχεια.....:bigsmile:
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

 

 
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads