s
Αστρική προβολή Αστρική προβολή
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 11
  1. #1
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Αστρική προβολή Αστρική προβολή

    Εδω ξεκινουσαν λοιπον οι αποριες μου που ειχαν να κανουν κυριως με τους απλους κανονες φυσικης, οταν τυχαια ενας γνωστος μου, που ασχολειται με μεταφυσικα φαινομενα μου ειπε τα εξης:
    <<Το ατυχημα αυτο ηταν πολυ σοβαρο και θανατηφορο. Οποιος εβρισκοταν εκει επρεπε να ειχε αποβιωσει. Ο γνωστος μου αυτος, με αστρικη προβολη οπως μου ειπε, ηταν παρων στο συμβαν και ειδε μια ''οντοτητα''. Μια Αρεια οντοτητα με πολεμικα ρουχα, που σταματησε τον χρονο, με επιασε και με πεταξε στην αλλη πλευρα του σαλονιου για να γλυτωσω απο τα υλικα που εξφεντονιζοταν.>>
    Νίκο, στο θέμα για τον Άρη προέκυψε η προσωπική σου εμπειρία και φτάσαμε στο θέμα της αναφοράς σου σε αστρική προβολή. Έτσι θεώρησα καλό να ανοίξω αυτό το θέμα στις συζητήσεις περί μεταφυσικής και να συνεχίσουμε εδώ, αν το θέλεις κι εσύ.
    Γνωρίζοντας την μόρφωσή σου και την υπεύθυνη θέση σου , καταλαβαίνω ότι αυτό που μοιράστηκες μαζί μας είναι η αλήθεια σου και δεν έχω λόγους να την αμφισβητώ.
    Οι απορίες που προκύπτουν σε εμένα είναι μάλλον εύλογες.
    Αναρωτιέμαι πως ο γνωστός σου αυτός, βρέθηκε παρόν στο συμβάν αυτό. Θέλω να πω, από τι ορμώμενος;
    Επίσης, είμαστε σίγουροι ότι έχουμε αποκλείσει την φυσική εξήγηση πριν πάμε στην μεταφυσική;
    Όταν συμβαίνει ένα τόσο αιφνίδιο –Ουράνιο γεγονός, χάνουμε την επαφή με τον χρόνο και η καταστάσεις παίρνουν την μορφή συγκεχυμένων στιγμιότυπων. Η ώση της έκρηξης δεν σε απωθεί μόνο προς τα πίσω, αλλά και προς τα πάνω. Μπορεί να σε κάνει πραγματικά να «πετάξεις» και να προσγειωθείς περνώντας πάνω από όλα τα εμπόδια που αναφέρεις.

    Η αλήθεια είναι πως για τα αστρικά ταξίδια, τις αστρικές μεταφορές και προβολές, έχω διαβάσει λίγα πράγματα. Ωστόσο κάποια βασικά πράγματα τα γνωρίζω, χωρίς να παίρνω κάποια θέση. Νομίζω ότι για να έχει κάνεις την παραμικρή γνώμη για αυτά, θα πρέπει να έχει ασχοληθεί πάρα πολύ και πολύ σοβαρά. Εγώ δεν ανήκω σε αυτή την μερίδα, αλλά είμαι πάντα πρόθυμη να ακούσω τα πάντα!
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  2. #2

    Re: Αστρική προβολή Αστρική προβολή

    Ήθελα κι εγώ να ρωτήσω, Νίκο, αν υπήρχαν κι άλλα άτομα στο δωμάτιο την ώρα της έκρηξης εκτός από σένα και τι απόγιναν.

    Αν αντιλήφθηκα σωστά απ' αυτό που είπες για τον φίλο σου, πήγε με αστρική προβολή στον χωροχρόνο του ατυχήματος εκ των υστέρων για να δει το ατύχημα και το τι ακριβώς συνέβη;

  3. #3
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Αστρική προβολή Αστρική προβολή

    Θεμα που ισως πολλοι δεν τα πιστευουν αυτα με Αστρικες προβολες,ταξιδια κ.τλ.
    Ευαισθητο θεμα ομως για μενα γιατι επι εναμιση χρονο στην νηπιακη ηλικια 5 ετων βιωνα μια παραξενη κατασταση
    Αστρικο Ταξιδι ,προβολη, δεν ξερω πως να το ονομασω γιατι δεν εχω την καταλληλη παιδεια
    και δυσκολευομαι να κατανοησω στο βαθος τι ακριβως ειναι.
    Ουτε και εχω διαβασει τετοια θεματα ,ισως λιγα πραγματα απο δω και απο κει τα τελευταια 4
    χρονια .
    Ολοι τοτε στην πατρικη οικογενεια μου το ηξεραν αφου με εβλεπαν αυτο που'' ζουσα''
    αλλα δεν μπορουσαν να καταλαβουν τι μου συμβαινει .
    Εδω καλα-καλα δεν ξερουν και αυτοι που ασχολουνται με αυτα [που ειναι η αληθεια;που ειναι η υπερβολη; η μηπως η φαντασια των ανθρωπων που νομιζουν οτι ζουν τετοιες καταστασεις..
    Το συμπερασμα που εβγαλα τωρα που ειμαι μεγαλη στο δικο μου ''ταξιδι ''ηταν οτι ηθελα απεγνωσμενα να δωσω ενα μηνημα στην μητερα μου[ειχε φυγει μεταναστρια ]
    Το εκανα πολλες φορες '' ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ '' επι 6 μηνες και τα καταφερα να παρει το μηνημα μου
    .Εκανα αλλους 10 μηνες περιπου [μετα που γυρισε η μητερα μου οταν πηρε το μηνημα μου]
    να τα σταματησω [ με ειδε με τα ματια της και αυτη οπως με εβλεπαν τα αδελφια μου τοσο καιρο η γιαγια και θειοι αυτο που μου συνεβαινε]
    Να πω οτι ηταν μου ηταν πολυ ευκολο να φυγω για το ''ταξιδι και πολυ επωδυνο να ξαναεπανερθω στην θεση μου
    Ακομα και τωρα τα θυμαμαι ολοζωντανα
    εκει που πηγαινα ,τι αγγιζα , τι εκανα ,ολα!


    με αγαπη
    κουκι
    Υ.Γ
    Τα εχω πει και στην δασκαλα μου Κοραλλια και σημμαθητριες μου .
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  4. #4

    Re: Αστρική προβολή Αστρική προβολή

    Ήταν φοβερή αυτή η εμπειρία που έζησες, Δέσποινα μου. Και φοβερή η συναισθηματική σου ανάγκη που σε ώθησε να το κάνεις. Τα παιδιά τα κάνουν πιο εύκολα αυτά απ' ότι εμείς οι μεγάλοι, έχουν μεγαλύτερη επαφή με την μεταφυσική πλευρά των πραγμάτων.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Νίκος
    Location
    Ολλανδία, Χάγ
    Posts
    52

    Re: Αστρική προβολή Αστρική προβολή

    Ναι ακριβως Κοραλλια, οπως το ανεφερες μου το μετεφερε και εκεινος, ''πήγε με αστρική προβολή στον χωροχρόνο του ατυχήματος εκ των υστέρων για να δει το ατύχημα και το τι ακριβώς συνέβη''.
    Κατια μου με ρωτας (ευλογα) απο τι ορμωμενος? Απλα ενδιαφερθηκε πολυ απο την πλευρα του μολις του το ανεφερα και ''ταξιδεψε'' στον τοπο και χρονο του ατυχηματος για να δει ακριβως το ολο συμβαν. Τον ιντριγκαρισε μου ειπε καθως επιδιδεται σε τετοια ταξιδια (και οχι για λογους αναψυχης)
    Γιατι οταν επικοινωνω μαζι σας κοριτσια μου φτιαχνετε το κεφι?

    Κοραλλια, υπηρχαν αλλα 2 ατομα εκατερωθεν του τζακιου (οχι μπροστα στο ωστικο κυμα) και απλα ελαβαν καποια τουβλα πανω τους και μαζι καποιες εκδορες και κακωσεις. Δεν ''μετακινηθηκαν'' γιατι δεν ηταν μπροστα στο πεδιο της εκκενωσης της ενεργειας.

    Quote Originally Posted by Κοραλλία Μόζορα View Post
    Ήθελα κι εγώ να ρωτήσω, Νίκο, αν υπήρχαν κι άλλα άτομα στο δωμάτιο την ώρα της έκρηξης εκτός από σένα και τι απόγιναν.

    Αν αντιλήφθηκα σωστά απ' αυτό που είπες για τον φίλο σου, πήγε με αστρική προβολή στον χωροχρόνο του ατυχήματος εκ των υστέρων για να δει το ατύχημα και το τι ακριβώς συνέβη;

  6. #6
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Νίκος
    Location
    Ολλανδία, Χάγ
    Posts
    52

    Re: Αστρική προβολή Αστρική προβολή

    Να προσθεσω επισης οτι μονο απο μια αναφορα ενος ανθρωπου που κανει αστρικα χωροχρονικα ταξιδια χωρις την δυνατοτητα εξακριβωσης των λεχθεντων του, δεν μας υποχρεωνει και να το πιστεψουμε κιολας. Απλα πως να το εξηγησω οταν αρχισε να μου λεει λεπτομερειες για το συμβαν και για τον χωρο? Να επισημανω οτι ο φιλος μου αυτος ειναι στη Θεσσαλονικη και δεν εχει επισκεφτει ποτε το σπιτι των φιλων μου στο Βολο οπου εγινε το ατυχημα.
    Last edited by CROUSSOS; 25-02-2012 at 01:48 AM.

  7. #7

    Re: Αστρική προβολή Αστρική προβολή

    Νίκο,

    όταν ζούσα στην Αθήνα πήγαινα για ένα μεγάλο διάστημα σε μια ομάδα μεταφυσικής και ανάμεσα στα άλλα κάναμε και αστρικές προβολές. Έτσι, ξέρω από προσωπική εμπειρία ότι αυτό που σου είπε ο φίλος σου μπορεί να γίνει.

    Κάναμε τις αστρικές προβολές ομαδικά, δηλαδή πηγαίναμε όλοι μαζί στον ίδιο χώρο και στον ίδιο χρόνο για να μελετήσουμε κάτι (π.χ. στις πυραμίδες στην αρχαία Αίγυπτο) και όταν επανερχόμασταν και συζητούσαμε την εμπειρία μας είχαμε δει όλοι το ίδιο πράγμα. Αυτό θα ήταν δύσκολο να γίνει αν δεν ίσχυε πραγματικά εκτός κι αν δεχτούμε ότι παθαίναμε ομαδική παράκρουση και είχαμε τις ίδιες ψευδαισθήσεις.

  8. #8

    Re: Αστρική προβολή Αστρική προβολή

    Αστρική προβολή . Πολύ ωραίο θέμα και μου κάνει εντύπωση που υπάρχουν άτομα που έχουν βιώσει μια τέτοια εμπειρία και ο λόγος που μου κάνει εντύπωση είναι γιατί εσωτεριστές που ασχολούνται χρόνια για την επίτευξη τέτοιων εμπειριών με αυστηρή πειθαρχία , μελέτη και επώδυνες τακτικές καταφέρνουν ελάχιστα.. μήπως ο όρος αστρική προβολή δεν είναι αυτός που αρμόζει στις παραπάνω εμπειρίες; Σίγουρα κάτι είναι αυτό που βιώθηκε σε όλες τις προαναφερθέντες περιπτώσεις που και χρίζει σημασίας σχολιασμού αλλα και αν μη τι άλλο ενδιαφέρον είναι . Η ανθρώπινη συνηδειση και δύναμη αυτής είναι πολύπλοκη και το λεξιλόγιο όχι επαρκες για να οριστούν αυτές οι εγκεφαλικές καταστάσεις διότι περι αυτού πρόκειται . Προτείνω σε όσους έχουν ανάλογες εμπειρίες να διαβάσουν ινδική φιλοσοφία μιας και εκεί υπάρχουν οι περισσότερες πληροφορίες επι του θέματος . Δυστηχώς δεν έχουν μεταφραστεί πολλά σημαντικά κείμενα που αναφέρονται σε αυτό το θέμα στα ελληνικά και αυτά που έχουν μεταφραστεί και λίγα είναι και όχι τόσο αξιόπιστα. Ο καλύτερος δάσκαλος είναι η αμφισβήτηση των εμπειριών και η αναζήτηση της αλήθειας πέραν των πρωσοπικών μας πιστέυω που απο παιδιά είτε χτίζουμε μόνοι μας είτε χτίζουν άλλοι για εμάς.

  9. #9

    Re: Αστρική προβολή Αστρική προβολή

    θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και οποιος ξερει να απαντησει ας με βοηθησει.Φιλος μου που αρχισε να ασχολειτε με το αστρικο ταξιδι μου ειπε πως λιγο πριν βγει απο το σωμα του κατι τον τραβηξε απο το ποδι θελωντας να τον ριξει απο το κρεβατι.Ξερει κανεις αν ειναι κατι ασχημο η ειναι μερος του αστρικου ταξιδιου?Αν ειναι κατι κακο τι κανει σε αυτη την περιπτωση?Σας ευχαριστω πολυ .

  10. #10
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Αστρική προβολή Αστρική προβολή

    Quote Originally Posted by HARRY POTTER777 View Post
    θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και οποιος ξερει να απαντησει ας με βοηθησει.Φιλος μου που αρχισε να ασχολειτε με το αστρικο ταξιδι μου ειπε πως λιγο πριν βγει απο το σωμα του κατι τον τραβηξε απο το ποδι θελωντας να τον ριξει απο το κρεβατι.Ξερει κανεις αν ειναι κατι ασχημο η ειναι μερος του αστρικου ταξιδιου?Αν ειναι κατι κακο τι κανει σε αυτη την περιπτωση?Σας ευχαριστω πολυ .
    HARRY POTTER777 , δεν είμαι ειδικός των αστρικών ταξιδιών και ούτε έχω ανάλογες εμπειρίες. Ωστόσο , έχω διαβάσει αρκετά πάνω στο θέμα. Πολλά χρόνια πίσω, νόμιζα πως είχα κάποιου είδους ακούσια εμπειρία στο ύπνο μου (πριν τα εικοσιπέντε μου και είμαι 41), αλλά καθώς ασχολήθηκα εντατικότερα με την ψυχολογία , κατάλαβα ότι οφειλόταν σε «ενύπνιο τρόμο» (επίσημος όρος) που είναι κάτι σαν κρίση πανικού.
    Αυτό στο οποίο θέλω να καταλήξω, είναι πως για να ασχοληθεί κανείς με τα αστρικά ταξίδια πρέπει να είναι σίγουρος ότι έχει έναν στιβαρό και αρμονικό ψυχισμό. Πρέπει να έχει δουλέψει τις όποιες φοβίες του και να διαθέτει μία αδιασάλευτη ψυχική και πνευματική ισορροπία. Σε κάθε άλλη περίπτωση η ενασχόληση με τέτοιου είδους θέματα μπορεί να αποτελέσει ένα εύφορο έδαφος προβολών κάθε είδους φοβίας. Γνώμη μου είναι πως το φιλικό σου πρόσωπο θα πρέπει να σταματήσει άμεσα την εν λόγω ασχολία.
    Φιλικά
    Κάτια. Κ
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

 

 
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads