s
[Συζήτηση] «Η εξωκρόνια συνομωσία των παγκόσμιων αλλαγών»
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    «Η εξωκρόνια συνομωσία των παγκόσμιων αλλαγών»

    Αργοί πλανήτες και παγκόσμιες συνωμοσίες
    Όταν μιλάμε για συμπεριφορές που αφορούν το σύνολο των προηγμένων χωρών του πλανήτη, τότε μιλάμε για μακρόπνοες αλλαγές του συλλογικού ασυνείδητου. Δηλαδή μιλάμε για αλλαγές που μόνο ο Πλούτωνας μπορεί να επιφέρει με έναν αθόρυβο και ταυτόχρονα διαβρωτικό τρόπο. Παρακολουθώντας το κύμα να χτυπά στον βράχο, δεν θα δούμε ποτέ τον βράχο να αλλάζει σχήμα. Ίσως ούτε και τα παιδιά μας, αλλά τα εγγόνια μας υπάρχει περίπτωση να δουν την άκρη ενός νησιού, που για χρόνια αγνοείτο η ύπαρξή του, να ξεπροβάλει πίσω από τον τεράστιο βράχο.


    Ακολουθούν απορίες και συζήτηση επί του άρθρου: «Η εξωκρόνια συνομωσία των παγκόσμιων αλλαγών»
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  2. #2
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: «Η εξωκρόνια συνομωσία των παγκόσμιων αλλαγών»

    Κατια, η προσεγγιση σου ειναι ιδιαιτερα ενδιαφερουσα. Ειδικα, η συσχετιση των πλανητων με τον χρονο, δεδομενου οτι συνηθως τον συνδεουμε μονο με τον Κρονο.

    Συμφωνω δε απολυτα μαζι σου στη τοποθετηση σου οτι στην δυση, <δεν εχουμε ακομη πεινασει πολυ>. Η παγια τακτικη του <ψιχουλα και ξεροκοματο>, μας διατηρει ναρκωμενους.

    Ελπιζω το αντιτιμο των εκρηκτικων πλανητικων συνδυασμων που ανελυσες, να ειναι οσο το δυνατον μικροτερο.............

    Σ ευχαριστουμε πολυ:bigsmile:

  3. #3
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1

    Re: «Η εξωκρόνια συνομωσία των παγκόσμιων αλλαγών»

    Αυτου του ειδους οι προσεγγισεις δινουν ερευνητικο κυρος στην Αστρολογικη μελετη. Ευχαριστω.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: «Η εξωκρόνια συνομωσία των παγκόσμιων αλλαγών»

    SAGIVI και nantia p , σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  5. #5
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Εξωκρόνια συνομωσία..........

    Δροσερό, εμπεριστατωμένο, άψογο..................καλώς την και ας άργησες..........αλλά διαφωνώ στην τελευταία φράση σου.

    Φαίνεται πως η ώρα στο παγκόσμιο ρολόι των πλανητικών δρώμενων,
    έχει σημάνει επανάσταση στο παρά πέντε.
    Ας είμαστε προετοιμασμένοι, αν όχι αισιόδοξοι, για το ακριβώς!

    Ουδόλως στο παρά πέντε Κάτια μου. Πες στο παρά ένα για να είσαι μέσα. Προθεσμία κοπής ρεύματος π.χ. σε 50.000 νοικοκυριά στις 20.01.2012. Για Ελλαδα μιλάω. Σημείωνε και γράφε τις επαληθεύσεις σου. Καταλαβαινουμε νομίζω όλοι μας το τι έχει να γίνει απο τις 2.2.2012 και μετά. Και όχι μόνο στην Ελλάδα! Τα σημάδια έρχονται βροχηδόν από παντού.

    Καλώς τον Ποσειδώνα. Ας μην ξεχνάμε όμως παρακαλώ. Ο πλανήτης και της φιλευσπλαχνίας, της αλληλεγγύης της ανθρωπιάς, της συγκατάβασης και της συμπαράστασης προς τον συνάνθρωπο !

    Αν θα παω στον αγώνα; Φυσικά και θα πάω. Τρέχοντας μάλιστα. Ακου εκβιασμός. Να του κόψει λέει το ρεύμα. Ποιός είσαι κύριε; Ο Αδης του κάτω κόμσου και εμείς οι Περσεφόνες σου?

    Ο νοών νοείτο.



    Φιλικά,

    Χρυσάνθη

  6. #6
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Εξωκρόνια συνομωσία..........

    Το διάβασα ίσα με 5-6 φορές, και ευχαρίστως το ξαναδιαβάζω όσες φορές χρειαστεί για να έρθω στα "ίσα" μου!

    Πέρα από την πλάκα όμως, η συνωμοσία πράγματι υπάρχει.
    Και τα μελη της είναι τελείως διαφορετικοί χαρακτήρες μεταξύ τους, ακριβώς όπως και τα μέλη μιας αδίστακτης συμμορίας, που κατα βάθος δεν αλληλοχωνεύονται αλλά συνυπάρχουν αναγκαστικά, και συνεργάζονται προσβλέποντας ο καθένας στα δικά του οφέλη.

    Ο εγκέφαλος όλων, αυτός που δεν φαίνεται και κινεί υπόγεια τα νήματα, το Αφεντικό, ο Πλούτωνας, που λέει πάντα τον τελευταίο λόγο.
    Ο Ποσειδώνας, ικανότατος να δημιουργεί τάσεις και εντυπώσεις, να στήνει σκηνικά με ρόλους και ηθοποιούς, με θεατές την ανθρωπότητα
    Ο Ουρανός, απαραίτητος για να κάνει τη βρωμοδουλειά, να βάλει βόμβες, να πυροδοτήσει διάφορους μηχανισμούς, εξεγέρσεις, επαναστάσεις, με αιτία ή χωρίς, αιματηρές και μαζικές.

    They are back...

    Κάτια μπράβο και πάλι, κυρίως επειδή μας το υπενθυμίζεις...
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  7. #7
    Join Date
    Aug 2011
    Όνομα:
    Έρρικα
    Location
    στη θάλασσα!
    Posts
    223

    Re: Εξωκρόνια συνομωσία..........

    άψογη ανάλυση, εξαιρετικό επίπεδο λόγου!! Μακάρι να γινόταν να πατήσω πολλά like
    καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες όταν κοιμάσαι στον καναπέ και ξυπνάς στον καναπέ...

  8. #8
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Εξωκρόνια συνομωσία..........

    Σας ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια και τις καλές σας προθέσεις.
    Το άρθρο αυτό έχει γραφτεί και έχει δημοσιευτεί ξανά στο site σχεδόν πριν ένα χρόνο. Νομίζω ότι αυτό είναι φανερό από την αναφορά μου στον πέρασμα του Δία μέσα από το ζώδιο του Κριού. Λίγο μετά, μέσα στην χρονιά που μας πέρασε, είχαμε παρακολουθήσει όλοι ένα πρωτοφανές κύμα αντίδρασης , πανευρωπαϊκού επιπέδου. Η συσπείρωση του απλού λαού στα ευρωπαϊκά κράτη , οι απεργίες, οι πορείες και οι διαμαρτυρίες ειρηνικού χαρακτήρα, νομίζω ότι ήταν ένα αντάξιο δείγμα της εισόδου του Ποσειδώνα στους Ιχθείς. Η ανάδρομη πορεία του ίσως να έδωσε την εντύπωση πως η όλη αντίδραση ήταν ένα ουτοπικό ξέσπασμα ανεδαφικών προσδοκιών και η «ακέφαλη» μορφή αντίστασης της μάζας λύγησε κάτω από το βάρος μιας αδιέξοδης έκφρασης δυσαρέσκειας.
    Έχω την πεποίθηση ότι η ορθοδρόμηση του Ποσειδώνα και η οριστική είσοδός του στους Ιχθείς, θα φέρει στο προσκήνιο ξανά το είδος της μαζικής διαμαρτυρίας που παρακολουθήσαμε πέρσι . Αν αναλογιστεί κανείς ότι πέρσι τα πράγματα ήταν λίγο καλύτερα, μπορεί να σκεφτεί ότι φέτος έχουμε κάθε λόγο να διαμαρτυρόμαστε εντονότερα.. Τα τετράγωνα του Ουρανού με τον Πλούτωνα , δεν ξέρω αν θα παράγουν λιγότερο εκρηκτική δράση υπό την σκέπη ενός φιλειρηνικού και πνευματικά δημιουργικού Ποσειδώνα στην κυριαρχία του.
    Φοβάμαι ότι η είσοδος του Δία στους Διδυμους τον Ιούνιο, σε τετράγωνο με τον Ποσειδώνα , σύνοδο με την προηγηθείσα έκλειψη στις 0 Διδύμων και σύνοδο με δεσμούς Σελήνης, όλα αυτά χρονικά συντονισμένα με το τετράγωνο Ουρανού\Πλούτωνα , είναι μια δύσκολη συγκυρία που θα κορυφώσει έντονες αντιδράσεις δυσαρέσκειας. Ίσως όχι τόσο ειρηνικές όσο θα θέλαμε. Φοβάμαι για ένα είδος ιδεολογικού φανατισμού και υπερβολών που δεν θα ωφελήσουν κανέναν.
    Θα είχε ενδιαφέρον όποιος έχει κάνει κάποιους συνειρμούς να τους διατυπώσει. Ξέρω ότι όσο και να μην θέλουμε να σκεφτούμε κάποια πράγματα, τελικά τα σκεφτόμαστε. Ειδικά όταν ζούμε σε ένα καζάνι που όχι μόνο το ακούμε να βράζει , αλλά νιώθουμε και την άνοδο της θερμοκρασίας.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  9. #9
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Εξωκρόνια συνομωσία..........

    Μιας και κάποιοι από εμάς πολύ περί Ποσειδώνα μιλάμε αλλά είναι και πολλοί εκείνοι που δεν γνωρίζουν σε βάθος το τι εστί και πως λειτουργεί αυτός ο μυστήριος πλανήτης Κάτια μου, αρκεί να σου πω, (αν και αποφεύγω συστηματικά να βλέπω τηλεόραση ), ίσως κάπου βαθιά μέσα από το ασυνείδητο μου υποκινούμενη σίγουρα από αυτό το υπέροχο και εμπεριστατωμένο άρθρο σου, το άνοιξα το ρημάδι.

    Με αφορμή την προτροπή σου λοιπόν, έρχομαι να καταθέσω το πρώτο σημάδι Δευτέρας 16.01.2012 πρωί –πρωί. Ένας ευγενέστατος και γλυκύτατος συνάνθρωπος μας, ανάπηρος με σκλήρυνση κατά πλάκας, ονόματι Γιάννης Δεληγιάννης αν δε απατώμαι, ο ίδιος μη έχοντας ενδοιασμούς να δημοσιοποιήσει την ασθένεια του, υποστηριζόμενος από μηχανήματα και 4 καθετηριασμούς ημερησίως, με 4 παιδιά 600 Ε αναπηρικής της τάξεως του 80%, έλαβε φυσικά το ειδοποιητήριο της ΔΕΗ για διακοπή του ρεύματος του!

    Αφορμή αυτού, κινητοποιήθηκε το κράτος της αρκούδας που ζούμε για να μεριμνήσει στο να μην γίνει ούτε σε αυτόν ούτε σε κανέναν διακοπή ρεύματος τουλάχιστον προς το παρόν, ή έως ότου αρθούν και λυθούν τα άλυτα διαδικαστικά επί του θέματος.

    Στέκομαι φυσικά πολύ σε αυτό μιας και στις 4.2. και όχι λαθεμένα στις 2.2. που ανέφερα χθες, ο Ποσειδώνας θα αναλάβει χέρι –χέρι με τον Ουρανό από το ζώδιο του Κριού ανάλογες κινητοποιήσεις σε ακόμα μεγαλύτερο βαθμό.

    Είμαι όπως και εσύ και οιοσδήποτε άλλος μπορεί να καταλάβει, φανερά εξοργισμένη! Τόσο όσο, ώστε και να κατανοώ και να αποδέχομαι πλήρως το περιεχόμενο του άρθρου σου –μακάρι να έγραφες ρε Κάτια και για τους Αμερικάνους και την Unsere Liebe Frau Merkel, μπας και βάζανε μυαλό, μπας και άνοιγε η κούτρα τους να δουν τα καθάρματα το πώς οδηγούν ποιους άλλους; Φυσικά πάντα τους πιο αδύναμους!

    Ε ναι, η εξέγερση είναι εμπρός στην πόρτα μας και δεν υπάρχει αμφιβολία. Οιοσδήποτε απεύχεται τα χειρότερα, μα όλοι δυστυχώς ξέρουμε ότι το αναπόφευκτο έχει ήδη κρούσει προ πολλού τον κώδωνα.

    Αγαπώ τους ανθρώπους, και όχι μόνο τους δικούς μου αγαπημένους, και έστω και αν ακούγομαι μελό, τρελή ή παράλογη, ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, αν βάζω το χέρι στα πλήκτρα είναι μόνον για έναν λόγο.

    Πιστεύω στον Ποσειδώνα. Εμπιστεύομαι τον Ποσειδώνα, και στηρίζω κάποιες, αν και έστω όχι όλες, από τις ελπίδες μου στις δικές του επιρροές. Το διαφωτιστικό και το ελπιδοφόρο πάνε χέρι –χέρι ευτυχώς!

    Αυτό λοιπόν που επιθυμώ όσο τίποτε άλλο, είναι το ελπιδοφόρο μήνυμα ότι αν μη τι άλλο, η μαζική πανανθρώπινη συσπείρωση όλων μας, είναι εκείνη και που την διαφορά θα κάνει, και την τελική απάντηση σε όλα αυτά θα δώσει.

    Ας ελπίσουμε λοιπόν όλοι μαζί πως η βαθιά ψυχική συμπάθεια και οι ψυχικοί δεσμοί για τους οποίους ο Ποσειδώνας επίσης μεριμνά, θα γίνουν το αντίδοτο στο να τραβηχτεί οριστικά η κουρτίνα της απατηλότητας, (προσωπικής και συλλογικής ) και τις τόσες παραπλανητικές αντιλήψεις και ενέργειες που όχι απλώς αιωρούνται αλλά στέκονται απειλητικά πάνω από το κεφάλι μας εδώ και τόσα χρόνια.

    Κλείνω με μία ευχή. Ας γίνει η συγκομιδή από όλα όσα μάθαμε, ακούσαμε και ζήσαμε, για το πώς ο καθένα μας θα αποφασίσει να θεραπευτούμε από την μάστιγα όλης αυτής της ουτοπίας που ζούμε!

    Φιλικά,

    Χρυσάνθη

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads