s
Ετεροθαλή αδέλφια
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    Μυρτώ
    Location
    Πανόραμα
    Posts
    254

    Ετεροθαλή αδέλφια

    Καλησπέρα σε όλους.. Ποιες θα αναφέραμε ως ενδείξεις ύπαρξης ετεροθαλών αδελφών?

    Ενδεικτικά αναφέρω ωροσκόπιο στο οποίο: η ακμή του 3ου βρίσκεται στον Ταύρο και μέσα σε αυτόν βρίσκεται μόνο ο Χείρων οι όψεις του οποίου είναι:

    - αντίθεση με τον Ουρανό στο Σκορπιό (κυβερνήτης του ωροσκόπου) στον 9ο
    - τετράγωνο με τον Ωροσκόπο Υδροχόο
    - τρίγωνο με τον Κρόνο στην Παρθένο στον 7ο
    - χιαστί με τον Πλούτωνα στο Ζυγό στον 8ο
    - χιαστι με τον Ποσειδώνα στον Τοξότη στο 10ο
    - χιαστι με Ερμή & Αφροδίτη στο Ζυγο στον 8ο (η Αφροδίτη είναι και κυβερνήτης του 3ου)

    Τι από όλα αυτά δείχνει ετεροθαλή αδελφή?

    Ευχαριστώ!
    Pour les uns, qui voyagent, les étoiles sont des guides

  2. #2
    Join Date
    Sep 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    ο βυθός..
    Posts
    278

    Re: Ετεροθαλή αδέλφια

    Το άτομο έχει ετεροθαλή αδελφή προφανώς,έτσι δεν είναι?Παράγωγοι οίκοι μου..μυρίζουν,αλλά δεν τους έχω μελετήσει ιδιαίτερα,και κακώς:bigsmile:

  3. #3
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    Μυρτώ
    Location
    Πανόραμα
    Posts
    254

    Re: Ετεροθαλή αδέλφια

    Quote Originally Posted by maria76 View Post
    Το άτομο έχει ετεροθαλή αδελφή προφανώς,έτσι δεν είναι?Παράγωγοι οίκοι μου..μυρίζουν,αλλά δεν τους έχω μελετήσει ιδιαίτερα,και κακώς:bigsmile:
    Μαρία μου ούτε εγώ κατέχω πολλά από παράγωγους οίκους. Ναι..έχει ετεροθαλή αδελφή - προφανώς - αλλά αν δεν το ήξερα πως θα κατέληγα στο συμπέρασμα αυτό, εκεί είναι η απορία μου...αν έβλεπα αυτό το χάρτη τι βήματα θα ακολουθούσα. Όποιος έμπειρος ενδιαφερθεί να μας κατευθύνει λίγο στην επεξήγηση θα βοηθήσει πολύ :embarrest
    Pour les uns, qui voyagent, les étoiles sont des guides

  4. #4
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Ετεροθαλή αδέλφια

    Quote Originally Posted by aurelia View Post
    Μαρία μου ούτε εγώ κατέχω πολλά από παράγωγους οίκους. Ναι..έχει ετεροθαλή αδελφή - προφανώς - αλλά αν δεν το ήξερα πως θα κατέληγα στο συμπέρασμα αυτό, εκεί είναι η απορία μου...αν έβλεπα αυτό το χάρτη τι βήματα θα ακολουθούσα. Όποιος έμπειρος ενδιαφερθεί να μας κατευθύνει λίγο στην επεξήγηση θα βοηθήσει πολύ :embarrest
    Aurelia μου, νομιζω οτι κατι σχετικο υπαρχει στα post της Victory. Ειχε απαντηθει απο καποιον απ τους αστρολογους.

    Αν δεν βαριεσαι ψαξε λιγο. Συγνωμη, αλλα δεν μπορω να θυμηθω ποιοι ειναι αυτοι οι παραγωγοι, δεν μου εχει ξανατυχει ποτε.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2010
    Όνομα:
    Πόπη
    Location
    Ελλαδίτσα
    Posts
    277

    Re: Ετεροθαλή αδέλφια

    Τα αδέλφια από την ίδια μητέρα λογικά τα κοιτάμε κανονικά στον 3ο.

    Από άλλο πατέρα θα κοιτούσα τον 9ο (δεύτερο σύζυγο της μήτερας) και από κει τον παράγωγο 5ο δηλαδή τον ωροσκόπο.

    Αλλά αυτό είναι μία δική μου σκέψη που κατά πάσα πιθανότητα είναι εσφαλμένη.

    καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος που ξέρει.
    Tabula rasa

  6. #6
    Join Date
    Feb 2009
    Όνομα:
    Μυρτώ
    Location
    Πανόραμα
    Posts
    254

    Re: Ετεροθαλή αδέλφια

    Θα ξαναψάξω κορίτσια -ευχαριστώ- γιατί με μια ματιά που έριξα σε προηγούμενες συζητήσεις δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερο.΄Από τις οψεις και τους πλανήτες μόνο, όπως τα παρέθεσα στο αρχικό ποστ, δεν μπορώ να πάρω στοιχεία? Πρέπει να το δω οπωσδήποτε με παράγωγους οίκους? Αν ήταν κανονικά αδέλφια ας πούμε για να δω τη σχέση μεταξύ τους πάλι παράγωγους θα έπρεπε να δω ή θα αρκούσε ο Ερμής, ο 3ος, οι όψεις και οι πλανήτες με αυτούς?....
    Pour les uns, qui voyagent, les étoiles sont des guides

  7. #7

    Re: Ετεροθαλή αδέλφια

    Noμίζω οτι αρκούν αυτά που είπες δεν χρειάζονται παραγωγοι
    ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads