s
υιοθετημενα παιδια
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 26
  1. #1
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    υιοθετημενα παιδια

    να ρωτησω ειχα προσφατως μια ενδιαφερουσα συζητηση με μια φιλη,η οποια μου δημιουργησε κατεπεκταση και μια αστρολογικη απορια..
    τα βιολογικα παιδια μεσα σε ενα γεννεθλιο χαρτη φαινονται απο τον 5 οικο..και απο εκει φαινεται το φυλο και γενικα οποιαδηποτε πληροφορια μπορουμε να παρουμε..σχετικα με αυτο..το θεμα!
    τα παιδια τα υιοθετημενα που μπορουμε να τα δουμε..??
    κοιταμε στον γεννεθλιο χαρτη μας ??
    πως μπορουμε να δουμε αν καποιος εκτος απο βιολογικα παιδια θα αποκτησει και υιοθετημενα??
    θα ηθελα οποιος γνωριζει να δωσει ενα μινι σχεδιαγραμμα..των πλανητων των οψεων και γενικα τι κοιταμε..γιαυτην την περιπτωση..!

    το θεωρω εξαιρετικα ενδιαφερον..να μπορει καποιος να βρει αν εχει τετοιες τασεις στο ωροσκοπιο του...

    ευχαριστω...:bigsmile:

  2. #2

    Re: υιοθετημενα παιδια

    Τόσο τα βιολογικά όσο και τα υιοθετημένα παιδιά ανήκουν στον 5ο οίκο μας. Είναι όλα παιδιά μας είτε τα γεννήσαμε είτε τα αναγνωρίσαμε ως τέτοια. Τάση για υιοθεσία παιδιού δείχνει συνήθως ο Ουρανός όταν έρχεται σε επαφή με κάποιο τρόπο με τον 5ο οίκο, δηλαδή αν είναι μέσα στον 5ο οίκο ή αν κάνει όψη με τον κυβερνήτη του 5ου ή αν κάνει όψεις με πλανήτες μέσα στον 5ο οίκο.

  3. #3
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: υιοθετημενα παιδια

    Θα ηθελα να συμπληρωσω οτι ο Ζυγος θεωρειται ως το κατεξοχην ζωδιο των υιοθεσιων, αλλα δεν θυμαμαι που το ειχα διαβασει, δεδομενου οτι ειναι απο βιβλιο του μακρινου παρελθοντος.

    Δεν ξερω αν συμφωνουν κι αλλοι σ αυτο.:bigsmile:

  4. #4
    Join Date
    Jan 2009
    Όνομα:
    ΝΙΚΗ
    Posts
    193

    Re: υιοθετημενα παιδια

    Quote Originally Posted by Κοραλλία Μόζορα View Post
    Τόσο τα βιολογικά όσο και τα υιοθετημένα παιδιά ανήκουν στον 5ο οίκο μας. Είναι όλα παιδιά μας είτε τα γεννήσαμε είτε τα αναγνωρίσαμε ως τέτοια. Τάση για υιοθεσία παιδιού δείχνει συνήθως ο Ουρανός όταν έρχεται σε επαφή με κάποιο τρόπο με τον 5ο οίκο, δηλαδή αν είναι μέσα στον 5ο οίκο ή αν κάνει όψη με τον κυβερνήτη του 5ου ή αν κάνει όψεις με πλανήτες μέσα στον 5ο οίκο.




    κ. Κοραλλια θελω να ρωτησω αν ταση για υιοθεσια μπορει να δειξει κ ο 9ος σε επαφη με τον 5ο. Αν θεωρηθει νομικη υποθεση που αφορα παιδια?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Όνομα:
    ΝΙΚΗ
    Posts
    193

    Re: υιοθετημενα παιδια

    Quote Originally Posted by SAGIVI View Post
    Θα ηθελα να συμπληρωσω οτι ο Ζυγος θεωρειται ως το κατεξοχην ζωδιο των υιοθεσιων, αλλα δεν θυμαμαι που το ειχα διαβασει, δεδομενου οτι ειναι απο βιβλιο του μακρινου παρελθοντος.

    Δεν ξερω αν συμφωνουν κι αλλοι σ αυτο.:bigsmile:



    Ο ζυγος? χμμ..με ποιο σκεπτικο?

  6. #6
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: υιοθετημενα παιδια

    Αυτη η πληροφορια ειναι απλα καταχωρημενη στην μνημη μου.(αλλα ειμαι σιγουρη για το ζωδιο). Γι αυτο ζητω κι εγω , αν καποιος γνωριζει κατι περισσοτερο.

  7. #7
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Re: υιοθετημενα παιδια

    καλησπέρα σας,
    Πολύ ενδιαφέρουσα η συζήτηση. Δεν είναι κατανοητό από τις απαντήσεις αν οι οψεις του Ουρανού στον πέμπτο οίκο αφορούν το υιοθετημένο παιδί ή τους γονείς που υιοθέτησαν παιδί.
    Στη δική μου περίπτωση, που έχω υιοθετήσει παιδί, δεν υπάρχει καμία όψη του ουρανού στον πέμπτο μου ενώ στης κόρης μου υπάρχει ένα τετράγωνο Δία Ουρανού.
    Επίσης σε μια παλαιότερη συζήτηση στο site θυμάμαι πως για το θέμα της υιοθεσίας εμπλέκονται Ποσειδώνας, Πλούτωνας και Κρόνος.
    Αν μπορεί κάποιος να δώσει απαντήσεις σε αυτά που εγείρω πιο πάνω θα το εκτιμούσα πολύ.
    Ευχαριστώ
    Ευαγγελίνα

  8. #8
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: υιοθετημενα παιδια

    Quote Originally Posted by evangeline View Post
    καλησπέρα σας,
    Πολύ ενδιαφέρουσα η συζήτηση. Δεν είναι κατανοητό από τις απαντήσεις αν οι οψεις του Ουρανού στον πέμπτο οίκο αφορούν το υιοθετημένο παιδί ή τους γονείς που υιοθέτησαν παιδί.
    Στη δική μου περίπτωση, που έχω υιοθετήσει παιδί, δεν υπάρχει καμία όψη του ουρανού στον πέμπτο μου ενώ στης κόρης μου υπάρχει ένα τετράγωνο Δία Ουρανού.
    Επίσης σε μια παλαιότερη συζήτηση στο site θυμάμαι πως για το θέμα της υιοθεσίας εμπλέκονται Ποσειδώνας, Πλούτωνας και Κρόνος.
    Αν μπορεί κάποιος να δώσει απαντήσεις σε αυτά που εγείρω πιο πάνω θα το εκτιμούσα πολύ.
    Ευχαριστώ
    Ευαγγελίνα
    Παντως εμενα μου καλυψες με το ζωδιο σου, το διπολο Κριου-Ζυγου.:bigsmile:
    Ευχομαι να ειστε παντα ευτυχισμενοι στην οικογενεια σου.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    45

    Re: υιοθετημενα παιδια

    Αγαπητή Έφη, ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς με το δίπολο. Μήπως μπορείς να μου το εξηγήσεις?
    Αν παίζει κάποιο ρόλο σημειώνω πως και το παιδί είναι Κριός.

    Σε ευχαριστώ και πάλι
    Ευαγγελίνα

  10. #10
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: υιοθετημενα παιδια

    Δεν εννοω κατι τρομερο μην ανησυχεις. Απλα σε καποιο προηγουμενο ποστ εγραψα, οτι το ζωδιο που ειναι πιο θετικο στις υιοθεσιες ειναι ο Ζυγος. (μαλιστα πρακτικα, το επιβεβαιωνω κι απο δυο γνωστες μου κυριες που ειναι ζυγινες κι εχουν υιοθετησει παιδακια).

    Λοιπον το απεναντι ζωδιο του Ζυγου, (δηλ. το διπολικο του ζωδιο) ειναι ο Κριος.

    Αστρολογικα λεμε, οτι οι δρασεις των πλανητων αφορουν και το απεναντι ζωδιο και οικο.π.χ
    ενας πλανητης στον 3ο οικο, θα μεταδωσει την ενεργεια του και στον 9ο, ειδικα αν ο 9ος ειναι κενος.

 

 
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads