Λοιπον.. να πω την αληθεια, εκανα αναζητηση πριν γραψω το ποστ. Εψαξα κρονο στο ζυγο αλλά δεν μου εβγαλε καποιο αρθρο. Τωρα, μπορει να μην εκανα σωστη αναζητηση, αλλά εν τασει περιπτωση ανοιξα ενα νεο θεμα.

Πριν απο δυο βδομαδες, με παιρνει εντρομη η αδερφη μου τηλεφωνο και χωρις να μου πει καλημερα, μου λεει "Τι εχεις παθει αυτο το καιρο που εχεις τον Κρονο πανω σου? "
Ειναι σκορπιος οπως καταλαβαινετε και περιμενει με αγωνια τον κρονο να εισελθει στο ζωδιο της απο τον Οκτωβρη και μετα.
Της απαντησα με ψυχραιμια.. "Τι να επαθα μωρε? Δε βλεπεις το τελευταιο χρονο τι μου γινεται ?" Και βαλαμε τα γελια

Λοιποοοον... επειδη ξανα κρονο στο ζωδιο μου ειχα οταν ημουν πιτσιρικι.. που να φανταζομουν η ασχετη τι θα πει κρονος. Οχι πως εχω καταλαβει αστρολογικα.. εχω ομως καταλαβει εμπειρικα και σαν την εμπειριαα.. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ!.

Ενταξει.. δεν θα γραψω για τις 3 μετακομισεις που εκανα μεσα σε ενα μηνα, σπιτι και γραφειο.. Ενταξει δε θα γραψω οτι εκανα δυο χωρισμους εντονους.. Ενταξει δεν θα γραψω οτι μολις κανω ενα λαθος δεν με αφηνει ο ατιμος να παρω ανασα..

Θα γραψω ομως οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ!. Δεν μπορω παιδια μου, δεν μπορω. Με εχει εξαντλησει. Τρεχω και δεν φτανω? Τρεχω και δεν φτανω? Να το ξαναγραψω αλλη μια φορα.. τρεχω και δεν φτανω να μπαλωσω τα αμπαλωτα, τα σπασμενα.. και οχι μονο αυτο!.. αλλά παραλληλα δημιουργουντε νεες υποχρεωσεις, ειδικα στον επαγγελματικο τομεα (γιατι οπως ειπα τον συναισθηματικο τον εξουδετερωσα ) και τρεχουν καθε μερα νεες υποχρεωσεις.

Ηξερα οτι ειμαι ανοργανωτο ατομο, αλλά ειχα συνηθισει. Θελει τωρα ο Κρονος, οοολα αυτα που ειχα αφησει για ετη πισω μου να τα μαθω μεσα σε 1 χρονο. Ε συγνωμη, δεν μπορω! λιγο κατανοηση βρε αδερφε.. Μπαστα λιγο.. κανε λιγο ρεγουλα. Ανθρωπος ειμαι, ποσα να αντεξω. Προχθες εμαθα μια φοβερη πληροφορια. Οτι πρεπει να κοιταξω και τους οικους που βαλει ο Κρονος.. Ωχ αμαν αμαν.. και δεν το ειχα παρει ειδηση. Εμ για αυτο αδερφε μου περναω διπλα δυσκολα.

Τελος παντων, ετσι εγραψα μπας και με ακουσει ο Κρονος και με αφησει για λιγο, γιατι ως Ζυγος του 3ου δεκαημερου, το νεο ετος, θα μου κανει παλι εντατικα μαθηματα.

(τι γινεται βρε παιδια αν καποιος δεν θελει να παρει το μαθημα του? πρεπει να το παρει οπωσδηποτε? )


Ευχαριστω που με διαβασατε, ετσι για να γελασουμε λιγακι.. ξερω πως ολοι στη χωρα μας περναμε δυσκολα αυτο το καιρο, οποτε ενας κρονος στο ζυγο ειναι το λιγοτερο. Καλα να περνατε..