s
Σύνθετος χάρτης
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Σύνθετος χάρτης

    Στο δικο μου συνθετο βγαινει ωροσκοπος κριος με κυβερνητη Αρη σε συνοδο με ωροσκοπο, Δια και Χειρωνα στον 1ο οικο. Ομως αφου βγαινει και ο Διας στον 1ο οικο και μαλιστα σε συνοδο με τα υπολοιπα θα θεωρησω κι αυτον συγκυβερνητη? Και οι δυο παντως εχουν μια οψη τετραγωνου με τον κρονο στον καρκινο στον 4ο οικο. Και το ζωδιο του συνθετου ειναι επισης καρκινος. Κατα τα αλλα δεν εχουν αλλες οψεις. Απ' οτι καταλαβα μαλλον ειναι θετικο που ο Αρης βρισκεται σε πυρινο οικο, το τετραγωνο ομως με βαζει σε σκεψεις. Τη μακροημερευση απο ποιες οψεις θα τη δω?
    Επισης οι οψεις με τη μικροτερη ανοχη ειναι Ποσειδωνας εξαγωνο Βερτεξ 0,35 και αυτο το τετραγωνο Δια-Κρονου 0,39. Ποσειδωνας στον 8ο στον Τοξοτη, Βερτεξ στον 7ο στο Ζυγο, Διας στον 1ο στον Κριο και Κρονος στον 4ο στον Καρκινο. Καμια ιδεα?

  2. #2

    Re: Ο Σύνθετος Χάρτης. "Εκεί που το εγώ γίνεται εμείς"

    Καλησπερα! Οχι καλη μου ο Διας δεν θεωρειτε συγκυβερνητης του συνθετου χαρτη επειδη πεφτει μεσα στον ωροσκοπο σαν πλανητης.Για να ειναι ενας πλανητης συγκυβερνητης ενος οικου πρεπει να εμπεριεχεται το ζωδιο που κυβερνα μεσα σε αυτο .Στην περιπτωση του Δια θα επρεπε να εμπεριεχεται το ζωδιο του Τοξοτη.

    Παραδειγμα ,Αν στο συνθετο χαρτη ειχες ωροσκοπο σκορπιο και ο δευτερος οικος επεφτε στον αιγοκερω ,τοτε και μονο τοτε θα λαμβανες τον Δια σαν συγκυβερνητη του ωροσκοπου μαζι με τον κυβερνητη πλουτωνα του σκορπιου (να μην σου πω και τον παραδοσιακο κυβερνητη του που ειναι ο Αρης).

    Τωρα που ο ωροσκοπος σου ειναι Κριος βλεπεις μονο ως κυβερνητη τον αρη ,σε ποιο οικο πεφτει και τι οψεις κανει.Οσο αφορα τον δια εκεινος επισης "χρωματιζει" πως φαινεται η σχεση προς τα εξω δηλαδη στους αλλους,στους τριτους.Αρα κοιτας επισης ,τις οψεις που κανει με την διαφορα τωρα οτι κοιτας και ποιον οικο αυτος κυβερνα .Ετσι θα ξερεις οτι ο οικος που κυβερνα ο Διας για καποιο λογο συμμετεχει και εκεινος στην εικονα που δινεται προς τα εξω σαν ζευγαρι .

    Παραδειγμα ,αν ο Διας κυβερνα τον 2 οικο σας ισως να δινεται την εντυπωση ενος δυναμικου ζευγαριου (εξαιτιας του κριου ) το οποιο ειναι ευρωστο και οικονομικα η να σας παρουσιαζονται ευκαιριες να επεκτηνεται τα οικονομικα σας περισσοτερο .

    Τωρα σε οτι αφορα τα τετραγωνα. Ο διας σε τετραγωνο με τον κρονο στον 4ο οικο δειχνεις οτι υπαρχει διαφορετικο οικογενειακο υποβαθρο η διαφορετικες αντιληψεις που εχουν να κανουν με τον τροπο που μεγαλωσατε η τις αξιες που πηρατες μεσα απο την οικογενεια σας η το περιβαλλον στο οποιο ανατραφηκατε γενικοτερα.Το τετραγωνο μεταξυ αρηκαι κρονου για μενα ειναι και το πιο δυσκολο μια που δειχνει οτι οι δυο μπλοκαρετε την δραση ,ο ενας του αλλου . Συγκεγκριμενα αυτο μπορει να εχει να κανει παλι με τις διαφορετικες αντιληψεις που εχετε μεγαλωσει σαν παιδια η που το οικογενειακο σας περιβαλλον σας εχει επιβαλλει καποια δεδομενα που ειναι αδυνατον να τα υπερπηδησετε .Ετσι ο ενας μπλοκαρει τον αλλον ειτε λογω αναστολων ειτε λογω οικογενειακων προστριβων. Το τετραγωνο επισης θα μπορουσε να δωσει μπλοκαρισμενη σεξουαλικη ενεργεια που μπορει να εχει να κανει με μια σεμνοτυφια λογω συντηρητικων αξιων ειτε του ενος απεναντι στον αλλον ειτε και των δυο.

    Σε οτι αφορα την μακροημερευση σε μια σχεση .Μμμμμ.... Δυσκολο πραγματικα να λαβεις απαντηση μονο μεσω του συνθετου. Πρεπει καταρχην να κοιταξεις ποσο σταθερα ειναι τα ατομα μεσα στα γενεθλια ωροσκοπια τους.Επειτα την μεταξυ τους συναστρια .Γιατι υπαρχουν ατομα ασταθη που ομως κατω απο την επιρροη του αλλου γινονται σταθερα (τωρα το για ποσο οταν εισαι πεταχτουλης/πεταχτουλα απο γεννησιμιου σου να παραμεινεις σταθερος δεν ξερω ,αλλωστε τα κριτηρια ειναι μεταβλητα γι ατον καθενα.Αλλος μπορει να θεωρει μεγαλη σχεση τον χρονο αλλος μπορει να θεωρει οτι απο τα 5 και πανω εισαι πολυ καιρο με τον αλλον ).Επειτα τον συνθετο και για σαλτσα κοιτα και τι γινεται μεσα στα προοδευτικα .Γιατι μπορει να πιασεις κανεναν σταθερο σε ασταθη περιοδο η κανεναν ασταθη σε σταθερη περιοδο (κατι σαν την φραση "και αν σου κατσει σου αλλαζει την ζωη " :bigsmile.

    Οσο για το Βερτεξ σε εξαγωνο θα ελεγα να μην δωσεις σημασια.Με τον βερτεξ δωσε σημασια μονο οταν σχηματιζει οψη συνοδου η αντιθεση με καποιον πλανητη ,επειδη τοτε φαινεται (ανα φαινεται) πιο εντονα αυτο το οποιο φερνει .Καλη σου μερα .:bigsmile:

  3. #3

    Re: Ο Σύνθετος Χάρτης. "Εκεί που το εγώ γίνεται εμείς"

    Σ΄ευχαριστω πολυ για την απαντηση ησουν αρκετα κατατοπιστικη! Να ρωτησω ομως κατι ακομη οσοον αφορα στον οικο που κυβερναει ο Διας. Παω δηλαδη και βλεπω σε ποιον οικο ειναι ο Τοξοτης σωστα? Ο δικος μας βρισκεται στον 9ο και δεν υπαρχουν αλλες οψεις Δια. Αυτο δηλαδη χρωματιζει τον 1ο οικο μας και κυριως το φαινεσθαι ετσι? Οσο για τα τετραγωνα που λες εχεις δικιο στο μπλοκαρισμα της ενεργειας και στο οτι εχουμε διαφορετικες προσλαμβανουσες απο τις οικογενειες μας. Δυστυχως αυτες οι σχεσεις Αρη Κρονου υπαρχουν και στη συναστρια μας. Ο Αρης μου σε αντιθεση με τον Κρονο του και ο Κρονος μου σε συνοδο με τον Αρη του στον 1ο οικο του! Το δε βερτεξ κανει συνοδο με πλουτωνα στον 6ο.


    Ηθελα να ρωτησω και κατι ακομη αν μια συνοδος Ηλιου Ερμη στον τριτο οικο μπορει να δειχνει μετακινησεις, ταξιδια κλπ. Κανονικα η ακμη του τριτου ειναι στους Διδυμους.Η πως αλλιως μπορουμε να τις ανιχνευσουμε σε ενα χαρτη συνθετο η μη? Ο ερμης κανει ακομη τριγωνο με ουρανο και τετραγωνο με πλουτωνα στο ζυγο.

  4. #4

    Re: Ο Σύνθετος Χάρτης. "Εκεί που το εγώ γίνεται εμείς"

    Απο την στιγμη που ο Διας ειναι κυβερνητης του 9ου και βρισκεται στο 1ο οικο,και η μονη οψη που σχηματιζει ειναι τετραγωνο με τον κρονο .Αυτο που βλεπουν οι αλλοι σε εσας ειναι ενα ζευγαρι που παρολο που ειναι δυναμικο (αρης ωροσκοπος) ωστοσο αυτομπλοκαρεται εξαιτιας καποιων γεγονοτων.Εξετασε που βρισκονται και τι κυβερνουν ο αρης και ο κρονος στην συναστρια σας και θα βρεις τα σημεια που συμβαινει αυτο.

    Επισης η κακη σχεση του κρονου με τον δια ετσι και αλλοιως δειχνει οτι υπαρχουν διαφορες οχι μονο στις αποψεις αλλα ισως ενας απο τους δυο να προερχεται απο διαφορετικη κοινωνικη ταξη η απο μια κουλτουρα που στους αλλους προκαλει την αισθηση του παραταιρου ζευγους οταν σας συναντουν. Στην περιπτωση σας ο διας μπλοκαρει οτι εχει σχεση με ανωτερες σπουδες,μακρινα ταξιδια,επαφες με το εξωτερικο και ανωτερα διανοητικα ,πνευματικα ταξιδια.

    Σε οτι αφορα την συνοδο στον πρωτου οικο στην συναστρια. Εδω τα πραγματικα ειναι λιγακι πιο δυσοιωνα.Καθοτι η συνοδος μεταξυ αρη και κρονου φερνει συνηθως και σεξουαλικα προβληματα μεσα στην σχεση. Παρολο που ο Αρης στον ωροσκοπο συνηθως φερνει εντονη σεξουαλικη ελξη ,ο κρονος με τον καιρο τον παγωνει σεξουαλικα ασχολουμενος συνηθως με "σοβαροτερα" κατα την γνωμη του πραγματα.

    Η συνοδος ερμη-ηλιου στον 3ο δειχνει καλη επικοινωνια,σχεσεις με συγγενικα προσωπα και συχνες κοντινες μετακινησεις .Το τι αλλο φερνει εξαρταται και τι κυβερνουν αυτοι οι δυο πλανητες μεσα στον χαρτη.

  5. #5

    Re: Ο Σύνθετος Χάρτης. "Εκεί που το εγώ γίνεται εμείς"

    Ο.Κ. Καταλαβα αρκετα πραγματα νομιζω. :bigsmile:Αν και αυτο με τα σεξουαλικα προβληματα δεν το εχουμε, το αντιθετο μαλιστα θα ελεγα και παρολο που εγω ειμαι ο Κρονος, στην περιπτωση μας δεν νομιζω οτι θα τον βαρεθω συντομα σε αυτο το κομματι! Χα! Χα! :bigsmile:

    Τωρα για τη συνοδο Ερμη - Ηλιου. Ο ερμης ειναι κυβερνητης του ωροσκοπου του και βρισκεται στην παρθενο στον 5ο και ο ηλιος κυβερνητης του ζωδιου του καθοτι Λεων, στον 4ο. Ο δικος μου Ερμης ειναι στο 2ο οικο στον Κριο και ο Ηλιος μου κι αυτος στο 2ο στον Ταυρο. Επειδη με απασχολει αυτο το κομματι των μετακινησεων θα ηθελα μια εξηγηση παραπανω! Παντως σχετιζεται με καποιον τροπο με τα οικονομικα μου η ασχετο?

    Επισης ηθελα να ρωτησω και δυο τρια αλλα πραγματακια αν δεν κουραζω.
    Αφροδιτη στον συνθετο στο 2ο οικο στους διδυμους σε αντιθεση με ποσειδωνα στον 8ο κι εξαγωνο με ωροσκοπο δινει κατι? Ο ποσειδωνας ειναι σε συνοδο με τη σεληνη.

    Στο συνθετο παλι ο 4ος οικος τι συμβολιζει?

    Ο 7ος στο ζυγο με ουρανο μεσα, ο οποιος ειναι και κυβερνητης μου (ωροσκοπος υδροχοος) τι φερνει ξαφνικα καλα η κακα? Μεχρι στιγμης κι απο τα 2 εχουμε αλλα πολυ ξαφνικα ομως!

    Και τελος ασχετα απο συνθετο, οταν καποιος εχει 7ο οικο στον τοξοτη μπορει να προκυψει αντισυμβατικη σχεση η συντροφος ξενος, ακαδημαικος κλπ. σωστα? Αν τωρα στη συναστρια πεφτει εκει μεσα το μεσουρανημα του συντροφου μπορει να σημαινει οτι δεν ειναι αναγκαστικα αλλοδαπος αλλα μπορει επαγγελματικα να ασχολειται με κατι που εχει να κανει εμμεσα με εξωτερικο η ακομη και να ειναι δασκαλος?

    Ελπιζω να μην κουρασα με τοσες ερωτησεις, αλλα ειμαι φιλομαθης τι να κανουμε?
    Ευχαριστω εκ των προτερων!

  6. #6

    Re: Ο Σύνθετος Χάρτης. "Εκεί που το εγώ γίνεται εμείς"

    Καλησπερα !Πρωτον,σχετικα με την συνοδο αρη -κρονου . Οι επιδρασεις των οψεων αυτων δεν εμφανιζονται ξαφνικα .Ενα βραδυ κοιμασαι μαζι του και το αλλο πρωι δεν τον θες. Συνηθως ο κρονος θελει το χρονο του και διαβρωνει σιγα -σιγα το εδαφος.Δεν το λεω για την περιπτωση σου (γιατι πιθανον να εχεις οψεις που να βοηθουν την σεξουαλικοτητα σας ) αλλα γενικα . Το θεμα του κρονου μεσα στην σχεση οταν ερχεται σε επαφη με τους προσωπικους μας πλανητες σε σκληρη οψη και οι συνοδοι συνηθως ειναι δικοπο μαχαιρι ,φερνουν και σταθεροτητα αλλα μπορει να φερουν και μια αποσταση που δεν γεφυρωνεται.

    Γενικα οι εξελιξεις με τους αργους πλανητες πρεπει να μελετουνται με περισσοτερη προσοχη απο οτι "καλες οψεις" μεταξυ σεληνη-αφροδιτη η αφροδιτη -ηλιου η αφροδιτη -αρη , γιατι αν καποιο απο αυτα "λαβωνεται " στο συναστριακο χαρτη η στον γενεθλιο (ακομα χειροτερα καποιες φορες αν συμβαινει και στα δυο ) τοτε δεν σε σωζει ουτε η συνοδος π.χ ηλιου-αφροδιτης αν ενας απο τους δυο " σφιχταγκαλιαζεται " απο τον κρονο η καποιον απο τους αργους πλανητες (ουρανο,ποσειδωνα,πλουτωνα) . Οι αργοι πλανητες δειχνουν ποια προβληματα θα ανακυψουν στην πορεια μιας σχεσης.Με το καλημερα σας η σε μια σχεση 1 ετους μπορει να μην γινει φανερο αλλα σε βαθος χρονου γινεται αντιληπτο.


    Κατι τελευταιο σχετικα με την περιπτωση σου .Εχε υποψη σου οτι ο κρονος σου χτυπα τον Αρη του ,δηλαδη την σεξουαλικοτητα του και οχι το αντιστροφο.Δηλαδη εκεινος νιωθει πρωτα οτι για καποιο λογο τον παγωνεις σεξουαλικα και επειτα σου επιστρεφει την ιδια παγωμαρα (γιατι οι οψεις ειναι αμφιδρομες) .Πολλες φορες δεν εχει σχεση αν εμεις το αντιλαμβανομαστε η οχι .

    Παραδειγμα, ειχα σε προηγουμενη σχεση μου τον κρονο μου σε συνοδο με την σεληνη του αλλου και περασα αρκετο καιρο διερωτομενη γιατι κολλαει να δειξει πιο εντονα τα συναισθηματα του, για να καταλαβω μετα απο 7 χρονια on-off οτι εφταιγε η δικη μου συμπεριφορα και οτι εκεινος ενιωθε οτι δεν τον αγαπουσα γι αυτο και ασκουσα συνεχεια κριτικη ,την οποια κριτικη την ασκουσα με την σειρα μου οντως για να τον πληγωσω επειδη ακριβως δεν εξεφραζε τα συνασθηματα του στο βαθμο που ηθελα .

    Για αυτο προσοχη.

    Σε οτι αφορα γενικα την οψη αντιθεση Αφροδιτη -ποσειδωνα φερνει εξαπατησεις ,ψευδαισθησεις στο ερωτικο τομεα η στον οικονομικο (αφου η αφροδιτη σχετιζεται και με τα οικονομικα).Στην περιπτωση σας η αντιθεση βρισκεται ετσι και αλλοιως σε οικους που αφορουν οικονομικα ζητηματα.Μπορει να φερει εξαπατησεις αναμεσα σας η πιο απλα καποιος να εκμεταλλλευτει τα υλικα αγαθα του αλλου η να τα διαχειριστει λαθος.Αλλα και σε συναισθηματικο επιπεδο επισης μπορει να φερνει ψευδαισθησεις η εξαπατησεις (ο 2ος οικος εχει να κανει με τις προσωπικες μας αξιες και με τι εικονα εχουμε εμεις για μας ,ο 8ος εχει να κανει επισης με τον αισθησιασμο ). Για να γυρισω στο οικονομικο κομματι μπορει η εξαπατηση να προελθει και απο ατομα εκτος του ζευγους τα οποια εκμεταλλευονται τα υλικα του ζευγαριου.

    Η συνοδος ηλιου-ερμη βρισκεται στον συνθετο χαρτη η στον χαρτη συναστριας ? Γιατι απο την μια μου λες οτι βρισκονται στον 3ο οικο ,αρα καταλαβαινω οτι μιλας για τον συνθετο και επειτα μου λες οτι ο ερμης κυβερνα αλλους οικους σε εσενα και αλλους οικους στον αλλον :blink:. Αν η συνοδος βρισκεται στον 3ο του συνθετου ο ερμης θα κυβερνα τους ιδιους οικους. Αν τωρα μιλας για την συναστρια ειναι αδυνατον να βρισκεται στον 3ο οικο η συνοδο αυτη και στους δυο .Στην συναστρια οι πλανητες θα πεφτουν σε διαφορετικους οικους του ενος του αλλου.

    Παραδειγμα,αν εχεις τον ηλιο σου στο χαρτη συναστριας στον 5ο και ο αλλος βαζει τον ερμης του στον δικο σου 5ο .Τοτε για σενα η συνοδος αυτη επηρεαζει κατα καποιο τροπο και τον 5ο γενεθλιο οικο σου Τοτε εχει νοημα να δουμε ο ερμης του αλλου ποιους οικους στο δικο του γενεθλιο κυβερνα για να δουμε ποσο θα μας επηρεασει . Το ιδιο ισχυει και αντιστροφως. Αν εκεινος εχει τον γενεθλιο ερμη του στον 7ο οικο του και βαζεις τον ηλιο σου στο δικο του 7ο, τον επηρεαζεις στα θεματα του 7ο ,κοιτας απο εκει και περα τι κυβερνα ο ηλιο σου στον δικο σου γενεθλιο για να δεις τον τροπο.(τωρα βεβαια υπαρχει και η συγκριση του γενεθλιου χαρτη του καθενος με τον συνθετο αλλα δεν νομιζω οτι ρωτας κατι τετοιο ).

    Απο οτι καταλαβα μιλας για τον συνθετο οποτε πρεπει να μου πεις ποιους οικους κυβερνα ο ερμης και ποιους ο ηλιος στο συνθετο (αλλωστε το θεμα του αρθρου αφορα μονο τον συνθετο χαρτη).

    Ο 4ος συμβολιζει οτι συμβολιζει παντα :bigsmile:.Το παρελθον μας,την οικογενεια μας ,τις ριζες μας ,τις αντιληψεις που εχουμε σχετικα με την οικογενεια ,την πατριδα ,το σπιτι σαν οικημα,τα

    κτηματα κ.λ.π


    Οσο αφορα τον 7ο οικο παλι δεν καταλαβαινω τι εννοοεις ? Τον 7ο του συνθετου ? Αν αναφερεσαι στον 7ο του συνθετου δεν καταλαβαινω γιατι τον λες κυβερνητη του ωροσκοπο σου.Ο συνθετος δειχνει εσενα και εκεινον σας μοναδα.Αρα ο ουρανος που βλεπεις ,δεν ειναι ο κυβερνητη του ωροσκοπο σου αλλα ενας ουρανος που κυβερνα εναν οικο του συνθετου χαρτη .

    Ο ουρανος στον 7ο δειχνει μια μη σταθερη σχεση με ξαφνικα σκαμπανεβασματα αλλα εξαρταται τι οψεις κανει και ποιον οικο κυβερνα για να εχουμε περισσοτερες πληροφοριες.

    Ο 7ος γενικα στον τοξοτη δειχνει καποια χαρακτηριστικα του πιθανου συντροφου οπως τα αναφερες αλλα παλι θα ξαναπω οτι εξαρταται σε ποιο οικο ειναι τοποθετημενος ο κυβερνητης (ο διας ) και τι οψεις κανει με τους υπολοιπους γι ανα βγαλουμε συμπερασματα (επισης και οι οψεις του ηλιου δινουν καποια στοιχεια).Αλλα προς θεου ,οσες και οσοι εχουν 7ο στον τοξοτη και ειναι παρα πολλοι δεν παντρευονται μονο αλλοδαπους η δασκαλους :toung: Αλιμονο !.Παιζουν ρολο περα απο τα στοιχεια του χαρτη σχετικα με το συντροφο και οι περιορισμοι η οχι που μπορει να εχεις σε αλλα σημεια του χαρτη.Φαντασου οτι στην Αφρικη θα υπαρχουν εκατομμυρια γυναικες με 7ο στον τοξοτη και πολυ λιγες πιθανοτητες να βρουν γαμπρο περα απο το χωριο λογο ελλειψης χρηματων για εξωτερικα ταξιδια .Το περιβαλλον που μεγαλωνουμε ,ο χαρακτηρας μας παιζουν ρολο .

    Τωρα σχετικα με το μεσουρανημα στον 7ο .Επειδη το ποστ μου ειναι ηδη μεγαλο θα απαντησω σε συντομια .Ο χαρτης της συναστριας δεν μας δειχνει αν ο τυπος που εξεταζουμε θα γινει συζυγος μας η οχι αλλα κατα ποσο ταιριαζετε σαν ατομα. Μπορει να εχεις καλη συναστρια με τον αλλον και να μην τον παντρευτεις ,μπορεις να εχεις κακη συναστρια με τον αλλον και αν τον παντρευτεις. Ποιος το καθοριζει ? Ο γενεθλιος σου χαρτης και οτι σου ειπα πιο πανω .Αρα κοιτα τον γενεθλιο σου και προσπαθησε να δεις αν εκεινος ανταποκρινεται πραγματα στα στοιχεια που εχεις .(και οχι αυτα που θα ηθελες να συμβουν μεταξυ σας ).

  7. #7

    Re: Ο Σύνθετος Χάρτης. "Εκεί που το εγώ γίνεται εμείς"

    Καταρχας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις, προσπαθω κι εγω να βγαλω μια ακρη ακομη γιατι δεν ξερω πολλα απο αστρολογια!

    Για τη συνοδο σε μπερδεψα :bigsmile:, μιλαω για το συνθετο και βρισκεται στις πρωτες μοιρες του καρκινου. Ειναι στον 3ο οικο ο οποιος εχει ακμη στους διδυμους (αρα κυβερνητης Ερμης). Επισης ο 6ος οικος στην παρθενο εχει κι αυτος κυβερμητη Ερμη σωστα? Ο ηλιος κυβερναει τον 5ο οικο στο λεοντα. Τα υπολοιπα ειχαν να κανουν με τους προσωπικους μας χαρτες, αλλα νομιζα πως ειχαν καποια σχεση γι αυτο και τα ανεφερα!

    Οσο για τον ουρανο στον 7ο στο ζυγο ειναι στο συνθετο, κυβερναει τον 11ο και κανει τριγωνα με ηλιο και ερμη και μια αντιθεση με το χειρωνα. Το ξαφνικο παντως ειναι σχεδον στην ημερησια διαταξη. Να φανταστεις οτι εγω σαν ταυρινα ειμαι απο τα πλεον σταθερα και αμετακινητα ατομα και με αυτον γινομαι τοσο απροβλεπτη που ουτε εγω η ιδια δεν το πιστευω!

    Τα υπολοιπα που μου ειπες νομιζω πρεπει να τα εξετασω σε πιο πολυ βαθος! Αλλα μου φαινεται πως ειναι λιγο δυσοιωνα ολα αυτα! Τι να κανουμε ομως το παλευουμε! :bigsmile:

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads