s
Μεγάλος Σταυρός σε συναστρία
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Μεγάλος Σταυρός σε συναστρία

    Γεια σας και καλή χρονιά

    Δεν είμαι σίγουρη ότι είμαι στη σωστή κατηγορία αλλά γενικά δεν έχω μεγάλη επαφή με το forum οπότε συγχωρείστε με αν έχω γράψει αλλού γι αλλού.
    Κοιτώντας το χάρτη της συναστρίας μου με τον φίλο μου παρατήρησα ότι κάνουμε αυτό που λένε μεγάλο σταυρό (συγκεκριμένα δικοί μου πλανήτες: σελήνη και δίας στον καρκίνο σε σύνοδο, αφροδίτη στο ζυγό, κρόνος,ουρανός, ποσειδώνας στον αιγώκερο σε σύνοδο και δικοί του: σελήνη στον κριό και ουρανός ποσειδώνας στον αιγώκερο σε σύνοδο) Οι όψεις μεταξύ των πλανητών γίνονται σε μοίρες όχι μόνο σε ζώδιο.
    Έχω ψάξει στο ίντερνετ και ενώ έχω βρει πολλά άρθρα γι αυτή την όψη όταν συναντάται σε προσωπικό ωροσκόπιο δεν έχω βρει κάτι για συναστρία. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;
    Ευχαριστώ πολύ.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: Μεγάλος Σταυρός σε συναστρία

    Quote Originally Posted by amargi View Post
    Γεια σας και καλή χρονιά

    Δεν είμαι σίγουρη ότι είμαι στη σωστή κατηγορία αλλά γενικά δεν έχω μεγάλη επαφή με το forum οπότε συγχωρείστε με αν έχω γράψει αλλού γι αλλού.
    Κοιτώντας το χάρτη της συναστρίας μου με τον φίλο μου παρατήρησα ότι κάνουμε αυτό που λένε μεγάλο σταυρό (συγκεκριμένα δικοί μου πλανήτες: σελήνη και δίας στον καρκίνο σε σύνοδο, αφροδίτη στο ζυγό, κρόνος,ουρανός, ποσειδώνας στον αιγώκερο σε σύνοδο και δικοί του: σελήνη στον κριό και ουρανός ποσειδώνας στον αιγώκερο σε σύνοδο) Οι όψεις μεταξύ των πλανητών γίνονται σε μοίρες όχι μόνο σε ζώδιο.
    Έχω ψάξει στο ίντερνετ και ενώ έχω βρει πολλά άρθρα γι αυτή την όψη όταν συναντάται σε προσωπικό ωροσκόπιο δεν έχω βρει κάτι για συναστρία. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;
    Ευχαριστώ πολύ.
    Γράψτε μας τις μοίρες και τον οίκο της Σελήνης σας, γιατί είναι πολύ πιθανόν μαζί με τους άλλους πλανήτες να έχετε το σχηματισμό του Τ- τετραγώνου στο γενέθλιο χάρτη.
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  3. #3

    Re: Μεγάλος Σταυρός σε συναστρία

    T-τετράγωνο στον χάρτη μου έχω σίγουρα. (Τώρα που έχει μπει και ο πλούτωνας στον Αιγώκερο έχω καλοπεράσει)
    Απλά σε αυτές τις μοίρες μου ρίχνει και ο άλλος τη Σελήνη του από τον Κριό. Συγκεκριμένα πλανήτες δικοί μου: Δίας 4 μοίρες του Καρκίνου, Σελήνη 6 μοίρες του Καρκίνου και τα δύο στον 8ο οίκο, Αφροδίτη 9 μοίρες του Ζυγού στον 11ο οίκο, Ουρανός 1 μοίρα του Αιγώκερου, Κρόνος 7 μοίρες του Αιγώκερου και Ποσειδώνας 9 μοίρες του Αιγώκερου όλα στον 2ο οίκο. Ο άλλος έχει Σελήνη 9 μοίρες του Κριού στον 9ο οίκο, Ουρανό στις 12 μοίρες του Αιγώκερου και Ποσειδώνα στις 15 μοίρες του Αιγώκερου στον 6ο οίκο.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: Μεγάλος Σταυρός σε συναστρία

    Quote Originally Posted by amargi View Post
    T-τετράγωνο στον χάρτη μου έχω σίγουρα. (Τώρα που έχει μπει και ο πλούτωνας στον Αιγώκερο έχω καλοπεράσει)
    Απλά σε αυτές τις μοίρες μου ρίχνει και ο άλλος τη Σελήνη του από τον Κριό. Συγκεκριμένα πλανήτες δικοί μου: Δίας 4 μοίρες του Καρκίνου, Σελήνη 6 μοίρες του Καρκίνου και τα δύο στον 8ο οίκο, Αφροδίτη 9 μοίρες του Ζυγού στον 11ο οίκο, Ουρανός 1 μοίρα του Αιγώκερου, Κρόνος 7 μοίρες του Αιγώκερου και Ποσειδώνας 9 μοίρες του Αιγώκερου όλα στον 2ο οίκο. Ο άλλος έχει Σελήνη 9 μοίρες του Κριού στον 9ο οίκο, Ουρανό στις 12 μοίρες του Αιγώκερου και Ποσειδώνα στις 15 μοίρες του Αιγώκερου στον 6ο οίκο.
    Το ταυ-τετράγωνο είναι ένας σχηματισμός που αναγκάζει το άτομο εκτός άλλων σε δράση.

    Η Σελήνη του συντρόφου σας στον Κριό έρχεται, γενικά βλέποντάς το, να συμπληρώσει το τέταρτο μέρος που σας λείπει. Φανταστείτε το σαν ένα τραπέζι με τρία πόδια και ο σύντροφος σας προσφέρει το τέταρτο. Ποια αίσθηση αποκομίζετε ?
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  5. #5

    Re: Μεγάλος Σταυρός σε συναστρία

    Η αλήθεια είναι ότι όπως το θέσατε όντως ισχύει. Γενικά υπάρχει μεγάλη χημεία και ισορροπία και υπήρχε από την αρχή της σχέσης. Ίσως να προκύπτει και από αυτό. Απλά απ ότι έχω καταλάβει αυτή η όψη συνδέεται με πολύ αρνητικά πράγματα.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: Μεγάλος Σταυρός σε συναστρία

    Quote Originally Posted by amargi View Post
    Η αλήθεια είναι ότι όπως το θέσατε όντως ισχύει. Γενικά υπάρχει μεγάλη χημεία και ισορροπία και υπήρχε από την αρχή της σχέσης. Ίσως να προκύπτει και από αυτό. Απλά απ ότι έχω καταλάβει αυτή η όψη συνδέεται με πολύ αρνητικά πράγματα.
    Επί μέρους πληροφορίες μπορείτε να πάρετε από την όψη, για παράδειγμα αντίθεση δικής σας Αφροδίτης με δική του Σελήνη καθώς και την οικοθεσία της Σελήνης του που πέφτει στον 5ο άδειο οίκο σας και τον ενεργοποιεί.
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  7. #7
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Μεγάλος Σταυρός σε συναστρία

    Amargi και Alkmini καλησπέρα,

    Συγγνώμη που γίνομαι κακιά .............πολύ κακιά. Ακόμα και γαι εμένα που ασχολούμαι χρόνια με ποικίλα θέματα της αστρολογίας, ειλικρινά είναι δύσκολο να σας παρακολουθήσω. Βέβαια ρωτώντας πας σίγουρη στη πόλη αλλά το θέμα είναι το πως πας!

    Οταν κάποιος έχει ένα Τ-τετραγώνου το μόνο σίγουρο είναι πάντα θα έρθει κάποιος στην ζωή του που θα δράσει είτε συμπληρωματικά είτε όμως και διασπαστικά, είτε χίλια δυό άλλα............

    Ψάξε λοιπόν Amargi μου την σχέση τουλάχιστον του Ηλιου και του Κρόνου σου προς την Σελήνη του και του Ηλιου του προς στην Σελήνη σου και προς την Αφροδίτη σου αρχικά. Απομόνωσε τους υποστηριχτικούς πλανήτες προς το Τ -τετραγώνου, και ύστερα προχώρα βήμα -βήμα στα υπόλοιπα. Πάντως η Αλκμήν έχει δίκιο με το απλό παράδειγμα της. Το τι ρόλο όμως αυτό θα παίξει θα εξαρτηθεί από πλείστους άλλους παράγοντες.

    Φιλικά,

    Χρυσάνθη Σπίγγου

  8. #8

    Re: Μεγάλος Σταυρός σε συναστρία

    Πρώτα απ όλα σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
    Κυρία Σπίγγου δεν είμαι σίγουρη ότι έχω καταλάβει ακριβώς, αλλά αυτό που κατάλαβα είναι ότι όντως έχει κάποια δύναμη σαν όψη αλλά το πως θα λειτουργήσει ακριβώς φαίνεται από το σύνολο της συναστρίας και κυρίως από το πως φαίνεται ο ήλιος.
    Έχω καταλάβει σωστά;

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads