s
Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 6 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 56
  1. #1
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    H αλήθεια είναι πως πάει αρκετός καιρός από την τελευταία φορά που παρουσίασα έναν Ωριαίο Χάρτη. Σήμερα, έχοντας άπλετο χρόνο στη διάθεση μου σκέφτηκα να σας παρουσιάσω ένα πολύ ενδιαφέρον Ωριαίο. Αυτή τη φορά θα πάμε λίγο βαθύτερα στην Ωριαία Αστρολογία αγγίζοντας ένα άλλο κομμάτι της. Το κομμάτι αυτό είναι ιδιαίτερο και αρκετά ευαίσθητο. Αφορά την Ιατρική, Ωριαία Αστρολογία. Προτού όμως συνεχίσω πάνω σε αυτό το άρθρο θα ήθελα να συμπληρώσω πως ακόμα και αν η Ωριαία Αστρολογία μπορεί να εντοπίσει το πρόβλημα, ο καλύτερος και τελικός σύμβουλος είναι μονάχα ο ιατρός και μόνο αυτός.


    Την ερώτηση την κάνει μια γυναίκα και αφορά το πρόβλημα υγείας που παρουσίαστηκε σε ένα φίλος της. Συγκεκριμένα στη γλώσσα του. Έτσι λοιπόν ρωτά : " Τι έχει ο φίλος μου ; Το πρόβλημα με τη γλώσσα του είναι σοβαρό ; Θα χρειαστεί χειρουργείο ; "





    Aς πάρουμε λοιπόν τα πράγματα από την αρχή. Η ακμή του πρώτου οίκου δείχνει την ερωτούσα, οπότε η Αφροδίτη και η Σελήνη σημειοδοτούν την ερωτούσα. Ο φίλος της ερωτούσας σημειοδοτείται από την ακμή του 11ου οίκου, δηλαδή τον Ήλιο. Σε αυτό το Ωριαίο, δεν μας αφορά η ερωτούσα καθώς η ερώτηση δεν είναι για εκείνη, αλλά ο φίλος της. Επομένως η προσοχή μας συγκεντρώνεται στον Ήλιο. Ας τον εξετάσουμε λοιπόν.

    Βλέπουμε πως ο Ήλιος αυτός βρίσκεται στην 28η μοίρα του Αιγόκερω. Είναι λοιπόν έτοιμος να αλλάξει ζώδιο. Επίσης βρίσκεται μέσα στον παράγωγο 6ο οίκο, οίκο που συνδέεται με την αδυναμία, την αναπηρία - ασθένεια και τον πόνο, σύμφωνα με την Παραδοσιακή Αστρολογία. Η απάντηση ωστόσο για το τι έχει ο φίλος της ερωτούσας δεν έρχεται μέσα από την οικοθεσία αλλά από την ίδια τη θέση του Ήλιου στον Αιγόκερω.
    Η φύση του Ήλιου είναι Ζεστή και Ξηρή ενώ η φύση του Αιγόκερω είναι Κρύα και Ξηρή. Αυτόματα βλέπουμε πως υπάρχει μια αντίθεση μεταξύ των φύσεων του πλανήτη και του ζωδίου. Οι φύσεις τους δεν ταιριάζουν. Δεν είναι ίδιες.

    Αυτό είναι το πρώτο βήμα. Βλέπουμε αμέσως ότι όντως κάτι συμβαίνει με αυτό τον Ήλιο, δηλαδή με τον φίλο της ερωτούσας. Τι ακριβώς όμως ;

    Aν το πρόβλημα δεν το προκαλεί κάποιος πλανήτης μέσα από κάποια σκληρή όψη απέναντι στον Ήλιο, τότε στις περισσότερες των περιπτώσεων ο πλανήτης που προκαλεί το πρόβλημα είναι ο Κυβερνήτης. Στην συγκεκριμένη περίπτωση ο Ήλιος κυβερνάται από τον Κρόνο. Άρα ο Κρόνος στον Σκορπιό είναι το πρόβλημα του Ήλιου.
    Κοιτάμε για άλλη μια φορά τη φύση αυτό του Κρόνου στον Σκορπιό : Ένας Κρύος και Ξηρός πλανήτης σε ένα Κρύο και Υγρό ζώδιο. Εδώ βλέπουμε πως υπερτερεί η Κρύα φύση. Η Κρύα φύση σύμφωνα με τον Ιδιοσυγκρασιακό Τύπο αντιστοιχεί στο Φλέγμα. ( Σαφώς και δεν εννοώ το φλέγμα που αναφέρεται ως την παχύρευστη ουσία που αποβάλλουμε από το λαιμό αλλά στον Ιπποκράτιο τύπο. )

    Ο Φλεγματώδης αυτός τύπος θα μπορούσε να εκδηλωθεί με αρκετές διαφορετικές, μεταξύ τους, ασθένειες. Στο Αστρολογικό Εγχειρίδιο του Richard Saunders " The Astrological Judgment and Practice of Physick ", ένα εγχειρίδιο Ιατρικής Αστρολογίας του 17oυ αιώνα, ο Saunders μας πληροφορεί πως η θέση αυτή του Ήλιου, στην 28η μοίρα του Αιγόκερω , τοποθετεί τον Ήλιο στην 4η μοίρα, παρουσιάζοντας έτσι την κρισιμότητα και την επικινδυνότητα της καταστασης αυτού του Ήλιου που μπορεί να αποβεί μοιραία για τη ζωή του.

    Ανακεφαλαιώνοντας : Bρήκαμε την διαφορετικότητα μεταξύ των δυο φύσεων του Ήλιου και του Αιγόκερω, πράγμα που μας φανέρωσε πως όντως κάτι δεν πάει καλά με το φίλο της ερωτούσας. Το πρόβλημα ήταν ο Κρόνος, ο οποίος επιβαρύνει με τη θέση του τον Ήλιο, δίνοντας του μια φλεγματώδη , κρύα φύση. Επιπλέον, σκαλίζοντας το παραπάνω εγχειρίδιο βρήκαμε πως η κατάσταση του είναι πολύ κρίσιμη.
    Έτσι απαντάμε στο πρώτο σκέλος της ερώτησης : "Nαι, κάτι δεν πάει καθόλου καλά με την υγεία του φίλου σου. "


    Το επόμενο σκέλος της ερώτησης είναι αν το πρόβλημα με τη γλώσσα του είναι σοβαρό ;

    Είδαμε πως η θέση του Ήλιου στην 28η μοίρα είναι κρίσιμη και μπορεί να αποβεί μοιραία για τη ζωή του. Ας δούμε όπως τι έχει να πει και ο υπόλοιπος χάρτης. Η γλώσσα ως ανατομικό στοιχείο βρίσκεται στην κεφαλή. Η "κεφαλή" ως ανατομικό στοιχείο σημειοδοτείται πάντα από την ακμή του 1ου οίκου και στο συγκεκριμένο παράδειγμα, η κεφαλή του φίλου της ερωτούσας σημειοδοτείται ξανά από τον Ήλιο. Ωστόσο δεν θα πρέπει να ξεχνάμε πως ο φυσικός σημειοδότης της γλώσσας είναι ο Ερμής. Ας εξετάσουμε ξανά τους δυο αυτούς πλανήτες.

    Οπως είπαμε , ο Ήλιος πρόκειται σύντομα να αλλάξει ζώδιο. Από το ζώδιο του Αιγόκερω σε λίγο θα εισέλθει στο ζώδιο του Υδροχόου. Από την στιγμή που θα μπει στον Υδροχόο, ο Ήλιος θα βρίσκεται στην Αδυναμία του. Θα χάσει τις ελάχιστες Θεμελιώδεις Δυνάμεις που είχε και θα μπει σε μια πολύ άσχημη θέση. Θα συνεχίζει να βρίσκεται υπό την κυριαρχία του Κρόνου ( παραδοσιακή κυβέρνηση ). Επίσης ο Ερμής, ως φυσικός σημειοδότης της γλώσσας, ετοιμάζεται για κάψιμο. Η δυσμενέστερη των θέσεων στην Ωριαία Αστρολογία. Επειδή ο Ερμής πλησιάζει, το πρόβλημα με τη γλώσσα του θα γίνει εντονότερο. Σαφώς επειδή ο Ερμής (η γλώσσα) καίγεται από τον Ήλιο, ίσως η κατάσταση αυτή να εκδηλωθεί με έντονο πόνο, φλεγμονή ή πυρετό.

    Επομένως : " Nαι, το πρόβλημα με τη γλώσσα του είναι αρκετά σοβαρό και πρόκειται να χειροτερέψει. "

    Το τελικό σκέλος της ερώτησης αφορά για το αν θα χρειαστεί χειρουργείο. Που βρίσκεται το χειρουργείο στο χάρτη ; Eδώ μπορούμε είτε να χρησιμοποιήσουμε τον κυβερνήτη της ακμής του 6ου ή τον φυσικό σημειοδότη των χειρουργείων, τον Άρη. Σε αυτό το σημείο θα πρέπει να αναφέρω ότι τα χειρουργεία στην παραδοσιακή Αστρολογία είναι υπόθεση του 6ου οίκου και όχι του 8ου. Η τοποθέτηση των χειρουργείων ως θέμα του 8ου οίκου ήταν ένα από τα "θύματα" της εκμοντέρνευσης της Αστρολογίας. Η ιδέα είναι πως ο 6ος οίκος , ως χειρουργείο μας προφυλάσει από την είσοδο μας στον 8ο οίκο, τον παραδοσιακό οίκο του θανάτου.

    Βλέπουμε λοιπόν πως η Σελήνη είναι έτοιμη να εξαγωνίσει τον Άρη. Την Σελήνη την λαμβάνουμε υπόψιν και ως τη ροή των γεγονότων. Επομένως : " Ναι, θα χρειαστεί χειρουργείο. "


    Η επαλήθευση ήρθε μερικές ημέρες αργότερα. Ο φίλος της ερωτούσας μετά από ιατρική εξέταση (βιοψία) αποφάνθει ότι στη γλώσσα του αναπτυσσόταν σάρκωμα. Μια επιθετική μορφή καρκίνου. Τις επόμενες ημέρες υποβλήθει σε χειρουργική επέμβαση.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Θα ήθελα να με συγχωρέσετε για την απουσία των εξωκρόνιων πλανητών στο συγκεκριμένο Ωριαίο. Προσωπικά, δεν τους χρησιμοποιώ στην Ωριαία Αστρολογία και ακολουθώ μονάχα τους 7 παραδοσιακούς πλανήτες χωρίς σαφώς να να αποδοκιμάζω την παρουσία τους.

  3. #3

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Να και κάτι διαφορετικό και πολύ ενδιαφέρον! Ευχαριστούμε!
    Ερωτησούλα: το εξάγωνο μας λέει ότι το χειρουργείο θα πάει καλά ή δεν μπαίνουμε σ'αυτό καθόλου αφού δεν περιλαμβάνεται στην ερώτηση;

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Quote Originally Posted by laparisienne View Post
    Να και κάτι διαφορετικό και πολύ ενδιαφέρον! Ευχαριστούμε!
    Ερωτησούλα: το εξάγωνο μας λέει ότι το χειρουργείο θα πάει καλά ή δεν μπαίνουμε σ'αυτό καθόλου αφού δεν περιλαμβάνεται στην ερώτηση;
    Xαίρομαι που σου άρεσε Laparisienne,

    Ναι, το εξάγωνο δείχνει μια ευνοική προσέγγιση.

  5. #5

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Οντως πολύ ενδιαφέρον το θέμα , σ ευχαριστούμε Cancerian. Συνεχίζοντας όμως την ερώτηση της Laparisienne, εάν είχαμε τετράγωνο Σελήνης Αρη ή απάντηση για χειρουργείο θα ήταν αρνητική , ή το αποτέλεσμα αυτού...εάν ισχύει το δεύτερο θα θελα την εξήγηση
    Victory

  6. #6
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Quote Originally Posted by Victory View Post
    Οντως πολύ ενδιαφέρον το θέμα , σ ευχαριστούμε Cancerian. Συνεχίζοντας όμως την ερώτηση της Laparisienne, εάν είχαμε τετράγωνο Σελήνης Αρη ή απάντηση για χειρουργείο θα ήταν αρνητική , ή το αποτέλεσμα αυτού...εάν ισχύει το δεύτερο θα θελα την εξήγηση
    Όχι, το αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο. Πιθανό όμως να έξέφραζε όμως κάποια δυσκολιά η οποία όμως δεν θα εμπόδιζε από το να πραγματοποιηθεί το χειρουργείο. Να έχεις στο νου σου ότι οι ερωτήσεις που αφορούν χειρουργεία κτλ συχνά δίνουν πολύ "messy" χάρτη. Όπως και να έχει το χειρουργείο είναι μια επίπονη ιατρική παρέμβαση για τον οργανισμό.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    Ελένη
    Location
    Κυκλαδονήσι
    Posts
    396

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Πολύ ενδιαφέρον και αυτός ο χάρτης που μας ανέλυσες cancerian!
    Βέβαια εγώ περίμενα να δεις τον φίλο απ'τον 5ο οίκο αλλά ας πούμε εκεί βλέπουμε τον ερωτικό σύντροφο!
    Εξήγησέ μου πως βγάζεις τον Ερμή σημειοδότη της γλώσσας?
    Και'γω το χειρουργείο στον 8ο θα το κοιτούσα και μ'εκπλήσει που κοιτάς τον 6ο γιαυτό.
    Μπορούμε να πάρουμε δηλαδή απάντηση γιαυτό το χειρουργείο απ'τη θέση του Αρη
    βλέπωντας ότι κάνει τετράγωνο με τον Ν.Δεσμό (Ουρά του Δράκοντα) εγώ θ'ανησυχούσα γιαυτό το χειρουργείο σε σταθερά ζώδια!


    Μια σύνοδο σηματοδοτών πως τη κρίνεις θετική ή αρνητική?
    Σε ποιάν έκσταση απάνω, σε χορό μαγικό
    μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε
    Από ποιο μακρινό αστέρι είναι το φως
    που μες στα δυο της μάτια πήγε κρύφτηκε
    κι εγώ ο τυχερός που το Άχει δει
    http://www.youtube.com/watch?v=EviXPZiEKH0

  8. #8
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Quote Originally Posted by ΑΡΙΔΗΛΗ View Post
    Πολύ ενδιαφέρον και αυτός ο χάρτης που μας ανέλυσες cancerian!
    Βέβαια εγώ περίμενα να δεις τον φίλο απ'τον 5ο οίκο αλλά ας πούμε εκεί βλέπουμε τον ερωτικό σύντροφο!
    Εξήγησέ μου πως βγάζεις τον Ερμή σημειοδότη της γλώσσας?
    Και'γω το χειρουργείο στον 8ο θα το κοιτούσα και μ'εκπλήσει που κοιτάς τον 6ο γιαυτό.
    Μπορούμε να πάρουμε δηλαδή απάντηση γιαυτό το χειρουργείο απ'τη θέση του Αρη
    βλέπωντας ότι κάνει τετράγωνο με τον Ν.Δεσμό (Ουρά του Δράκοντα) εγώ θ'ανησυχούσα γιαυτό το χειρουργείο σε σταθερά ζώδια!


    Μια σύνοδο σηματοδοτών πως τη κρίνεις θετική ή αρνητική?
    Kαλησπέρα Αριδήλη,

    χαίρομαι πολύ που σου άρεσε ο χάρτης. Οι φίλοι αντιπροσωπεύονται από την ακμή του 11ου οίκου. Ίσως μπερδεύτηκες με την "ερωτική" έννοια του φίλου. Θα ήθελα όμως να κάνω μια παρατήρηση πάνω σε αυτό. Ακόμα και αν η ερώτηση αφορούσε τον ερωτικό φίλο δεν θα κατεύθυνα την προσοχή μου στον κυβερνήτη του 5ου. Ας εξηγήσω τη λογική που κρύβεται πίσω από αυτό :

    Συχνά υπάρχει μια αντίληψη ότι οι ερωτικές σχέσεις και πόσο μάλλον οι παροδικές - ανεπίσημες ερωτικές σχέσεις είναι θέμα του 5ου οίκου. Προσωπικά θεωρώ αυτή την αντίληψη εσφαλμένη. Σαφώς και υπάρχουν και εκείνοι που υποστηρίζουν το αντίθετο. Οι παροδικοί έρωτες, τα one - night stands , η μια ώρα που θα περάσεις με την ιερόδουλο, είναι θέματα του 7ου οίκου. Γιατί ; Ο λόγος είναι απλός : Για να χορέψεις τανγκό πάντα χρειάζονται δυο άτομα. Το ένα θα είναι ο κυβερνήτης του 1ου οίκου και το άλλο θα είναι ...το απέναντι - άλλο πρόσωπο, δηλαδή ο κυβερνήτης του 7ου. Ο 5ος οίκος στην παραδοσιακή αστρολογία κυβερνά το σεξ ως διαδικασία. Από αυτό προκύπτουν δυο πράγματα, ως προεκτάσεις του σεξ. Το πρώτο είναι η απόλαυση/διασκέδαση ( κάνω σεξ επειδή είναι απολαυστική διαδικασία ) και το δεύτερο τα παιδιά ( κάνω σεξ για να φέρω στον κόσμο απογόνους ). Τόσο η απόλαυση όσο και τα παιδιά είναι θέματα του 5ου οίκου.

    Επιστρέφοντας στο παράδειγμα του χάρτη και συγκεκριμένα στον Ερμή. Ο Ερμής είναι ο φυσικός κυβερνήτης πλανήτης της γλώσσας. Ο Ερμής είναι η επικοινωνία και η γλώσσα χρησιμοποιείται για την επικοινωνία. Όπως ο Δίας, στο ανθρώπινο σώμα κυβερνά τους πνεύμονες ( αναπνέω -> οι πνεύμονες επεκτείνονται -> επέκταση -> Δίας ), έτσι και ο Ερμής κυβερνά ανατομικά τη γλώσσα.

    Τα χειρουργεία, ως θέμα του 8ου έχει προέλθει από την μοντέρνα αστρολογία. Αν ανατρέξουμε όμως στην παραδοσιακή αστρολογία θα δούμε πως τα χειρουργεία είναι θέμα του 6ου οίκου. Είναι πολύ λογικό αν σκεφτείς γιατί. Ο 6ος οίκος συνδέεται με την αδυναμία, την αναπηρία και το μόχθο. Ο Μanilius αναφέρει πως ο ναός ( οίκος) αυτός , είναι ναός κακών οιωνών, εχθρικός για μελλοντικές δραστηριότητες μέσα στον οποίο καρποφορεί ο όλεθρος. Σε συνδιασμό με τον 12ο , αναφέρει πως αποτελεί την πύλη του μόχθου, όπου ο άνθρωπος στην μια (6ος) αναγκάζεται να μοχθήσει και καταδικασμένος να αναρριχηθεί έτσι ώστε να κατρακυλίσει και να πέσει από την άλλη (12ος). Ο πόνος και η αδυναμία με την οποία σφραγίζουν την ανθρώπινη υπόσταση μέσα στο χάρτη προέρχεται μέσα από τη θέση τους. Για τους αρχαίους η είσοδος προς τον κάτω κόσμο, συμβολιζόταν από τον 6ο οίκο. Δεν είναι παράξενο που αποτελεί την Χαρά του Άρη, ενός κακεργέτη πλανήτη. Ο Άρης σε αυτό τον οίκο είναι χαρούμενος. Η παραδοσιακή ιατρική ήταν τόσο επώδυνη όπου συχνά η εγχείρηση συγκρινόταν με σκηνή από σφαγείο ζώων, μια καθαρά «Αριανή» εικόνα.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    Ελένη
    Location
    Κυκλαδονήσι
    Posts
    396

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Εγώ χάρηκα που απάντησες τόσο αναλυτικά πάνω στο θέμα 5ου και 6ου!Η ωριαία είναι ατελείωτη πιστεύω και οι πληροφορίες δίνονται με δελτίο δυστυχώς.

    Δεν το'χα σκεφτεί έτσι για τον ερωτικό σύντροφο πιθανόν να τον έψαχνα και'γω στον 5ο και όχι στον 7ο,κάτι τέτοια σοβαρά λάθη σε βγάζουν τελείως έξω απ'το ζητούμενο.

    Δράττοντας την ευκαιρία περί σηματοδοτών να σε ρωτήσω σε μια ερώτηση "Θα χωρίσει η ανιψιά μου" θα κοιτάξω τον 9ο (παράγωγο 7ο του 3ου όπου ανίψια)
    3ος όμως είναι και τ'αδέρφια μήπως (5ος του 3ου)δηλαδή 7ος και απο'κει τον 7ο για το γάμο της ή μπλέκω σε πολύ βαθιά νερά και δεν θα βγάλω άκρη
    Σε ποιάν έκσταση απάνω, σε χορό μαγικό
    μπορεί ένα τέτοιο πλάσμα να γεννήθηκε
    Από ποιο μακρινό αστέρι είναι το φως
    που μες στα δυο της μάτια πήγε κρύφτηκε
    κι εγώ ο τυχερός που το Άχει δει
    http://www.youtube.com/watch?v=EviXPZiEKH0

  10. #10
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Ωριαία Αστρολογία : Τι έχει ο φίλος μου ;

    Quote Originally Posted by ΑΡΙΔΗΛΗ View Post
    Εγώ χάρηκα που απάντησες τόσο αναλυτικά πάνω στο θέμα 5ου και 6ου!Η ωριαία είναι ατελείωτη πιστεύω και οι πληροφορίες δίνονται με δελτίο δυστυχώς.

    Δεν το'χα σκεφτεί έτσι για τον ερωτικό σύντροφο πιθανόν να τον έψαχνα και'γω στον 5ο και όχι στον 7ο,κάτι τέτοια σοβαρά λάθη σε βγάζουν τελείως έξω απ'το ζητούμενο.

    Δράττοντας την ευκαιρία περί σηματοδοτών να σε ρωτήσω σε μια ερώτηση "Θα χωρίσει η ανιψιά μου" θα κοιτάξω τον 9ο (παράγωγο 7ο του 3ου όπου ανίψια)
    3ος όμως είναι και τ'αδέρφια μήπως (5ος του 3ου)δηλαδή 7ος και απο'κει τον 7ο για το γάμο της ή μπλέκω σε πολύ βαθιά νερά και δεν θα βγάλω άκρη
    Σχετικά με την ερώτηση που αναφέρεις : o 3oς είναι τα αδέρφια και ο 5ος από τον τρίτο ( 7ος) είναι τα παιδιά των αδερφών. Οπότε σωστά !

 

 
Page 1 of 6 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads