s
Εξωτερικη εμφανιση
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 7 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 62
  1. #1
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Εξωτερικη εμφανιση

    Κοιταζοντας ενα χαρτη, ποια στοιχεια θα μας οδηγουσαν να βγαλουμε
    καποια συμπερασματα για την εξωτερικη εμφανιση ενος ατομου (αγνωστου);
    'Η παρατηρωντας τους γνωστους μας και γνωριζοντας
    τα αστρολογικα τους στοιχεια, απο ποιες επιρροες θα εξηγουσαμε την εξωτερικη τους εμφανιση;
    Τι χαρακτηριστικα προσθετουν τα ζωδια και οι πλανητες;

  2. #2

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    Απ' 'οτι ξέρω παίζουν μεγάλο ρόλο ο ωροσκόπος και ο 1ος οίκος..

    Αυτό που έχω όντως παρατηρήσει είναι ότι οι ωροσκόποι σε ζώδια του νερού και γενικά έντονο στοιχείο νερού στο χάρτη κάνουν ένα πρόσωπο που δεν έχει έντονα μήλα προσώπου, τα μήλα τους είναι επίπεδα. Τώρα για το ποιοί έχουν έντονα μήλα θα σας γελάσω, ίσως αυτοί που έχουν στοιχεία φωτιάς:unsure: :suspiciou
    -Οι λέοντες έχουν σχέση με το ξανθό χρώμα μαλλιών. Επίσης ο ισχυρός ήλιος δίνει μάτια έντονα και φρύδια κάπως εκφραστικά-θεατρικά
    -εεε, νομίζω ότι οι γώνίες είναι στοιχείο γήινο, αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρη γι΄αυτο
    Αυτά προς το παρόν:smile1:

  3. #3
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    Καλημέρα σε όλους.

    Νομίζω ότι βρήκα κάτι που αναφέρει και στοιχεία χαρακτηριστικών Στοιχεία προσωπικότητας βάση του Ωροσκόπου

  4. #4
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Talking Re: Εξωτερικη εμφανιση

    Ως ένα σημειο το συγκεκριμένο αρθρο βοηθα,αλλα μην το πάρουμε και μετρητοις!Για παράδειγμα,εχω Ταυρο ωροσκοπο,αλλα παρουσιαζω ελαχιστες ομοιότητες με την περιγραφή που δίδεται.Βεβαια οπως αναφέρεται και στο αρθρο,κάνουμε μια σύνθεση και με τα χαρακτηριστικα του ηλιακού ζωδίου.

    Γενικά,κρινοντας απο τον δικο μου χαρτη,η αποψη μου ειναι πως περα απο τον ωροσκοπο-ηλιακο ζωδιο,παιζει μεγάλο ρόλο αν το ατομο έχει αρκετους πλανήτες σε ένα ζωδιο(οποτε τα χαρακτηριστικά του θα ειναι σε μεγάλο ποσοστο αυτού του ζωδιου).
    Επίσης οταν οι λεγομενοι προσωπικοι πλανήτες,αλλα και οι πιο αργοι πλανήτες ,ερθουν σε επαφή(σύνοδος) με ωροσκόπο ή ηλιο ή 1ο οικο,πιστευω επηρεάζουν και δίνουν καποια χαρακτηριστικα του ζωδιου που κυβερνούν.

    Δεν εχω περισσότερες γνώσεις δυστηχώς,αλλα θα έλεγα οτι ο "οδηγος"αυτος είναι χρήσιμο εργαλείο ,οταν χρησιμοποιηθεί για να αποδόσουμε γενικού ύφους χαρακτηριστικά.
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  5. #5
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    οταν οι λεγομενοι προσωπικοι πλανήτες,αλλα και οι πιο αργοι πλανήτες


    Ποιοί είναι οι προσωπικοί πλανήτες & οι πιο αργοί πλανήτες?

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Τα βουνα και τ
    Posts
    892

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    Προσωπικοι πλανητες: Ερμης, Αφροδιτη, Αρης (συν τα φωτα: Ηλιος-Σεληνη)
    Αργοι πλανητες: Διας, Κρονος, Ουρανος, Ποσειδωνας, Πλουτωνας).

  7. #7

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    'Exω ακούσει οτι όσοι έχουν Αφροδίτη στον Ταύρο,όσο μεγαλώνουν ,γίνονται πιο όμορφοι γενικότερα:bigsmile:.Χωρίς ιατρική παρέμβαση:toung:

  8. #8

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    Quote Originally Posted by aries engineer
    'Exω ακούσει οτι όσοι έχουν Αφροδίτη στον Ταύρο,όσο μεγαλώνουν ,γίνονται πιο όμορφοι γενικότερα:bigsmile:.Χωρίς ιατρική παρέμβαση:toung:
    Με Αφροδίτη στον Ταύρο πιστεύω ίσως να αποζητήσουν την ιατρική παρέμβαση:bigsmile:. Συγνώμη, αλλά έτσι μου φαίνεται:embarrest. 'Εχω Αφροδίτη στο Ζυγό που είναι παρόμοιο:bigsmile:.

    Μεγαλώνουν καλύτερα αυτοί που έχουν Κρόνο σε σημαντική θέση νομίζω, όπως στον ωροσκόπο ή το μεσουράνημα.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    134

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    λένε ότι οι αιγόκεροι είναι σαν το κρασί. Όσο μεγαλώνουν γίνονται καλύτεροι (μέχρι να γίνουν ξύδι). Επειδή με συμφέρει αυτή η θεωριά νομίζω ότι είναι ολόσωστη.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Μηνάς
    Location
    Athens/New York/Boston
    Posts
    76

    Re: Εξωτερικη εμφανιση

    Quote Originally Posted by moutro28
    λένε ότι οι αιγόκεροι είναι σαν το κρασί. Όσο μεγαλώνουν γίνονται καλύτεροι (μέχρι να γίνουν ξύδι). Επειδή με συμφέρει αυτή η θεωριά νομίζω ότι είναι ολόσωστη.
    κ γω αιγόκερως είμαι.. τώρα κατά πόσο θα'θελα να γίνω ξύδι, δεν ξέρω..:blink:
    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

 

 
Page 1 of 7 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads