s
οψεις πλανητων με τις ακμες των οικων
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    οψεις πλανητων με τις ακμες των οικων

    εχτες με απασχολησε ενα θεμα και θα ηθελα την απαντηση οσων γνωριζουν..
    εβγαλα τις οψεις μεταξυ των πλανητων με τις ακμες των οικων στον γεννεθλιο χαρτη μου..ηθελα να ρωτησω ομως τι ανοχη δινουμε γιαυτες τις οψεις??
    και πως τις ερμηνευουμε??

    οταν πχ

    εχουμε συνοδο ηλιου-αρη(διδυμους) σε συνοδο με ακμη 6 οικου(διδυμους) ανοχη οψης 3 μοιρες
    μια συνοδο δια ουρανου(τοξοτη)...σε συνοδο με ακμη του 12 οικου(τοξοτη) ανοχη 6-7 μοιρες
    κρονο(ζυγο) σε συνοδο με ακμη 11 οικου(σκορπιο)ανοχη 9 μοιρες
    συνοδο ηλιου -αρη(διδυμους)τετραγ με ακμη 9 οικου(παρθενο) ανοχη 2 μοιρες
    αφροδιτη(καρκινο) σε τετραγ με ακμη 10 οικου(ζυγο) ανοχη 3 μοιρες
    πλουτωνα σε συνοδο με κρονο(ζυγο) σε τετραγ με ακμη 2 οικου(αιγοκερω) ανοχη 2-4 μοιρες
    ηλιος -αρης(διδυμους) σε συνοδο..κανει αντιθεση με ακμη 12 οικου(τοξοτη) ανοχη 1 μοιρα

  2. #2
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: οψεις πλανητων με τις ακμες των οικων

    Στέλλα μου… Είμαι ένα κλικ πριν το «όχι άλλο κάρβουνο!». Δεν το περίμενα από σένα αυτό… Πήγαινες για το όσκαρ του 5ου γυναικείου οίκου και σε βλέπω να το χάνεις μέσα από τα χέρια σου!

    Λοιπόν. Με τη σειρά που τα θέτεις, σου απαντώ αριθμητικά:

    1) Η σύνοδος είναι στον 5ο κανονικά και μόνο ο Ήλιος, επειδή είναι φώτα, θα μπορεί κάτω από συνθήκες διερεύνησης του οίκου, να θεωρηθεί συγκυβερνήτης του 6ου .

    2) Δεν υπάρχει καν θέμα συνόδου με τους αργούς πλανήτες και τέτοια ανοχή.

    3) Δεν ξέρω γιατί το ρωτάς αυτό. Δεν σου χρειάζεται καν!

    4) Και βέβαια. Είναι Αφροδίτη σε τετράγωνο με το Ζενίθ.

    5) Δεν ξέρω πως σου προκύπτουν αυτές οι ερωτήσεις. Δεν σου χρειάζεται καν !

    6) Λοιπόν, αυτή η σύνοδος ¶ρη \ήλιου, έχει μια ανησυχητική αστάθεια. Στο ερώτημα 1 εμφανίζεται με ανοχή από τον 6ο της τάξης των 3ο μοιρών και στο ερώτημα 6 οι μοίρες είναι 1ο , ενώ στο ερώτημα 4 είναι 2ο .
    Δεν ξέρω πως τα κοιτάς , αλλά ο γενικός κανόνας λέει ότι στη σύνοδο με τα φώτα δίνουμε ανοχή μέχρι και 8ο , κάποιοι δίνουν και 10ο . Προσωπικά κρατάω το 8ο και πάλι ανά περίπτωση. ¶λλη ανοχή έχει η σύνοδος με ένα γωνιακό οίκο και άλλη με ένα διάδοχο για παράδειγμα.

    Από όλα όσα έγραψες, αξίζει να δεις την όψη τετραγώνου της Αφροδίτης με το Ζενίθ. Να την αξιολογήσεις και να εμβαθύνεις στο ρόλο της μέσα στο χάρτη σου.

    ΠαρΆ όλα αυτά, το Όσκαρ 5ου γυναικείου οίκου θα το πάρεις από μένα, έτσι, για την τιμή των όπλων! Γιατί όταν γράφεις για τον 5ο , γράφεις υπερπαραγωγή! Δεν παίζεις...

    ορίστε!

    Attachment 2917
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  3. #3
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: οψεις πλανητων με τις ακμες των οικων

    κατια μου, η ενασχοληση μου με τα θεματα του 5 οικου ειναι αποτελεσμα του ηλιου στον 5 στον γεννεθλιο χαρτη μου..βαλε και τον διελαυνωντα ηλιο στον ογδοο και την διελαυνουσα αφροδιτη..ακμη 5 οικου στον ταυρο..θαρρω πως καπως ετσι εξηγειται η πυκνοτητα των ερωτησεων μου γιαυτο το θεμα..
    απο κει και υστερα η αγαπη μου για τα παιδια ειναι γνωστη-τα λατρευω γιαυτο και διαλεξα την δουλεια..μου..!ΟΧΙ τυχαια..
    ειμαι παιδαγωγος προσχολικης ηληκιας..
    τα παιδια ειναι πηγη εμπνευσης και αντλησης δυναμης σε ολα στην ζωη μου...
    θαρρω πως δεν εισαι μανα ακομα..και ισως δεν το πολυκαταλαβαινεις...
    ευχομαι αν το καταλαβεις..οταν θα σαι ετοιμη..!
    οσο για τις τοσες ερωτησεις νομιζω πως απορρεουν απο τον ηλιο+αρη στους διδυμους...που εχω
    εμφυτη περιεργεια..+asc τοξοτη=διψα για γνωση..
    ειμαι οπαδος της εκφρασης.."ρωτωντας πας στην πολη" οπως και "απο τα λαθη μας μαθαινουμε"
    κανεις δεν γεννηθηκε να τα ξερει ολα και ευτυχως δηλαδη...για φαντασου το..τι ανουσια θα ταν η ζωη...με τοση πολυξεροτητα!!
    στο δια ταυτα τωρα στις οψεις..
    εκανα μια φιλοτιμη προσπαθεια..να τις υπολογισω...
    δεδομενου οτι ειμαι αρχαρια και ακομα μαθαινω στην αστρολογια αλλα την βρισκω εξαιρετικα ενδιαφεροουσα και δεν τα παραταω ευκολα ακι απο φυση μου..μαρεσουν τα δυσκολα!

    λοιπον δεν ξερω τι ψαρια επιασα..
    με το θεμα του υπολογισμου ..παιζει να χω κανει τα λαθακια μου...θα το ξανακοιταξω..ομως για επιβεβαιωση..
    να σου πω μονο για την συνοδο ηλιου-αρη οτι η ακμη του 5 ειναι στον ταυρο στις 08.41'
    και του 6 οικου στο 00.24'
    του 7 οικου 19.59'
    ο ηλιος ειναι οντως μεσα στον 5 οικο στην 00.09'
    και ο αρης μεσα στον 6 στις 03.27'
    ισως γιαυτο φαινεται μπερδεμα..

    οπως και αν χει ευχαριστω για τον κοπο σου να απαντησεις..
    οσο για το οσκαρ
    χιουμοριστικα και καλοπροαιρετα θα το δεχτω..λογω του οτι απο αποψη δουλειας με τιμα ιδιαιτερα..γιατι μου αποδικνυει..
    1)την σωστη επιλογη μου-λογω της εντονης αγαπης μου για τα μικρουλια πλασματα που2) φαινεται και προς τα εξω(μια και το προσεξες):amuse:

  4. #4
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: οψεις πλανητων με τις ακμες των οικων

    Καλημερούδια Στέλλα μου….

    Καλά κάνεις και το εισπράττεις ως χιούμορ, γιατί εννοείται ότι χιούμορ έκανα. Σηκώνει νομίζω αυτόν τον χαλαρό μήνα του καλοκαιριού και λίγο πείραγμα ε; ¶λλωστε, μεταξύ μας είμαστε.

    Από ότι κατάλαβα, ο Ήλιος σου είναι στο τσάκα μέσα στον βραβευμένο με όσκαρ 5ο οίκο σου και μάλλον τείνει να είναι πάνω στην ακμή του 6ου . ¶ρα, τον θεωρείς πάντα συγκυβερνήτη του 6ου και τον λαμβάνεις υπόψη σου όταν κοιτάς θέματα 6ου. Θα τον χρεώσουμε όμως στον 5ο, που δεν είναι γωνιακός βέβαια, αλλά είναι βραβευμένος! :toung:
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads