s
Απορία για πανσέληνο σε σύνοδο με τη γενέθλια σελήνη
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    14

    Απορία για πανσέληνο σε σύνοδο με τη γενέθλια σελήνη

    Γειά σας!
    Στις 23/9 η Πανσέληνος στον Κριό κάνει σύνοδο με την γενέθλια Σελήνη μου που βρίσκεται στην 01ο 50΄ του Κριού (7ος οίκος). Την ίδια μέρα ο διελαύνων Ήλιος κάνει σύνοδο με τον γενέθλιο Δία (01ο 18΄ του Ζυγού, 1ος οίκος). Επειδή η γενέθλια Σελήνη κάνει όψεις με τους περισσότερους πλανήτες στο γενέθλιο χάρτη μου, θα ήθελα να μάθω αν αυτές οι όψεις που ενεργοποιούνται θα έχουν μεγαλύτερη ισχύ και διάρκεια λόγω της Πανσελήνου.
    Να αναφέρω ότι ο διελαύνων Κρόνος την ίδια μέρα εξαγωνίζει τον γενέθλιο Κρόνο μου (07ο 41΄ του Τοξότη) και τον γενέθλιο Ουρανό (08ο 10΄ του Λέοντα) και ο διελαύνων Πλούτων κάνει τρίγωνο με τον γενέθλιο ¶ρη μου, όψη που ενεργοποιεί απ' ότι έχω διαβάσει την γενέθλια σύνοδο (Πλούτων 29ο 50΄ του Λέοντα, ¶ρης 03ο 49΄ Παρθένου και οι δύο στον 12ο οίκο).
    Επειδή πρόκειται για όψεις που συμμετέχουν όλοι οι εξωκρόνιοι πλανήτες αλλά και τα φώτα μου να προετοιμαστώ για δυσκολίες και ανατροπές διαρκείας (που ούτως ή άλλως δεν έλειψαν απ' τη ζωή μου)? Τον τελευταίο χρόνο μπόρεσα να βρω τις ισορροπίες μου και ελπίζω να μη χρειαστεί να μπω ξανά σύντομα στον λαβύρινθο!
    Αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει ας το κάνει παρακαλώ!

  2. #2

    Re: Απορία για πανσέληνο σε σύνοδο με τη γενέθλια σελήνη

    Aγαπητή tsou-li,

    Μία Πανσέληνος στον άξονα 1ου-7ου οίκου φέρνει στην επιφάνεια θέματα σχέσεων και συνεργασιών. Προκύπτουν κάποιες διαφορετικές απόψεις ή προσεγγίσεις σε κάποια θέματα με άλλους και η λύση βρίσκεται κάπου στη μέση οδό. Σε σύνοδο με τη γενέθλια Σελήνη σου εγείρει θέματα συναισθηματικής φύσης, γεγονότα με γυναικεία πρόσωπα, μητέρα, φίλες ακόμα και δικές σου προσωπικές υποθέσεις. Ίσως βγουν στην επιφάνεια κάποιες ανασφάλειές σου, προβλήματα με το χώρο του σπιτιού και κάθε τι που αντιπροσωπεύει η Σελήνη στο χάρτη σου.

    Τα γεγονότα είναι η συνέχεια της Έκλειψης της 26/6/2010 που πραγματοποιήθηκε στις 4ο 46΄ του Αιγόκερου. Αν δεν προέκυψε κάποιο γεγονός τότε, πιστεύω ότι είναι πολύ πιθανό να συμβεί τώρα με αυτή την Πανσέληνο και κυρίως όταν ο Ήλιος φτάσει στις μοίρες της έκλειψης δηλ, στις 4ο 46 του Ζυγού ή αργότερα στα μέσα Δεκεμβρίου όταν ενεργοποιηθεί και πάλι από τη διέλευση του Ήλιου, του ¶ρη και του Πλούτωνα.

    Το αποτέλεσμα θα είναι συνάρτηση των όψεων της Σελήνης και τα γεγονότα θα σχετίζονται με τους αντίστοιχα εμπλεκόμενους οίκους.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    14

    Re: Απορία για πανσέληνο σε σύνοδο με τη γενέθλια σελήνη

    Σ' ευχαριστώ πολύ vikoza για την βοήθεια.

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads