s
Ο Κρονος και οι καρπαζιές!
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast
Results 1 to 10 of 38
  1. #1
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Ο Κρονος και οι καρπαζιές!

    Πόσες φορές αναθεμάτισα τον, φίλτατο κατα τ'άλλα,Κρόνο την τελευταία 2τία δεν θυμάμαι...
    Μου άλλαξε την ζωή μου ριζικά,να μην πώ οτι άλλαξα κι εγω σε μεγάλο βαθμό!
    Πάντα με τραβούσε η αστρολογία ,αλλα ήμουν της άποψης οτι
    προκειται για ψυχαγωγία και πως οι
    προβλέψεις ήταν ενας ωραιος τροπος να "σκοτώνεις"την ώρα σου.
    Διάβαζα λοιπόν "τοτε"-αυτο το "τοτε"μου φαινεται σαν να ήταν τον προηγουμενο αιώνα!-οτι ο Κρόνος έρχεται στον Καρκίνο,οτι θα περάσω δυσκολίες,οτι θα κάνω ξεσκαρταρισμα ,οτι θα ωριμάσω και πολλά άλλα.Περιττό να πω οτι δεν πίστευα οτι ολα αυτα θα τα βρω μπροστά μου!
    Ο Κρόνος στρογγυλοκάθησε στον Καρκίνο και αρχισα πολυ σύντομα να αναγκάζομαι να πάρω αποφασεις ,ξαφνικά ένιωσα σαν καποιος να τράβηξε το μαντήλι απ΄τα μάτια μου και για πρώτη φορά εβλεπα τον κόσμο και τους ανθρώπους στην πραγματική τους διάσταση!Ότι χειρότερο δηλαδή(τότε),για μένα που ζούσα σε έναν δικό μου,αγγελικά πλασμένο ,κόσμο.Πέρασα
    απο χίλια-μύρια κύματα,έλεγα συνεχώς "τι καρμα πληρώνω",μέχρι που κατάλαβα οτι τις επιλογές και τις αποφάσεις,έπρεπε να τις πάρω εγώ,και πως μόνο εγω ευθυνόμουν γι'αυτές.Συνειδητοποίησα κυρίως οτι είχα επιλέξει ,χωρις να το καταλάβω, να είμαι το "θύμα" σε πολλούς τομείς της ζωής μου,ως τυπικος Καρκίνος και μετά να κατηγορώ όλους τους άλλους!
    Με την έλευση του Κρόνου βρέθηκα μπροστά στα γεγονότα,τα αντιμετώπισα,πήρα επώδυνες αποφάσεις και έμαθα τόσα πράγματα για τον εαυτό μου ,όσα δεν είχα μαθει τόσα χρόνια.
    Και όταν άρχισαν τα πράγματα να ηρεμούν,είδα πόσο αναγκαίο ήταν να συμβούν όλα αυτα.Η ζωή μου πήρε στροφη,έκανα πράγματα που πριν δεν θα σκεφτόμουν καν να τολμήσω και σε τελική αναλυση αναγκάστηκα απο τις περιστασεις, να σταθώ στα δικα μου και μονο πόδια.
    Τι τέλειο συναίσθημα,να κρατάς την ζωή απ'τα χέρια!
    Και επιτέλους κατάλαβα τι ζητούσε ο κυρ-Κρόνος!Μου έδωσε δυο-τρείς γερές καρπαζιές,για να "ερθω στα ισια μου"!
    Γι'αυτο σας δίνω την φιλική συμβουλή,οταν σας χτυπήσει την πόρτα,πάρτε βαθιά αναπνοή και καλωσορίστε τον!Θα σας κάνει την ζωή πατίνι(...και λίγα λέω!),αλλα θα στο τέλος,θα απολαύσετε τους καρπούς της προσπάθειάς σας!

    σημ.:Να πώ για ακόμα μια φορα,πόσο χαιρομαι που είμαι μαζί σας και μπορώ να μοιράζομαι τις σκέψεις μου,επιτέλους!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Όνομα:
    Τζένη
    Location
    αθήνα
    Posts
    50

    Re: Ο Κρονος και οι καρπαζιές!

    αγαπητη roadrunner...,

    είμαι και εγω καρκινάκι και με μόλις διάβασα αυτα που έγραψες σήμερα αισθάνθηκα πως κάποιος διάβασε τις σκέψεις μου......
    όντως... ο κρόνος μας τσάκισε κυριολεκτικά... και μπορω να πω πως ειδικά τον τελευταίο περίπου μήνα μας έχει αλλάξει τα φώτα (ανήκω στο 3ο 10ημερο του ζωδιου..).
    Βέβαια υπάρχουν στιγμές που όταν κάνω ανασκόπηση στη ζωή μου, συνειδητοποιώ πως τα τελευταία 2 χρόνια αλλαξα και ωρίμασα πολύ.. επίσης κάτι καλο που μου άφησε ο κρόνος είναι ότι μαλλον μου μετρίασε τις ευαισθησιες μου και με βοήθησε στο να βλέπω τις καταστάσεις απο άλλη οπτική γωνία..και σίγουρα να μην νιώθω θύμα.
    1 εβδομαδούλα μας εμεινε λοιπον... που θα πάει.. θα περάσει και αυτο όπως περασαν τόσα άλλα........
    Ενας συνειδητοποιημένος συμβιβασμός είναι καλύτερος από μια αναγκαστική υποχώρηση...Είναι μια έξυπνη τακτική που ενισχύει μια δυναμική επανατοποθέτηση.....

  3. #3
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Ο Κρονος και οι καρπαζιές!

    Άψογο κείμενο. όχι απλά μας τσάκισε ... μας έκανε κομμάτια. Θυμάμαι ότι τα τελευταία 2 χρόνια σκαρφάλωνα να βγώ στην επιφάνεια αλλά αυτή η "σκάλα" δυσκολιών ήταν ατέλειωτη. Αναρωτιόμουν, πότε και εάν θα φτάσω. Δεν μπορώ άλλο, έλεγα, κουράστηκα :helpsmili
    Μάθαμε όμως πολλά. Φαντάζομαι ότι όλα τα καρκινάκια καταλαβαίνουν τι εννοώ.
    Υπομονή!!! 3 μερούλες και μετά ελευθερία!!!

  4. #4
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Ο Κρονος και οι καρπαζιές!

    χαιρομαι παρα πολυ που τα καρκινακια συμφωνουν!
    βέβαια εχω την αισθηση οτι δεν θα την γλυτωσω και τοσο ευκολα,αφου οταν γεννηθηκα, ο κρονος ηταν στον λεων,οποτε περιμένω τις παρενεργειες και τις καινουργιες φάπες!αν και πιστευω πως το πρωτο σοκ ειναι το χειροτερο!Αλλα καλυτερα μην λεω πολλα,γιατι μπορει να σπασω τα μουτρα μου!!!!

  5. #5
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    Αντωνία
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    423

    Re: Ο Κρονος και οι καρπαζιές!

    Κι όμως...Παρατηρήστε τον κρόνο με τα δακτυλίδια του να δείτε΄πόσο όμορφος είναι..
    Ίσως ο πιό όμορφος πλανήτης...Εγώ πάντως τον παρομοίωσα με τον ηλικιωμένο τότε μαθηματικό της Α' γυμνασίου, που όλοι τρέμανε....και στο τέλος της χρονιάς, έβαλε τόσο εύκολα θέματα στις εξετάσεις που κανείς δεν έμεινε μεταξεταστέος. Μερικοί την πατήσανε τότε από κάτι προοδευτικούς κατά τ'άλλα καθηγητές...

    Όταν θυμάτε κανείς πώς ό, τι γυαλίζει δεν είναι χρυσός, και ότι από τον φτωχό πυλό μπορείς να δημιουργήσεις καλλιτεχνήματα...ίσως μπορέσει στις 17 Ιουλίου να φωνάξει

    <<ΚΡΟΝΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ>>

    (Και φυσικά έχω ήλιο στον καρκίνο...αν ρωτάτε...μιας και μονοπωλήσαμε αυτήν την ενότητα εμεις τα ταλαίπωρα καρκινάκια)

    Αυτό που είναι δύσκολο είναι να θυμάσαι κι όταν θα φύγεις από δω , ποιός είσαι και τι σου ταιριάζει και μην περιμένεις να σ' το πει κανείς, ο καθένας θα σου λέει άλλα. Γιατί αλήθεια ;;; Γιατί ο καθένας έχει τα μάτια που του ταιριάζουν. (Από την ιστορία του Χόμυ της Θεοδώρας Φασιανού -Ντάκου )

  6. #6
    Join Date
    Jun 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    79

    Re: Ο Κρονος και οι καρπαζιές!

    Καρκινάκια... καλησπέρα!

    Αν και δεν είμαι Καρκινος (είμαι Παρθένος με ωροσκόπο Αιγόκερω), έχω έναν γερό κρόνο στον Καρκίνο και στον 7ο οίκο μου...

    Χαστούκια??? Γέρα, αμέτρητα, δυνατά... αλλά τα μαθήματα, ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!

    Ευχαριστώ... και εσάς που θίξατε το θέμα και τον Κρόνο τον ίδιο! Οσο κι'αν πόνεσα κάποιες φορές...

    φιλάκια σε όλους τους φίλους
    Prasina_Matia

    ...Σκόρπιες σκέψεις που ίσως να χαθούν στον άνεμο...

  7. #7
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    ΑΚΗΣ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    271

    Re: Ο Κρονος και οι καρπαζιές!

    Κυριες και κυριοι ο Κρονος ειναι ο αυστηρος κριτης. Επιτρεψτε μου να σας πως πως η διελευση Κρονου μεσα απο τον 12ο (περασε απο Κρονο και Σεληνη ενεργοποιοντας την γενεθλια οψη Κρονου -Σεληνης συνοδο) μου αλλαξε τα φωτα ... αλλα μου εβαλε μυαλο. Να δουλευω πιο μεθοδικα και να σκεφτομαι παρα να μιλαω φλυαρα


    ΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
    Ο Χαρακτήρας ειναι το πεπρωμενο του καθενος*Ηρακλειτος
    Κατα συνεπεια για αυτα που παθαίνετε, καλως τα παθαίνετε* Ακης Αντωνιου

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    40

    Re: Ο Κρονος και οι καρπαζιές!

    Τελικά αυτός ο Κρόνος είναι ο πιο ύπουλος πλανήτης από ότι έχω καταλάβει....Γιατί τον ανακάλυψαν?????????

  9. #9

    Re: Ο Κρονος και οι καρπαζιές!

    Έλα ντε φίλη glikoulinaa...

    Ασε γιατί έχω φρικάρει. Εμένα με βάρεσε ήδη κατακούτελα. Αντε να περιμένω τώρα το τέλος Οκτώβρη με το Δία στο Σκορπιό μπας και δω άσπρη μέρα σαν Σκορπιός που είμαι!

    Κουράγιο.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2005
    Όνομα:
    Wind
    Location
    Αθηνα
    Posts
    35

    Re: Ο Κρονος και οι καρπαζιές!

    [QUOTE=glikoulinaa]Τελικά αυτός ο Κρόνος είναι ο πιο ύπουλος πλανήτης από ότι έχω καταλάβει....Γιατί τον ανακάλυψαν?????????

    Ο Κρόνος δεν είναι καθόλου ύπουλος γλυκιά μου, είναι ο πιο ξεκάθαρος και ο ποιο δίκαιος πλανητης. Θερίζεις ότι έσπειρες!!!! Μπορεί να σου τραβάει το αυτί αλλά ποτέ χωρίς λόγο. Τον Ποσειώνα να φοβάσαι!!!!
    Φιλικά
    Wind :smile:
    Ο χρόνος φανερώνει τα πάντα..... Είναι ένας γεροφλύαρος που μιλάει συνέχεια, ακόμα κι όταν δεν τον ρωτάνε........
    Ευριπίδης

 

 
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads