s
Αστρολογικές απορίες
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 29
  1. #1
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Καλύβια Σαρων
    Posts
    11

    Re: Ώρα να συστηθούμε

    καλησπέρα ή μάλλον καλημέρα σε όλες και όλους σας.κάπου έγραψα ένα μύνημα αλλά επειδή είμαι καινούργιο-σχετικά-μέλος, "χάθηκε" σε κάποια απο τις σελίδες του σάιτ.Καλό κι αυτό.Ελπίζω κάποια στιγμή να μάθω πως λειτουργεί,μέχρι τότε απολαμβάνω τα πολύ ενδιαφέροντα άρθρα και το καλό επίπεδο επικονωνίας των μελών αλλά και των συνεργατών του.Αναρωτιέμαι αν έχει γραφτεί κάτι σχετικά με τις μοίρες του ζωδιακού κι αν ναι πως θα μπορούσα να το διαβάσω.Επίσης θα ήθελα να ξέρω αν γνωρίζει κανείς κάτι συγκεκριμένο σχετικά με την περίφημη... 29οη.Ο Κρόνος μου βρίσκεται στις 29,40 των Ιχθύων στον 6ο.Θεωρείται 29η ή μήπως 0ο Κριού.Ισως είναι λίγο εξειδικευμένες οι ερωτήσεις μου γι αυτό κι αν δεν είναι εύκολη μια απάντηση δεν πειράζει.Ευχαριστώ.Τα ξαναλέμε.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Καλύβια Σαρων
    Posts
    11

    Re: Ώρα να συστηθούμε

    καλησπέρα ή μάλλον καλημέρα σε όλες και όλους σας.κάπου έγραψα ένα μύνημα αλλά επειδή είμαι καινούργιο-σχετικά-μέλος, "χάθηκε" σε κάποια απο τις σελίδες του σάιτ.Καλό κι αυτό.Ελπίζω κάποια στιγμή να μάθω πως λειτουργεί,μέχρι τότε απολαμβάνω τα πολύ ενδιαφέροντα άρθρα και το καλό επίπεδο επικονωνίας των μελών αλλά και των συνεργατών του.Αναρωτιέμαι αν έχει γραφτεί κάτι σχετικά με τις μοίρες του ζωδιακού κι αν ναι πως θα μπορούσα να το διαβάσω.Επίσης θα ήθελα να ξέρω αν γνωρίζει κανείς κάτι συγκεκριμένο σχετικά με την περίφημη... 29οη.Ο Κρόνος μου βρίσκεται στις 29,40 των Ιχθύων στον 6ο.Θεωρείται 29η ή μήπως 0ο Κριού.Ισως είναι λίγο εξειδικευμένες οι ερωτήσεις μου γι αυτό κι αν δεν είναι εύκολη μια απάντηση δεν πειράζει.Ευχαριστώ.Τα ξαναλέμε.

  3. #3

    Re: Αστρολογικές απορίες

    Για τις μοίρες κράτα επιφυλάξεις, αυτή είναι η γνώμη μου. Εξέταζέ τις στο περιθώριο των ερευνών σου. Πάρα πολύ συχνά επαληθεύονται αλλά και πάρα πολλές διαψεύδονται. Ειδικά να αποφεύγεις να ασπάζεσαι τις μοιρολατρικές ερμηνείες των μοιρών. Για παράδειγμα, στην 29η μοίρα των Ιχθύων που ρωτάς, είναι ο απλανής Sheat. Θεωρείται ότι αυτή η μοίρα έχει μια Κρόνεια φύση και ότι ειδικά σε συνδυασμό με αρνητικούς πλανήτες δείχνει κίνδυνο καταστροφής και κίνδυνο για την ζωή. Πώς να δεχθώ τέτοιες καταστροφολογικές ερμηνείες ? Προσωπικά απορίπτω πάντα τέτοιες απόλυτες ερμηνείες που υποβάλουν τον άνθρωπο. 'Ακου τώρα και την μυστικιστική ερμηνεία αυτής της μοίρας : 'Ενα πολύ πειθαρχημένο άτομο με μια μηχανική σκέψη. Μπορεί να είναι ένας πολύ αυστηρός άνθρωπος με κυριαρχική φύση. Και είναι στα όρια της 30ης μοίρας των Ιχθύων. Η 30η μοίρα συνδέεται με ισχυρογνωμοσύνη και πάθος.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Αστρολογικές απορίες

    Αγαπητή Βεγκάνα

    Ο Κρόνος σας, θα ήθελα να προσθέσω, βρίσκεται σε μία μεταφυσική μοίρα, μία από τις "πύλες" του ζωδιακού. Επειδή μάλιστα είναι ακριβώς αυτός ο πλανήτης, θα έλεγα να προχωρήσετε στην εσωτερική αναζήτηση, με ανάγκη να ανακαλύψετε τη σοφία που κρύβετε μέσα σας και δεν έχετε ακόμη συνειδητοποιήσει.
    Η μοίρα αυτή ανήκει ακόμη στο ζώδιο των Ιχθύων, αλλά είναι στο μεταίχμιο ενός κύκλου που κλείνει κι ενός νέου που ανοίγει.

    Σας εύχομαι καλο ταξίδι στη γνώση!

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  5. #5

    Re: Αστρολογικές απορίες

    Καλημέρα!!!!!!!!!!! Έχω γεννηθεί 08/12/81, ώρα 13.00 περιοχή Αθήνα. Έχω βγάλει τον γενέθλειο χάρτη απλά έχω μερικές απορίες. Η Αφροδίτη μου βρίσκεται στις 29 μοίρες και 43 του Αιγόκερου. Στα περισσότερα βιβλία όμως με δείχνει Υδροχόο. Τι συμβαίνει τελικά επηρεάζομαι και από τα δύο? Επίσης ο Ήλιος μου (Τοξότης) κάνει σύνοδο με το Μεσουράνημα που είναι επίσης Τοξότης. Είναι καλό αυτό? Τα επαγγελματικά μου με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα.Υπόψιν δεν έχω καθόλου ανάδρομους στο χάρτη μου.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Καλύβια Σαρων
    Posts
    11

    Re: Αστρολογικές απορίες

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Αυτές τις μέρες απ΄'οσο γνωρίζω έχουμε Ηλιο-Δία σύνοδο και Αρη-Κρόνο τετράγωνο.Τι συμβαίνει οταν διεγείρονται ΄παρόμοιες όψεις σε ένα ωροσκόπιο;Για παράδειγμα στο χάρτη μου έχω επίσης Ηλιο-Δία σύνοδο (στον Καρκίνο) και Αρη- Κρόνο τετράγωνο στον άξονα Διδύμων-Ιχθύων.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2006
    Όνομα:
    Κατερίνα
    Location
    Καλύβια Σαρων
    Posts
    11

    Re: Αστρολογικές απορίες

    Quote Originally Posted by Βεγκάνα View Post
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Αυτές τις μέρες απ΄'οσο γνωρίζω έχουμε Ηλιο-Δία σύνοδο και Αρη-Κρόνο τετράγωνο.Τι συμβαίνει οταν διεγείρονται ΄παρόμοιες όψεις σε ένα ωροσκόπιο;Για παράδειγμα στο χάρτη μου έχω επίσης Ηλιο-Δία σύνοδο στο Μεσουράνημα(στον Καρκίνο) και Αρη- Κρόνο τετράγωνο στον άξονα Διδύμων-Ιχθύων.
    πππππππππππππ

  8. #8
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Αστρολογικές απορίες

    Quote Originally Posted by LEITZ View Post
    Καλημέρα!!!!!!!!!!! Έχω γεννηθεί 08/12/81, ώρα 13.00 περιοχή Αθήνα. Έχω βγάλει τον γενέθλειο χάρτη απλά έχω μερικές απορίες. Η Αφροδίτη μου βρίσκεται στις 29 μοίρες και 43 του Αιγόκερου. Στα περισσότερα βιβλία όμως με δείχνει Υδροχόο. Τι συμβαίνει τελικά επηρεάζομαι και από τα δύο? Επίσης ο Ήλιος μου (Τοξότης) κάνει σύνοδο με το Μεσουράνημα που είναι επίσης Τοξότης. Είναι καλό αυτό? Τα επαγγελματικά μου με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα.Υπόψιν δεν έχω καθόλου ανάδρομους στο χάρτη μου.
    Αν και έπρεπε να έχετε κάνει αλλού την ερώτηση, σας απαντώ πως η Αφροδίτη σας ανάλογα με την ώρα γέννησης είναι στη μοίρα που γνωρίζετε. Το βιβλίο, δεν μπορεί να έχει την ακρίβεια του υπολογιστικού προγράμματος ή των μαθηματικών μετρήσεων. Δεν επηρεάζεστε κι από τα δύο ζώδια.
    Ο Ήλιος στο Μεσουράνημα δηλώνει μία τάση του ατόμου να θέλει να διακριθεί κοινωνικά ή στη καριέρα του. Με τον Δία στον Τοξότη φέτος, θα λέγαμε γενικά πως θα έχετε ευκαιρίες επέκτασης. Αλλά αυτό θα φανεί ουσιαστικά, αν κάποιος μελετήσει τα προγνωστικά συστήματα του χάρτη σας και κάνει μία σε βάθος μελέτη, για να δώσει σαφή απάντηση. Η πρόγνωση είναι πολύωρη εργασία και γίνεται με προσοχή, για να έχει αποτελέσματα.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  9. #9

    Re: Αστρολογικές απορίες

    Γεια σας! Να υποθέσω ότι αν θέλουμε να δούμε την πορεία μιας σχέσης κοιτάζουμε τον προοδευμένο σύνθετο χάρτη; Και τι στοιχεία μας ενδιαφέρουν κυρίως για να δούμε αν υπάρχει εξέλιξη και ποια είναι αυτή;

  10. #10
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    14

    Re: Αστρολογικές απορίες

    Καλημέρα σας!
    Θα ήθελα παρακαλώ να μου απαντήσει κάποιος σε μια απορία που έχω σχετικά με τον κυβερνήτη του ωροσκοπίου (έχω διαβάσει το σχετικό άρθρο). Αν ο ωροσκόπος είναι παρθένος (24ο 48' 58'') λογικά κυβερνήτης του ωροσκοπίου είναι ο Ερμής (18ο 33΄ 11΄΄). Όμως υπάρχει η Αφροδίτη στις 23ο 05΄ 27΄΄. Τότε θεωρούμε ότι η Αφροδίτη είναι ο κυβερνήτης του ωροσκοπίου παρ΄ότι είναι σε πτώση στην Παρθένο και ο Ερμής είναι ο κυβερνήτης του ωροσκόπου; Ή θα θεωρήσουμε κυβερνήτη του ωροσκοπίου τον Δία που βρίσκεται στην 1η μοίρα του Ζυγού; (Γιατί αν και στο επόμενο ζώδιο κάνει σύνοδο κι αυτός με τον ωροσκόπο και βρίσκεται στον 1ο οίκο ενώ οι άλλοι βρίσκονται στον 12ο).
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπει στον κόπο να μου απαντήσει!

 

 
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads