s
Αστρολογία και αυτοκίνητο
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 23
  1. #1
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    66

    Αστρολογία και αυτοκίνητο

    Τι σχέση μπορεί να έχουν αυτά τα δύο; Εν συντομία διαβάστε τα παρακάτω:

    Κριός: Τους αρέσουν πολύ τα αυτοκίνητα ειδικά τα γρήγορα και παθιάζονται με την ταχύτητα. Οι οδηγοί αγωνιστικών αυτοκινήτων συνήθως είναι κριοί.

    Ταύρος: Τους αρέσουν τα πολυτελή αυτοκίνητα που προσφέρουν άνεση και δεν είναι πολύ fun της οδήγησης.

    Δίδυμοι: Θεωρούν το αυτοκίνητο ως μέσο εξυπηρέτησης γιατί τους δίνει αυτονομία και ελευθερία κινήσεων. Είναι καλοί οδηγοί στην πόλη.

    Καρκίνος: Τους αρέσουν τα μεγάλα αυτοκίνητα που προσφέρουν άνεση και εύκολο χειρισμό. Συνήθως τα καρκινάκια συνδέονται σε συναισθηματικό επίπεδο με τα αυτοκίνητά τους. Όσον αφορά την οδήγηση δεν έχουν πολύ θάρρος και πυγμή.

    Λέων: Θεωρούν το αυτοκίνητο ως κάτι που θα τους αποφέρει απόλαυση και επίδειξη. Τους αρέσουν τα πολυτελή αυτοκίνητα και φροντίζουν να εντυπωσιάζουν με την οδήγησή τους.

    Παρθένος: Το αυτοκίνητο για τους παρθένους είναι ένα μέσο μεταφοράς. Θέλουν να τους προσφέρει άνεση και οι χώροι να είναι λειτουργικοί.

    Ζυγός: Συνήθως διαλέγουν ένα αυτοκίνητο που να τους αρέσει εξωτερικά αδιαφορώντας για την ασφάλεια που παρέχει.

    Σκορπιός: Οι σκορπιοί προτιμούν αυτοκίνητα χωρίς ιδιαίτερς πολυτέλειες και όσον αφορά την οδήγησή τους είναι καλοί οδηγοί με πολύ καλό ένστικτο.

    Τοξότης: Τους αρέσουν αυτοκίνητα που παρέχουν ασφάλεια ειδικά για μακρινές διαδρομές. Γι' αυτό το λόγο συνήθως επιλέγουν τζιπ.

    Αιγόκερως: Τους αρέσουν τα κομψά και τα κλασικά αυτοκίνητα που προσδίδουν κύρος και ασφάλεια. Διαθέτουν το αίσθημα της ευθύνης στην οδήγηση.

    Υδροχόοι: Δεν τους αρέσει πολύ η οδήγηση και γενικά δεν είναι πολύ καλοί οδηγοί αφού πολλές φορές ξεχνιούνται. Διαλέγουν συνήθως ανθεκτικά αυτοκίνητα.

    Ιχθείς: Τους αρέσουν τα αυτοκίνητα που παρέχουν ασφάλεια και μάλλον δεν είναι πολύ λάτρεις των αυτοκινήτων.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    40

    Re: Αστρολογία και αυτοκίνητο

    Συμφωνώ απόλυτα με το συγκεκριμένο άρθρο..........

  3. #3

    Re: Αστρολογία και αυτοκίνητο

    Πως το είχα ξεχασμένο αυτό;;;;

    Με τον Ήλιο μου στον Υδροχόο...:amazed: είμαι κάθετα αντίθετη...

    Με αντιπροσωπεύει περισσότερο η Σελήνη μου στον Κριό :bigsmile:

    (Σουμαχερ-ίνα θα γίνω μια μέρα :toung:μπρουυυυυμμμ... )

  4. #4
    Join Date
    Jul 2006
    Όνομα:
    DR WHO
    Location
    Στη Σκια
    Posts
    380

    Re: Αστρολογία και αυτοκίνητο

    Οπα αυτο ειναι αρθρο !!!!! Verneigung

    Μου αρεσει η ταχυτητα και η οδηγηση
    αλλα δεν ειμαι ιδιαιτερα λατρης των αυτοκινητων...περισσοτερο κατι προς τα αεροπλανα εχω ταση

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Όνομα:
    Κατόπιν συνεννόησης
    Location
    Αθήνα ζαφειρό
    Posts
    86

    Re: Αστρολογία και αυτοκίνητο

    Τώρα εξηγούνται όλα:bigsmile: Συγκεκριμένα χθές βράδυ είχα μια συζήτηση με ένα φίλο για το πως θα διακοσμούσα ένα παιδικό δωμάτια. Του είπα λοιπόν πως είτε έχει να κάνει με αγόρι είτε με κορίτσι, στους τοίχους θα έβαζα σίγουρα αφίσες του Σουμέχερ και της Ferrari, σε καμια περίπτωση Barbie και Pokemon:toung:

    Κριάρι είμαι :bigsmile: Φαίνεται; :toung:

  6. #6
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    134

    Re: Αστρολογία και αυτοκίνητο

    Εμένα μου ταιρίαζει και ο Αιγόκερως (ηλιος) και ο Κριος (ωροσκόπος) αλλά και ο Τοξότης (Ερμής). Μ' αρέσει ο συνδυασμός ασφάλεια, άνεση, γκάζια και ζόρια!

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    191

    Re: Αστρολογία και αυτοκίνητο

    Nαι ναι ναι!!Και με τον Ηλιο/Σεληνη και με τον ωροσκοπο κολλαει!Ασφαλεια παιδι μου!!!Και τ'αγαπάω το αμαξακι μου,σαν παιδι μου το'χω.Ασε που έχω και ενα συναισθηματικο δεσιμο με τα Τογιοτα

  8. #8
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Κορίνα
    Location
    Στην χώρα του
    Posts
    117

    Re: Αστρολογία και αυτοκίνητο

    Περισσότερο θα έλεγα ότι ταιριάζει στην σελήνη μου (τοξότης) παρά στο ζώδιο και τον ωροσκόπο μου (υδροχόος). Μου αρέσει η οδήγηση πολύ και επιπλέον έχω και πολύ καλά αντανακλαστικά. Μάλλον φταίει ότι η σελήνη μου είναι σχεδόν στην πρώτη μοίρα του Τοξότη και επομένως επηρεάζομαι και από τον Σκορπιό.

    Βέβαια το να πάρω τζιπ είναι δύσκολο για την ώρα, αλλά δεν πειράζει :toung:
    Εν καιρώ...

  9. #9

    Re: Αστρολογία και αυτοκίνητο

    Τα τζίπ φίλε μου δεν είναι και τόσο ασφαλή όσο λες. Τοξότης είμαι και μου αρέσει η ασφαλής οδήγηση τζιπ όμως δεν θα έπαιρνα γιατί δεν τρέχουν όσο θέλω. Βέβαια ούτε κάποιο άλλο αυτοκίνητο έχω, αλλά έχω μια χιλιάρα καβασάκι που και ασφαλής είναι και πιάνει τα 235χαω
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    37°N58' - 023°E43'
    Posts
    1,963

    Re: Αστρολογία και αυτοκίνητο

    Quote Originally Posted by vickynaf2004 View Post
    Καρκίνος: Τους αρέσουν τα μεγάλα αυτοκίνητα που προσφέρουν άνεση και εύκολο χειρισμό. Συνήθως τα καρκινάκια συνδέονται σε συναισθηματικό επίπεδο με τα αυτοκίνητά τους. Όσον αφορά την οδήγηση δεν έχουν πολύ θάρρος και πυγμή.

    Τοξότης: Τους αρέσουν αυτοκίνητα που παρέχουν ασφάλεια ειδικά για μακρινές διαδρομές. Γι' αυτό το λόγο συνήθως επιλέγουν τζιπ.
    Αν και έχω τον ήλιο μου στον Τοξότη και όντως προτιμώ αυτοκίνητα που παρέχουν ασφάλεια στον οδηγό και τους επιβάτες, μάλλον αυτό που με αντιπροσωπεύει στην παρούσα φάση (αλλά ίσως και στο διηνεκές...) είναι ο ωροσκόπος μου στον Καρκίνο... ούτε θάρρος, ούτε πυγμή στην οδήγηση... έτσι εξηγείται ότι έχω το δίπλωμα να "κάθεται" εδώ και 3 χρόνια και έχω οδηγήσει 3 φορές... :weird:

 

 
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads