s
Η γλώσσα του σώματος...
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 8 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 74
  1. #1
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Ζωή & Ζώδια
    Location
    Κυκλοφορώ πανελλαδικά
    Posts
    800

    Post Η γλώσσα του σώματος...

    Αδιάψευστος μάρτυρας των αισθημάτων!

    «Τα μάτια του υγρά, γεμάτα πόθο, κοιτούσαν βαθιά μεσ' στα δικά της. Ήταν η στιγμή που εκείνη περίμενε από το πρώτο, κιόλας, βράδι, που σαν σε όνειρο οι ματιές τους ανταμώθηκαν και ο χρόνος σταμάτησε. Η φωνή του έσπασε από συγκίνηση καθώς της ψιθύρισε γλυκά σ' αγαπώ...»
    Από την Αλεξάνδρα Πιτσιμάκη



    Ζωή & Ζώδια

    Όπως πάνω, έτσι και κάτω

  2. #2
    Join Date
    May 2006
    Posts
    26

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Κατατοπιστικότατο το άρθρο....Perfect Perfect

    Πιστεύω ότι λίγο ή πολύ, οι περισσότεροι από εμάς έχουμε ακούσει για την περιβόητη γλώσσα του σώματος....Ωστόσο, η αποκωδικοποίησή της είναι εξαιρετικά δύσκολη και πολλές φορές μπορεί να οδηγήσει σε λανθασμένα συμπεράσματα.:suspiciou :notrust:

    Η άποψη μου για κάποιον που ενδιαφέρεται να κατανοήσει τους κώδικες, είναι να προσπαθήσει αρχικά στον εαυτό του....Να σιγουρευτεί για το αν τα μηνύματα που στέλνει αρχικά ο ίδιος στο δέκτη είναι τα σωστά για την κάθε περίσταση πριν ξεκινήσει να βγάζει συμπεράσματα για τη στάση και αντιδράσεις του άλλου.:unsure:

  3. #3
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Κορίνα
    Location
    Στην χώρα του
    Posts
    117

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Πάρα πολύ ωραίο το άρθρο! Και όμως είναι τόσα πολλά που μπορείς να καταλάβεις από την μη λεκτική επικοινωνία. Είδος γλώσσας είναι και αυτό.
    Γενικότερα ο τρόπος που κινείται κάποιο άτομο δείχνει πολλά για τον χαρακτήρα του και νομίζω πως επιτέλους αρχίζουμε και το καταλαβαίνουμε.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    12

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Πολύ ενδιαφέρον το άρθρο σας όπως εξάλλου και τα περισσότερα.Σημαντικό να διαβάζουμε την γλώσσα του σώματος αρκεί να μην φτάνουμε στην υπερβολή. Η διαίσθηση επίσης είναι σημαντική και δεν πρέπει να μας αφήνει αδιάφορους όταν φυσικά λειτουργεί , αρκεί και πάλι να μην μας οδηγεί απο μόνη της . Πρέπει να σκεπτόμαστε πάντα αρκετά πριν βγάλουμε συμπεράσματα και ιδιαίτερα πριν καταδικάσουμε κάποιον ή κάποια.

  5. #5

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΑΡΘΡΟ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΩΝ ΜΑΣ

  6. #6

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Καλό το άρθρο, αλλα εκτός απο τη "γλώσσα του σώματος" μερικές φορές πρέπει να χρησιμοποιούμε και την γλώσσα του στόματος (εννοώ να μιλάμε..):toung:

    Έχω μελετήσει 2 βιβλία, και μπορώ να πω οτι είναι συναρπαστικό να καταλαβαίνω αντιδράσεις και κινήσεις ανθρώπων γύρω μου. :embarrest

    Και αν κάποιο άτομο που μας ενδιαφέρει ξέρει κι αυτό να χρησιμοποιεί αυτόν το κώδικα, τότε αρχίζει ενα πολύ ωραίο φλερτ... που μερικές φορές καταλήγει σε έντονο έρωτα...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    150

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Βασικά κι εγώ είχα αγοράσει ένα σχετικό βιβλίο με τη γλώσσα του σώματος και η αλήθεια είναι ότι είναι απίστευτο πόσα μπορείς να καταλάβεις απλά και μόνο κοιτάζοντας τις κινήσεις του άλλου...Μπορείς να νιώσεις αυτό που νιώθει,αυτό που δεν μπορεί να εκφράσει ή αυτό που θέλει να κρύψει...Αρκεί την ώρα της συζήτησης να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά! Perfect

  8. #8
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    34

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Η αλήθεια είναι ότι είναι σκάλωμα να προσέχεις τη γλώσσα του σώματος. Όταν ξεκίνησα να το πρωτοκάνω, πολλές φορές ήμουν τόσο προσκολλημένη στα εξωλεκτικά μηνύματα που δεν πολυπρόσεχα τι μου έλεγε ο άλλος...!! :toung:
    Αλλά εν τέλει το μήνυμα το έπιανα!!! :bigsmile:

  9. #9
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Κορίνα
    Location
    Στην χώρα του
    Posts
    117

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by Olgail View Post
    Έχω μελετήσει 2 βιβλία, και μπορώ να πω οτι είναι συναρπαστικό να καταλαβαίνω αντιδράσεις και κινήσεις ανθρώπων γύρω μου. :embarrest
    Quote Originally Posted by SKYLOROCK View Post
    Βασικά κι εγώ είχα αγοράσει ένα σχετικό βιβλίο με τη γλώσσα του σώματος και η αλήθεια είναι ότι είναι απίστευτο πόσα μπορείς να καταλάβεις απλά και μόνο κοιτάζοντας τις κινήσεις του άλλου...Μπορείς να νιώσεις αυτό που νιώθει,αυτό που δεν μπορεί να εκφράσει ή αυτό που θέλει να κρύψει...Αρκεί την ώρα της συζήτησης να έχεις τα μάτια σου ανοιχτά! Perfect
    Θα μπορούσατε να μας πείτε ποια βιβλία είναι αυτά που έχετε διαβάσει;
    Είναι όντως πολύ ενδιαφέρον θέμα. :clapping:

  10. #10
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    150

    Re: Η γλώσσα του σώματος...

    Quote Originally Posted by laziali View Post
    Θα μπορούσατε να μας πείτε ποια βιβλία είναι αυτά που έχετε διαβάσει;
    Είναι όντως πολύ ενδιαφέρον θέμα. :clapping:
    "Η γλώσσα του σώματος" λεγόταν αλλά δε θυμάμαι συγγραφέα.:unsure: Πάντως δεν είναι δύσκολο να βρεις τέτοια βιβλία.Εγώ το είχα αγοράσει από μια έκθεση βιβλίου αλλά έχω δει αρκετά βιβλία με τέτοιου είδους θέματα στα βιβλιοπωλεία...

 

 
Page 1 of 8 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads