s
ελξη διδυμων -αιγοκερων
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 12
  1. #1
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    ελξη διδυμων -αιγοκερων

    εχω παρατηρησει την ιδιαιτερη ελξη που υπαρχει με το ζωδιο του αιγοκερου και με μενα..ειμαι διδυμος και αν και καρμικα ζωδια...ωστοσο αντιθετοι χαρακτηρες(γη-αερας)
    εμενα ομως (και χωρις πολλες φορες να γνωριζω απο πριν)μου ασκουν ατομα με αυτο το ζωδιο και γενικα με αρκετους πλανητες σε αυτο το ζωδιο μια μεγαλη γοητεια..πως μπορουμε να το εξηγησουμε αυτο αστρολογικα??

    ξερω οτι η ακμη του 7 παιζει το ρολο της γιαυτο αλλα εμενα ειναι στους διδυμους:unsure:

    τι αλλο κοιταμε??

  2. #2
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: ελξη διδυμων -αιγοκερων

    Υπάρχει μία σχεδόν εκνευριστική ασάφεια στις πληροφορίες σου και αδυνατώ να καταλάβω τον λόγο. Στο άβατάρ σου λες Ταύρος αλλά με όνομα Διδυμίνα και στο ποστ λες ότι έχεις ακμή 7ου στον Δίδυμο που θα πει ότι για να συμβαίνει αυτό , πρέπει να έχεις ωροσκόπο Τοξότη. Ο Ταύρος που κολλάει αφού λες ότι είσαι Δίδυμος; Εσύ ξέρεις.


    Αντιπαρέρχομαι το προηγούμενο κουβάρι και απαντώ αμιγώς αστρολογικά:
    Κάθε ζώδιο τείνει να έχει μια μαγνητική - ερωτική έλξη με το 8ο ηλιακό του ζώδιο. Αυτό γιατί ξέρουμε ότι ο Σκορπιός\8ος\Πλούτωνας κυβερνά τα ανομολόγητα πάθη μας και κυρίως αυτά της κρεβατοκάμαρας, άρα το ζώδιο που είναι κατά σειρά 8ο από το Ηλιακό μας, έχει τουλάχιστον τον Ήλιο του στο 8ο Ηλιακό μας σπίτι. Ο 8ος των Διδύμων είναι ο Αιγόκερως. Ο 8ος του Καρκίνου ο Υδροχόος και πάει λέγοντας…
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  3. #3
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: ελξη διδυμων -αιγοκερων

    Επανέρχομαι για να συμπληρώσω στα προηγούμενα μια χρήσιμη ειδοποιό διαφορά. Σε ένα χάρτη που ο 8ος του ατόμου είναι τονισμένος από γενέθλιες θέσεις, τότε ο γενικός κανόνας της ελκτικότητας του 8ου βρίσκει μεγαλύτερη ανταπόκριση. Αυτό γιατί οι υποθέσεις του 8ου είναι έτσι κι αλλιώς σημαντικές για το άτομο.

    Κάποτε πίστευα ότι η επίμονη επανάληψη των Σκορπιών στη ζωή μου οφείλονταν στο γεγονός ότι είμαι Ιχθύς και υπήρχε μεταξύ μας η υδάτινη συμβατότητα. Αργότερα κατάλαβα ότι ξεκινώντας από τον ωροσκόπο μου (Κριός), ο Σκορπιός είναι το 8ο σπίτι μου , αλλά αυτό δεν θα ήταν τόσο έντονο αν δεν υπήρχε στον γενέθλιο χάρτη μου η σχέση Πλούτωνα \¶ρη και Πλούτωνα \Σελήνης. Αυτό σημαίνει ότι ο χαρακτήρας μου και η ψυχική μου ζωή φέρει έντονα στοιχεία Σκορπιού, με αποτέλεσμα να υπάρχει μια συμβατότητα που μοιραία οδηγεί στην έλξη.

    Καταλήγοντας να πω ότι όταν ένας πλανήτης κάνει γενέθλιες όψεις με σημαντικούς πλανήτες του ωροσκοπίου μας (φώτα και κυβερνήτες γωνιακών ή σε γωνιακή θέση ή πλανήτες σχετικούς με το θέμα δλδ Αφροδίτη\¶ρης), τότε ο πλανήτης αυτός μας μπολιάζει με τις ιδιότητες του ζωδίου που κυβερνά και η έλξη μας προς αυτό το ζώδιο είναι φυσική.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  4. #4
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: ελξη διδυμων -αιγοκερων

    κατια να σε ευχαριστησω πρωτα απολα γιατι μου ελυσες πραγματικα την απορια μου...μια και απο οτι διαβασα στο ποστ σου ειχαμε ακριβως το ιδιο ερωτημα...
    δευτερον να λυσω και γω με την σειρα μου τηυν δικια σου απορια..
    προφανως αυτο γινεται γιατι ειμαι γεννημενη πρωτη μερα των διδιμων και ειμαι πανω στην αλλαγη ο ηλιος μου βρισκεται ακριβως στην 00 μοιρες και 09' των διδυμων...γιαυτο και γω γραφω διδυμος και με εχει σαν ταυρος..εγω το εψαξα παντως και απο αστρολογικες εφημεριδες της χρονιασ εκεινης και μου βγαζει οτι ειμαι διδυμος..τι να πω??

  5. #5
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: ελξη διδυμων -αιγοκερων

    Quote Originally Posted by stellamou View Post
    κατια να σε ευχαριστησω πρωτα απολα γιατι μου ελυσες πραγματικα την απορια μου...μια και απο οτι διαβασα στο ποστ σου ειχαμε ακριβως το ιδιο ερωτημα...
    δευτερον να λυσω και γω με την σειρα μου τηυν δικια σου απορια..
    προφανως αυτο γινεται γιατι ειμαι γεννημενη πρωτη μερα των διδιμων και ειμαι πανω στην αλλαγη ο ηλιος μου βρισκεται ακριβως στην 00 μοιρες και 09' των διδυμων...γιαυτο και γω γραφω διδυμος και με εχει σαν ταυρος..εγω το εψαξα παντως και απο αστρολογικες εφημεριδες της χρονιασ εκεινης και μου βγαζει οτι ειμαι διδυμος..τι να πω??
    Να πεις ότι είσαι Δίδυμος και να σταματήσεις να λες ότι είσαι Ταύρος! :bigsmile:
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  6. #6
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: ελξη διδυμων -αιγοκερων

    συμπληρωνοντας να πω κατια οτι ο αξονας 2/8 ειναι ακμη 2 στον αιγοκερω με εμπεριεχομενο υδροχοο μεσα στον 2 οικο και ακμη 8 στον καρκινο με εμπεριεχομενο λεων μεσα στον 8 οικο ο ογδοος οικος γεννεθλιακα αν καταλαβα καλα εννοεις μαυτο που λες παρακατω..αλλιως διορθωσε με..!

    Σε ένα χάρτη που ο 8ος του ατόμου είναι τονισμένος από γενέθλιες θέσεις, τότε ο γενικός κανόνας της ελκτικότητας του 8ου βρίσκει μεγαλύτερη ανταπόκριση.

    εκτος αν εννοεισ τον 8 οικο απο το ηλιακο μας ζωδιο...δεν ειμαι σιγουρη για ποιον ογδοο μιλαμε..

    παιρνωντας και τα 2 ενδεχομενα να πω οτι στον ογδοο με αφετηρια τον ωροσκοπο εχω μεσα βερτεξ και κληρο της τυχης στον λεων λογω του οτι οπως προιπα ειναι εμπεριεχομενο στον ογδοο το ζωδιο..
    αν παρουμε τον 8 οικο απο το ηλιακο ζωδιο δηλαδη το 2 οικο θα σου πω οτι εχω μεσα μονο την λιλιθ στον υδροχοο λογω του οτι και ο υδροχοος εμπεριεχεται..μεσα στον 2 οικο
    παρατηρωντας την σχετικοτητα του πλανητη με τα του 8οικου παραδοσιακα..
    κοιτωντας τωρα τον κρονο ειδα το εξης (το οποιο ομολογω )οτι δεν ειχα προσεξει..
    και χαιρομαι που με κατευθυνες να το κοιταξω
    ο κρονος κανει οψη και με τα δυο φωτα με ηλιο χιαστι με σεληνη ημιεξαγωνο
    και μια συνοδο με πλουτωνα φυσικο κυβερνητη του(8 οικου)
    αρα καταλαβαινω αυτη την ελξη που ελεγα εν μερει..
    το ερωτημα μου εστιαζεται ομως και σε κατι αλλο λογω του οτι υπαρχουν εμπεριεχομενα ζωδια στον 2/8 πρεπει να δω και τον ουρανο-ηλιο κυβερνητες(υδροχοο-λεων)??

    τι λες??

    γιατι απο οψεις ο ουρανος σχετιζεται και με τον ηλιο μου και με τον αρη μου ακομα και με την λιλιθ με δυο αντιθεσεις στους 2 πρωτους πλανητες που ναεφερα και ενα εξαγωνο με την τελευταια..
    ωστοσο ο ηλιος ειναι καπως αμετοχος σε οψεις μονο μια χιαστι με πλουτωνα κανει

  7. #7
    Join Date
    Jan 2011
    Όνομα:
    διδυμινα
    Posts
    204

    Re: ελξη διδυμων -αιγοκερων

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    Να πεις ότι είσαι Δίδυμος και να σταματήσεις να λες ότι είσαι Ταύρος! :bigsmile:
    και να ξερα πως αλλαζε..θα το κανα ευχαριστως...

  8. #8
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: ελξη διδυμων -αιγοκερων

    Σε πρώτη φάση θα σου έλεγα να μελετήσεις τον άξονα 2ου \8ου ξεκινώντας από τον ωροσκόπο σου ως αφετηρία και φυσικά να θεωρείς τους συγκυβερνήτες τους σημαντικούς (Ήλιο και Ουρανό αντίστοιχα) καθώς και τις όψεις που πραγματοποιούν.
    Σε αυτή τη φάση, θα σου έλεγα να ασχοληθείς με τους πλανήτες και τους οίκους και να μην εστιάζεις σε κλήρους , Λίλιθ κτλ σημεία.
    Καλό είναι η γνώση να κατακτιέται βήμα, βήμα.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  9. #9
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: ελξη διδυμων -αιγοκερων

    Αυτό το σκατουλάκι που δείχνει το ζώδιό μας στα αριστερά κάτω από το άβαταρ έχει τοποθετηθεί από εμάς σκόπιμα και το έχουμε ξαναεξηγήσει πλαιότερα. Είναι βασισμένο στους πίνακες που υπάρχουν στα αστρολογικά περιοδικά και σε κάποια sites, του τύπου "Βρείτε το ζώδιό σας ή τον ωροσκόπο σας".

    Φυσικά και φαίνεται σε πολλές περιπτώσεις ότι είναι λανθασμένος τρόπος. Συμπέρασμα, χρησιμοποιείτε αξιόπιστα αστρολογικά προγράμματα. Εδώ παρέχουμε ένα από τα καλύτερα.
    :bigsmile:
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: ελξη διδυμων -αιγοκερων

    Quote Originally Posted by Dell Piero View Post
    Αυτό το σκατουλάκι που δείχνει το ζώδιό μας στα αριστερά κάτω από το άβαταρ έχει τοποθετηθεί από εμάς σκόπιμα και το έχουμε ξαναεξηγήσει πλαιότερα. Είναι βασισμένο στους πίνακες που υπάρχουν στα αστρολογικά περιοδικά και σε κάποια sites, του τύπου "Βρείτε το ζώδιό σας ή τον ωροσκόπο σας".

    Φυσικά και φαίνεται σε πολλές περιπτώσεις ότι είναι λανθασμένος τρόπος. Συμπέρασμα, χρησιμοποιείτε αξιόπιστα αστρολογικά προγράμματα. Εδώ παρέχουμε ένα από τα καλύτερα.
    :bigsmile:
    Χρόνια σας πολλά εξαφανισμένε διαχειριστά… Σας είχαμε χάσει!
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

 

 
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads