s
Ιδιοσυναστρια
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 2 of 2
  1. #1

    Ιδιοσυναστρια

    Καλησπερα ! Ελπιζω οι γνωστες του θεματος να μην γελασουν . Αλλα ειλικρινα δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το νοημα να κανουμε ιδιοσυναστρια μεταξυ αστρικου και τροπικου ωροσκοπιου . Θελω να πω οτι η δυτικη αστρολογια εχει αποφαση να ακολουθει το τροπικο και η ινδικη το αστρικο ωροσκοπιο .

    Δεν αποτελουν δυο διαφορετικα συστηματα απεικονισης του ιδιου πραγματος μονο που αλλαζουν τα ζωδια αφου η μια ακολουθει εναν τροπο και η αλλη τον αλλον .

    Εχω κοιταξει λιγο το αστρικο μου ωροσκοπιο οποτε ας μην με αποπαρουν οσοι γνωριζουν παραπανω .Απλα μου φαινεται παραλογο να συγκρινουμε μεταξυ τους

    Και κατι τελευταιο . Τι συμβολιζει το αστρικο μας ωροσκοπιο ? Αν υποτιθεται συμβολιζει τον "πραγματικο " εσωτερικο μας εαυτο ,τοτε γιατι εξισου και ο τροπικος δινει σωστες κατευθυνσεις για τον χαρακτηρας μας το ιδιο σωστες ?

  2. #2
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Ιδιοσυναστρια

    Ηatiie, μπορω να σου απαντησω μονο απο προσωπικη εμπειρια.

    Ο αξονας 2ος/8ος στο γενεθλιο μου ειναι πολυ βεβαρυμενος. Επιπλεον, δεν μου αρεσει καθολου ο αρης στον καρκινο στον 7ο οικο μου. Ωστοσο, μετα απο αρθρα που διαβασα εδω στο σαιτ, εκανα την ιδιοσυναστρια τροπικου-αστρικου. Διαπιστωσα, οτι ο αστρικος ποσειδωνας σχηματιζει ακριβη συνοδο με την σεληνη και το μεσουρανημα του τροπικου. Ετυχε, νομιζω εχθες σε καποια αλλη συζητηση να αναφερω ξανα, οτι βλεποντας αυτη την οψη, μου λυθηκαν αυτοματα καποιες αποριες σχετικα με την ψυχοσυνθεση μου.
    Θα με ρωτησεις, πιθανον,δεν σου αρκουσαν οι θεσεις και οι οψεις στον τροπικο? Θα σου απαντησω οπως το αισθανομαι. Επειδη μιλαμε για ποσειδωνια συναισθηματα, καλυφθηκα περισσοτερο απο την ιδιοσυναστρια.
    Ξερω οτι μπορει να μην σε βοηθησα πολυ και ουσιαστικα αλλα ειλικρινα, τοτε που ειδα τον σχηματισμο, αναψε ενα λαμπακι και μου φανερωσε πολλες απαντησεις.

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads