s
Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 6 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 60
  1. #1

    Post Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Με αφορμή το αφιέρωμα του MyHoroscope στις σχέσεις για το επόμενο δίμηνο, θα σας παρουσιάσω μια προσωπική μελέτη μέσα από την εμπειρία που έχω αποκομίσει δουλεύοντας Ωροσκόπια τα τελευταία 10 χρόνια και αφορούν το γάμο. Θα σας δείξω πως φαίνεται αν καταρχήν υπάρχει γάμος στο γενέθλιο Ωροσκόπιο, αν ναι πότε θα λάβει χώρα και τι στοιχεία πρέπει να έχουν τα δύο Ωροσκόπια προκειμένου να καταλάβουμε τι έχει φέρει κοντά τους δύο ανθρώπους και αποφασίζουν να συνδέσουν τις ζωές τους με τα γαμήλια δεσμά.


    Κλασικές ενδείξεις γάμου σε γενέθλιο ωροσκόπιο

    1. Οι όψεις από και προς τον Ήλιο, σε γυναικείο θέμα, οι όψεις από και προς τη Σελήνη, σε ανδρικό θέμα, πριν ο πλανήτης εγκαταλείψει το ζώδιο όμως.
    2. Οι όψεις που πρόκειται να κάνει ο κυβερνήτης του 7ου
    3. Οι πλανήτες μέσα στον 7ο και οι όψεις τους.
    4. Εμπεριεχόμενος οίκος ή πλανήτης στον 7ο μπορεί να δώσει παρά πάνω από έναν γάμους.


    Βεβαίως χρησιμοποιούμε μόνο τις κύριες γενέθλιες όψεις δηλαδή την σύνοδο, το τετράγωνο, την αντίθεση, το τρίγωνο και το εξάγωνο. Συνήθως οι δυνατότερες όψεις είναι και αυτές που εκδηλώνονται πρώτα. Π.χ. αν ο Ήλιος πάει να κάνει σύνοδο με έναν πλανήτη θα εκδηλωθεί πρώτα αυτή η σύνοδος και μετέπειτα ένα πιθανό εξάγωνο.
    Επίσης πρέπει να παρατηρήσουμε με προσοχή την όψη που κάνουν μεταξύ τους οι κυβερνήτες του 1ου και του 7ου οίκου είτε στο γενέθλιο, είτε στο προοδευτικό Ωροσκόπιο γιατί θα περιγράψουν με ακρίβεια το είδος του γάμου που θα προκύψει και ποιές είναι οι ανάγκες των συντρόφων από αυτό το γάμο.


    Κλασικές ενδείξεις εκδήλωσης γάμου

    Είναι πολλοί οι τρόποι που μπορούμε να δούμε πότε θα συμβεί αυτό το εξαιρετικό συμβάν και εδώ θα σας δώσω την κατεύθυνση των σημαντικότερων ενδείξεων, χωρίς όμως να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και πάρα πολλές άλλες.

    1. Όταν ο κυβερνήτης του 1ου και του 7ου τείνουν να συναντηθούν από πρόοδο (secondary ή solar arc).
    2. Η σύνοδος των φυσικών κυβερνητών του γάμου, δηλαδή ο Δίας και η Αφροδίτη από πρόοδο βεβαίως. Το ίδιο ισχύει και για την σύνοδο Δία Ηλίου για τις γυναίκες και Δία Σελήνης για τους άνδρες.
    3. Η σύνοδος Ηλίου - Αφροδίτης πάλι από τα προοδευτικά συστήματα και σε έναν οίκο που να ευνοεί το γάμο(γιατί αυτή η όψη φέρνει και κέρδη και μάλιστα τρανταχτά).
    4. Ο Δίας στο μεσοδιάστημα Ηλίου - Αφροδίτης φέρνει νομιμοποίηση των σχέσεων(ενώ ο ¶ρης τεκνοποίηση)
    5. Η σύνοδος της Προοδευτικής Αφροδίτης με το MC, ASC ,DEC
    6. Η προοδευτική Σελήνη και το πέρασμά της στον 7ο ή στον 1ο
    7. Ο κυβερνήτης του Ωροσκόπου ή ο κυβερνήτης του 7ου να δέχονται εξαιρετικά ευνοϊκές όψεις από διέλευση, π.χ. να έχει κάποιος Ωροσκόπο ζυγό, κυβερνήτη Αφροδίτη δηλαδή και αυτή η Αφροδίτη να δέχεται τρίγωνο από Πλούτωνα.
    8. Η σύνοδος Αφροδίτης - ¶ρη από πρόοδο με εμπλοκή Δία σημαίνει γάμο. Από μόνη της δίνει μια πολύ ερωτική σχέση, χωρίς όμως να υπόσχεται γάμο.
    9. Αφροδίτη - Β.Δεσμός γνωριμία με σκοπό το γάμο ή απλά αρραβώνας!!
    10. Η σύνοδος ¶ρη - Δία συνήθως δίνει ένα βιαστικό γάμο συνήθως με αφορμή ή σκοπό...την τεκνοποίηση!
    11. Δίας – Β.Δεσμός δίνει «τυχερή ένωση»


    Σίγουρα υπάρχουν και άλλοι δείκτες που μπορεί να εκδηλώσουν το συγκεκριμένο γεγονός ή ακόμη μελετώντας να δείτε ότι μπορεί ταυτόχρονα να συμβαίνουν πολλά μαζί από τα παραπάνω.


    Κλασικές ενδείξεις συναστρίας που οδηγείται σε γάμο

    1. Θετική όψη των Φώτων μεταξύ τους (πολλά παντρεμένα ζευγάρια έχουν σύνοδο Ηλίου - Σελήνης) γιατί δηλώνει αρμονία και σύμπνοια)Η αντίθεση άλλες φορές είναι θετική και άλλες αρνητική
    2. Προσωπικοί πλανήτες του ενός σε όψη με τον αστεροειδή Juno, είτε σε γυναικείο θέμα, είτε σε ανδρικό.
    3. Το vertex του ενός σε σύνοδο με το Β.δεσμό του άλλου
    4. Η Αφροδίτη του ενός σε σύνοδο με τον αστεροειδή Pallas του άλλου.
    5. Ο Ωροσκόπος του ενός σε σύνοδο ή αντίθεση με τον αστεροειδή Pallas.
    6. O Ωροσκόπος του ενός σε σύνοδο με την Σελήνη ή την Αφροδίτη του άλλου.
    7. Αφροδίτη σύνοδο με ¶ρη. (Είναι η τέλεια όψη για να μην βαρεθούν ποτέ σεξουαλικά).


    Τέλος ένα μικρό παράδειγμα ενός Ωροσκοπίου που πρόκειται να πάει σε γάμο μέσα στο 2008 και είναι προς μελέτη και θα σας το αναλύσω λεπτομερώς σε επόμενο άρθρο για να δείτε πως ακριβώς ο Αστρολόγος εργάζεται για να καταλήξει να δώσει την πρόβλεψη του.
    Γυναικείο θέμα στις 30-03-1970 στις 5.20 μ.μ. στην Αθήνα.

  2. #2

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Ο γενεθλιος ηλιος μου κανει τετραγωνο με Δια κ ποσειδωνα κ αντιθεση με το Μεσουρανημα μου.Η Σεληνη μου κανει συζυγια με την Αφροδιτη μου κ τριγωνο με τον Κρονο κ τετραγωνο με τον Ουρανο μου κ sextile με τον Ωροσκπο μου.Ο Ερμης επισης sextile τον Αρη μου κ κανει τετραγωνο με τον Κρονο μου.Αυτα τα στοιχεια δειχνουν αν τελικα θα παντρευτω?

  3. #3
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Λευκωσία
    Posts
    41

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Καλη σας μέρα! Ο Ηλιος μου είναι στις 10 13ο του Υδροχόου και η Αφροδίτη μου στις 23 48ο του Τοξότη. Το μεσοδιάστημα του Ήλιου και της Αφροδίτης μου να υποθέσω ότι είναι περίπου στις 16ο του Αιγόκερου? Αρα όταν ο Δίας θα βρίσκεται στις 16ο του Αιγόκερου αυτό σημαίνει νομιμοποίηση των σχέσεων? Γεννήθηκα στις 30.1.79, 7:10μμ, Λευκωσία, Κύπρος.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    257

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Μπράβο για το άρθρο απο το πρωί που το διαβάζω κοιτάω τον γεν.τα solar και τα προοδευτικά και δεν το πιστεύω!!!!!!!
    αν και υπάρχει Κρόνος στο γεν.στον 7ο ως το 2009 μου βγαίνει γάμος ξαφνικός
    εχω Κρόνο στον Υδροχόο και στην 29 μοίρα στο γεν.με τον κυβερνητη του 7ου τον Ουρανό στον 1ο και στα προοδευτικά σύνοδο Αρη Αφροδίτης Ηλιου στο MC σε συνοδο με γενέθλια Αφροδίτη και MC Σελήνη στον Καρκίνο και στον 12ο γενέθλιο, έχω Λεοντα ωροσκόπο.
    σωστά τα είδα ή έκανα κάπου λάθος:

  5. #5

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Αγαπητοί φίλοι,
    το άρθρο νομίζω σας καθοδηγεί αρκετά ώστε να πάρετε μια ιδέα στο πως περίπου δουλεύουμε το θέμα του γάμου,Δυστυχώς δεν είναι δυνατόν να απαντήσω σε προσωπικές ερωτήσεις Ωροσκοπίων παρά μόνο σε γενικές κατευθύνσεις για ευνόητους λόγους...
    Φιλικά
    Βασιλική Κόντη

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Αν ο ηλιος βρισκεται στις πολυ τελευταιες μοιρες του ζωδιου οι οψεις που θα κανει μεχρι να βγει απο το ζωδιο ειναι οι γενεθλιες οποτε αυτο τι σημαινει?
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

  7. #7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Λευκωσία
    Posts
    41

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Κυρία Κόντη γεια σας! Εγώ προσωπικά απλά ήθελα να μου πείτε κατά πόσο ο τρόπος που έχω σκεφτεί το πώς βγαίνει ένα μεσοδιάστημα είναι ορθός. Ευχαριστώ!

  8. #8

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ
    Υπαρχει περιπτωσει ολα τα παραπανω να βγαινουν σε γενεθλιο χαρτη παντρεμενου ατομου αν ναι τοτε τη εξηγησει δινουμε
    :bigsmile:

  9. #9

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Quote Originally Posted by skorpion View Post
    Αν ο ηλιος βρισκεται στις πολυ τελευταιες μοιρες του ζωδιου οι οψεις που θα κανει μεχρι να βγει απο το ζωδιο ειναι οι γενεθλιες οποτε αυτο τι σημαινει?
    Γειά σου scorpion,
    Λοιπόν αν ο Ηλιος είναι στις τελευταίες μοίρες κοίταξε να δεις τις όψεις που θα κάνουν οι υπόλοιποι πλανήτες προσεγγίζοντας τον πχ αν η Αφροδίτη είναι στις 4 μοίρες καιό Ηλιος στις 27, η Αφροδίτη προχωρώντας κάποια στιγμή θα κάνει σύνοδο μαζί του...Αλλά και στις τελευταίες μοίρες να είναι κάποια όψη θα κάνει αν δεν βρεις άκρη από κει δες τον κυβερνήτη του 7ου, πότε θα συναντηθεί από πρόοδο με τον κυβερνήτη του Ωροσκόπου
    Φιλιά
    Βάσια

  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Αθηνα
    Posts
    983

    Re: Γάμος. Πώς ανιχνεύεται στο γενέθλιο χάρτη

    Quote Originally Posted by Βασιλική Κόντη View Post
    Γειά σου scorpion,
    Λοιπόν αν ο Ηλιος είναι στις τελευταίες μοίρες κοίταξε να δεις τις όψεις που θα κάνουν οι υπόλοιποι πλανήτες προσεγγίζοντας τον πχ αν η Αφροδίτη είναι στις 4 μοίρες καιό Ηλιος στις 27, η Αφροδίτη προχωρώντας κάποια στιγμή θα κάνει σύνοδο μαζί του...Αλλά και στις τελευταίες μοίρες να είναι κάποια όψη θα κάνει αν δεν βρεις άκρη από κει δες τον κυβερνήτη του 7ου, πότε θα συναντηθεί από πρόοδο με τον κυβερνήτη του Ωροσκόπου
    Φιλιά
    Βάσια
    Ευχαριστω για την απαντηση Βασια
    Νομιζω οτι κανει τις ιδιες, δε ξερω... Τωρα αν κοιταξω τους προηγουμενους πλανητες στο ιδιο ζωδιο σωθηκα γιατι ο αμεσως προηγουμενος ειναι ο κρονος και πιο μακρια ο πλουτωνας εκτος αν πιανεται και ο κληρος της τυχης που ειναι σε συνοδο με τον ηλιο λιγο πιο πριν απ αυτον!!! Και ο κυβερνητης του 7ου ειναι σε συνοδο με τον κυβερνητη του ωροσκοπου στο γενεθλιο οποτε το προοδευτικο δε με πολυβολευει εχω την εντυπωση εκτος αν με τη λεξη συναντησει δεν εννοεις συνοδο αλλα οποιαδηποτε οψη ή εκτος αν δε καταλαβα κατι γιατι ειμαι και ψιλοασχετη...
    οσο υπαρχει εξουσια δεν υπαρχει ελευθερια

 

 
Page 1 of 6 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads