s
Θα μετακομίσει μαζί μου, στην Αθήνα ;
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Θα μετακομίσει μαζί μου, στην Αθήνα ;

    Θα μετακομίσει μαζί μου, στην Αθήνα ;

    H κοπέλα που έκανε την ερώτηση, πριν από περίπου ένα μήνα, είχε γνωρίσει έναν άντρα που της είχε κεντρίσει αρκετά το ενδιαφέρον. Μάλιστα και εκείνος έδειχνε το ανάλογο ενδιαφέρον και αποφασίσαν πως μάλλον θα έπρεπε να το πάνε λίγο παραπέρα από μια "κοινή" γνωριμία. Υπήρχε όμως ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα. Ο έρωτας αυτός ήταν από εκείνους που κάποιος θα χαρακτήριζε "καλοκαιρινούς" που συχνά μαζί με τα πρώτα φθινοπορινά φύλλα, το μυστήριο του έρωτα διαλύεται και κάθε ερωτευμένος κατεργάρης επιστρέφει στον δικό του, καθημερινό, τόπο του εγκλήματος. Ωστόσο αυτοί οι δύο ήθελαν να το προσπαθήσουν παρά τα πρώτα πρωτοβρόχια εν' όψη. Το μόνο πρόβλημα που έμενε να λυθεί ήταν η δουλειά του νεαρού. Ήταν το μοναδικό που τους εμπόδιζε να είναι μαζί. Τα επαγγελματικά του νεαρού ήταν στον αέρα. Δεν ήξερε που θα βρίσκεται με την έναρξη του φθινιπώρου. Ίσως να γύριζε πίσω στη Θεσσαλονίκη, από εκεί δηλαδή που ήρθε. Ίσως να τα κανόνιζε έτσι ώστε τελικά να μετακόμιζε στην Αθήνα. Δεν ήταν όμως στο χέρι του.

    Έτσι λοιπόν η φίλη μου με ρώτησε αν θα μετακομίσει τελικα μαζί της στην Αθήνα.

    Μόλις έφτιαξα το χάρτη, ώστε να δω ποια θα είναι η ετυμηγορία των ουρανών, κάθησα λίγο και σκέφτηκα την ερώτησή της. Η ερώτηση αφορούσε για το αν θα μετακομίσει τελικά μαζί της στην Αθήνα. Χμ... Λίγο περίεργη ερώτηση δεν νομίζετε ; Mε μια ερώτηση σαν και αυτή και τι δεν θα πρέπει να πρωτοψάξεις. Άραγε η Αθήνα να συγκαταλέγεται στον 1ο ή στον 4ο ; H δική του μετακόμιση πως θα φανεί στο χάρτη ; Mήπως θα πρέπει να ψάξω και να βρω κάποια όψη που να δείχνει ότι θα αφήνει το σπίτι και θα πηγαίνει στο σπίτι της φίλης μου ; Τι από όλα αυτά ;

    TIΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

    Η ερωτήση της φίλης μου μπορεί να περιείχε τις λέξεις μετακόμιση ή ακόμα να περιέπλεκε νομούς της Ελλάδος και εγώ δεν ξέρω τι ακόμα. Καθήστε όμως και σκεφτείτε λίγο. Τι είναι εκείνο που πραγματικά ρωτάει ; Εκείνο που κρύβεται πίσω από την ερώτηση δεν είναι η μετακόμιση του φίλου της από τον ένα νομό στον άλλο, εκείνο που πραγματικά ρωτάει είναι " Θα είμαστε μαζί ; ". Σκεφτείτε το λίγο.

    Ας δούμε όμως τι έχουν να μας πουν οι Ουρανοί :





    Η φίλη μου είναι ο Ερμής και η Σελήνη. Δεν φαίνεται να είναι καλά. Γιατί ; Γιατί η Σελήνη της βρίσκεται στην αδυναμία της και ο Ερμής είναι ανάδρομος. Την περιγράφει τέλεια. Είναι συναισθηματικά αδύναμη να δράσει. Σκέφτεται μήπως όλο αυτό το ερωτικό σχέδιο που έχει στο μυαλό της είναι ανοησία. Ο Ερμής ανάδρομος δείχνει την περισυλλογή της. Αναθεωρεί. Έτσι συνέβαινε την περίοδο που μου έκανε την ερώτηση της.

    Εδώ θα πρέπει να σημειώσω κάτι περίεργο παράλληλα όμως αξιοθαύμαστο και αστρολογικά ερμηνεύσιμο. Πριν από μερικές ημέρες έκανε ξανά παρόμοιες ερωτήσεις σχετικά με τη μακροβιότητα της σχέσης της. Σε κάθε χάρτη συμβολιζόταν πάντα με Ερμή. Έναν καμμένο από τον Ήλιο Ερμή. Τι σημαίνει αυτό ; Δεν μπορούσε να δει καθαρά. Τώρα που ο Έρμής απομακρύνεται από τον Ήλιο, βλέπει καθαρά τα πράγματα. Αναθεωρεί.

    Αυτό θα μας ενδιέφερε να δούμε σε έναν τέτοιο χάρτη είναι μια όψη που να ενώνει τον 1ο με τον 7ο. Υπάρχει ; Nαι υπάρχει, ο Ερμής σε εξάγωνο με το Δία. Τι κρίμα που αυτή η όψη είναι αποκλίνουσα. Εκείνη φεύγει από αυτόν. Κρίμα.

    Για μισό λεπτό όμως. Ο Δίας είναι έτοιμος να κάνει σύνοδο με την Ακμή του 1ου. Ναι πράγματι. Θα κάνει σύνοδο μαζί της. Άρα εκείνος θα έρθει σε εκείνη. Οπότε ναι. Θα είναι μαζί.

    Λάθος και πάλι.

    Λίγο πριν ο Διας ετοιμαστεί να κάνει σύνοδο με την ακμή του 1ου, θα γυρίσει πίσω, με την ανάδρομή κίνησή του. Αρα, όχι δεν θα είναι μαζί.

    Όπως και αποδείχθηκε.

    Τις ημέρες τριγύρω που η φίλη μου έκανε την ερώτηση, ο νεαρός βρισκόταν για μερικές ημέρες στο πατρικό του, όπου παραθέριζε. Eίχαν μείνει στο ότι εκείνος θα γύρισε ξανά για μερικές ημέρες στην Αθήνα. Μόλις τελείωσαν οι διακοπές του, έφυγε κατευθείαν για τη Θεσσαλονίκη. Δεν τον είδε ποτέ ξανά.

  2. #2
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Θα μετακομίσει μαζί μου, στην Αθήνα ;

    Η ερωτήση της φίλης μου μπορεί να περιείχε τις λέξεις μετακόμιση ή ακόμα να περιέπλεκε νομούς της Ελλάδος και εγώ δεν ξέρω τι ακόμα. Καθήστε όμως και σκεφτείτε λίγο. Τι είναι εκείνο που πραγματικά ρωτάει ; Εκείνο που κρύβεται πίσω από την ερώτηση δεν είναι η μετακόμιση του φίλου της από τον ένα νομό στον άλλο, εκείνο που πραγματικά ρωτάει είναι " Θα είμαστε μαζί ; ". Σκεφτείτε το λίγο.

    Πολύ σωστά, όταν σκέφτεσαι έτσι απλοποιείς τα πράγματα και δεν μπλέκεις με διάφορους κυβερνήτες που ενδεχομένως σε μπερδέψουν.

    Ο Δίας Γιάννη μου κι ανάδρομος να μην γύριζε, δεν θα έπιανε με σύνοδο με τον ωροσκόπο. Πλανήτες από τον 12ο ποτέ δεν πιάνουν τον ωροσκόπο γιατί ο ωροσκόπος κάθε 4 λεπτά προχωρά μια μοίρα.

    Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ενώ αναδρομεί ο Δίας, ο Ερμής ορθοδρομεί και σχηματίζουν τον Σεπτέβριο τελικά το εξάγωνο. Ουσιαστικά από τις θέσεις των πλανητών βλέπουμε το αρνητικό της ερώτησης κι από τη Σελήνη.

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads