s
Έρωτας με διαφορά ηλικίας
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 18 1 2 3 4 5 11 ... LastLast
Results 1 to 10 of 171
  1. #1
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    ΑΚΗΣ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    271

    Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Έρωτας. Μια λέξη όπου η ύπαρξή της είναι συνώνυμη της ευτυχίας του ανθρώπου. Άραγε έχετε φανταστεί την ζωή σας χωρίς έρωτα; Μην βιαστείτε να μου απαντήσετε, μάλλον όχι.
    Στην διάρκεια της ενασχόλησής μου με την Αστρολογία συνάντησα πολλούς ανθρώπους, όπου ερωτεύονται άτομα τα οποία έχουν μεγάλη διάφορα ηλικίας. Αλλά από ότι κατάλαβα ο έρως χρόνια δεν κοιτά άσχετα αν στην εποχή μας είναι λιγάκι ταμπού.

    Είναι πλέον γεγονός πως αρκετά ζευγάρια έρχονται κοντά αγνοώντας την οποία διάφορα ηλικίας και πριν ολοκληρώσετε την ανάγνωση του παρόντος άρθρου μην σκεφτείτε ότι να ο ζιγκολό με την γιαγιακα, ο παππούς με την μικρή κ.λπ. Πολλοί το θεωρούν ταμπού, αρρώστια, άλλοι δε ανωμαλία. Εγώ μέσα από την Αστρολογία το βλέπω ως μια φυσιολογική κατάσταση.

    Ασφαλώς και αν είσαστε γονείς όπου το παιδί σας έχει δεσμό με ένα άτομο κατά πολύ μεγαλύτερο, δυσφορείτε αρκετά αλλά το θέμα είναι αν δυσφορείτε για το τι θα πει ο κόσμος ή γιατί το παιδί σας έχει κάνει έναν δεσμό, αφύσικο.
    Πάντα όμως μιλάμε για δεσμούς οι οποίοι δημιουργήθηκαν με κίνητρο την πραγματική, την ανθρώπινη επαφή και όχι τα οποία ιδιοτελή κίνητρα του καθενός (χρήματα δόξα κλπ). Αυτοί οι δεσμοί διαλύουν και κατακρίνονται ακριβώς γιατί ο σκοπός τους είναι κερδοσκοπικός. Οι άλλοι όμως, οι αγνοί δεσμοί, δεν έχουν τίποτα το αφύσικο.
    Αλλωστε και κατά τον Carl G. Jung οι σχέσεις των δυο ατόμων δεν είναι τίποτα άλλο παρά μια "χημική ένωση".

    Ξέχωρα από όλα αυτά ξεχάσαμε και τις καρμικες σχέσεις οι οποίες μπαίνουν στην ζωή μας για να μας δαμάσουν και είναι σχέσεις που είναι αδύνατον να τις αποτινάξουμε από επάνω μας, ακριβώς γιατί είναι πάνω από τις δυνάμεις μας. Οι άνδρες ή οι γυναίκες που ερωτεύονται κάποιον με διαφορά ηλικίας δεν έχουν απαραίτητα ούτε το σύνδρομο του Οιδίποδα, μα ούτε και το αντίστοιχο της Ηλέκτρας. Απλά μετά από ένα ερωτικό ναυάγιο αναζητούν είτε την ωριμότητα από κάποιον μεγαλύτερο, είτε θέλουν να "νοιώσουν νέοι" με κάποια πιο νέα.

    Εδώ θα σας παραθέσουμε έναν εκλαϊκευμένο Αστρολογικό οδηγό επιβίωσης για τέτοιου είδους σχέσεις...

    ΚΡΙΟΣ
    Οι Κριοί των +40, είναι σαν μια βόμβα έτοιμη να εκραγεί γιατί πολλές φορές το ταμπεραμέντο τους βγαίνει και αναζητούν μια πολύ νεότερη και συνάμα εντυπωσιακή παρουσία. Τα μικρά Κριθαράκια αν απογοητευτούν παρά την περισυλλογή που πέφτουν ίσως αναζητήσουν μια αγκαλιά κάποιου πιο ώριμου ατόμου. Χρειάζεται κίνηση και μια τάση να μην τον αμφισβητείτε ποτέ.

    ΤΑΥΡΟΣ
    Οι Ταύροι των 40 + θεωρούνται από αυτούς που θεωρούνται πιπινοκυνηγοί δηλαδή αυτοί που "ψάχνονται" για αποκτήσουν μια πιο νέα "παρέα". Από την άλλη τα νεαρότερα ταυράκια πολλές φορές αναζητούν μια πιο ώριμη η οποία θα είναι πιο large στα αισθήματα μα και στα χρήματα. Όμως είναι γεγονός πως οι Ταύροι έχουν μια έφεση προς άτομα τα οποία έχουν σεξ απιλ αλλά και άνεση. Θα πρέπει να τον κερδίσετε ερωτικά αλλά και να του δείχνετε πως θαυμάζετε το στυλ του.

    ΔΙΔΥΜΟΙ
    Οι Δίδυμοι είναι εξ ορισμού άτομα των άκρων οπότε με ότι και να τους δείτε μην εκπλαγείτε. Χάρις στην μοναδική ρητορική τους ικανότητα μπορούν και επιτυγχάνουν το στόχο τους με μεγάλη ευκολία. Είναι έφηβοι για πάντα για αυτό και παίζουν σε όλες τις κλίμακες. Θα πρέπει να αντέχετε σε εξαντλητικούς ρυθμούς ενώ πρέπει να αποδεικνύετε πως έχετε πλούσιο εσωτερικό κόσμο και μια κουλτούρα αξιοζήλευτη.

    ΚΑΡΚΙΝΟΙ
    Είναι από τα λίγα άτομα που μέχρι τα 35 αναζητούν μεγαλύτερα άτομα , ενώ από εκεί και πέρα ο πήχης πέφτει κατακόρυφα. ατομα για οικογένεια πολλές φορές κάνουν τα όνειρα τους ταφόπλακα για τους ίδιους, αφού διστάζουν να επιβληθούν στο περιβάλλον τους. Τους αρέσει το ρομάντζο, ενώ θα πρέπει να δείξετε τις ίδιες γαστρονομικές ανησυχίες.

    ΛΕΟΝΤΕΣ
    Ο έρωτας του Λέοντα ιδίως αν είναι και νέος αρχίζει με την επίδειξη του εκκαθαριστικού της εφορίας ή την επίδειξη του τραπεζικού σας λογαριασμού. Από την άλλη όταν περάσει κάποια ηλικία δεν διστάζει να δεχτεί το φλερτ από κάποιο νεαρότερο άτομο ιδίως αν έχει απογοητευθεί σφόδρα . Χρειάζεται συνεχώς να του λέτε πόσο όμορφος είναι για τα μάτια σας και πως δεν σας νοιάζει το τι λέει ο κόσμος.

    ΠΑΡΘΕΝΟΙ
    Για να βρείτε μικρότερο Παρθένο να κάνει σχέση με άτομο μεγαλύτερο από αυτόν, ιδίως αν ο Παρθένος είναι κάτω των 40 είναι απίθανο όσο να βρείτε φλέβα χρυσού μέσα στο σπίτι σας. Από την άλλη αν είναι αυτός ο μεγαλύτερος θα χρειαστείτε απολυμαντικά, ιονιστες, κλπ. Βλέπεται έχουν μια αρρώστια με την τάξη και την καθαριότητα.

    ΖΥΓΟΙ
    Είναι κατ αρχήν από τα άτομα που δεν φαίνεται η ηλικία τους και πολλές φορές την πατάς. Είναι όμως καλλιεργημένα και καλά άτομα τα οποία απαιτούν ίση μεταχείριση και ειλικρίνεια. Χρειάζονται αρκετή τόνωση στο ηθικό τους λέγοντας τους πόσο καλοί και όμορφοι είναι.

    ΣΚΟΡΠΙΟΙ
    Πιστεύω πως πολλές φορές το θέλουν και το κάνουν για να δουν κατά πόσο περνά η μπογιά τους. Άλλωστε το σεξ για αυτούς είναι απίστευτο κίνητρο και το μόνο που χρειάζεται να κάνετε είναι να τους επιβεβαιώνεται πόσο καλοί εραστές είναι.

    ΤΟΞΟΤΕΣ
    Πλακατζηδες μέχρι δακρύων που δεν καταλαβαίνεις ποτέ σου κάνουν πλάκα και ποτέ όχι. Δεν διστάζουν αν και θα βαρεθείτε να ακούτε ιστορίες για το τι τους έχει βρει στη ζωή τους. Χρειάζονται αρκετά κομπλιμέντα όχι τόσο για το σώμα τους όσο για το πνεύμα τους.

    ΑΙΓΟΚΕΡΟΙ
    Οι Αιγόκεροι έχουν την εξής ιδιομορφία. Όταν είναι μικροί σε ηλικία κάνουν σαν μεγάλοι ενώ όταν μεγαλώσουν (αρκετά) πάσχουν από παλιμπαιδισμό. Αρκετά καλοί στους τρόπους συνήθως αναζητούν κάτι πιο εξτρεμιστικό αγνοώντας τις οποίες καταβολές τους.

    ΥΔΡΟΧΟΟΙ
    Νομίζω εδώ δεν χρειάζονται λόγια. Αν κάτι τους κάτσει ο κόσμος και ο περίγυρος τους δεν έχει καμία σημασία. Ασφαλώς και οι νεαρότεροι έχουν μια έφεση προς μεγαλύτερα άτομα περισσότερο όμως από περιέργεια. Κάντε τους κομπλιμέντα και κανένα δωράκι τεχνολογικού περιεχομένου (κινητό, laptop κλπ).

    ΙΧΘΕΙΣ
    Συνήθως μπαίνουν σε μια τέτοια κατάσταση μόνο αν κάποια ύπαρξη τους κερδίσει όχι μόνο με την εμφάνιση αλλά και με το πνεύμα. Πολλές φορές αναπτύσσεται σε τέτοιες σχέσεις, η σχέση μέντορα και μαθητή.
    Ο ρομαντισμός, η κατανόηση και η εμπιστοσύνη είναι το κλειδί για την ευτυχία.

    Για αυτό αν είστε στο δίλημμα για το αν πρέπει να το κάνετε ακολουθείστε την καρδιά σας. Αν είστε γονείς δείτε σε ανύποπτο χρόνο αν το παιδί σας περνά καλά με τον εν λόγω άνθρωπο. Μόνο έτσι θα καταλάβετε τι συμβαίνει. Εγώ δεν έχω να πω κάτι παραπάνω . Απλά θα επικαλεστώ τα λόγια του μεγάλου Λέοντος Τολστόι που λέει "Εκείνο που επιβάλλει η φύση, απαγορεύει η κοινωνία". Απλά σκεφτείτε το, επεξεργαστείτε το και τα ξανάλεμε
    Ο Χαρακτήρας ειναι το πεπρωμενο του καθενος*Ηρακλειτος
    Κατα συνεπεια για αυτα που παθαίνετε, καλως τα παθαίνετε* Ακης Αντωνιου

  2. #2
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    44

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    κ. Αντωνίου για ποιά "χημική ένωση" μιλάτε σε άτομα με διαφορά ηλικίας πάνω από 15 χρόνια!!! Με δουλεύετε!!!

    Είμαι κατηγοριματική στο γεγονός αυτό και έχω να πω ότι οι πιο υγιείς σχέσεις είναι μεταξύ ατόμων περίπου της ίδιας ηλικίας!!! Όλες οι σχέσεις μου ήταν με συνομιλικούς μου τις χάρηκα και είμαι ευτυχισμένη. Ποτέ δεν λογάριασα δεν ρώτησα και δεν με ενδιέφερε τι λεφτά βγάζουν, τι επάγγελμα κάνουν, που μένουν και ποτέ δεν έχω νιώσει έλξη για έναν πολύ μεγαλυτερό μου. Δεν μπορώ να καταλάβω πως 20χρονες και 25 χρονες ερωτεύονται 40αρηδες και άνω; αν δεν είναι για την δόξα και τα λευτά για τι μπορεί να είναι!!! Μου φαίνεται αδιανόητο να υπάρχει έλξη ερωτική γιατί για έρωτα μιλάμε!!!

    Συγνώμη που είμαι απόλυτη, αλλά ζω για να ερωτεύομαι και ερωτεύομαι για να ζώ!!!

    Είναι κρίμα να σπαταλάς τη ζωή σου, να περνάνε τα χρόνια σου και να ζείς δίπλα σε άτομα που στην πραγματικότητα δεν έχουν να σου πουν τίποτα!!
    Αυτό για όσους επιθυμούν την δόξα και τα χρήματα!!!!

    Η ζωή είναι μικρή ζήστε την όσο είναι καιρός!! Αφήστε τους Παππούδες στις Γιαγιάδες!!!


    Ευχαριστώ!!

  3. #3
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Ενδιαφέρον το άρθρο!΄Δεν εχω παρα να περιμένω τα 35 μου για να δω αν θα επιβεβαιωθει ο Καρκίνος! :toung:

    Να διαφωνησω κουνελακι μου;
    Κρινοντας βασει εμπειριων μου,οι σχεσεις στο παρελθον με συνομηλικους μου,σίγουρα δεν μπορουν να χαρακτηριστουν υγιεις!(επιστροφη στην παιδική χαρα!)Προσωπικά,δεν πιστεύω πως η ηλικία παιζει ρόλο,τουλαχιστον οχι,στις δικές μου επιλογες.
    Δύσκολο να γενικεύσεις,σε τέτοια θέματα,αφού ο καθένας εχει διαφορετικές αποψεις,κλίσεις και βιώματα.
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  4. #4
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Δυστυχώς, πρέπει να συμφωνήσω με την Φωτεινούλα γιατί όπως επιτυχώς αναφέρει: οι σχεσεις στο παρελθον με συνομηλικους μου,σίγουρα δεν μπορουν να χαρακτηριστουν υγιεις!(επιστροφη στην παιδική χαρα!) ή καλύτερα επιστροφή στο νηπιαγωγείο!!

  5. #5

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    κ. Αντώνίου συγχαρητήρια για το άρθρο σας!
    Συμφωνώ με όσα αναφέρεται, αν και κάποια φορα στην ζωή δείλιασα να ακολουθήσω τα συναισθήματά μου. Πιστεύω ότι οι επιλογές μας έχουν να κάνουν με στοιχεία χαρακτήρων κατά κύριο λόγο και λιγότερο με εμπειρίες.
    Επίσης κάπου είχα διαβάσει οτι εκτός του ζώδίου, το να επιλέγεις ανθρώπου με διαφορετική ηλικία από την δική σου, έχει να κάνει με τις όψεις που δημιουργούνται στο γενέθλιο χάρτη, καθώς και τον πλανήτη που κυβερνά το κάθε έτος.
    Φιλικά
    Μαίρη Τετζαλόγλου (salamandra)

  6. #6
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    44

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Για μερικούς οι οποίοι στενοχωρήθηκαν "κακώς", μιλώ για πολύ μεγάλες διαφορές ηλικίας άνω των 15 - 20 χρόνων!!!

    Βεβαίως κυριέ μου μπορείτε να αγαπήσετε 30+αρα αν δεν είστε 40άρης που πλησιάζει τα πενήντα!!! Τώρα άν σου τύχει εμένα θα ρωτήσεις;

    Κορίτσια όσο αφορά την "παιδική χαρά" τι θέλετε "τσάϊ και συμπάθεια". Ανα δεν έχει και λίγη παιδική τρέλα ο άλλος χαθήκαμε. Αν στα 25 σας ψάχνετε σοβαρούς και ώριμους την πατήσατε!!!

    Βέβαια τώρα που το λέτε αναρωτιέμαι γιατί το παιδί μου είναι πιο ώριμο από μένα και τον άντρα μου!!

    Μπράβο κύριε Αντωνίου όλα τα άρθρα σας είναι απλά, κατανοητά και επίκαιρα!!!
    Δηλώστε με ώς θαυμαστριά σας!!!!

  7. #7
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Κωστής
    Location
    Δουβλίνο
    Posts
    2,027

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Χρονιάρες μέρες καλικατζαράκια κυκλοφορούν και σας παρακαλώ μην προσπαθήσετε να βρείτε το μυστικό σημείωμα της ζωής μέσα σε αυτό το σάιτ διότι το βρήκαν αυτά.
    Το ιδιαιτέρως αγαπητό σε μένα κουνέλι κατάλαβε όπως και τα καλικατζαράκια ότι όσοι έχουν διαφορετική γνώμη στις κάθετες απολητότητές της στεναχωριούνται και έκανε και την αυτοκριτική της και θα μου τα χώσει αύριο. :toung:

    Παραθέτω
    Quote Originally Posted by Kouneli
    Βέβαια τώρα που το λέτε αναρωτιέμαι γιατί το παιδί μου είναι πιο ώριμο από μένα και τον άντρα μου!!
    Γίνετε φίλοι μας στη νέα μας σελίδα στο Facebook



    Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι ακολουθείτε τους όρους χρήσης του site - forum που είστε μέλος και έχετε αποδεχθεί κατά την εγγραφή σας.

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Φυλλένια
    Location
    Πέρα από τους μύθους
    Posts
    969

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Α πολύ ωραία και διασκεδαστική αυτή η συζήτηση!!!!

    Αγαπητοί φίλοι, πρώτα απ όλα ορίστε την φύση του έρωτα και μετά προχωρήστε στην ανάλυσή του. Υποπτεύομαι ότι δύσκολα θα καταλήξετε σε ένα συγκεκριμμένο ορισμό. Εντοπίστε τη φύση της ερωτικής έλξης. Είναι κάτι που συλλαμβάνουμε εγκεφαλικά ή την αντιλαμβανόμαστε με τις 5 αισθήσεις μας; Αν ισχύουν και τα δύο, ποιο προηγείται, ο εγκέφαλος ή πχ η όραση, η αφή, η όσφρηση; Eρωτευόμαστε επειδή ο εγκέφαλός μας διέκρινε κάτι και τι ακριβώς, ή μήπως επειδή τα μάτια μας αντίκρυσαν κάτι όμορφο, ή μυρίσαμε κάτι ωραίο; Mήπως αυτό που έλκει εμάς ως ωραίο είναι ωραίο και για άλλους;
    Μήπως η ερωτική έλξη είναι καθαρά θέμα ορμονικό; Τότε γιατί δεν μας περνάει γρήγορα; Γιατί ζούμε στα σύννεφα ή πέφτουμε στα τάρταρα ;

    Αν ο έρωτας κοιτάει χρόνια, τότε γιατί ερωτευόμαστε αδιακρίτως ηλικίας; H πραγματικότητα διαψεύδει... Ερωτευόμαστε αυτό που μας λείπει... τα πιτσιρίκια την ωριμότητα και οι μεγάλοι την ... παιδική χαρά της νεότητας!
    Και δεν υπάρχει μεγαλύτερος επαναστάτης από τον Ερωτα! Υπάρχει και μια άλλη εκδοχή. Ερωτευόμαστε το δημιούργημά μας, ό,τι και αν σημαίνει αυτό!
    Ο γονιός το παιδί του, ο καλλιτέχνης το έργο του, ο ηθοποιός το ρόλο του, ο εργασιομανής τη δουλειά του, ο επιστήμονας την επιστήμη του, κλπ κλπ κλπ.
    Ο έρωτας είναι τόσο σημαντικός στην ανθρώπινη ζωή, που ακόμα και οι Φιλόσοφοι ασχολήθηκαν μαζί του.

    Φυλλένια
    Bιτγκεστάϊν: "Ενα τίποτα είναι το ίδιο με ένα κάτι για το οποίο τίποτα δεν μπορεί να λεχθεί"

  9. #9

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Mπράβο Φιλλένια!Με κάλυψες ώς συνήθως όπως και ό κος Αντωνίου με τα όσα πολύ όμορφα και απλά μας γράφει.Ενα έχω να συμπληρώσω.Όποιος δεν βιώσει μια κατάσταση ηθελημένα ή αθελά του δεν μπορεί να εκφέρει άποψη γιατί θα είναι απρόσωπο, χωρίς προσωπική εμπειρία. Την γνώμη σου αγαπητό κουνέλι για τις διαφορές ηλικίας την διαβάσαμε.Αναρωτιέμαι αν η γνώμη σου απορέει απο προσωπικά βιώματα ή σε φοβίζει το μέλλον.Ίσως μια τέτοια διαφορά να μην ακούγετε λογική για την κοινωνία,αν όμως μοναδικό της κίνητρο είναι η αγάπη ποιός είναι αυτός που θα κρίνει τι είναι θεμιτό και τι όχι για την προσωπικότητα και την ψυχολογία του διπλανού μας.Σημασία έχει τι μας καλύπτει απο την προσωπικότητα του άλλου και όχι τι γράφει η ταυτότητά του.
    Ευχαριστώ
    Πηγαίνω ως εκεί που με παίρνει.
    Για να χαίρομαι.
    Κι αν έχω κέφι προχωρώ ως εκεί που δεν με παίρνει.
    Για να μαθαίνω!

  10. #10
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    ΑΚΗΣ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    271

    Re: Έρωτας με διαφορά ηλικίας

    Αγαπητη φιλη Κουνελι. Εδω κανουμε εναν γονιμο, κατα την γνωμη μου διαλογο και ασφαλως μας ενδιαφερει και η αλλη αποψη. Το οτι δεν νοιωθεις ή δεν ενοιωσες ελξη για καποιον πολυ μεγαλυτερο σου δεν παει να πει πως ειναι ντε και καλο λαθος. Εγω λεω για πραγματικες σχεσεις χωρις ιδιοτελη κινητρα. Χαιρομαι που εχεις αντιθετη αποψη αλλα και εγω εχω δει πολυ ευτυχισμενα ζευγαρια με διαφορα ηλικιας. Γιατι οπως λεει και ο Πλουταρχος (οχι ο αρχαιος αλλα ο Γιαννακης) Δεν ειναι ο ερωτας παιδι της λογικης
    Ο Χαρακτήρας ειναι το πεπρωμενο του καθενος*Ηρακλειτος
    Κατα συνεπεια για αυτα που παθαίνετε, καλως τα παθαίνετε* Ακης Αντωνιου

 

 
Page 1 of 18 1 2 3 4 5 11 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads