s
Αναφορά προβλημάτων
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast
Results 1 to 10 of 37
  1. #1
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Αναφορά προβλημάτων

    Κάναμε σημαντικές αλλαγές στο myhoroscope. Πετύχαμε να μετατρέψουμε την βάση δεδομένων του από ISO-8859-7 σε UTF8, κάτι που το προσπάθησαν 8 φορές επαγγελματίες developer και δεν μπόρεσαν. Η υποστήριξη του UTF-8 επιτρέπει ουσιαστικά και την χρήση κειμένου από κάθε γλώσσα.
    Το φόρουμ το οποίο ξεκινά στην ουσία το 2004 έχει αναβαθμιστεί και στην κεντρική πλατφόρμα του αλλά και έχουν γίνει παρεμβάσεις που δεν επέτρεπαν να το αφήνουμε άλλο έτσι γιατί οι βάσεις του (τουλάχιστον 12), είχαν μπερδευτεί και ήταν θαύμα πώς λειτουργούσε.

    Οι αλλαγές που γίνονται χειροκίνητα μόνο από μένα είναι αδύνατο να καταγραφούν.
    Στο εγγύς μέλλον θα δώσω προτεραιότητα στην επίλυση τυχόν bugs, ώστε σε πρώτο στάδιο να μην υπάρχουν προβλήματα κατά την χρήση των βασικών λειτουργιών μας.

    Είμαι της λογικής less is more και έτσι θα δώσω πλέον έμφαση στη λογική που πρέπει να έχει κάθε κοινότητα. Το περιεχόμενό της. Θέματα δηλαδή και μηνύματα, αξιοποιώντας όλες τις νέες τεχνολογίες.
    Σε επόμενη φάση ίσως ασχοληθώ με χαμογελάκια likes thanks και το μαλλί της γριάς


    Στο ειδικό φόρουμ λοιπόν που έχουμε για αυτές τις περιπτώσεις
    Bug Reports
    μπορείτε να ανοίγετε νέο θέμα και να προσπαθώ να το διορθώνω.

    Παρακαλώ να είστε σαφείς σε αυτά που θα γράφετε. Να αναφέρετε ποιον browser και ποια έκδοση χρησιμοποιείτε και ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα.
    Παρακαλώ επίσης να είστε σίγουροι γι' αυτά που θα αναφέρετε ως λάθη, διότι διάβασα ότι δεν δουλεύουν τα προσωπικά μηνύματα ενώ κανονικά με πολλά μέλη μας ανταλλάσσω εδώ και πολλές μέρες προσωπικά μηνύματα.

    Επίσης bug δεν είναι ότι ακόμα η γλώσσα δεν έχει μεταφραστεί και τα περισσότερα μενού τα βλέπετε στα αγγλικά. Αυτό είναι έλλειψη χρόνου.

    Τα δημόσια μηνύματα είναι απενεργοποιημένα ακόμα και μάλλον δεν θα ξανα ανοίξουν
    Τα albums που μπορούσατε να ανεβάζετε φωτογραφίες είναι απενεργοποιημένα από την περσινή χρονιά όταν εντοπίστηκαν χρήστες που ήθελαν να μας δείξουν τα μπουτάκια τους και όχι μόνο.

    Έχει εντοπιστεί πρόβλημα σοβαρό σε χρήστες με ελληνικά ψευδώνυμα. Δεν έχουν ανακτήσει ακόμα τις προσωπικές τους καταχωρήσεις στο αστρολογικό μας πρόγραμμα. Δουλεύω πάνω σε αυτό.


    Υ.Γ. Το τι κάνουν οι έντιτορς και πώς αναδιαρθρώνουν όλα τα φόρουμ αλλά και πως θα καθαρίσουν την ήρα από το στάρι ίσως το έχετε καταλάβει. Εάν όχι ας σας το εξηγήσουν οι ίδιες.

    Σας ευχαριστώ για την κατανόηση!
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  2. #2
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Αναφορά προβλημάτων

    Ειναι αδυνατον να μην πω ευχαριστω πολυ για ολη αυτη την δουλεια που κανατε για μας.

    Επισης ευχαριστω πολυ που επαναφερατε τα υπεροχα <μουτρακια>.

    Πως θα καναμε γιορτες χωρις αυτα?

    Αλλα μου ειναι αδυνατον να μην σχολιασω το καινουργιο αβαταρ του αγαπημενου διαχειριστη
    (τωρα το πηρα ειδηση εγω), που κατι λεγεται οτι εκανε παταγο...........

  3. #3
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Αναφορά προβλημάτων

    den mporw na grapsw post giati sta ellinika den ta dehetai. Ti prepei na kanw?
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  4. #4

    Re: Αναφορά προβλημάτων

    Δεν έχουμε κάνει κάποια αλλαγή το τελευταίο διάστημα. Μήπως να κάνεις μια επανεκκίνηση στον υπολογιστή σου;

    Κάποιος άλλος φίλος αντιμετωπίζει πρόβλημα με τα Ελληνικά;

  5. #5
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Αναφορά προβλημάτων

    Quote Originally Posted by Admin View Post
    Δεν έχουμε κάνει κάποια αλλαγή το τελευταίο διάστημα. Μήπως να κάνεις μια επανεκκίνηση στον υπολογιστή σου;

    Κάποιος άλλος φίλος αντιμετωπίζει πρόβλημα με τα Ελληνικά;
    Άλλαξα browser και έστρωσε η κατάσταση. Πάντως για κάποιο λόγο, την Ελληνική γραμματοσειρά την έβγαζε κάπως έτσι: %@&( ) !<»>… Τι να πω; Δεν είχα πειράξει κάτι.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  6. #6
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Όπου Γης, Πατρ
    Posts
    159

    Re: Αναφορά προβλημάτων

    Όλα τα τονισμένα κεφαλαία άλφα (Ά) μου τα δείχνει με το σήμα του στηλοθέτη. Αλλά το συνήθισα και δε μ' ενοχλεί.

  7. #7

    Re: Αναφορά προβλημάτων

    Δεν μπορώ να μπω καθόλου στο Δωρεάν Ωροσκόπιο και στους χάρτες μου, φορτώνει και δεν ανοίγει ο σύνδεσμος.... Ποίος ανάδρομος από μόλους να φταίει άραγε? HELP
    Ανάψτε το φάρο στην καρδιά σας, αφήστε το φως του να λάμπει και να γεμίζει το ΕΙΝΑΙ σας. Χωρίς καμία προσπάθεια μπορείτε να είστε ορατοί από χιλιόμετρα μακριά, να φωτίζετε τους άλλους και όλοι μαζί να είμαστε υγιείς άνθρωποι που συνυπάρχουμε στον πλανήτη μας.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    Χρύσα
    Location
    στο Ίσως..
    Posts
    1,819

    Re: Αναφορά προβλημάτων

    Κατερίνα, εξακολουθείς να μην έχεις πρόσβαση στους χάρτες σου ή λύθηκε το θέμα;

  9. #9

    Re: Αναφορά προβλημάτων

    Είμαι ΟΚ τώρα, αν και μου κράτησε μία ώρα, χωρίς να έχω άλλα προβλήματα σύνδεσης. Ευχαριστώ.
    Ανάψτε το φάρο στην καρδιά σας, αφήστε το φως του να λάμπει και να γεμίζει το ΕΙΝΑΙ σας. Χωρίς καμία προσπάθεια μπορείτε να είστε ορατοί από χιλιόμετρα μακριά, να φωτίζετε τους άλλους και όλοι μαζί να είμαστε υγιείς άνθρωποι που συνυπάρχουμε στον πλανήτη μας.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Αναφορά προβλημάτων

    Δεν μπορώ να καταχωρήσω καινούργιο χάρτη. Μου βγάζει πρόβλημα συστήματος...
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

 

 
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads