s
Ενδειξεις τεκνοποιησης σε συναστρια ή συνθετο
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Ενδειξεις τεκνοποιησης σε συναστρια ή συνθετο

    Καλησπέρα αγαπητά μου μέλη, θελω να σας ρωτησω ποιες ειναι οι ενδειξεις τεκνοποιησης για ζευγαρι σε συναστρία ή συνθετο;
    Αυτό που γνωριζω είναι τι τριγωνο Αφροδιτης - Αρη δειχνει προδιαθεση για δημιουργια οικογενειας. Η συνοδος Αφροδιτη Αρη θα μπορουσε να δειξει τετοιου ειδους προδιαθεση;
    Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

  2. #2
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: Ενδειξεις τεκνοποιησης σε συναστρια ή συνθετο

    Quote Originally Posted by joanna1975 View Post
    Καλησπέρα αγαπητά μου μέλη, θελω να σας ρωτησω ποιες ειναι οι ενδειξεις τεκνοποιησης για ζευγαρι σε συναστρία ή συνθετο;
    Αυτό που γνωριζω είναι τι τριγωνο Αφροδιτης - Αρη δειχνει προδιαθεση για δημιουργια οικογενειας. Η συνοδος Αφροδιτη Αρη θα μπορουσε να δειξει τετοιου ειδους προδιαθεση;
    Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
    Σύμφωνα μ' αυτά που γνωρίζω, το τρίγωνο Αφροδίτης-Άρη σε συναστρία αναφέρεται σε σεξουαλική ενέργεια στα μέλη μίας σχέσης , στην συνεργασία τους με πρωτοπόρο το άτομο που έχει τον Άρη και να ακολουθεί το άτομο με την Αφροδίτη. Είναι μία σχέση πάθους με την ικανότητα να αντιλαμβάνεται ο ένας τις ανάγκες του άλλου και ένα καλό συγχρονισμό στο σεξ, όταν πρόκειται για ερωτικούς συντρόφους. Στη σύνοδο η ένταση και το πάθος είναι πιο έντονα και παίζει ρόλο αν ο Άρης είναι της γυναίκας ή του άντρα.

    Στο σύνθετο χάρτη τα πράγματα είναι διαφοροποιημένα. Θεωρώ ότι ένας Ήλιος, η Σελήνη, Αφροδίτη, Δίας στον 5ο σύνθετο οίκο είναι ενδείξεις για τεκνοποίηση λαμβάνοντας υπόψη και τις όψεις τους.
    Το ίδιο θα μπορούσε να ισχύει και με ένα Άρη, Κρόνο, Ουρανό, Ποσειδώνα, Πλούτωνα στον 5ο σύνθετο. Τα στοιχεία και οι πληροφορίες που αποκομίζουμε είναι διαφορετικές ανάλογα με τον πλανήτη και τις όψεις του.
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  3. #3
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Ενδειξεις τεκνοποιησης σε συναστρια ή συνθετο

    Αλκμήνη, πολύ σωστά όλα αυτά, αλλά στην πραγματικότητα για να μιλήσεις για την δυνατότητα τεκνοποίησης ανάμεσα σε ένα ζευγάρι, δεν μπορείς να βασιστείς στην συναστρία , παρά μόνο για ελάχιστες ενδείξεις.
    Θα πρέπει να μελετήσεις τους δύο χάρτες ξεχωριστά και στην συνέχεια με την βοήθεια των προγνωστικών συστημάτων και των διελεύσεων, να συγκρίνεις την περίοδο που υπάρχει κοινή ενεργοποίηση στους τομείς και στους κυβερνήτες που άπτονται του θέματος.

    Για να θέσω ένα απλό παράδειγμα, κάθε μέρα περνούν από δίπλα μας άνθρωποι που η συναστρία μας μαζί τους θα ήταν ιδανική για γάμο και οικογένεια. Στην πραγματικότητα όμως, ο ιδανικός σύντροφος είναι εκείνος που θα μπει στη ζωή μας όταν υπάρχει η αντίστοιχη ενεργοποίηση στον χάρτη μας και στον χάρτη του ανεξάρτητα, ενώ ταυτόχρονα βοηθούν και οι εξωτερικές συνθήκες ώστε να μας βγάλει η ζωή σε ένα κοινό μονοπάτι.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  4. #4
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Θαλασσινή
    Posts
    318

    Re: Ενδειξεις τεκνοποιησης σε συναστρια ή συνθετο

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    Αλκμήνη, πολύ σωστά όλα αυτά, αλλά στην πραγματικότητα για να μιλήσεις για την δυνατότητα τεκνοποίησης ανάμεσα σε ένα ζευγάρι, δεν μπορείς να βασιστείς στην συναστρία , παρά μόνο για ελάχιστες ενδείξεις.
    Θα πρέπει να μελετήσεις τους δύο χάρτες ξεχωριστά και στην συνέχεια με την βοήθεια των προγνωστικών συστημάτων και των διελεύσεων, να συγκρίνεις την περίοδο που υπάρχει κοινή ενεργοποίηση στους τομείς και στους κυβερνήτες που άπτονται του θέματος.

    Για να θέσω ένα απλό παράδειγμα, κάθε μέρα περνούν από δίπλα μας άνθρωποι που η συναστρία μας μαζί τους θα ήταν ιδανική για γάμο και οικογένεια. Στην πραγματικότητα όμως, ο ιδανικός σύντροφος είναι εκείνος που θα μπει στη ζωή μας όταν υπάρχει η αντίστοιχη ενεργοποίηση στον χάρτη μας και στον χάρτη του ανεξάρτητα, ενώ ταυτόχρονα βοηθούν και οι εξωτερικές συνθήκες ώστε να μας βγάλει η ζωή σε ένα κοινό μονοπάτι.
    Συμφωνώ με τα προαναφερθέντα και σας ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου δίνετε για διευκρινήσεις .

    Ρίχνουμε μια ματιά αρχικά στους γενέθλιους , προοδευτικούς χάρτες και στη συναστρία γενέθλιων και προοδευτικών μεταξύ τους. Μ' αυτό τον τρόπο βλέπουμε τη δυνατότητα τεκνοποίησης.

    Όταν θελήσουμε να βρούμε το χρονικό διάστημα, χρειάζεται περισσότερη δουλειά. Το Ηλιακό Τόξο κατά τη γνώμη μου θα μπορούσε να δείξει κάτι τόσο σημαντικό για αρχή και όλες οι υπόλοιπες προγνωστικές μέθοδοι στη συνέχεια.
    Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
    τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
    όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις...


    Κωνσταντίνος Καβάφης

  5. #5

    Re: Ενδειξεις τεκνοποιησης σε συναστρια ή συνθετο

    Αγαπητά μου μέλη σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!Με βοηθήσατε αρκετα!
    Παντως θα ηθελα να αναφερω την διαπιστωση μου οτι σε συναστριες που ειχαν την οψη αφροδιτη τριγωνο με αρη σε αρκετα ζευγαρια τελικα τεκνοποιησαν!Φυσικα γνωριζω οτι δεν φτανει μονο μια οψη για να υπαρξει τετοιο γεγονος!
    Θα ήθελα να ρωτησω οταν υπαρχει σε συναστρια αφροδιτη συνοδος με άρη και η αφροδιτη ανηκει στον ανδρα και ο αρης στην γυναικα. Πως θα μπορουσε να ερμηνευτει;
    Επίσης οταν σε συνθετο υπαρχει αρης και διας στον 10ο οικο ειναι ενδειξη δημιουργιας οικογενειας;
    Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτερων!!!

  6. #6

    Re: Ενδειξεις τεκνοποιησης σε συναστρια ή συνθετο

    Εγω γιατι πιστευω οτι η πιο γονιμη οψη σε συναστρια ειναι οι οψεις σεληνης αρη κυριως τριγωνο και συνοδος?οσο για τις αντιθεσεις και τα τετραγωνα θεωρω οτι εχουμε εκεινα τα ''ατυχηματα'' η αλλιως ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες κλπ ολα αυτα κατεκτιμησην μου βεβαια περιμενω την αποψη σας

    Respect στην υπογραφη της Katiakiss
    Το σήμερα είναι το αύριο για το οποίο ανησυχούσες χθες!!!!!

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads