s
Το "άλλο" ταξίδι της Αφροδίτης στον ζωδιακό...
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 10 of 26
  1. #1
    Join Date
    May 2005
    Όνομα:
    Αντωνία
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    423

    Post Το "άλλο" ταξίδι της Αφροδίτης στον ζωδιακό...

    Πριν προχωρήσετε στην ανάγνωση αυτού του κειμένου, θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι:
    1. Το κείμενο είναι καθαρά χιουμοριστικό και οποιαδήποτε σχέση της Αφροδίτης του κειμένου με τον πλανήτη Αφροδίτη είναι καθαρά... συνομωτική.
    2.Όσοι γνωρίζουν ελάχιστα έστω αστρολογία (δηλαδή εγώ και ένας κύριος Χ ακόμα), ήδη γνωρίζουν την πραγματική φύση της Αφροδίτης. Οι υπόλοιποι ας ανοίξουν και κανένα βιβλίο, ή ας διαβάσουν τα σοβαρά κείμενα του myΗoroscope και ας μην βιαστούν να βγάλουν γρήγορα συμπεράσματα...


    -Πού πας Αφροδιτούλα,
    με βήμα βιαστικό;
    Φοράς και τα καλά σου!!!
    Έχεις και Γαλλικό (μανικιούρ)!!!

    -Τρέχω, τρέχω καλέ μου
    Επισκέψεις ένα σωρό.
    Μία ντουζίνα ανθρώπους
    Έχω να επισκεφτώ!!!

    Την άλλη μέρα το απόγευμα, και μετά την απαραίτητη κούρα ύπνου και χαλάρωσης (γερή δόση φυσικά), η Αφροδίτη πίνει καφέ με τις φίλες να δείς �pardon� με τις φιλενάδες της (τι έλλειψη φαντασίας είχαν Θεέ μου οι παλιοί νονοί� τάμα είχαν και όλα τα θηλυκά Κατίνες τα βαφτίζανε!)

    ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ: Πες μας, πες μας, άντε ξεκίνα� μην περιμένουμε να πιούμε τους καφέδες για να κάνουμε το μνημόσυνο των 12� λέει η μία.
    Ξέρουμε πως όπου κι αν πας εσύ Αφροδίτη αφήνεις τα σημάδια σου, λέει η άλλη.

    ΑΦΡΟΔΙΤΗ: Βρε λυσσάρες, σταματήστε! Aυτό δεν ήταν ερωτικό όργιο, υποχρέωση ήτανε. Ανάθεμα το στοίχημα που έχασα μια μέρα που ήμουν στο Λέοντα, αν θυμάμαι καλά. Ε, δεν ήθελα να χάσω και το σπίτι μου για ένα στοίχημα πια! Οπότε αναγκαστικά έκλεισα ραντεβού και με τους 12. Αυτοί θέλανε μια μέρα για τον καθένα να χαραμίσω� είχαν το σκοπό τους βλέπετε, μα ξέρετε δα το γυναικείο μυαλό� χε χε, τους την έφερα στο μαλακό κι αθώο...
    Νόμος, μια ώρα μόνο στον καθένα.

    ΑΦΡΟΔΙΤΗ: Πρώτα, που λέτε, μπήκα στον Κριό.
    Έλξη αυθόρμητη, ανυπόμονη. Καλά ο άνθρωπος... πυροτέχνημα, μιλάμε.
    Ορμητικός φλογερός, κρίμα όμως που τα βαρελότα κρατήσανε λιγότερο και από της Αναστάσεως. Δεν λέω για τα πυροτεχνήματα της Ολυμπιάδας 2004, γιατί αυτά είχαν μια κάποια διάρκεια. Καλέ, αυτός είναι θύελλα κι αστροπελέκι μαζί.
    Μην ξεχάσει το ΕΓΩ ΤΟΥ πουθενά και μην του πέσει κάτω η αυτοεπιβεβαίωση. Άνθρωπος mini adventure.

    Αν είναι δε γυναίκα, θα σιγοτραγουδάει ένα παλιό τραγούδι� "του τα �πα, του τα 'πα, του τα �πα του ανθρώπου, ατάκα, ατάκα, ατάκα κι επί τόπου".
    Γυναίκα με θάρρος και ντομπροσύνη. Αυτή για να καταλάβετε, αν είχε να διαλέξει μεταξύ του πιλότου πολεμικής αεροπορίας και του μαχητικού του, θα διάλεγε το δεύτερο. Όποιος άντρας την πλησιάσει έχει κλείσει εισιτήριο με την ταχεία Παράδεισος � Κόλαση σε 5 δευτερόλεπτα! Αφού σκέφτομαι πολλές φορές, πως όταν ανακαλύψουμε την τηλεμεταφορά, ίσως να είμαι στον Κριό!

    ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ: Καλέ είσαι εσύ για τέτοια;
    Δεν είσαι, δεν σου καλοπάει η βιασύνη!

    ΑΦΡΟΔΙΤΗ: Στην εξορία σαν να ήμουν δεν λες� α πα πα!
    Kι αν ρωτάτε για τα γούστα των αντρών, με μένα στον Κριό σας βεβαιώ ότι έλκονται από γυναίκες αντράκια. Άμεσες, αθλητικές ίσως, χωρίς θηλυκές κόνξες!

    ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ: Υπάρχουν άντρες που θέλουν γυναίκα νταλικιέρη βρε παιδιά;

    ΑΦΡΟΔΙΤΗ: Ευτυχώς που ξεμπέρδεψα γρήγορα από τον Κριό και μπήκα βιαστικά στον Ταύρο. Εκεί, ήθελα να μείνω, σας λέω!

    ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ: Μπαα; Ψωνίζει από τα F-FOKAS καλέ αυτός;

    ΑΦΡΟΔΙΤΗ: Αχχχ... ζεστό περιβάλλον, άνετο. Μοίρασα απλόχερα το είναι μου. Γέμισε ο τόπος πίστη, σταθερότητα, νωχέλεια, ερωτισμό... εεε... και μια γερή δόση κτητικότητας και ανασφάλειας.
    Μετά από την επίσκεψή μου, αυτός θα ψάχνει γυναίκες θηλυκά, με κεφαλαίο Θήτα.
    Μην φανταστείτε όμως το είδος της γυναίκας με το κοντοκάβαλο παντελόνι και την κοιλιά να ξεχειλίζει σαν προζύμι έτοιμο να φουρνιστεί, που δεν ξέρουν το κρεβάτι τους να στρώσουν. Όοοοχι, ο άνθρωπος, έλκεται από λογικό ντύσιμο με νότες θηλυκότητας και ευαισθησίας. Γυναίκα που ντύνεται και στολίζεται έξυπνα και οικονομικά.

    ΦΙΛΕΝΑΔΑ : Χρειάζεται καλέ εξυπνάδα, το shopping therapy;;;

    ΑΦΡΟΔΙΤΗ : Και μόνο που ρωτάς με απογοητεύεις! Βρε μια γνωστή μου γνώρισε τον άντρα της σε κατάστημα αντρικών. Κοίταζε για πουλόβερ του αδελφού της, όταν είδε έναν να ψάχνει στα κοστούμια. Της γυάλισε ο τύπος και σκέφτηκε να τον βοηθήσει. «Ξέρετε, εκεί στη μέσα γωνία είδα ότι έχουν σε προσφορά κάτι όμορφα κοστούμια... αν είναι κοστούμι αυτό που ψάχνετε...» Σας πληροφορώ, ότι αυτή η γυναίκα μύριζε τις προσφορές από χιλιόμετρο. Για πουλόβερ πήγε και άντρα ψώνισε σου λέω και κάτσε εσύ μαζί μου να πίνεις καφέ!

    ΦΙΛΕΝΑΔΑ : Καλά, καλά, πές μας για τον επόμενο!

    ΑΦΡΟΔΙΤΗ : Να με βλέπατε από μια μεριά όταν μπήκα στους Διδύμους, θα με λέγατε ζουζούνα.
    Α!!! Εκεί βρήκα μισάνοικτη την πόρτα και λέω, τι στο καλό� με μυρίστηκε; Εντάξει είχαμε ραντεβού, μα όσο λιγούρης κι αν είσαι δεν αφήνεις ανοικτή πόρτα. Ωιμέ, τι κατάλαβα μετά η γυναίκα!!! Αυτός καλέ την είχε ξεχάσει ανοικτή, όπως είχε ξεχάσει σας πληροφορώ και το ραντεβού μας. Ντύθηκα κι εγώ που λέτε, στο εφηβικό μου, την ανεμελιά μου και στο κοινωνικό μπλα - μπλα μου.
    Τι να σε κάνω εσένα, σκέφτηκα και τελικά, τον ακούμπησα με το μαγικό μου ραβδί, δίνοντάς του άλλη μια δόση από αυτήν που ήδη είχε και τρέχα στο εξής καημένε, να ψάχνεις γυναίκα "καλομοίρα"!

    ΑΦΡΟΔΙΤΗ : Μετά φιλενάδες, χτύπησα την πόρτα του Καρκίνου.
    Αχ, σαν να ήμουν στα κανάλια της Βενετίας! Ρομαντισμός, θαλπωρή, μυρωδιές κουζίνας. Να κι ένας άντρας, είπα, που δεν θα ζυγίζει τη γυναίκα του κάθε εβδομάδα. Δεν θα ψάχνεται σε ροζ γραμμές, ούτε σε πασαρέλες και κλαμπ που σε κουφαίνουν. Να ένας νοικοκύρης άνθρωπος που δεν θα ντρέπεται να κουβαλάει σακούλες από Super Market και μάρσιπο στο στήθος όταν κάνει παιδί.
    Γιατί αυτός ο άνθρωπος πρέπει και αξίζει να κάνει οικογένεια. Μπορεί να τον φοβίζει η ιδέα αρχικά, μα όταν θα βρει την προζυμούλα του, δεν θα την αφήσει να του γλιστρήσει, επειδή πιθανόν δεν θα έχει καριέρα, ή θα έχει χαλασμένο δόντι.
    Τον άγγιξα με το ραβδί μου και του είπα: Είθε να βολέψεις όλες τις υπέρβαρες, γλυκές, βολικές και πρόσχαρες υπάρξεις της γης ετούτης!!!

    ΑΦΡΟΔΙΤΗ : Μπαίνω κορίτσια στο Λέοντα και τι βλέπω;;;
    Χρυσοκέντητες κουρτίνες, κρύσταλλα Βοημίας, Σβαρόφσκι να λάμπουνε, καθρέπτες, χαλιά μεταξωτά... Ένοιωσα το ραβδί μου να κλαίει, μέχρι κι αυτό ζήλεψε. Δεν χρειάζεται να τον ακουμπήσω με το ραβδί μου.
    Αυτός σίγουρα κυνηγάει γυναίκες στολισμένες την Άρτα και τα Γιάννενα. Υπερήφανες, με ματιά ίσως και υπεροπτική, με τον αέρα της ανωτερότητας πάνω τους, της πεποίθησης και της αυτοπεποίθησης όχι με την ποδιά της κουζίνας.
    Ο τύπος είχε κάτι το έντεχνο, το γενναιόδωρο, το πληθωρικό. Ιππότης, σας λέω. Φάγαμε, ήπιαμε, διασκεδάσαμε, ερωτευτήκαμε, στο τέλος μου χάρισε κι ένα ολόχρυσο ρολόι πανάκριβο με διαμαντάκια, αν και του είπα ότι δεν φοράω ποτέ ρολόγια! Ποτέ δεν θα πάψει να φλερτάρει αυτός ο τύπος, στοίχημα το ρολόι μου κορίτσια.

    ΦΙΛΕΝΑΔΑ : Πρόσεξε τι λές γιατί ήδη έχασες ένα στοίχημα Αφροδίτη....

    ΑΦΡΟΔIΤΗ : Εεε... Τα στοιχήματα είναι για να κερδίζονται ή να χάνονται.
    Το συναίσθημα μετράει. Να γεμίζει η ζωή μας!

    ΑΦΡΟΔIΤΗ : Και μετά το πάθος του Λέοντα, ήρθε η ξηρασία κορίτσια...

    Ευτυχώς που είχα αποθέματα, για να αντέξω μέσα στην Παρθένο.
    Τύπο άντρα που βρήκα μπαίνοντας; Ντροπαλό, σεμνό, πρακτικό, αξιόπιστο, μετριοπαθή, που κάνει δώρο στη γυναίκα του σοσονάκια για τα κρύα πόδια της και αν έχει και τις χουβαρντοσύνες του θα δωρίσει το τελευταίο μοντέλο ξυριστικής μηχανής, για τα πόδια της. Ίσως και οικονομικές συσκευασίες σε σαμπουάν και αφρόλουτρα. Δεν θα τη ρωτήσει "Με αγαπάς;;;" θα τη ρωτήσει "Να βοηθήσω;;;"
    Αν είστε άρρωστες με την τάξη και καθαριότητα χάρισμά σας βρε το παλικάρι!
    Πριν τις παντρευτεί τις περνάει από το κόσκινο, που έχει πάντα κρεμασμένο στην αποθήκη, πάνω από το δοχείο του αγνού παρθένου ελαιόλαδου. Τέστ αντοχής, στα όρια της ανοχής, το λέω εγώ.
    Αν της πέσει καμιά τρίχα στη σούπα, δεν της βάζει στεφάνι, ακόμα κι αν χτυπιέται σαν χταπόδι η κυρία στο πάτωμα, που την είχε βάλει να καθαρίσει πριν τη δοκιμασία του φαγητού! Αν πέσει λίγο πιπέρι παραπάνω θα τη γλιτώσει με μια παρατήρηση του στυλ "σε παρακαλώ, να μην κάνεις βαριά τα φαγητά, έχω ευαίσθητο στομάχι!"
    Αν αντέχετε τη μυρωδιά του betadin, τότε θα τον καταφέρετε τον τύπο. Δεν είναι κακός. Ίσα - ίσα! Να προσφέρει ότι περνάει από το χέρι του θέλει ο άνθρωπος, ο κουβαλητής του σπιτιού να γίνει. Γλυκόλογα δεν λέει, όμως γλυκός γίνεται με τη σωστή μεταχείριση. Δεν έχετε παρά να δοκιμάσετε. Όλο και κάποια απλή, λιτή, πρακτική, έξυπνη και προσγειωμένη, θα τον καταφέρει.
    Από μένα, καλή σας τύχη βρε!!!

    ΑΦΡΟΔIΤΗ : Έφυγα άρον άρον από την Παρθένο, για να πάω στη θέση μου, στην πολυθρόνα μου... Στον αρμονικό έρωτά μου, το Ζυγό.
    Όπως τα περίμενα! Ο τύπος είχε ρομαντική ατμόσφαιρα, αρωματικά κεριά αναμμένα, απαλή μουσική, κρασί έτοιμο για σερβίρισμα, σε ένα χώρο γεμάτο έργα τέχνης και ο ίδιος στη θέση του μπάτλερ! Έτσι θέλει και τη γυναίκα ο άντρας με μένα, στο Ζυγό. Με θηλυκή ομορφιά, απλή κομψή κι απέριττη. Γυναίκα-θηλυκό δηλαδή, όχι μπετατζού. Κι αν είναι ατάραχη, απόμακρη, φιλάρεσκη κι επιφανειακή δεν τον πειράζει, άλλωστε κι ο ίδιος έτσι δεν είναι;
    Ένας άνθρωπος με μένα στο Ζυγό, πάντα βέβαια θα έχει αμφιβολίες για το αν πράγματι αυτός που βρήκε είναι ο πρίγκιπάς του ή αν κάπου στη γη τον περιμένει ένας περισσότερο κατάλληλος... αμφιβολίες που εξαφανίζονται μετά από ένα μπουκέτο φρέσκα λουλούδια ή ένα φιλί στο λαιμό!

    ΑΦΡΟΔIΤΗ : Δυστυχώς έπρεπε να χτυπήσω και την επόμενη πόρτα, την πόρτα του Σκορπιού κι ας μην το καλοήθελα!

    ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ : Ναι, ναι... τραβάτε με κι ας κλαίω!

    ΑΦΡΟΔΙΤΗ : Μμμ... δε λέτε καλέ, ευτυχώς, που είχα γεμάτες τις μπαταρίες μου, από την προηγούμενη επίσκεψη! Ό,τι αποθεματικά κι αν είχα τα ξόδεψα σε αυτόν τον όγδοο τύπο του ζωδιακού. Με το καλησπέρα σας, άρχισε να με γδύνει και αμέσως να με ντύνει!
    Τι πρόστυχα εσώρουχα - όλα αγορασμένα από sex shop, δεν αμφιβάλω - τι ζαρτιέρες, γούνες, αξεσουάρ!!! Ούτε που καταλάβαινα τι είναι και πως χρησιμοποιούνται, μα αυτός ήταν δάσκαλος. Ο τύπος ξεχείλιζε από σαγήνη, πάθος! Ο άνθρωπος με ταμπού όχι στο μηδέν, αλλά στο μείον. Προσωπικότητα που δεν ξεχνάς. Ο γητευτής του ζωδιακού! Το συναίσθημα πιάνει κόκαλο εδώ. Μεδούλι!!! Το πάθος και το υπαρξιακό πρόβλημά του με διέστρεψαν τη δόλια.
    Α πα πα πα! δεν είμαι εγώ για κολύμπι σε τέτοια άπατα νερά. Έρωτας; Μόνο παράφορος!!! Δόσιμο; Mόνο απόλυτο!!! Βόας γίνεται ο άνθρωπος και σε πνίγει χωρίς να το καταλαβαίνει κι αυτός καλά καλά. Γιατί να μην μπορώ από τη θέση αυτή να αγαπώ πιο λίγο;;; Aν μυρίσω απιστία, πάει τη σκότωσα. Τη σχέση καλέ!
    Είπαμε βόας, όχι και φονιάς! Κι όταν τελειώνει κάτι για μένα, πάει πέταξε. Δεν υπάρχει γυρισμός. Θα κλάψω θα λυσσάξω, θα φάω την ουρά μου, τα πόδια μου, τα χέρια μου και μόλις τελειώσει αυτή η μανία αυτοκαταστροφής, θα αρχίσω πάλι δειλά δειλά να ξαναγεννιέμαι.
    Τους ανθρώπους με Αφροδίτη στο Σκορπιό φιλενάδες, ή σε ερωτική έξαρση θα τους βρείτε ή σε απόλυτη ερωτική στέρηση. Βέεεεεβαια, δεν το ξέρατε αυτό;;; Μισό-μισό δεν τους καλύπτει εντελώς.

    ΑΦΡΟΔIΤΗ : Η επόμενη πόρτα φιλενάδες είχε μια μεταλλική πεταλουδίτσα κολλημένη! Ευτυχώς δηλαδή, γιατί είχα χάσει το μπούσουλα στην προηγούμενη επίσκεψη και είχα ξεχάσει που μπαίνω!
    Εμένα με λένε πεταλούδα του ζωδιακού, όταν μπαίνω στον Τοξότη!. Στους Διδύμους και στον Τοξότη πάω για πρωτόγνωρες εμπειρίες. Άλλο φρούτο που λένε.
    Ο τύπος ήταν χαμογελαστός, προσιτός, καλόκαρδος, πληθωρικός. Λίγο από γίγαντας δηλαδή και μίλαγε και σπαστά ελληνικά. Με βόλευε αυτό. Να χαλαρώσουμε λίγο βρε αδελφέ μετά από το σοκ του προηγούμενου.
    Μιλάγαμε για ταξίδια, μέρη μακρινά κι αγαπημένα, εμπειρίες ζωής και εγώ ένοιωθα σαν να ήμουν μπροστά από μια οθόνη που έπαιζε ντοκιμαντέρ.
    Είχε σχέσεις πολλές, μα έτρεμε τη μονιμότητα πιότερο κι από αρρώστια. Την τελευταία στιγμή έπαιρνε των οματιών του και έφευγε!
    Δεν βρέθηκε ακόμα καμιά καπάτσα να τον τυλίξει αυτόν, σκέφτηκα. Προτιμάει γυναίκες με θετική αύρα, χαρούμενες, ανεξάρτητες και με casual εμφάνιση. Το κοινό στοιχείο αρσενικών και θηλυκών εδώ, είναι ότι έχουν σβήσει τη λέξη "δέσμευση" και από τους πέντε τόνους βιβλία και χαρτιά που έχουν. Έφυγα χαλαρή, ξεκούραστη και με μια δόση αισιοδοξίας στην ψυχή.
    Η απορία μου όμως παραμένει: μα τι κάνουν oι γυναίκες της Green Peace, της WWF, οι Γιατρίνες χωρίς Σύνορα και ούτε μία δεν τον κουκούλωσε;;; Θα μου πείτε, κι αυτές Αφροδίτη στον Τοξότη θα έχουν!

    ΑΦΡΟΔIΤΗ : Φιλενάδες, αυτή η διαδρομή στους 12 μάγκες, ήταν σαν Σκοτσέζικο ντουζ. Από τη ζέστη... στο κρύο! Μπρρρρ!

    Φτάνοντας στην πόρτα του Αιγόκερου νόμισα ότι γέρασα μονομιάς. Ακόμα γέλαγα με τα αστεία του Τοξότη όταν μπήκα. Στην αρχή πάγωσα. Εδώ μέσα δεν υπήρχε γέλιο και τυχαίο. Όλα ήταν ήδη προγραμματισμένα. Τι θα με κεράσει, που θα με βάλει να κάτσω, κ.λπ. Λιτό σπίτι, χωρίς στολίδια και στυλ, καθαρό και τακτοποιημένο όμως. Ένοιωσα άβολα, ειλικρινά μιλάω.
    Σιγά σιγά προσαρμόστηκα. Αισθάνθηκα σιγουριά, ασφάλεια και προστασία.
    Στην αρχή τον λυπήθηκα, τόση ψυχρότητα, ιδιοτέλεια και το χειρότερο� αντέχει και χωρίς αγάπη όπως μου είπε. Aλήθεια, πως;;; Κι όμως τον άγγιξα με το ραβδάκι μου και τον γύρισα από την άλλη μεριά.
    Αμέσως διέκρινα μια προστατευτικότητα, μια κάποια γλυκάδα, αφοσίωση, αξιοπιστία, χέρι να βασίζεσαι δηλαδή, όχι αστεία. Θα του άρεσε η γυναίκα που θα κάνει σχέση να είναι από το ίδιο περιβάλλον, ή τουλάχιστον να έχει μεγάλα αυτιά και μικρό στόμα για να ακούει τα της δουλειάς του θέματα, που πάντα τον απασχολούν και όλο γι αυτά μιλάει. Υπάρχει μια βαθιά ερωτική ωριμότητα σε αυτόν τον άντρα φιλενάδες.
    Δεν παίζει με τα αισθήματα κανενός, χώρια που, χτύπα ξύλο, κι αρρώστια να σου τύχει δεν θα σε εγκαταλείψει. Μπορεί να καίει μαζούτ, αλλά πάει μακριά. Η δε γυναικεία εικόνα, με μένα στον Αιγόκερο, είναι εικόνα μιας συγκρατημένης και συγκροτημένης φύσης που δεν χάνει ποτέ τον έλεγχο.
    Αν μη τι άλλο δεν είναι ασυμμάζευτη, σαν μερικές μερικές...

    ΑΦΡΟΔIΤΗ : Η επόμενη πόρτα - κάτι σε kinder έκπληξη να πω; - ήταν του Υδροχόου.
    Ένας ολίγον εκκεντρικός τύπος, με σκουλαρίκι σαν χαλκά, μου άνοιξε. Μπαίνω μέσα και μου λέει: "Κάτσε όπου θες, κάτσε όσο θες, κάτσε όπως θες, το μπαρ το βλέπεις, βάλε ότι γουστάρεις". Άντρας με Αφροδίτη στον Υδροχόο;;;
    Αντισυμβατικός, ελεύθερος κι ατίθασος. Καλέ, δεν κλείνεται σε κλουβί αυτός. Απρόσωπη, ψυχρή αγάπη, δύσκολα μαντρώνεται σε μία σχέση μόνο. Ελαφρά ανισόρροπο θα τον έλεγα γιατί από τη μια έχει συντροφική φύση, από την άλλη φοβερή ανάγκη ανεξαρτησίας. Φίλο άντε και τον κάνεις, εραστή καλοκαιριού επίσης. Να ξεχειμωνιάσεις και μαζί του όμως... κομμάτι δύσκολο. Θα ενδιαφερθεί για την πρώτη γυναίκα που θα συναντήσει με περίεργο ντύσιμο σε καμιά γκαλερί, κατά προτίμηση με έργα αφηρημένης τέχνης, ή με έργα φτιαγμένα από σκουπίδια.

    ΑΦΡΟΔΙΤΗ : Στο τέλος, κατάφερα επιτέλους να φτάσω στο σπιτάκι μου, στους Ιχθείς !
    Α!!! δεν σας το είπα; Εδώ με περίμενε ο δεσμός μου! Έρωτας και ρομαντισμός!
    Η υπέρτατη αγάπη, η απόλυτη αφοσίωση! Ανιδιοτέλεια και αυτοθυσία με χαρακτηρίζει εδώ. Με λένε Αφροδίτη του αγίου ή του κορόιδου. Κι αυτό πιθανόν επειδή έχω αφήσει πολλές φορές τη βολή της ζωής μου για να μπω σε περιπέτειες με τον άνθρωπο που αγαπώ. Από τηλεπαρουσιάστρια με δική μου εκπομπή στη χώρα μου και βρίσκοντας τον έρωτα της ζωής μου στα μάτια και την κορμοστασιά ενός σερβιτόρου άλλης χώρας που επισκέφτηκα με όλο το συνεργείο για γύρισμα, εύκολα βρέθηκα να μένω σε χωριό της χώρας του και να μυρίζω την αγελαδίσια κοπριά του διπλανού στάβλου. Βιώνω την αγάπη με έναν δικό μου τρόπο, εντελώς ρομαντικό και υπερκοσμικό. Όντως δεκτική εδώ, μια είμαι στα ουράνια και μια στις κατακόμβες. Αναζητώ άντρα στήριγμα στη ζωή μου, με άρωμα αποπλάνησης και μυστηρίου. Λένε για τους άντρες εδώ ότι πιάνονται κορόιδα, αλλά εγώ ξέρω ότι ο καθένας παίρνει από τη ζωή αυτό ακριβώς που του αξίζει!

    ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ : Αφροδίτη, πλάκα - πλάκα, εμείς κάνουμε κρα, για αρσενικό κι εσύ με την ντουζίνα τους έχεις�

    ΑΦΡΟΔΙΤΗ : Ο καθένας, κορίτσια, τις επιλογές του πληρώνει. Εσείς δεν είστε που έχετε κολλήσει σε συγκεκριμένο τύπο άντρα; Η μια τον θέλει έτσι, η άλλη αλλιώς... πού να βγάλεις άκρη!

    ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ : Ενώ εσύ είσαι παμφάγο είδος, θες να πεις;

    ΑΦΡΟΔΙΤΗ : Εγώ, απλώς βλέπω το θέμα σφαιρικά και φιλοσοφημένα!
    Η φύση μου είναι συμβιβαστική, συντροφική και ειρηνική, αν θέλετε.
    Σέβομαι τη μοναδικότητα του καθένα. Αντέχω τα πάντα και τους πάντες, χμμμ... για λίγο!

    ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ : Για λίγο, είπες; Και για το πολύ, ή το πάντα;

    ΑΦΡΟΔΙΤΗ : Α, εκεί ένα πράγμα πρέπει να δουλέψει: Το ένστικτο, φιλενάδες!
    Κι όποιος δεν έχει� μολύβι και χαρτί φιλενάδες, μολύβι και χαρτί!!!
    Αυτό που είναι δύσκολο είναι να θυμάσαι κι όταν θα φύγεις από δω , ποιός είσαι και τι σου ταιριάζει και μην περιμένεις να σ' το πει κανείς, ο καθένας θα σου λέει άλλα. Γιατί αλήθεια ;;; Γιατί ο καθένας έχει τα μάτια που του ταιριάζουν. (Από την ιστορία του Χόμυ της Θεοδώρας Φασιανού -Ντάκου )

  2. #2

    Re: Το "άλλο" ταξίδι της Αφροδίτης στον ζωδιακό...

    Μπράβο sagimoon!! Πάλι...έγραψες!!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2006
    Όνομα:
    Ρανια
    Posts
    30

    Re: Το "άλλο" ταξίδι της Αφροδίτης στον ζωδιακό...

    Παρα πολυ καλο! Με μια μικρη ενσταση ισως στην Αφροδιτη στους ιχθεις.. απο προσωπικη εμπειρια, μπορει τα <θυματα> να ειναι μια χαρα θυτες, κι εσυ πετα αετο...

  4. #4
    Join Date
    Jul 2005
    Όνομα:
    Φωτεινή
    Location
    thessaloniki
    Posts
    3,068

    Re: Το "άλλο" ταξίδι της Αφροδίτης στον ζωδιακό...

    Αντωνία και πάλι μπράβο!
    Τέτοιο σενάριο μονο εσύ θα μπορούσες να είχες σκαρφιστεί!Να είσαι καλά !:idea:
    επικοινωνία:
    horarycraftsman@gmail.com
    https://www.facebook.com/pages/The-H...38930886253370

    Starwalk στον http://www.e-star.gr κάθε Πέμπτη 21:00-23:00
    Aρχείο εκπομπών : http://www.mixcloud.com/Fotini_Chris/

    'Το πληγωμένο μάτι γιατρεύεται ευκολότερα απο το πληγωμένο μυαλό'

  5. #5
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαρία
    Location
    37°N58' - 023°E43'
    Posts
    1,963

    Re: Το "άλλο" ταξίδι της Αφροδίτης στον ζωδιακό...

    Αντωνία... τί να το κάνεις το κράνος;;;;:toung: :toung:
    Συγχαρητήρια και πάλι για το κείμενό σου! Δεν είναι και εύκολο να συνδυάζεις αστρολογική γνώση και πηγαίο χιούμορ!!!!
    Πόσοι έχουν μείνει;;;; Άλλοι 8-9;;;; Ξεκίναααααααα σιγά σιγά....

  6. #6

    Re: Το "άλλο" ταξίδι της Αφροδίτης στον ζωδιακό...

    Αντωνία ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και από μένα. Ομολογώ πολύ διασκεδαστικό το σενάριο σου...τέλεια σύνδεση αστρολογίας και χιούμορ!!! Έχεις πολύ δημιουργικό μυαλό! Τελικά οι γυναικείες παρέες ψοφάμε για τέτοιες ιστορίες, περιπέτειες...διήγησης ταξιδιού μέσα στα ζώδια!

  7. #7
    Join Date
    Mar 2005
    Όνομα:
    Ιουλία
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,101

    Re: Το "άλλο" ταξίδι της Αφροδίτης στον ζωδιακό...

    Αντωνία πάρα πολύ καλό το κείμενο και πολύ έξυπνα γραμμένο. Συγχαρητήρια και από εμένα. Γέλασα πολύ!

    Υ.Γ. Θέλουμε και άλλα τέτοια:toung::toung::toung:

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Όνομα:
    Καλλιόπη
    Location
    Αθήνα
    Posts
    17

    Re: Το "άλλο" ταξίδι της Αφροδίτης στον ζωδιακό...

    Συγχαρητήρια Αντωνία και πάλι συγχαρητήρια!!!! Άκρως απολαυστικό, ξέρεις να παντρεύεις το χιούμορ με την αστρολογία με μοναδικό τρόπο! Πότε θα βγάλεις τους άλλους πλανήτες για καφεδάκι; Περιμένω εναγωνίως!!:bigsmile: :bigsmile:

  9. #9
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    134

    Re: Το "άλλο" ταξίδι της Αφροδίτης στον ζωδιακό...

    Quote Originally Posted by tirania
    Παρα πολυ καλο! Με μια μικρη ενσταση ισως στην Αφροδιτη στους ιχθεις.. απο προσωπικη εμπειρια, μπορει τα <θυματα> να ειναι μια χαρα θυτες, κι εσυ πετα αετο...
    Συμφωνώ μαζί σου για την αφροδίτη στους ιχθεις και έχω τις ίδιες ενστάσεις και για την αφροδίτη στον καρκίνο.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    134

    Re: Το "άλλο" ταξίδι της Αφροδίτης στον ζωδιακό...

    Μήπως πρέπει να μας πεις τι γίνεται και με την ... Αφροδίτη των γυναικών. Καλά τσανάκια είμαστε και εμείς. :wondering

 

 
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads