s
Κατιοντες οικοι
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 6 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 52
  1. #1

    Κατιοντες οικοι

    Διαβαζοντας το αρθρο για τη Whtiney Houston μου εκανε πολυ μεγαλη εντυπωση το οτι τα δυο απ τα τρια πιο ισχυρα "χαρτια" στον χαρτη, βρισκονταν σε κατιοντα οικο (κρονος στον υδροχοο στον 12ο , και ηλιος στο λεοντα συνοδο με αφροδιτη στον 6ο)
    Και θα ελεγε κανεις , ειδικα για τον ηλιο και την αφροδιτη της που ειναι και πιο καλλιτεχνικες θεσεις οσο να πεις, οτι θα επρεπε να βρισκονται καπως καλυτερα τοποθετημενοι. Ακουγοντας το ονομα Whitney Houston κανεις σκεφτεται μια ντιβα κτλπ κτλπ και εμενα αυτος ο ερμης συνοδο με πλουτωνα στον 7ο μονο για καλλιτεχνικη θεση δεν μου κανει...

    Παρολα αυτα , αν υποθεσουμε οτι η ωρα γεννησης της ειναι σωστη (για το οποιο και επιφυλασσομαι) και εχει οντως ωροσκοπο ιχθυ, και επειδη στην αστρολογια τιποτα δεν μπορουμε να βλεπουμε απομονωμενα (το λεω πριν πεσετε να με φατε οκ ) μου γεννιεται το εξης ερωτημα..

    Για ατομα ΤΟΟΟΟΟΟΟΣΟ high profile , δεν θα επρεπε να υπαρχουν καποιες καραμπαμ ενδειξεις ? Π.χ. ιδιαιτερα τονισμενοι γωνιακοι οικοι , κτλπ κτλπ ?

    Και αν η απαντηση στην ερωτηση ειναι οχι , μηπως τελικα δεν ειναι ΤΟΟΟΟΣΟ σημαντικοι πια οι γωνιακοι οικοι ? Ψαχνοντας παρεπιπτοντως στο ιντερνετ για χαρτες αλλων σουπερ πετυχημενων διασημων επαθα σοκ με το ποσο ενεργοι ηταν λιγοτερο σημαντικοι οικοι . Καλη ωρα η Mariah Carey (αντιπαλο δεος της Whitney) , με στελιουμ στον 12ο στον κριο και κυβερνητης του χαρτη επισης στον 12ο

    Τι εχετε να πειτε ? Οντας βεβαια κ εγω ατομο με κυβερνητη του χαρτη μου στον 12ο,ισως να μπορω να καταλαβω πως με εχει διαμορφωσει αυτο και σε τι βαθμο με εχει επηρεασει , αλλα σιγουρα δεν μπορω να φανταστω και σε τι μπορει να διεφερα αν ο ηλιος μου βρισκοταν πανω σε καποια ακμη για παραδειγμα. Παντως το σιγουρο ειναι οτι δεν ειμαι εγω ο διασημος σουπερσταρ, οποτε οσον αφορα τον δικο μου χαρτη βγαινει καποιο νοημα, σε αντιθεση με τους χαρτες που αναφερω παραπανω ...

    τα φωτα σας και τις αποψεις σας .. !

  2. #2
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Κατιοντες οικοι

    Ο ηλιος ισχυροτατος στον λεοντα, κανει ενα υπεροχο τριγωνο με την ακμη του 10 οικου.
    Ο κρονος επισης ισχυρος απο τον υδροχοο,σαν παραδοσιακος κυβερνητης του, κανει ενα ωραοτατο εξαγωνο, επισης με την ακμη του 10ου.

    Η σεληνη και διας στον κριο, βρισκονται στον 1ο οικο κι απο εκει κανουν οψη επισης με τον 10ο. Τα φωτα ειναι γενικα ενισχυμενα, σε ζωδια της φωτιας.

    Υπαρχει επισης ενα αρθρο της Κατιας, που αναφερεται στον 12ο οικο και στην "ειδικη" σχεση που εχει με τον καλλιτεχνικο χωρο.

    Τωρα βεβαια αν βρισκονταν σε γωνιακες θεσεις, πιθανον να μην υπηρχε αυτο το προωρο τελος η να μπορουσε ν αντεπεξελθει στην ταση της προς τις εξαρτησεις. Αυτα κατα την προσωπικη μου εκτιμηση για το ωροσκοπιο της.

  3. #3

    Re: Κατιοντες οικοι

    Quote Originally Posted by SAGIVI View Post


    Υπαρχει επισης ενα αρθρο της Κατιας, που αναφερεται στον 12ο οικο και στην "ειδικη" σχεση που εχει με τον καλλιτεχνικο χωρο.
    μπορεις να μου στειλες αυτο το αρθρο ? θα θελα πολυ να το διαβασω, γιατι με ενδιαφερει να μαθω περισσοτερα για τον 12ο

  4. #4

    Re: Κατιοντες οικοι

    Quote Originally Posted by SAGIVI View Post
    Ο ηλιος ισχυροτατος στον λεοντα, κανει ενα υπεροχο τριγωνο με την ακμη του 10 οικου.
    Ο κρονος επισης ισχυρος απο τον υδροχοο,σαν παραδοσιακος κυβερνητης του, κανει ενα ωραοτατο εξαγωνο, επισης με την ακμη του 10ου.

    Η σεληνη και διας στον κριο, βρισκονται στον 1ο οικο κι απο εκει κανουν οψη επισης με τον 10ο. Τα φωτα ειναι γενικα ενισχυμενα, σε ζωδια της φωτιας.

    Υπαρχει επισης ενα αρθρο της Κατιας, που αναφερεται στον 12ο οικο και στην "ειδικη" σχεση που εχει με τον καλλιτεχνικο χωρο.

    Τωρα βεβαια αν βρισκονταν σε γωνιακες θεσεις, πιθανον να μην υπηρχε αυτο το προωρο τελος η να μπορουσε ν αντεπεξελθει στην ταση της προς τις εξαρτησεις. Αυτα κατα την προσωπικη μου εκτιμηση για το ωροσκοπιο της.
    Τωρα δεν το πιστευω αυτο που λες? Οσοι δεν εχουν γωνιακους πλανητες μπορει να εχουν προωρο τελος Δεν το πιστευω!!! Εκτος και αν παρανοησα το νοημα της φρασης σου?
    Επ ευκαιριας και εγω εχω τον κυβερνητη του χαρτη μου στον 12ο οπως και τον ηλιο (σε γενικες γραμμες δεν ειμαι και πολυ δημοφιλης) και ενα διαστημα που ψαχνομουν για να ακολουθησω καλλιτεχνικο επαγγελμα η αυτο που σπαδασα την δημοσιογραφια αν θα με εβγαζε στο γυαλι ειχα απουσια γωνιακων πλανητων, πραγμα που μου εδεινε σαφεις ενδειξεις οτι θεν θα τα καταφερνα.. Και ειναι γεγονος οτι σε διαφορους διασημους εχω προσεξει οτι εχουν εντονο 12 αλλα εχουν και πολλους πλανητες στον 1ο, στον 7ο η στον 10 οικο..Επισης αναρωτιεμαι αν ο αστρικος τροπικος δινει επιπροσθετες πληροφοριες στην αναλυση των χαρτων..?Οι οψεις των πλανητων με γωνιακα σημεια μπορουν να δωσουν την ιδια φημη, εγω δεν το νομιζω οτι ενα τριγωνο σεληνης μεσουρανηματος ειναι αναλογο της σεληνης στον 1ο η στον 10ο οικο
    Το σήμερα είναι το αύριο για το οποίο ανησυχούσες χθες!!!!!

  5. #5
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Κατιοντες οικοι

    Quote Originally Posted by astrotrella View Post
    Τωρα δεν το πιστευω αυτο που λες? Οσοι δεν εχουν γωνιακους πλανητες μπορει να εχουν προωρο τελος Δεν το πιστευω!!! Εκτος και αν παρανοησα το νοημα της φρασης σου?
    Επ ευκαιριας και εγω εχω τον κυβερνητη του χαρτη μου στον 12ο οπως και τον ηλιο (σε γενικες γραμμες δεν ειμαι και πολυ δημοφιλης) και ενα διαστημα που ψαχνομουν για να ακολουθησω καλλιτεχνικο επαγγελμα η αυτο που σπαδασα την δημοσιογραφια αν θα με εβγαζε στο γυαλι ειχα απουσια γωνιακων πλανητων, πραγμα που μου εδεινε σαφεις ενδειξεις οτι θεν θα τα καταφερνα.. Και ειναι γεγονος οτι σε διαφορους διασημους εχω προσεξει οτι εχουν εντονο 12 αλλα εχουν και πολλους πλανητες στον 1ο, στον 7ο η στον 10 οικο..Επισης αναρωτιεμαι αν ο αστρικος τροπικος δινει επιπροσθετες πληροφοριες στην αναλυση των χαρτων..?Οι οψεις των πλανητων με γωνιακα σημεια μπορουν να δωσουν την ιδια φημη, εγω δεν το νομιζω οτι ενα τριγωνο σεληνης μεσουρανηματος ειναι αναλογο της σεληνης στον 1ο η στον 10ο οικο
    Ο δείκτης δημοφιλίας, είναι σαφως ο κυβερνήτης του ωροσκόπου, αλλά μη νομίζεις πως μια σελήνη στο 10ο είναι ότι καλύτερο. Η φυσική της θέση είναι 4ος ή 2ος και σε φιλικά προσκείμενα ζώδια.
    Απο προσωπικό παράδειγμα, και με συγχωρείς για το σχόλιο, το μεγαλύτερο ψώνιο-καρικατούρα-θελω να γίνω διάσημη/σπουδαία, που γνώρισα είχε σελήνη στο λιονταρι και στο 10ο, σε τετράγωνο με τον ωροσκόπο (Σκορπιός) και τον κυβερνήτη του.

    Για αυτό λοιπόν άσε τον 12ο να κάνει τη δουλειά του όπως την ξέρει.
    Στο κάτω κάτω, πρόκειται για ένα πολύ όμορφο οίκο....
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  6. #6

    Re: Κατιοντες οικοι

    Quote Originally Posted by taurine View Post
    Για αυτό λοιπόν άσε τον 12ο να κάνει τη δουλειά του όπως την ξέρει.
    Στο κάτω κάτω, πρόκειται για ένα πολύ όμορφο οίκο....

    καλα δεν τον λες και πολυ ομορφο οικο εδω που τα λεμε..

  7. #7
    Join Date
    Sep 2011
    Όνομα:
    Λίντα
    Posts
    248

    Re: Κατιοντες οικοι

    Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

    Οι όψεις στο χάρτη της Whitney Houston που δείχνουν το ταλέντο αλλά και την πορεία της είναι αρκετές . Ο ωροσκόπος είναι στους Ιχθείς ( ιδιαίτερα καλλιτεχνικό ζώδιο) και ο κυ. ωροσκόπου Ποσειδώνας ο οποίος κυβερνάει τους καλλιτέχνες, σχηματίζει όψη με Ήλιο και Αφροδίτη ( ταλέντα, φωνή) στο Λιοντάρι, επίσης καλλιτεχνικό ζώδιο, στον 6ο οίκο που δείχνει την εργασία μας και τις συνθήκες εργασίας μας.

    Η Σελήνη είναι σε σύνοδο με το Δία στον Κριό που δείχνει τη μαχητικότητα της τη δύναμη της , την αποφασιστικότητά της να δουλέψει και να πάει μπροστά ( τρίγωνο με Ήλιο και Αφροδίτη ) και ο Δίας σχηματίζει τρίγωνο με μεσουράνημα και είναι και κυβερνήτης. Υπάρχουν πολλές άλλες θέσεις και όψεις που περιγράφουν ταλέντο, προβολή , προβλήματα και ότι άλλο, και τα περιγράφουν άψογα. Δεν θεωρώ ότι θα έπρεπε να συμμετέχουν υποχρεωτικά οι γωνιακοί οίκοι. Άλλωστε με τον έναν ή τον άλλο τρόπο όλοι οι οίκοι συμμετέχουν στο ωροσκόπιο.

    Ο 7ος οίκος ας πούμε της τραγουδίστριας, μας δίνει επιπρόσθετες πληροφορίες πολύ σημαντικές για τη ζωή της, όπως και ο 4ος,διαφορετικής φύσης. Δείκτης δημοφιλίας είναι η Σελήνη και είναι στον 1ο σε σύνοδο με κυβερνήτη μεσουρανήματος με τον πιο large πλανήτη

  8. #8
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Κατιοντες οικοι

    [QUOTE=astrotrella;143154]Τωρα δεν το πιστευω αυτο που λες? Οσοι δεν εχουν γωνιακους πλανητες μπορει να εχουν προωρο τελος Δεν το πιστευω!!! Εκτος και αν παρανοησα το νοημα της φρασης σου?
    Επ ευκαιριας και εγω εχω τον κυβερνητη του χαρτη μου στον 12ο οπως και τον ηλιο (σε γενικες γραμμες δεν ειμαι και πολυ δημοφιλης) και ενα διαστημα που ψαχνομουν για να ακολουθησω καλλιτεχνικο επαγγελμα η αυτο που σπαδασα την δημοσιογραφια αν θα με εβγαζε στο γυαλι ειχα απουσια γωνιακων πλανητων, πραγμα που μου εδεινε σαφεις ενδειξεις οτι θεν θα τα καταφερνα.. Και ειναι γεγονος οτι σε διαφορους διασημους εχω προσεξει οτι εχουν εντονο 12 αλλα εχουν και πολλους πλανητες στον 1ο, στον 7ο η στον 10 οικο..Επισης αναρωτιεμαι αν ο αστρικος τροπικος δινει επιπροσθετες πληροφοριες στην αναλυση των χαρτων..?Οι οψεις των πλανητων με γωνιακα σημεια μπορουν να δωσουν την ιδια φημη, εγω δεν το νομιζω οτι ενα τριγωνο σεληνης μεσουρανηματος ειναι αναλογο της σεληνης στον 1ο η στον 10ο οικο[/QUOT


    Οχι καλη μου! Ουτε μου περασε απο το μυαλο κατι τετοιο! Το σκεπτικο μου ηταν, οτι οτι ο τονισμενος αξονας 6ου/12ου, ειναι συνδεδεμενος με τις "ευαισθησιες", που εμφανισε η Χιουστον στην ζωη της. Δεν αναφερομουν σε θεματα μακροζωιας, με την γενικοτερη εννοια!

    Επισης, οντως η συγκριση με τον αστρικο χαρτη, μπορει να σου δωσει περισσοτερα στοιχεια. Εμενα μου αποκαλυψε οτι η τροπικη συνοδος σεληνης -μεσουρανηματος, κανει επισης ακριβεστατη συνοδο με τον αστρικο Ποσειδωνα ( ) και μου καλυψε πολλα κενα σχετικα με διαφορες αποριες για την ιδιοσυγκρασια μου και για καποια ζητηματα καριερας. Ετσι ανακαλυψα, οτι εκτος απο τον χτυπημενο ηλιο μου απο το πλουτωνα, εχω και μια χτυπημενη σεληνη απο τον αστρικο ποσειδωνα! Βοηθεια μου!

    Σιγουρα δεν εχει την ιδια ερμηνεια ενας γωνιακος πλανητης με μια απλη οψη. Αλλα εδω μιλαμε για την σεληνη και τον δια σε ζωδιο φωτιας απο τον 1ο οικο, να τριγωνιζουν το μεσουρανημα της και τον ηλιο στον λεοντα να τριγωνιζει επισης την ακμη του 10ου. Ολα τα φωτα, πανω στην καριερα της!

    Δεν εισαι δημοφιλης η κατα βαθος ειναι δικη σου επιλογη να εισαι χαμηλοτερων τονων?

  9. #9
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    ΕΦΗ
    Location
    Αθηνα
    Posts
    653

    Re: Κατιοντες οικοι

    Quote Originally Posted by yoO View Post
    μπορεις να μου στειλες αυτο το αρθρο ? θα θελα πολυ να το διαβασω, γιατι με ενδιαφερει να μαθω περισσοτερα για τον 12ο

    Υπομονη! Ψαχνω!!!!!!!!!

  10. #10

    Re: Κατιοντες οικοι

    Quote Originally Posted by lindaf View Post
    Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

    Οι όψεις στο χάρτη της Whitney Houston που δείχνουν το ταλέντο αλλά και την πορεία της είναι αρκετές . Ο ωροσκόπος είναι στους Ιχθείς ( ιδιαίτερα καλλιτεχνικό ζώδιο) και ο κυ. ωροσκόπου Ποσειδώνας ο οποίος κυβερνάει τους καλλιτέχνες, σχηματίζει όψη με Ήλιο και Αφροδίτη ( ταλέντα, φωνή) στο Λιοντάρι, επίσης καλλιτεχνικό ζώδιο, στον 6ο οίκο που δείχνει την εργασία μας και τις συνθήκες εργασίας μας.

    Η Σελήνη είναι σε σύνοδο με το Δία στον Κριό που δείχνει τη μαχητικότητα της τη δύναμη της , την αποφασιστικότητά της να δουλέψει και να πάει μπροστά ( τρίγωνο με Ήλιο και Αφροδίτη ) και ο Δίας σχηματίζει τρίγωνο με μεσουράνημα και είναι και κυβερνήτης. Υπάρχουν πολλές άλλες θέσεις και όψεις που περιγράφουν ταλέντο, προβολή , προβλήματα και ότι άλλο, και τα περιγράφουν άψογα. Δεν θεωρώ ότι θα έπρεπε να συμμετέχουν υποχρεωτικά οι γωνιακοί οίκοι. Άλλωστε με τον έναν ή τον άλλο τρόπο όλοι οι οίκοι συμμετέχουν στο ωροσκόπιο.

    Ο 7ος οίκος ας πούμε της τραγουδίστριας, μας δίνει επιπρόσθετες πληροφορίες πολύ σημαντικές για τη ζωή της, όπως και ο 4ος,διαφορετικής φύσης. Δείκτης δημοφιλίας είναι η Σελήνη και είναι στον 1ο σε σύνοδο με κυβερνήτη μεσουρανήματος με τον πιο large πλανήτη

    Nαι, απο αυτη την αποψη εχετε δικιο. Αλλα αν ρωτουσε καποιος εμενα, τι ωροσκοπο φανταζεσαι οτι μπορει να εχει η Whitney, εγω ξερετε τι θα ελεγα? Λεων (για να πεφτει αφροδιτη και ηλιος στον 1ο) . Ο ιχθυς ουτε που θα μου περνουσε απ το μυαλο. Αλλα μαλλον δεν χρειαζεται οντως να εμπλεκονται τοσο οι γωνιακοι οικοι, οταν υπαρχουν αρκετα δυνατες οψεις σε εναν χαρτη . Mystery solved

    **** σχετικα με το θεμα της Whitney και ασχετο με το θεμα τον κατιοντων οικων ****

    θα ηθελα να τονισω και τη θεση του χειρωνα στον χαρτη της, ο οποιος κατα τη γνωμη μου επηρεασε σε τεραστιο βαθμο την πορεια της. Βρισκεται ακριβως πανω στον ωροσκοπο , στον ιχθυ (σε πτωση αν υποθεσουμε οτι κυβερναται απο παρθενο η τοξοτη) , και ειναι κυβερνητης του 4ου.
    Σαν να μην εφτανε αυτο ομως, κανει αντιθεση με πλουτωνα και ερμη ! Καταλαβαινουμε δλδ ΠΟΣΟ τεραστια επιρροη ειχε η οικογενεια επανω της (εξαλλου η μητερα της που ζει ακομα ηταν παντα απο πανω της ) και φανταζομαι οτι σιγουρα παροτι υποτιθεται οτι ειχε καλη παιδικη ηλικια...μονο καλη δεν την λες.. Θα υπηρχε 100% καποιο παιδικο (ερμης) τραυμα (χειρωνας), αρκετα σκοτεινο (πλουτωνας) που εκφραζεται μεσω του ταλαιπωρημενου 4ου οικου της τοσο ως προς την ιδια (χειρωνας στον 1ο) οσο και προς τις σχεσεις της (ερμης και πλουτωνας στον 7ο)

    Γενικα , εχω παρατηρησει οτι οι κυβερνητες 4ου κυριως, και δευτερευοντως 8ου και 12ου ειναι τοσο χτυπημενοι και δυσλειτουργικη , υπαρχουν σοβαρες ψυχολογικες διαταραχες αργοτερα στο ατομο. Και ο 4ος της ειναι αρκετα χτυπημενος, ο 12ος επισης παρα πολυ ( κρονος στον υδροχοο αντιθεση με ηλιο και αφροδιτη) , και κυβερνητης του 8ου απλα σε ζωδιο στο οποιο βρισκεται σε πτωση.

 

 
Page 1 of 6 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads