s
[Συζήτηση] Το σχόλιο της ημέρας...
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast
Results 1 to 10 of 32
  1. #1
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Το σχόλιο της ημέρας...

    Αν και δεν έχω συνεννοηθεί με τη διαχείριση ξεκινάω ένα θεματάκι με τίτλο "Το σχόλιο της ημέρας"

    Σκοπός να κάνουμε "drop" ότι σκεφτόμαστε σαν αστρολόγοι (όσοι θέλουν) για τη σημερινή ημέρα ή τις επόμενες.

    Χωρίς να αποτελεί σχηματοποιημένη πρόβλεψη (δεν υπόσχομαι ότι θα έχω χρόνο να γράφω κάθε μέρα) είναι καλύτερο ίσως από το τίποτα και αφορμή για συζήτηση...

    Το αφήνω στη διαχείριση αν θέλει να το εντάξει σε κάποιο πλαίσιο στο site...

    Καλοδεχούμενοι κι οι συνάδελφοι που θέλουν να καταθέσουν την δική τους οπτική γωνία...

    ΥΓ: Να διευκρινίσω για όσους δεν ξέρουν ότι οι ημερήσιες προβλέψεις του υποφαινόμενου εκτός από αστρολογικές προσεγγίσεις έχουν και κάποιες αριθμολογικές.
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  2. #2
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Πέμπτη 1 Μαρτίου

    Μέρα 9 σήμερα και συνεχίζεται η χτεσινή διαδικασία τρεξίματος από την αντίστοιχη χτεσινή επίσης 9 ημέρα. Σήμερα όμως ευνοείται η καταγραφή γεγονότων. Ό,τι έχετε να επικοινωνήσετε περιγράψτε το με ακρίβεια, γιατί το προφορικό άκουσμα πιθανόν δεν θα επαρκέσει. Δυσκολία να "ακούσουμε" σήμερα τον άλλον... Αστρολογικά τα παραπάνω υποδηλώνονται με τη βιασύνη. Η Σελήνη στους Διδύμους κάνοντας ΤΑΥ πρώτα με Ήλιο και μετά με Άρη μάλλον δε θα επιτρέψει την ψυχολογική ηρεμία που χρειάζεται για να είμαστε δεκτικοί στους άλλους. Καλή μέρα για γνωριμίες, κακή μέρα για να έρθει εις πέρας οριστική διαπραγμάτευση.

    Σύσταση για τις επόμενες ημέρες... Να προσέχετε και τα νευράκια. Ακόμη δεν μπήκε σε ανοχή η αντίθεση Άρη/Ήλιου κι ήδη άρχισαν τα νευράκια, τα τρακαρίσματα, κ.ο.κ. Ο Ήλιος στους Ιχθύς ευνοεί τις παράφορες αντιδράσεις. Κρατήστε καλύτερα την ψυχραιμία σας, παίρνοντας τη θέση του ψύχραιμου (στην Παρθένο) Άρη, έστω κι αν όντας αυτός ανάδρομος δε σας επιτρέπει να δίνεται άμεσα λύσεις κι όλοι περιμένουν από σας και σας "βρίζουν"..
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Αστρολόγος δεν είμαι,αλλά απ'όσο ξέρω ο Κρόνος ανάδρομος, αλλά και ο Αρης ανάδρομος στο κατεξοχήν ζώδιο της υγείας/υγιεινής μας ωθούν σε αναθεωρήσεις και περαιτέρω ελέγχους, σε υπάρχοντα ζητήματα.

    Χωρίς να έχω την παραμικρή διάθεση να υποβιβάσω το θέμα, αποφάσισα σήμερα, ημέρα Δία και ώρα Κρόνου να αφαιρέσω φρονιμίτη, με μια απλή εξαγωγή,χωρίς χειρουργείο.
    Κρόνος = απαλλάσσομαι από οτιδήποτε άχρηστο,οπότε ας ελπίσουμε πως δεν θα έχουμε "παρατράγουδα".

    Καλό σας απόγευμα.
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  4. #4
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Πάμε λοιπόν και στη 2η μέρα, Παρασκευή σήμερα, τέλος εβδομάδας κι έτοιμοι να μπούμε στο Σαββατοκύριακο. Για την αντίθεση Άρη/Ήλιου μιλήσαμε χτες. Μαζί θα τη συνοδεύει αυτό το Σαββατοκύριακο και η αντίθεση Αφροδίτης/Κρόνου, που θα έρθει να κλείσει κάποιες επαγγελματικές επαφές (τελευταίες μοίρες) που προγραμματίζονταν για καιρό. Από Δευτέρα, νέος Θεός με την Αφροδίτη να μπαίνει στο ζώδιο της, τις φούστες να στενεύουν και να κονταίνουν λόγω άνοιξης και τον αναστεναγμό ααχχχ.. να τον χουμε έτοιμο να βγει από το στόμα...

    Ερωτευτείτε, αφεθείτε στη σωματική επαφή κι ας είναι απλά οικεία (που δε θα είναι απλά οικεία) γιατί ο κόσμος μας χρειάζεται κάτι σταθερό να κρατηθεί κι αυτό μπορεί να είναι ο άνθρωπος μας που είναι πάντα "εκεί".

    Αριθμολογικά είμαστε σε μέρα 1, επιστρέφουμε στα βασικά, ξεκουράζουμε το σώμα κι αναζητούμε απομόνωση για να πάρουμε πάλι μπρος. Καλή μέρα για δημιουργικές ιδέες που θα υλοποιηθούν αργότερα. Θετικό κλίμα για team working, δε θα έχουμε όμως πολύ ενέργεια σωματικά και θα δυσκολευόμαστε να βάλουμε τάξη. Υπομονή όμως, όλα θα γίνουν στην ώρα τους...

    ΥΓ: (αν θέλει η διαχείριση ίσως θα ήταν χρήσιμο το θέμα να είναι επισημασμένο, για να το βρίσκω κάθε πρωί εύκολα.. Ευχαριστώ )
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  5. #5

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Μου αρεσε πολυ και, ακομα περισσοτερο, με βολευει ο χαρακτηρισμος: Αρης στην Παρθενο=Αρης Ψυχραιμος.
    Οχι μονον δηλαδη με υποβαλλει ο Αρης σε ελεγχομενη οργη, αλλα και εγω η ιδια θα αυθυποβαλλω τον εαυτο μου στην ψυχραιμια.
    Αυτο το χρειαζομαστε ολοι οι μεταβλητοι.
    Ευχαριστουμε κ. Παπαδολια!

  6. #6
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Πολύ μου αρέσει αυτό το θέμα!
    Κάτι σαν αστρολογική ατζέντα,με live απόψεις των μελών και των αστρολόγων!

    Αντε να μπεί και Αφροδίτη στο σπίτι μας, να γελάσει λίγο το χειλάκι μας.
    Και ποιος ξέρει?

    Ίσως το τρίγωνο που θα γίνει αργότερα στα γήινα, να μας δικαιώσει.

    Σήμερα το πρωί ήρθαν 2 επιστολές:
    Η μία αφορά ένα ακίνητο στην Κόρινθο, το οποίο ...δεν έχω και με καλεί η Τοπική Υπηρεσία ΙΚΑ
    να τακτοποιήσω ...οφειλές, με την απειλή να μου τις προσαυξήσουν!!!!! Με λίγα λόγια, θα διοργανωθεί μια μαχη, που θα κληθώ να αποδείξω πως δεν έχω ακίνητο, άρα δεν χρωστάω.

    Η δεύτερη επιστολή ήρθε από μία τράπεζα φύλαξης βλαστικών κυττάρων, και με ενημερώνουν 2 μήνες μετά,πως το δείγμα του παιδιού μου καταστράφηκε. Και μαζί με αυτό χάθηκαν και τα 900 ευρώ που τους δώσαμε.

    Άραγε η αντίθεση Αφροδίτης/Κρόνου προκαλεί όλα αυτά τα κουλά?
    Ή οι πλανήτες αποφάσισαν να κάνουν πάρτι ταλαιπωρίας στα μεταβλητά?

    Και όσο κι αν θελεις να παραμένεις ψύχραιμος, πως γίνεται?
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  7. #7

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Εμένα πάντως οι πλανητικές διελεύσεις αυτό το διάστημα με βοήθησαν να "ξεδώσω" λιγάκι. Οκ δεν είμαι αστρολόγος, αλλά πάνω κάτω κατάλαβα τι μου συνέβει

    Ο διελαύνων άρης στην παρθένο τριγωνίζει το γενέθλιο άρη στον ταύρο, ο διελαύνων δίας τριγωνίζει πολύ ωραία τη γενέθλια αφροδίτη στην παρθένο. Αυτές τις μέρες έτυχε να έχω και πολλή δουλειά και επίσης έβγαλα πολλή δουλειά και με όρεξη κιόλας. Από το τριήμερο που πέρασε "το έχω ρίξει έξω" και δεν συμμαζεύομαι. Καιρό είχα να περάσω τόσο ωραία.

    Σήμερα πήγα για ψώνια. Τελειώνοντας τις αγορες όταν άνοιξα το πορτοφόλι διαπίστωσα το εξής: λεφτά δεν υπάρχουν. Μου θύμισε μια διαφήμιση που ανοίγει το άδειο πορτοφόλι και βγαίνει μία μύγα!

  8. #8
    Join Date
    Feb 2008
    Όνομα:
    Δεσποινα
    Location
    πειραιας
    Posts
    2,354

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Βασιλη χαιρομαι που εισαι εδω μαζι μας
    Επισης το θεμα΄΄ Σχολιο της ημερας '' μου αρεσει πολυ!
    Η χειροτερη αισθηση ...ειναι η ψευδαισθηση....
    Δ.Κ

  9. #9
    Join Date
    Nov 2007
    Όνομα:
    Χρυσάνθη
    Posts
    602

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Λύσεις υπάρχουν πάντα kassy μου,

    Εσύ προφανώς δεν τις έμαθες ακόμα. Είναι απλώ.

    Αρκεί την επόμενη φορά να πας για ψώνια δίχως πορτοφόλι..................

  10. #10
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Το σχόλιο της ημέρας...

    Την καλημέρα μας πριν ξεκινήσουμε σιγά σιγά για τη Θεσ/νίκη.. Η χτεσινή αντίθεση Άρη/Ήλιου μας έδωσε πολύ ενέργεια να κάνουμε πολλά πράγματα. Σήμερα οι τόνοι θα είναι πιο χαλαροί. Μπορείτε να μοιραστείτε σκέψεις ατομικά αλλά και σε μεγάλες παρέες. Σχέδια μπορούν επίσης να καταστρωθούν και να συνεχιστεί η υλοποίηση τους από αύριο το πρωί με την αλλαγή της Σελήνης. Glykeria: Beautiful Thessaloniki - Όμορφη Θεσσαλονίκη - YouTube

    ΥΓ: Για τους της Βόρειας Ελλάδας θυμηθείτε ότι το απόγευμα στις 17:00 έχουμε παρουσίαση του περιοδικού μας στη Θεσ/νίκη, Βαλαωρίτου 29, στο καφέ μπαρ Παρτιζάν. Μαζί και μία γενικότερη αστρολογική συζήτηση για το πού πάμε. Γενικώς..
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

 

 
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads