s
Ηλιακή επιστροφή με πανσέληνο
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Ηλιακή επιστροφή με πανσέληνο

    καλο απογευμα σε ολους.
    Θελω να ρωτησω κατι γιατι εχω μπερδευτει.
    Οταν γινεται ηλιακη επιστροφη και την ιδια ημερα γινεται και πανσεληνος,τι σημαινει?
    Επισης τι ρολο παιζει αναλογα τον οικο που γινεται?
    δηλ. διαφορετικη ερμηνεια δινεται αν η πανσεληνος αυτη γινει στον 6ο,7ο,8ο κ.λ.π.
    ή αφορα το συνολο γενικοτερα και οχι μόνο του συγκεκριμενου οικου?
    Πως μπορουμε να ερμηνευσουμε οσο καλυτερα γινεται αυτον τον ετησιο χαρτη?

    Ελπιζω να μην σας μπερδεψα

    ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Ηλιακή επιστροφή με πανσέληνο

    Αγαπητή melodia

    Αν δεν έχετε παρακολουθήσει μαθήματα αστρολογίας, είναι πολύ δύσκολο να βγάλετε συμπεράσματα από την ηλιακή επιστροφή. Δεν μελετάται όπως ένας γενέθλιος χάρτης. Συνδυάζεται με τα προοδευτικά, τις διελεύσεις, τις εκλείψεις του έτους και φυσικά το γενέθλιο ωροσκόπιο. Όλα συνθέτουν αυτό που θα διαπιστώσουμε.
    Επομένως, αυτό που ζητάτε δεν απαντάται με σαφήνεια σε δύο γραμμές.
    Σε μία γενική αίσθηση, θα έχετε την δυνατότητα να αντιμετωπίσετε την διάσταση που υπάρχει ανάμεσα στις επιθυμίες σας και την εσωτερική σας ανάγκη. Οι συγκινήσεις και η θέληση θα είναι σε αντιπαλότητα, ή οι οικογενειακές σχέσεις. Κι αυτό όμως συγκρίνεται με την γενέθλια προδιάθεση κι από μόνο του δεν δίνει την ακριβή εικόνα.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  3. #3
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Νίκος
    Location
    Ολλανδία, Χάγ
    Posts
    52

    Re: Ηλιακή επιστροφή με πανσέληνο

    Αγαπητοί φίλοι της αστρολογίας κι εγώ προσπαθώ να καταλάβω κάτι παρόμοιο, για την ακριβεια το ακριβως αντιθετο. Εφέτος στις 12 Ιουνίου είχα Ηλιακη Επιστροφη με Νεα Σεληνη (Στις 21 μοιρες των Διδύμων ο Ηλιος μου, στις 19 μοιρες των Διδύμων η Νέα Σελήνη ενεργοποιωντας τον 4ο Γ. Οικο μου).
    Παράλληλα, ο Ωροσκόπος του Ετήσιου μου είναι στις 16 μοίρες του Λεωντα (απέναντι από τον Γενέθλιο Αρη μου) ενώ ο Γενέθλιος μου Ωροσκόπος είναι στην 1 των Ιχθύων. Σημειωση: Περασα τα γενεθλια μου στην Ολλανδια οπου εργαζομαι.
    Μέχρι σήμερα πίστευα ότι αυτό το γεγονός (της συνόδου της Νεας Σεληνης με τον Γ.Ηλιο μου) θα μου φέρει θετικα νέα ξεκινηματα, αλλά δυστυχώς μόνο θλιψη ελαβα μεχρι στιγμης. Χώρισα μετα απο 5 χρονια σοβαρης σχεσης (με χώρισε για την ακριβεια). Να το εκλάβω τώρα αυτο ως νεο ξεκινημα? Και η ψυχή μου που υποφέρει?
    Να δω τι αλλο θα μου φερει αυτη η Συνοδος......!!!!:bigsmile:
    Αν γνωριζει κανεις κατι επι του θεματος θα τον ευχαριστουσα εκ των προτερων.

  4. #4

    Re: Ηλιακή επιστροφή με πανσέληνο

    Quote Originally Posted by CROUSSOS View Post
    Αγαπητοί φίλοι της αστρολογίας κι εγώ προσπαθώ να καταλάβω κάτι παρόμοιο, για την ακριβεια το ακριβως αντιθετο. Εφέτος στις 12 Ιουνίου είχα Ηλιακη Επιστροφη με Νεα Σεληνη (Στις 21 μοιρες των Διδύμων ο Ηλιος μου, στις 19 μοιρες των Διδύμων η Νέα Σελήνη ενεργοποιωντας τον 4ο Γ. Οικο μου).
    Παράλληλα, ο Ωροσκόπος του Ετήσιου μου είναι στις 16 μοίρες του Λεωντα (απέναντι από τον Γενέθλιο Αρη μου) ενώ ο Γενέθλιος μου Ωροσκόπος είναι στην 1 των Ιχθύων. Σημειωση: Περασα τα γενεθλια μου στην Ολλανδια οπου εργαζομαι.
    Μέχρι σήμερα πίστευα ότι αυτό το γεγονός (της συνόδου της Νεας Σεληνης με τον Γ.Ηλιο μου) θα μου φέρει θετικα νέα ξεκινηματα, αλλά δυστυχώς μόνο θλιψη ελαβα μεχρι στιγμης. Χώρισα μετα απο 5 χρονια σοβαρης σχεσης (με χώρισε για την ακριβεια). Να το εκλάβω τώρα αυτο ως νεο ξεκινημα? Και η ψυχή μου που υποφέρει?
    Να δω τι αλλο θα μου φερει αυτη η Συνοδος......!!!!:bigsmile:
    Αν γνωριζει κανεις κατι επι του θεματος θα τον ευχαριστουσα εκ των προτερων.
    Αγαπητέ Νίκο,

    ο χωρισμός δεν οφείλεται ντε και καλά στην Νέα Σελήνη και μια Νέα Σελήνη στο σόλαρ λειτουργεί περισσότερο στον οίκο του σόλαρ και του γενέθλιου που πέφτει. Δεν ξέρω σε ποιο οίκο του φετινού σου σόλαρ πέφτει αλλά λες ότι είναι στον 4ο γενέθλιο. Αυτό θα μπορούσε να σου φέρει φέτος επαναπατρισμό αφού λες ότι ζεις στο εξωτερικό, αγορά ενός ακινήτου κ.λπ. Δεν μπορεί να σου πει κανείς τι ακριβώς θα σου φέρει χωρίς να έχει όλα τα αστρολογικά σου στοιχεία αλλά σου δίνω παραδείγματα του τι θα μπορούσες να περιμένεις.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Νίκος
    Location
    Ολλανδία, Χάγ
    Posts
    52

    Re: Ηλιακή επιστροφή με πανσέληνο

    Κοραλλία σ' ευχαριστώ πολύ για την θετική σου απάντηση και την ελπιδοφόρα.....απο το στόμα σου και στου Σύμπαντος το αυτί:bigsmile: Μετά απο 20 χρόνια ξενιτιάς αυτό είναι το όνειρό μου.
    Πάντως η Σύνοδος αυτή έγινε στον 11ο Ετήσιο Οίκο μου.
    Κάτι άλλο που θα ήθελα να προσθέσω είναι ότι η Σελήνη της Ελλάδας (συμφωνα με ένα απο τα επικρατέστερα ωροσκόπια της χώρας μας) είναι στην 21η μοίρα των Διδύμων, πάνω δηλαδή στον Γεν. Ήλιο μου.
    Γνωρίζεις μήπως καλή μου Κοραλλία κάποια αστρολογική εξήγηση για αυτό? Μήπως για αυτό νοιώθω σαν φύλακισμένος οπουδήποτε μακριά από την Ελλάδα? Όταν πατάω το πόδι μου στην Ελλάδα είναι σαν να ξαναγιεννιέμαι.
    Σ' ευχαριστώ και πάλι.

  6. #6

    Re: Ηλιακή επιστροφή με πανσέληνο

    Quote Originally Posted by CROUSSOS View Post
    Κοραλλία σ' ευχαριστώ πολύ για την θετική σου απάντηση και την ελπιδοφόρα.....απο το στόμα σου και στου Σύμπαντος το αυτί:bigsmile: Μετά απο 20 χρόνια ξενιτιάς αυτό είναι το όνειρό μου.
    Πάντως η Σύνοδος αυτή έγινε στον 11ο Ετήσιο Οίκο μου.
    Κάτι άλλο που θα ήθελα να προσθέσω είναι ότι η Σελήνη της Ελλάδας (συμφωνα με ένα απο τα επικρατέστερα ωροσκόπια της χώρας μας) είναι στην 21η μοίρα των Διδύμων, πάνω δηλαδή στον Γεν. Ήλιο μου.
    Γνωρίζεις μήπως καλή μου Κοραλλία κάποια αστρολογική εξήγηση για αυτό? Μήπως για αυτό νοιώθω σαν φύλακισμένος οπουδήποτε μακριά από την Ελλάδα? Όταν πατάω το πόδι μου στην Ελλάδα είναι σαν να ξαναγιεννιέμαι.
    Σ' ευχαριστώ και πάλι.
    Είναι πολύ δυνατή συναστριακή όψη ο Ήλιος σου σε σύνοδο με την Σελήνη της Ελλάδας γι' αυτό και νιώθεις έτσι. Όμως η Σελήνη της Ελλάδας σχηματίζει ταυ πάνω στον Ήλιο σου με ¶ρη και Αφροδίτη μέσα στο 1ο, 4ο και 10ο σπίτι σου. Μάλλον γι' αυτό δεν μπόρεσες να δουλέψεις στην Ελλάδα και ζεις στο εξωτερικό. Αν εργαζόσουν στην Ελλάδα το πιο πιθανό θα ήταν να είχες πολλά προβλήματα επαγγελματικά. Σου εύχομαι όμως να μπορέσεις να επιστρέψεις αφού αυτό θέλεις πραγματικά.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Νίκος
    Location
    Ολλανδία, Χάγ
    Posts
    52

    Re: Ηλιακή επιστροφή με πανσέληνο

    Χίλια ευχαριστώ Κοραλλία για την γρήγορη απάντηση.

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads