s
[Συζήτηση] Ο μύθος για το Μεγάλο Τρίγωνο
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 7 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 1 to 10 of 70
  1. #1

    Ο μύθος για το Μεγάλο Τρίγωνο

    Συχνά διαβάζουμε στα αστρολογικά βιβλία ότι τα μεγάλα τρίγωνα, ιδιαίτερα αν δεν δέχονται άλλες πιο δύσκολες όψεις, φέρνουν τύχη, εύνοια και ευκαιρίες στη ζωή αλλά… το άτομο πρέπει να προσέξει, να μην επαναπαυτεί, να μην βολευτεί στην ευκολία γιατί δεν θα μπορέσει να κάνει κάτι στην ζωή του. Πάντα συνδέαμε την πρόοδο στην ζωή και την προσωπική ανάπτυξη με τις δυσκολίες, τα προβλήματα και τις προκλήσεις. Έτσι, όταν άρχισα να κάνω ωροσκόπια και να βλέπω τα πρώτα μεγάλα τρίγωνα, τα έβλεπα με επιφύλαξη, μερικές φορές και με καχυποψία. Σαν ένα πλούσιο γεύμα που το απολαμβάνεις μεν αλλά σου δημιουργεί και ενοχές για την υγεία ή το βάρος σου. Αργότερα, γνωρίζοντας την ιστορία της ζωής δεκάδων ατόμων με μεγάλο τρίγωνο στον χάρτη τους, αναθεώρησα τις απόψεις μου. Ένα μεγάλο τρίγωνο δεν είναι ολόκληρος ο χάρτης και η ζωή δεν είναι ολόκληρη ένα άνετο και βολεμένο ταξίδι.


    Ακολουθούν απορίες και συζήτηση επί του άρθρου: Ο μύθος για το Μεγάλο Τρίγωνο

  2. #2
    Join Date
    Nov 2008
    Όνομα:
    χρυσα
    Location
    αθηνα
    Posts
    13

    Re: Ο μύθος για το Μεγάλο Τρίγωνο

    καλησπερα!!!εχω ακουσει οτι το τριγωνο και ειδικα στα ζωδια τις φωτιας μπορει να σημαινει μεχρι και μακροζωια...βεβαια θα υπαρχουν κι αλλοι παραγοντες για να βγει αυτο το πορισμα..εχω ενα μεγαλο τριγωνο στον χαρτη μου,αφροδιτη-κρονο -ποσειδωνα,9ος-12ος-5ος αντιστοιχα,κριος-λεων-τοξοτης...σιγουρα δεν εχω τυχη στα συναισθηματικα..με την υγεια μου μεχρι στιγμης δεν εχει συμβει τιποτα το σοβαρο περα απ τα ψυχολογικα(κρονος στον 12ο)..ενα τετοιο τριγωνο περιλιπτικα σε τι θα μπορουσε να φερει τυχη??το τριγωνο ειναι διπλο γιατι ι αφροδιτη ειναι σε συνοδο με τον αρη και ο κρονος σε συνοδο με τον ωροσκοπο......αρα μιλαμε για διπλο τριγωνο σε ζωδια τις φωτιας..!!!??

  3. #3

    Re: Ο μύθος για το Μεγάλο Τρίγωνο

    Αν κατάλαβα σωστά τις θέσεις των πλανητών σου, αυτό το μεγάλο τρίγωνο χάνει ένα μέρος από την δύναμη του επειδή η Αφροδίτη και ο Κρόνος είναι στα ζώδια της αδυναμίας τους. Οι θέσεις των πλανητών είναι εξίσου σημαντικές με τις όψεις που κάνουν. Η σύνοδος της Αφροδίτης με τον ¶ρη δεν την βοηθά γιατί την κάνει ακόμα πιο άρεια.

    Το πιο δύσκολο όμως είναι το ότι ο Κρόνος είναι στο ζώδιο της αδυναμίας του και πάνω στον ωροσκόπο. Αυτό από μόνο του δείχνει αρκετές δυσκολίες στην ζωή. Αυτό το μεγάλο τρίγωνο θα λειτουργήσει πιο ευνοϊκά για σένα σε πιο μεγάλη ηλικία, στα ζώδια και στους τομείς που βρίσκεται.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Σωκράτης
    Location
    Περιστέρι
    Posts
    4,097

    Re: Ο μύθος για το Μεγάλο Τρίγωνο

    Υπάρχουν διττές απόψεις σχετικά με τις ανοχές των μεγάλων σχηματισμών. Η μία για παράδειγμα δίνει υπερβολικά μεγάλες, που σε κάποιες περιπτώσεις ξεπερνούν τις 10 μοίρες και η άλλη πολύ σφιχτές.

    Εσύ Κοραλλία τι προτείνεις για τις ανοχές
    και 2. δίνεις "βαρύτητα" σε αυτούς τους σχηματισμούς;
    De profundis: Οι ανόητοι λυπούνται για τα λόγια τους και οι σοφοί για την σιωπή τους

    Η νέα σελίδα του myHoroscope στο Facebook

  5. #5

    Re: Ο μύθος για το Μεγάλο Τρίγωνο

    εχω και εγω ενα μεγαλο τριγωνο Χειρωνας(ταυρος , 1ος οικος) - Ηλιος (παρθενος, 5ος οικος) - ceres( αιγοκερος , 9ος οικος) πως ακριβως με επηρεαζει θετικα αυτο το τριγωνο; σε ποιους τομεις γιατι εγω ολαμαυρα τα βλεπω...

  6. #6
    Join Date
    Nov 2008
    Όνομα:
    χρυσα
    Location
    αθηνα
    Posts
    13

    Re: Ο μύθος για το Μεγάλο Τρίγωνο

    ευχαριστω παρα πολυ κυρια κοραλλια!!!οι δυσκολιες ηταν πολλες στη ζωη μου και συνεχιζονται...αλλα παντα ειχα τη δυναμη και τις ξεπερναγα ευκολα ...ας ειμαστε καλα,γεροι και δυνατοι και ολα ξεπερνιουνται,οι δυσκολιες υπαρχουν για να γινεσαι καλυτερος ανθρωπος!!!

    ...ειμαι 33!ελπιζω να πλησιαζει το τελος των δυσκολιων
    ευχαριστω πολυ καλη σας μερα!!!!

  7. #7

    Re: Ο μύθος για το Μεγάλο Τρίγωνο

    Quote Originally Posted by ScP View Post
    Υπάρχουν διττές απόψεις σχετικά με τις ανοχές των μεγάλων σχηματισμών. Η μία για παράδειγμα δίνει υπερβολικά μεγάλες, που σε κάποιες περιπτώσεις ξεπερνούν τις 10 μοίρες και η άλλη πολύ σφιχτές.

    Εσύ Κοραλλία τι προτείνεις για τις ανοχές
    και 2. δίνεις "βαρύτητα" σε αυτούς τους σχηματισμούς;
    Όταν μια σύνθετη όψη όπως το μεγάλο τρίγωνο γίνεται μόνο με πλανήτες από τον Δία και μετά δίνω μικρότερη ανοχή, μέχρι 5 μοίρες το πολύ. Όταν μετέχουν προσωπικοί πλανήτες δίνω μέχρι και 12 μοίρες.

    Οι σύνθετες όψεις είναι "κυκλώματα" μεγάλης ενέργειας και σίγουρα είναι σημαντικές μέσα σ' ένα χάρτη χωρίς όμως να μονοπωλούν και το ενδιαφέρον.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Re: Ο μύθος για το Μεγάλο Τρίγωνο

    Κυρία Μόζορρα,
    Έχω ένα μεγάλο τρίγωνο στη φωτιάς, ΄Αρη/Αφροδίτη σε Κριό και 3ο, Κρόνο σε Λιοντάρι και 8ο, και Σελήνη σε Τοξότη και 11ο.
    Οι ανοχές ποικίλουν σε εύρος από 1 έως 4 μοίρες.
    Μέχρι ενός σημείου, μπορούν να δώσουν μία εύνοια, αλλά πιστεύω πως η παρουσία του Κρόνου είναι σαν να μου λέει πως αν δεν φτύσω αίμα, δεν μου δίνει τίποτε. Κυριολεκτικά,νιώθω να με 'στεγνώνουν" από κούραση ώρες ώρες.

    Υπάρχει κι ένα τρίγωνο Δία σε Διδύμους και 5ο με Πλούτωνα σε Ζυγό και 9ο με ανοχή 4 μοιρών. Μπορούν να θεωρηθούν τρίγωνα?

  9. #9

    Re: Ο μύθος για το Μεγάλο Τρίγωνο

    Quote Originally Posted by angeo View Post
    εχω και εγω ενα μεγαλο τριγωνο Χειρωνας(ταυρος , 1ος οικος) - Ηλιος (παρθενος, 5ος οικος) - ceres( αιγοκερος , 9ος οικος) πως ακριβως με επηρεαζει θετικα αυτο το τριγωνο; σε ποιους τομεις γιατι εγω ολαμαυρα τα βλεπω...
    Τον Χείρωνα και την Δήμητρα προσωπικά δεν τους χρησιμοποιώ καθόλου οπότε δεν παίρνω υπόψη μου ούτε τις όψεις που κάνουν.

  10. #10

    Re: Ο μύθος για το Μεγάλο Τρίγωνο

    Quote Originally Posted by roubini View Post
    ευχαριστω παρα πολυ κυρια κοραλλια!!!οι δυσκολιες ηταν πολλες στη ζωη μου και συνεχιζονται...αλλα παντα ειχα τη δυναμη και τις ξεπερναγα ευκολα ...ας ειμαστε καλα,γεροι και δυνατοι και ολα ξεπερνιουνται,οι δυσκολιες υπαρχουν για να γινεσαι καλυτερος ανθρωπος!!!

    ...ειμαι 33!ελπιζω να πλησιαζει το τελος των δυσκολιων
    ευχαριστω πολυ καλη σας μερα!!!!
    Ακόμα και η δύναμη να ξεπερνάς εύκολα τις δυσκολίες της ζωής σου μπορεί να είναι μια εύνοια που δίνει το μεγάλο τρίγωνο στα ζώδια της φωτιάς.

 

 
Page 1 of 7 1 2 3 4 5 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads