s
Πώς μπορώ να ερμηνεύσω το χάρτη μου;
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Re: Ωροσκόπος και η σημασία του

    διαβασα το αρθρο σας και θα σας φανει χαζο αλλα ενω μπορει να φτιαχνω τον αστρολογικο μου χαρτη θα ηθελα μια μικρη βοηθεια στην εξηγηση τοθ τι μικρη δηλαδη δεν καταλαβαινω τιποτα για να λεμε την αληθεια.....θα μποροθσατε να με βοηθησετε????????γεννηθηκα 14ιουλιου 1987 στις4 και13....

    ευχαριστω πολυ και θα περιμενω με αγωνια την οποιαδηποτε απαντηση σας...
    μπιπμπιπ!!!!!

  2. #2
    Join Date
    Oct 2005
    Όνομα:
    Μαιρη
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    935

    Re: Πώς μπορώ να ερμηνεύσω το χάρτη μου;

    Αγαπητή μπιπ, νομίζω πως θα ήταν μια καλή αρχή να διάβαζες τα αστρολογικά άρθρα του site. Να καταλάβεις τι είναι οι Πλανήτες και τι οι οίκοι και τι ρόλο παίζουν. Τώρα το να σε βοηθήσει κάποιος τι εννοείς;; Να σου εξηγήσει το χάρτη σου;
    Αυτό μάλλον μόνο με τη βοήθεια αστρολόγου και με προσωπικό ραντεβού θα ήταν θεμιτό.
    Κάνε μια προσπάθεια μόνη σου για αρχή, αφού ενημερωθείς για τα βασικά και για επι μέρους βοήθεια, εδώ είμαστε....
    Οτι δεν συνέβη ποτέ, είναι ότι δεν ποθήσαμε αρκετά

    http://www.horoscope.gr

  3. #3

    Re: Πώς μπορώ να ερμηνεύσω το χάρτη μου;

    ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.το θέμα είναι οτι προσπαθώ να διαβάσω τα διάφορα θέματα αλλα μου φαίνονται λίγο περίεργα προφανώς ή δεν τα αντιλαμβάνομαι γιατι είμαι αρχάρια ή είναι αρκετά περίπλοκα για καποιον που γνωρίζει τα βασικά.Δηλαδή, εκεί που αρχιζω να τα κατανοώ ξαφνικά πεταγονται και αλλα θέματα οπως για τουσ οικους για συναστριες που για εναν αρχαριο ακουγονται αλλαμπουρνεζικα??!!!!ίσως εσυ να είσαι γνώστης του αλλου θεματος γι'αυτο και να μην παραξενέυεσαι..:-)

  4. #4
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Πώς μπορώ να ερμηνεύσω το χάρτη μου;

    Quote Originally Posted by μπιπ View Post
    ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.το θέμα είναι οτι προσπαθώ να διαβάσω τα διάφορα θέματα αλλα μου φαίνονται λίγο περίεργα προφανώς ή δεν τα αντιλαμβάνομαι γιατι είμαι αρχάρια ή είναι αρκετά περίπλοκα για καποιον που γνωρίζει τα βασικά.Δηλαδή, εκεί που αρχιζω να τα κατανοώ ξαφνικά πεταγονται και αλλα θέματα οπως για τουσ οικους για συναστριες που για εναν αρχαριο ακουγονται αλλαμπουρνεζικα??!!!!ίσως εσυ να είσαι γνώστης του αλλου θεματος γι'αυτο και να μην παραξενέυεσαι..:-)

    Οι συναστριες καλη μου, αφορουν την συγκριση των αστρολογικων δεδομενων 2 γενεθλιων χαρτων. Ασ τες στην ακρη, προς το παρον. Αφιερωσε τον χρονο που μπορεις στα αλλα αρθρα, μεσα απο την περιηγηση σου στα forums.
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  5. #5
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Μαρία
    Posts
    397

    Re: Πώς μπορώ να ερμηνεύσω το χάρτη μου;

    Πρέπει να έχω δώσει κι άλλη φορά παρόμοια απάντηση αλλά θα την επαναλάβω
    Λοιπόν για να είμαστε σε θέση να διαβάσουμε πρέπει να γνωρίζουμε την αλφαβήτα.Κάθε αρχή και δύσκολη ,γι αυτό μην αποθαρρύνεσαι.Αν δεν θέλεις να αγοράσεις κάποιο καλό βιβλίο για αρχάριους που θα βάλει σε κάποια τάξη αυτά που σε μπερδεύουν,μπορείς να ακολουθήσεις τα παρακάτω βήματα :
    1)Μαθαίνεις με τη σειρά τους τα δώδεκα ζώδια,τι αντιπροσωπεύει και τι χαρακτηριστικά έχει το καθένα.Μαθαίνεις επίσης και τα σύμβολά τους.
    2)Μαθαίνεις ποιοι είναι οι πλανήτες με τους οποίους δουλεύει η αστρολογία,τις θετικές και αρνητικές ιδιότητες ιδιότητες του καθένα,όπως επίσης και τα σύμβολά τους.
    3)Μαθαίνεις τα στοιχεία και τις ποιότητες των ζωδίων και τι σημαίνουν.Πως αλληλεπιδρούν αρμονικά και δυσαρμονικά μεταξύ τους τα ζώδια.
    4)12 οίκοι.Σε ποιο ζώδιο και πλανήτη αντιστοιχεί ο καθένας και η σημασία του καθένα μέσα στον χάρτη.

    Μετά απ όλα αυτά μπορείς να πας στα συνδυαστικά
    5)Όψεις.Κύριες και δευτερεύουσες.Θετικές και αρνητικές.
    6)Όψεις μεταξύ πλανητών στο χάρτη.Ερμηνεία όψεων.
    7)Σημεία πάνω στον χάρτη(ωροσκόπος,μεσουράνημ α πχ)και η σημασία τους.

    Αυτάάάά για την ώρα.Για όλα τα παραπάνω υπάρχουν άρθρα στο φόρουμ που μπορείς να συμβουλευτείς.Καλή τύχη:bigsmile:

    "Οι πιο όμορφες θάλασσες είναι αυτές που δεν έχουμε ταξιδέψει ακόμη,τα πιο όμορφα παιδιά δεν έχουν γεννηθεί ακόμη,τις πιο όμορφες μέρες μας δεν τις έχουμε ζήσει ακόμη"

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads