s
Γκει Συναστρια!!
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 22 1 2 3 4 5 11 ... LastLast
Results 1 to 10 of 220
  1. #1
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    35

    Γκει Συναστρια!!

    δεν εχω βρει πουθενα τι ακριβως ψαχνουμε σε μια συναστρια μεταξυ αντρων και και μεταξυ γυναικων!!!

    κοιταμε για τους γκει αντρες τους αρηδες και για τις γκει γυναικες τις αφροδιτες??? ή παει παλι χιαστι αρης-αφροδιτη, και με ποιο κριτηριο???

    μια βοηθεια παρακαλω! ευχαριστω.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    363

    Re: Γκει Συναστρια!!

    Δεν νομιζω οτι αλλαζει κατι στον τροπο που κοιταμε την συναστρια ειτε προκειται για gay ειτε για straight.Αλλα μου κινησες το ενδιαφερον τωρα ,εχω αρκετα ζευγαρια γκει στο φιλικο μου περιβαλλον ,θα το ψαξω.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2004
    Όνομα:
    Λίλιαν
    Location
    Αθήνα
    Posts
    2,323

    Re: Γκει Συναστρια!!

    Αγαπητά μέλη

    Φυσικά και η ερωτική ή φιλική προσέγγιση δύο ατόμων είναι ένα γεγονός που δεν εξαρτάται από το φύλο του συντρόφου. Οι ίδιοι ερωτικοί παράγοντες θα δώσουν το ευχάριστο της σχέσης, ή την απώθηση και την διάλυση της σχέσης. Όλα είναι ανάγκες συναισθηματικής και φυσικής κάλυψης, άρα τα στοιχεία αστρολογικά δεν έχουν να φέρουν σημαντικές διαφορές ως προς την ανάγκη συνύπαρξης με άλλο άτομο.
    Η επιλογή είναι προσωπική υπόθεση, είτε έχουμε ένα σύντροφο με το ίδιο ή διαφορετικό χρώμα δέρματος, μαλλιών, ή την ίδια ηλικία, την ίδια εθνικότητα... Το θέμα είναι ως προσωπικότητα πόσο μας εκφράζει και μας συγκινεί, επομένως εκεί τίθεται η επιτυχής προσέγγιση.

    φιλικά
    Λίλιαν Σίμου

  4. #4
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    35

    Re: Γκει Συναστρια!!

    ειμαι καινουρια εδω και γενικα στην αστρολογια, οποτε διορθωστε με αν κανω λαθος...

    λεμε οτι πχ η ταυτοτητα του αντρα ειναι ο ηλιος-αρης, ενω στη γυναικα σεληνη-αφροδιτη...ολα καλα ως εδω. τι γινεται ομως οταν εχουμε 2 ανθρωπους του ιδιου φυλου?

    για παραδειγμα, οπως διαβασα σ ενα αρθρο στο σαιτ, οι γυναικες τεινουν να απαρνουνται τον αρη τους και να ταυτιζονται περισσοτερο με τις ιδιοτητες της αφροδιτης τους, οποτε αναμεσα σε δυο γυναικες ο αρης τι ρολο ερχεται να παιξει?

    2ο παραδειγμα: λεμε οτι σ εναν αντρικο χαρτη βλεπουμε τη γυναικα που τον διεγειρει σεξουαλικα στην αφροδιτη του και την ιδανικη γυναικα για συζυγο στη σεληνη του... αν ομως αυτος ο αντρας ουτε διεγειρεται ουτε αναζητα συντροφο στο προσωπο μιας γυναικας αλλα σ αυτο ενος αντρα, τοτε που απευθυνομαστε στο χαρτη του?
    αντιστροφα και στο γυναικειο που ισχυει αρης-ηλιος...?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Γκει Συναστρια!!

    Quote Originally Posted by artemis06 View Post
    δεν εχω βρει πουθενα τι ακριβως ψαχνουμε σε μια συναστρια μεταξυ αντρων και και μεταξυ γυναικων!!!

    κοιταμε για τους γκει αντρες τους αρηδες και για τις γκει γυναικες τις αφροδιτες??? ή παει παλι χιαστι αρης-αφροδιτη, και με ποιο κριτηριο???

    μια βοηθεια παρακαλω! ευχαριστω.
    Αν κατάλαβα σωστά, απο τις απαντήσεις που σου δόθηκαν, κοιτάμε χιαστι ¶ρη-Αφροδίτη και όσον αφορά τα κριτήρια ισχύει το "τα λογικώς εννοούμενα παραλήπονται".:unsure: ε ;;

  6. #6
    Join Date
    Jun 2006
    Όνομα:
    Βασίλης
    Location
    Αθήνα - Ελλάδα
    Posts
    1,897

    Re: Γκει Συναστρια!!

    Χωρίς να έχω συγκεκριμένες πληροφορίες νομίζω ότι στη γκέι συναστρία πρέπει να λαμβάνονται υπόψη κάποιοι παράγοντες διαφορετικά από την κανονική. Κι αυτό γιατί στα site που εμφανίζουν χάρτες π.χ. astro.com στα στοιχεία ημ/νίας υπάρχουν ειδικές ενδείξεις ότι πρόκειται για σχέση ομοφυλοφιλική. Αυτό υπονοεί υποθέτω ότι κάτι θα πρέπει να είναι διαφορετικό σε σχέση με την κανονική συναστρία, αλλιώς δε θα το έβαζαν. Περισσότερα και πιο συγκεκριμένα όμως δε γνωρίζω...
    Για βιβλία αστρολογίας και μεταφυσικής επισκεφτείτε το IL_PICCOLO εναλλακτικό βΙβλιοπωλείο. Βενιζέλου 29, στη Νέα Χαλκηδόνα. Εκμεταλλευτείτε τις προσφορές και την γνώση μας πάνω στο εναλλακτικό βιβλίο. Παραγγελίες και με Αντικαταβολές στο 210-2527690.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2008
    Όνομα:
    Ράνια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,277

    Re: Γκει Συναστρια!!

    Quote Originally Posted by Βασίλης Παπαδολιάς View Post
    Χωρίς να έχω συγκεκριμένες πληροφορίες νομίζω ότι στη γκέι συναστρία πρέπει να λαμβάνονται υπόψη κάποιοι παράγοντες διαφορετικά από την κανονική. Κι αυτό γιατί στα site που εμφανίζουν χάρτες π.χ. astro.com στα στοιχεία ημ/νίας υπάρχουν ειδικές ενδείξεις ότι πρόκειται για σχέση ομοφυλοφιλική. Αυτό υπονοεί υποθέτω ότι κάτι θα πρέπει να είναι διαφορετικό σε σχέση με την κανονική συναστρία, αλλιώς δε θα το έβαζαν. Περισσότερα και πιο συγκεκριμένα όμως δε γνωρίζω...
    Καλημέρα και Καλή Μεγάλη Εβδομάδα σε όλους!
    Στο astro ο μόνος λογος που ζητανε φύλο, απ' οτι εχω καταλάβει και απο τις αναλύσεις αντρα ή γυναικας, έιναι για να ξερουν σε πιο γένος θα αναφέρονται όταν μιλανε για το άλλο ενδιαφερόμενο πρόσωπο,όσον αφορά τις αισθηματικές ημερήσιες αναλύσεις.Ίσως το προσεξεις σε υποσημείωση κάποιες φορές με κόκκινα γράμματα.Εξάλου ανάλυση για συναστρία δεν δίνει, μόνο τα βασικά για τον σύνθετο.

  8. #8

    Re: Γκει Συναστρια!!

    δηλαδή, μελετώντας τον αστρολογικό χάρτη κάποιου μπορώ να μάθω αν είναι γκει ή στρέιτ?:toung:

  9. #9
    Join Date
    Nov 2005
    Όνομα:
    Κυριακή
    Location
    αλλου κι αλλου...
    Posts
    872

    Re: Γκει Συναστρια!!

    Quote Originally Posted by niogr View Post
    δηλαδή, μελετώντας τον αστρολογικό χάρτη κάποιου μπορώ να μάθω αν είναι γκει ή στρέιτ?:toung:
    Αν σ ενδιαφερει τοσο πολυ, μπορεις να βρεις ενδειξεις ή πιθανοτητες [το τονιζω!]!:toung:
    Αν ας πουμε εχεις βαθιες γνωσεις ψυχανανλυσης και αστρολογιας, μπορεις να μελετησεις τις σχεσεις με τους γονεις και το πως αυτες εχουν επιδρασει πανω στον σεξουαλικο προσανατολισμο ενος ατομου και απο τον γενεθλιο και απο τις συναστριες. Οπωσδηποτε ομως, ειναι ενα θεμα που αφορα τον καθενα προσωπικα και καλο ειναι να το αντιμετωπιζουμε με σεβασμο και διακριτικοτητα!
    Ονειρευόμουν απέραντες θάλασσες και ανοιχτούς ορίζοντες...
    ... οταν αρχισε να χτυπαει το ξυπνητήρι....

  10. #10
    Join Date
    Mar 2008
    Όνομα:
    cancerian
    Posts
    841

    Re: Γκει Συναστρια!!

    Quote Originally Posted by starfish View Post
    Αν σ ενδιαφερει τοσο πολυ, μπορεις να βρεις ενδειξεις ή πιθανοτητες [το τονιζω!]!:toung:
    Αν ας πουμε εχεις βαθιες γνωσεις ψυχανανλυσης και αστρολογιας, μπορεις να μελετησεις τις σχεσεις με τους γονεις και το πως αυτες εχουν επιδρασει πανω στον σεξουαλικο προσανατολισμο ενος ατομου και απο τον γενεθλιο και απο τις συναστριες. Οπωσδηποτε ομως, ειναι ενα θεμα που αφορα τον καθενα προσωπικα και καλο ειναι να το αντιμετωπιζουμε με σεβασμο και διακριτικοτητα!


    Δηλαδη η σχεση με τους γονεις καθοριζει για το αν καποιος θα γινει ομοφυλοφιλος η οχι ... ? στο μεσαιωνα ή επι εποχης Freud ισως . χαχαχαχαχα .
    Aν και βρισκομαι στο ψυχιατρικο τομεα , με λυπει που ακομα τους αντιμετωπιζουν σαν ανωμαλια απο το φυσιολογικο ... Προσφατες μελετες δειχνουν οτι η ταση της ομοφυλοφυλιας ειναι γονιδιακη , και με τα καταλληλα ερεθισμα καποιος που εχει ενεργοποιημενο το γονιδιο αυτο προχωραει στην ομοφυλη αναζητηση συντροφου ...

 

 
Page 1 of 22 1 2 3 4 5 11 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads