s
Ήλιος τετράγωνο Σελήνη
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast
Results 1 to 10 of 38
  1. #1

    Ήλιος τετράγωνο Σελήνη

    Καλημέρα σε όλους, συγνώμη αν είναι ασχέτο το θέμα εδώ ποσταρισμένο.

    Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να ικανοποιήσω το τετράγωνο Ήλιου Κριού με Σελήνη στον Αιγόκερω στην επιλογή συντρόφου, γιατί πέρα από τα ψυχολογικά που μου αφήνει, μετά από αρκετές αποτυχίες , συνειδητοποίησα το εξής : οι κατά καιρούς σύντροφοι μου, ή δε θα μου καλύπτουν την Σελήνη στον Αιγόκερω (δηλαδη θα 'μαι συναισθηματικά ανέγγιχτη) ή θα μου την ικανοποιούν αλλά τότε ταυτόχρονα δεν θα μπορώ να εκφράσω την κριαρίσια φύση μου, δηλάδη θα καταπιέζομαι για να είμαι συναισθηματικά ασφαλής.
    Ίσως είναι χαζούλικο το θέμα , αλλά όσοι έχουν τετράγωνο Ηλίου Σελήνης ελπίζω να με νιώσουν

  2. #2
    Join Date
    Oct 2008
    Όνομα:
    Δημήτρης
    Location
    Αθήνα
    Posts
    549

    Re: Ήλιος τετράγωνο Σελήνη

    Νομίζω ότι η Σελήνη στον Αιγόκερο δεν ζητά κανένα ιδιαίτερο συναισθηματικό δέσιμο, ούτε βέβαια μελοδραματισμούς και κρίσεις υπερευαισθησίας. Πιστεύω ότι σημαντικό για σένα είναι να νοιώθεις αρκετή ανεξαρτησία στις σχέσεις σου με έναν σύντροφο που θα σε αφήνει να κάνεις το δικό σου, ή τουλάχιστον να νομίζεις ότι κάνεις το δικό σου. Η καταπίεση δεν νομίζω ότι σου προσφέρει πραγματική ασφάλεια, ίσως μόνο κάποια ψεύτικη ικανοποίηση ότι εσύ από την πλευρά σου κάνεις ό,τι μπορείς για τη σχέση σου. Αλλά ούτε ο Κριός ούτε ο Αιγόκερος μπορούν να λειτουργήσουν έτσι για πολύ.

    Έχοντας το συγκεκριμένο τετράγωνο Ήλιου / Σελήνης είναι σημαντικό να ξεκαθαρίσεις τη θέση σου στο κοινωνικό πλαίσιο που ζεις. Τι κοινωνικά πρότυπα θα αποδεχτείς, που θα κάνεις το δικό σου, που σε παίρνει να συμβιβαστείς, τι θα παλέψεις να αλλάξεις.

    Ρίξε βέβαια μια ματιά και σε 5ο / 7ο οίκο και Αφροδίτη. :bigsmile:

  3. #3
    Join Date
    Jan 2010
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΑ
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    893

    Re: Ήλιος τετράγωνο Σελήνη

    Mια άποψη θα πω.

    Aν οι ανάγκες του Ηλιου και της Σελήνης βρίσκονται σε σύγκρουση είναι δύσκολο, γιατί το άτομο πρέπει να ικανοποιήσει και τις δύο ανάγκες του εαυτού του.
    Με Σελήνη στον Αιγόκερω (σε αδυναμία) και Ηλιο στον Κριό (σε έξαρση) θα πρέπει να συμβιβάσεις την ψυχική σου ανάγκη για έλεγχο συναισθημάτων, τη δυσκολία σου για ψυχική ταύτιση και στο να «αφεθείς», με την ανάγκη του Ηλιου σου για έκφραση και εξωτερίκευση του εαυτού.
    Κριός και Αιγόκερος σε κάνουν να θέλεις να είσαι πρώτη και καλύτερη σε ότι κάνεις.
    Από τη μια μεριά, ο Ηλιος στον Κριο σου δίνει αυτάρκεια και ίσως δεν δείχνεις στους άλλους την όποια ανάγκη σου για συνύπαρξη και από την άλλη η Σελήνη σου δυσκολεύεται να λειτουργήσει με οικειότητα. Ολο αυτό οδηγεί μάλλον σε λάθος εντυπώσεις.
    Τέλος οι δυσαρμονικές όψεις των Φώτων, φανερώνουν μια εσωτερική σύγκρουση ανάμεσα στο θέλω και το νιώθω που αφήνουν μια πικρή γεύση ανικανοποίητου. Ολο αυτό συνήθως κάνει το άτομο να επιλέγει σχέση με χαρακτήρες ανθρώπων που θα το φέρουν αντιμέτωπο στην πράξη με την αντίφαση που αισθάνεται μέσα του.
    Ευχαριστώ

  4. #4
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Ήλιος τετράγωνο Σελήνη

    Θα κάνω μία υπόθεση, έστω άτομο με το ένα Φως σε αέρα να κάνει όψη με τον Ήλιο σου, και έναν ευεργέτη σε σύνοδο ή τρίγωνο με τη Σελήνη σου - αν και δεν κατάλαβα ακριβώς αυτό το συναισθηματικά ανέγγιχτη. Ιδάνικά βέβαια και μία καλή όψη Πλούτωνα με προσωπικούς (εκτός Ερμή) και ουδέτερες όψεις Κρόνου. Για δύσκολους λύτες θα μου πεις, όμως τι έρχεται εύκολα στη ζωή μας.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  5. #5

    Re: Ήλιος τετράγωνο Σελήνη

    Καλημέρα παιδιά! Ευχαριστώ πολύ όλους για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις και με συγχωρείτε για την αργοπορία αλλά έλειπα διακοπές.
    Quote Originally Posted by Atrapos View Post
    Νομίζω ότι η Σελήνη στον Αιγόκερο δεν ζητά κανένα ιδιαίτερο συναισθηματικό δέσιμο, ούτε βέβαια μελοδραματισμούς και κρίσεις υπερευαισθησίας.
    Δεν ξέρω τι να σου πω για αυτό. Γίνομαι υπερευαίσθητη αρκετά συχνά πλέον. Δεν ξέρω γιατί. Κλαίω με το παραμικρό.

    Quote Originally Posted by Atrapos View Post
    Ρίξε βέβαια μια ματιά και σε 5ο / 7ο οίκο και Αφροδίτη
    Αφροδίτη και 7ος οίκος στον Κριό, 5ος στον Υδροχόο.

    Quote Originally Posted by vogue View Post
    Mια άποψη θα πω.

    Aν οι ανάγκες του Ηλιου και της Σελήνης βρίσκονται σε σύγκρουση είναι δύσκολο, γιατί το άτομο πρέπει να ικανοποιήσει και τις δύο ανάγκες του εαυτού του.
    Με Σελήνη στον Αιγόκερω (σε αδυναμία) και Ηλιο στον Κριό (σε έξαρση) θα πρέπει να συμβιβάσεις την ψυχική σου ανάγκη για έλεγχο συναισθημάτων, τη δυσκολία σου για ψυχική ταύτιση και στο να «αφεθείς», με την ανάγκη του Ηλιου σου για έκφραση και εξωτερίκευση του εαυτού.
    Κριός και Αιγόκερος σε κάνουν να θέλεις να είσαι πρώτη και καλύτερη σε ότι κάνεις.
    Από τη μια μεριά, ο Ηλιος στον Κριο σου δίνει αυτάρκεια και ίσως δεν δείχνεις στους άλλους την όποια ανάγκη σου για συνύπαρξη και από την άλλη η Σελήνη σου δυσκολεύεται να λειτουργήσει με οικειότητα. Ολο αυτό οδηγεί μάλλον σε λάθος εντυπώσεις.
    Τέλος οι δυσαρμονικές όψεις των Φώτων, φανερώνουν μια εσωτερική σύγκρουση ανάμεσα στο θέλω και το νιώθω που αφήνουν μια πικρή γεύση ανικανοποίητου. Ολο αυτό συνήθως κάνει το άτομο να επιλέγει σχέση με χαρακτήρες ανθρώπων που θα το φέρουν αντιμέτωπο στην πράξη με την αντίφαση που αισθάνεται μέσα του.
    Ευχαριστώ
    Νιώθω ακριβώς έτσι όμως. Συμφωνώ με όσα λες. Εσωτερική σύγκρουση.

    Quote Originally Posted by Δείμων View Post
    Θα κάνω μία υπόθεση, έστω άτομο με το ένα Φως σε αέρα να κάνει όψη με τον Ήλιο σου, και έναν ευεργέτη σε σύνοδο ή τρίγωνο με τη Σελήνη σου - αν και δεν κατάλαβα ακριβώς αυτό το συναισθηματικά ανέγγιχτη. Ιδάνικά βέβαια και μία καλή όψη Πλούτωνα με προσωπικούς (εκτός Ερμή) και ουδέτερες όψεις Κρόνου. Για δύσκολους λύτες θα μου πεις, όμως τι έρχεται εύκολα στη ζωή μας.
    Μ'αρέσει η υπόθεση σου .. μ'αρέσουν τα Αέρινα, κυρίως υδροχόοι και Ζυγοί. Πες μου όμως τι είναι ευεργέτης.
    Συναισθηματικά ανέγγιχτη θέλω να πω, όταν κάποιος μου δείχνει την αγάπη του με έναν τρόπο συγκεκριμένο που εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ή να πέσει η Σελήνη μου σε κρίση αγαπο-συναισθηματισμού (ακόμα και για το πιο μικρά πραγματάκια) και του άλλου να του φαίνονται ανόητοι χαζούλικοι συναισθηματισμοί σαν μικρών παιδιών, ελπίζω να καταλαβαίνεις. Εκεί η Σελήνη μου λέει : κρίμα, ούτε αυτός μπορεί να καταλάβει τον συναισθηματικό μου κόσμο.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Ήλιος τετράγωνο Σελήνη

    Quote Originally Posted by UltraViolet View Post
    Συναισθηματικά ανέγγιχτη θέλω να πω, όταν κάποιος μου δείχνει την αγάπη του με έναν τρόπο συγκεκριμένο που εγώ δεν μπορώ να καταλάβω ή να πέσει η Σελήνη μου σε κρίση αγαπο-συναισθηματισμού (ακόμα και για το πιο μικρά πραγματάκια) και του άλλου να του φαίνονται ανόητοι χαζούλικοι συναισθηματισμοί σαν μικρών παιδιών, ελπίζω να καταλαβαίνεις. Εκεί η Σελήνη μου λέει : κρίμα, ούτε αυτός μπορεί να καταλάβει τον συναισθηματικό μου κόσμο.
    Αυτό Ακριβώς είναι το πρόβλημα της Κρόνιας Σελήνης σου και της εποπτείας που επιβάλλουν μεταξύ τους, με τον Ήλιο σε τετράγωνο. Αυτό που κρίνεις ως ανόητους συναισθηματισμούς εσύ η ίδια, πριν καν κριθείς.
    Ένα από τα μεγάλα προβλήματα των φώτων μας, όταν βρίσκονται σε τετράγωνο μεταξύ τους, είναι η ανάγκη της αποδοχής και η δυσκολία της απόφασης του τι είναι αποδεχτό στους άλλους και ταυτόχρονα υποφερτό για εμάς.
    Η αυθόρμητη ανάγκη για έκφραση του ¶ρειου Ήλιου , αναχαιτίζεται από την λογοκρισία της Κρόνιας Σελήνης, που ασφαλές, κόσμιο και επιτρεπτό, θεωρεί το ανέκφραστο.
    Όταν κάποιες στιγμές νιώσεις πολύ οικεία και χαλαρώσεις, μπορεί να αφήσεις να φανεί αυτό που λες «αγαπο-συναισθηματισμός», με ίσως λίγο αδέξιο ή υπερβολικό τρόπο, ακριβώς επειδή δεν αισθάνεσαι ποτέ απόλυτα χαλαρή όταν εκφράζεις συναίσθημα. Αν οι αντιδράσεις των γύρω σου είναι αποκαρδιωτικές, σκέψου πως ίσως τους αιφνιδιάζεις και τους μπερδεύεις με αντιδράσεις ασυνήθιστες για την ιδιοσυγκρασία σου.
    Το καλύτερο είναι να εξασκηθείς στο να εκφράζεσαι ειλικρινά, με σεβασμό στον εαυτό σου και τους άλλους. Δεν μπορούν όλοι να είναι ευχαριστημένοι από εμάς.
    Επίσης, ο χρόνιος συναισθηματικός υποσιτισμός οδηγεί στην συναισθηματική λιμοκτονία και όσο κι αν κρύβουμε την ανάγκη μας για αίσθηση κορεσμού και πληρότητας, η απώλεια του μέτρου στις εκρήξεις διεκδίκησης, μας προδίδει.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  7. #7
    Join Date
    Jan 2006
    Όνομα:
    Από τους 45 ένας.
    Location
    Αθήνα - Κρήτη
    Posts
    794

    Re: Ήλιος τετράγωνο Σελήνη

    Ευεργέτες θεωρούνται κατά παράδοση οι Ήλιος - Σελήνη - Αφροδίτη - Δίας, χωρίς και οι υπόλοιποι να στερούνται χαράς ανάλογα τον οίκο και τη θέση τους. Ο Ερμής θεωρείται ουδέτερος (αμφίφυλος ή άφυλος καλύτερα) και είναι πολύ βοηθητικός παράπλευρα όμως, γιατί με την καλή επικοινωνία υποστηρίζεται η ροή και καταννόηση βαθύτερων συναισθημάτων. Ο Πλούτωνας επίσης βοηθάει γιατί χωρίς να γνωρίζεις νοιώθεις ένα "αυτόματο" δέσιμο με τον άλλον. Σε περίπτωση αρνητικών όψεων σε μία συναστρία όμως μπορεί να αποβεί καταστροφικός, να κολλήσεις επώδυνα με τον τελείως λάθος άνθρωπο. Τρίγωνα - εξάγωνα Ποσειδώνα με προσωπικους πλανήτες (Ήλιος - Σελήνη - Ερμής - Αφροδίτη - ¶ρης) είναι τέλος βοηθητικά γιατί προσφέρουν ένα καταφύγιο και μία διέξοδο σε δύσκολες στιγμές. Η σύνοδός του θέλει μεγάλη γνώση της Ποσειδώνειας φύσης για να χειραγωγηθεί με επιτυχία.


    .
    Mind over matter.

    .
    .
    > >

  8. #8
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Σοφία
    Posts
    342

    Re: Ήλιος τετράγωνο Σελήνη

    Το έχω και εγώ αυτό το τετράγωνο, με Ήλιο στους Ιχθείς και Σελήνη στους Διδύμους συνοδευόμενο με ένα τετράγωνο σελήνης αφροδίτης επίσης..
    πολύ ωραία τα λέτε..σε αυτό που συμφωνώ κυρίως, είναι αυτό που ανέφερε η Έλενα-vogue περί εσωτερικής σύγκρουσης και αίσθησης ανικανοποίητου τελικά. Ασυζητητί παίζει θέμα δυσκολίας στο ζήτημα συντρόφων, μιας και μπορεί τη μια να σε ωθεί ο ήλιος σου προς κάποιο άτομο και την άλλη η σελήνη σου..και αντιστοίχως να εμφανίζονται τα κενά απο τη μια ή την άλλη πλευρά, αν δεν υπάρχουν συμπληρωματικές βοηθητικές όψεις στη συναστρία.( αλλά και να υπάρχουν και πάλι θα το νιώσεις). Πιστεύω τελικά ότι αυτό ψιλοδουλεύεται με τα χρόνια σιγά σιγά..όταν είσαι πολύ νέος είναι δύσκολο να το διαχειριστείς, γιατί δεν ξέρεις καλά καλά τον εαυτό σου, δεν είχες χρονικά τις ευκαιρίες να βγάλεις στην επιφάνεια όλα τα χαρακτηριστικά του ήλιου σου, να τον αφήσεις να εκφραστεί και δεν έχεις ικανοποιήσει όσο γίνεται τις ανάγκες της σελήνης σου, ώστε να ξέρεις πως να λειτουργήσεις και τους 2 και τι σε πονά περισσότερο,η έλλειψη ποιων πραγμάτων περισσότερο στη ζωή σου;; τι αποζητάς περισσότερο απο έναν σύντροφο; και αν μπορεί με κάποιους μικρούς συμβιβασμούς να βρεθεί η ισορροπία.. εκτός και αν φυσικά βρεις κάποιον που να σου ικανοποιεί και το ένα και το άλλο σου κομμάτι όσο γίνεται, που όχι δεν είναι αδύνατο!
    Αλλά πέρα απο την ερωτική πλευρά του θέματος, η πιο σημαντική για μένα είναι καθαρά προσωπική, αυτή που αφορά το πως κάνει το άτομο να αισθάνεται γενικά αυτή η όψη με τον εαυτό του..θυμάμαι πιο παλιά, πριν λίγα χρόνια, αυτό το ανικανοποίητο το ένιωθα πιο συχνά και αυτή η σύγκρουση θέλω και νιώθω, σκέφτομαι και νιώθω μπορούσε να είναι πολύ εξουθενωτική που και που..ήταν σαν εσωτερικό βασανιστήριο. Ακόμη βγαίνει ο συναισθηματισμός, το τραλαλούμ και η χαρά του ιχθύ αλλά πακετάκι με τη λογική, την ενέργεια, ευκινησία και πολυπραγμοσύνη τοων διδύμων..αει πάλεψε την! λογική και ευαισθησία που λέμε..

    Ένα από τα μεγάλα προβλήματα των φώτων μας, όταν βρίσκονται σε τετράγωνο μεταξύ τους, είναι η ανάγκη της αποδοχής και η δυσκολία της απόφασης του τι είναι αποδεχτό στους άλλους και ταυτόχρονα υποφερτό για εμάς.

    Όσο για αυτό που λες Κάτια εδώ, για την ανάγκη της αποδοχής, εμένα προσωπικά δεν με αγγίζει, αν το καταλαβαίνω πως ακριβώς το εννοείς..όταν ήμουν έφηβη άντε ως τα 20 κάτι ψιλά ίσως ναι κάπως, αλλά πλέον όχι. Είναι βασικά σαν να βγάζεις 2 κομμάτια σου διαφορετικά προς τα έξω και να βλέπεις πως τα εκλαμβάνουν οι άλλοι τριγύρω σου και να σε προβληματίζει και σένα τον ίδιο. Πολλά απο αυτα, έχει πολύ ενδιαφέρον για μένα να πω, ότι τα έχω αντιληφθεί τα τελευταία 2 χρόνια καλά καλά..ας είναι καλά ο κύριος κρόνος για τη ''σοφία'' που μας έδωσε με το αζημίωτο φυσικά..:nuts:

    Πάντως αυτή η όψη πάντα με δυσκόλευε να την εξηγήσω όσο καλύτερα γίνεται..είναι δύσκολη, πρώτα απο όλα να τη βιώνεις και κατά δεύτερον να την καταλάβεις καλά και παίρνει καιρό να την παλέψεις. Και οταν λέω παλέψεις, εννοώ να ενώσεις τα κομμάτια που σε απαρτίζουν, να καταλάβεις τον εαυτό σου τι πραγματικά αποζητάς και τι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα, να τα ζυγιάσεις που λέμε και απο κει και πέρα να το πάρεις απόφαση και να πεις ότι ''ίιιιιιιιιισως '' και να χρειαστεί να κόψω και να ράψω κάπου, να συμβιβαστώ κάπου στην πορεία για να μπορέσω να ικανοποιήσω και τα 2 όσο γίνεται ίσως το ένα περισσότερο απο το άλλο εκείνο που δεν θα με πονέσει λιγότερο και να βρω άλλες διεξόδους να ξεδιψάσω το άλλο.. να που μπαίνει ο δίδυμος και λέει..τετράγωνο είναι που να το πάρει, 4 γωνίες έχει το πιάνεις απο δω το πιάνεις απο κει κάπου τη βρίσκεις την ''άκρη''..:toung:
    Τι να εξηγώ τώρα;;
    καλό απόγευμα..
    Ο σκοπός στη ζωή είναι να πεθαίνεις νέος, όσο πιο αργά γίνεται...

  9. #9
    Join Date
    Apr 2010
    Όνομα:
    Κάτια
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,256

    Re: Ήλιος τετράγωνο Σελήνη

    Όσο για αυτό που λες Κάτια εδώ, για την ανάγκη της αποδοχής, εμένα προσωπικά δεν με αγγίζει, αν το καταλαβαίνω πως ακριβώς το εννοείς..
    Είναι άλλο να έχεις Σελήνη στον Αιγόκερω και Ήλιο στον Κριό Κρασάκι. Εντελώς άλλο! Η ανάκγη του Ήλιου σου παίζει τελείως αλλιώς! Το ίδιο και η Σελήνη.Δεν μιλάμε απλώς για ένα τετράγωνο φώτων, αλλά και για τα ζώδια στα οποία βρίσκονται.
    « Αυτό που έψαχνα, είμαι! »

  10. #10
    Join Date
    Dec 2004
    Όνομα:
    Σοφία
    Posts
    342

    Re: Ήλιος τετράγωνο Σελήνη

    Quote Originally Posted by katiakiss View Post
    Είναι άλλο να έχεις Σελήνη στον Αιγόκερω και Ήλιο στον Κριό Κρασάκι. Εντελώς άλλο! Η ανάκγη του Ήλιου σου παίζει τελείως αλλιώς! Το ίδιο και η Σελήνη.Δεν μιλάμε απλώς για ένα τετράγωνο φώτων, αλλά και για τα ζώδια στα οποία βρίσκονται.
    Ναι σε αυτό συμφωνώ, παίζουν ρόλο και τα ζώδια εννοείται μεγάλο. Απλά έτσι όπως το έγραψες νόμισα το έλεγες γενικά για την όψη.
    Καλά σύμφωνοι άλλη ιστορία το πως θα εκφραστεί μια σελήνη στον αιγόκερω και άλλη ιστορία μια διδυμίσια σελήνη. Αντίστοιχα, θα ήταν πολύ διαφορετικό αν είχα πχ τον Ήλιο στην Παρθένο, παρά το ότι θα ήταν κάπως πιο ήπιο, μιας και τα δύο είναι ζώδια του ερμή και κάποια κοινά στοιχεία τα έχουν, αλλά δόξα σοι που δεν τον έχω..καλό είναι να υπάρχει και λίγο νερό..
    Αλλά και πάλι πολλά εξαρτώνται και απο τις όψεις που κάνουν τα φώτα με άλλους πλανήτες, έτσι βλέπεις νομίζω και προς τα που γέρνει η ζυγαριά, ποιος απο τους δύο υπερτερεί στο να εκφραστεί περισσότερο πέρα απο κυριαρχίες και πτώσεις..κλπ..:bigsmile:
    Ο σκοπός στη ζωή είναι να πεθαίνεις νέος, όσο πιο αργά γίνεται...

 

 
Page 1 of 4 1 2 3 4 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads