s
Νέα Σελήνη σε σύνοδο με Ποσειδώνα στους Ιχθύες.
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Δίπλα σας...
    Posts
    817

    Νέα Σελήνη σε σύνοδο με Ποσειδώνα στους Ιχθύες.

    Τις τελευταίες μέρες, υποδεχθήκαμε τον Ποσειδώνα στα ψαράκια, με πολλές ελπιδες, όνειρα, εμπνεύσεις λογής λογής, ειδικά για τους γεννημένους στις πρώτες μέρες των μεταβλητών.
    Εχθές, 22/2, η μεγάλη μου κόρη είχε γενέθλια. Εγινε τριών!

    Το Σ/κ, όταν η σελήνη ήταν στον Υδροχόο, σε όψη τετραγώνου με το Δία, αποφάσισα ξαφνικά να διοργανώσω ένα παιδικό πάρτυ γενεθλίων, μασκε, με την συμμετοχή των ενηλίκων στο ...μασκάρεμα!

    Η καλή διάθεση στα ύψη, ο χρόνος όμως με πίεζε. Επρεπε να προλάβω σε 2 ημέρες να προμηθευτω στολές για τους ενήλικους, να φροντίσω για αξεσουάρ, μπαλόνια, σερπαντίνες, γλυκά, τούρτα της ψαρίνας μου,να φτιάξω μπουφέ, να παρω δωράκια για τα μικρά,να φροντίσω τη μουσική,να οργανώσω ένα παιχνίδι θησαυρού και φυσικά να ειδοποιήσω τον κόσμο.

    Το μυαλό μου βούιζε και δούλευε με στροφόμετρο φόρμουλας! Αυτά παθαίνεις με σελήνη στον υδροχόο! Τρελαίνεσαι!!!
    Ξεκίνησα λοιπόν τις ετοιμασίες! Φυσικά το τετράγωνο Δία/Σελήνης με οδήγησε σε καταναλωτικό όργιο, αφού συνέβαινε στον 2ο και 5ο μου, αλλά πολύ το ευχαριστήθηκα!

    Οι περισσότεροι ανταποκρίθηκαν στο αίτημα του μασκαρέματος και έμεινε να πείσω τους γονείς μου!
    Η μεγάλη έκπληξη ήταν ο 70χρονος υδροχόος μπαμπάς μου που δέχθηκε να ντυθεί ....Τζέσικα Ράμπιτ (!) και η σκορπίνα μαμά μου, που αποφάσισε να ...τσαλακωθεί και να ντυθεί κουτσαβάκι με το μπαγλαμά ανά χείρας!
    Ο Λιονταρης σύζυγος μεταμορφώθηκε σε 'Αραβα πετρελαιά, και η γράφουσα μεταμορφώθηκε σε καθολική μοναχή του τάγματος Καρμελιτών με μια ...υποψία αμαρτίας! (βοηθά ο ωροσκόπος και η σελήνη στον Τοξότη).
    Οι φίλοι ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση μας και ήρθαν ως Μεξικανοί, Τσιγγάνοι,Στρουμφ,Πανκ και Πειρατές!

    Τα πιτσιρίκια το καταχάρηκαν, οι μεγάλοι έβγαλαν τη μάσκα της καθημερινότητας και ακολούθησαν αβίαστα και ακομπλεξάριστα το ρυθμό του Ποσειδώνα, τη θεατρικότητα της Νέας Σελήνης, αναφορικά με τη μεταμφίεση και το πόσο εύκολα "μπήκαμε" στο πετσί του ρόλου μας,το εξάγωνο με το Δία που ευλόγησε την επιτυχία του μπουφέ και την Αφροδίτη στον Κριό που μας ξεσήκωσε από τις καρέκλες μας!
    Ανάμεσα στους καλεσμένους ήταν και κάποιοι εκπρόσωποι του μεταβλητού σταυρού, οι οποίοι παρ'όλες τις αναποδιές που είχαν (ατύχημα με τραυματισμό από μηχανάκι), αποφάσισαν έστω και κουτσαίνοντας, να μασκαρευτούν και να έρθουν στο σπίτι μας!

    Ήταν μια ΥΠΕΡΟΧΗ Νέα Σελήνη στα ψαράκια, που με την απέραντη βοήθεια του Ποσειδώνα, έγινε αξέχαστη και έστω για λίγο ζήσαμε το παραμύθι μας, κάναμε τα παιδάκια μας να χαρούν πολύ, και το σημαντικότερο: Μπορεί να κράτησε λίγο, αλλά θα τη θυμόμαστε για πολλά πολλά χρόνια ακόμη!
    Τα κορίτσια μου...
    Όλη η ζωή μου..!!!!

  2. #2

    Re: Νέα Σελήνη σε σύνοδο με Ποσειδώνα στους Ιχθύες.

    Παντα τετοια...να σου ζησει η Ψαρινα σου
    Altec40 πλέον..:Ρ

 

 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads