s
ΣΥΝΑΣΤΡΙΑ
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 10 of 11
  1. #1

    ΣΥΝΑΣΤΡΙΑ

    Τελικά είναι πάρα πολύ δύσκολη η αστρολογία,διάβασα τα σχετικά άρθρα και ειλικρινά κατάλαβα ελάχιστα...Στη δική μου συναστρία ο ήλιος μου κάνει τετράγωνο με την αφροδίτη του και η σελήνη μου κάνει τετράγωνο με τον ήλιο του,ενώ και των δύο οι σελήνες είναι χιαστί.Επιπλέον η σελήνη μου κάνει τρίγωνο με την αφροδίτη του και ο άρης μου τετράγωνο με τη σελήνη του.Αν κατάλαβα καλά η σχέση αυτή θα είναι έντονη και προβληματική?
    Επίσης προσπαθώ να καταλάβω πως λειτουργούν οι οίκοι στις συναστρίες,πώς καταλαβαίνεις π.χ αν έχει προοπτική μια σχέση?
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  2. #2

    Re: ΣΥΝΑΣΤΡΙΑ

    Quote Originally Posted by gkaziara View Post
    Τελικά είναι πάρα πολύ δύσκολη η αστρολογία,διάβασα τα σχετικά άρθρα και ειλικρινά κατάλαβα ελάχιστα...Στη δική μου συναστρία ο ήλιος μου κάνει τετράγωνο με την αφροδίτη του και η σελήνη μου κάνει τετράγωνο με τον ήλιο του,ενώ και των δύο οι σελήνες είναι χιαστί.Επιπλέον η σελήνη μου κάνει τρίγωνο με την αφροδίτη του και ο άρης μου τετράγωνο με τη σελήνη του.Αν κατάλαβα καλά η σχέση αυτή θα είναι έντονη και προβληματική?
    Επίσης προσπαθώ να καταλάβω πως λειτουργούν οι οίκοι στις συναστρίες,πώς καταλαβαίνεις π.χ αν έχει προοπτική μια σχέση?
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Τα αγαθά κόποις κτώνται :bigsmile:
    Συνέχισε το διάβασμα χωρίς να βιάζεσαι και σιγά σιγά θα μπεις στο νόημα.
    Αν ήταν τόσο εύκολο όσο δείχνει, δεν θα είχε και αξία :bigsmile:
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  3. #3

    Re: ΣΥΝΑΣΤΡΙΑ

    Δεν έχεις και άδικο, θέλει πολύ διάβασμα και ίσως αυτό είναι και το ενδιαφέρον στην όλη υπόθεση.Δε μου απάντησες όμως αν κατάλαβα σωστά (περι δύσκολης σχεσης) ¨???

  4. #4

    Re: ΣΥΝΑΣΤΡΙΑ

    Quote Originally Posted by gkaziara View Post
    Δεν έχεις και άδικο, θέλει πολύ διάβασμα και ίσως αυτό είναι και το ενδιαφέρον στην όλη υπόθεση.Δε μου απάντησες όμως αν κατάλαβα σωστά (περι δύσκολης σχεσης) ¨???
    Εσύ πώς την βλέπεις;
    Επίκαιρον
    Κεσάτια!
    Πάγιον
    Η αστρολογία είναι πολύ σημαντικό πράγμα, για να το αφήσουμε στα χέρια αυτών που δηλώνουν "επαγγελματίες" αστρολόγοι.

  5. #5

    Re: ΣΥΝΑΣΤΡΙΑ

    Εγώ λέω να αφήσω τη συναστρία...και να ξαναπιάσω καλύτερα το χάρτη μου...Μάλλον δεν έχω καταλάβει και πολλά,ειδικά αυτά με τους οίκους μου φαίνονται "μπέρδεμα" θα με βοηθούσε μία απάντηση σχετικά με το άν έχω καταλάβει σωστά π.χ έχω τον 7 οίκο στον αιγόκερω και επειδή ο κυβερνήτης του είναι ο κρόνος σημαίνει ότι έχω τον 7 στον κρόνο?Επίσης διάβασα κάτι σχετικά με πλανήτες που "εμπεριέχονται" δηλαδή να έχεις δύο πλανήτες στο ίδιο ζώδιο - οίκο? ή απέναντι?
    Ελπίζω να μη σε ζάλισα.....

  6. #6
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    276

    Re: ΣΥΝΑΣΤΡΙΑ

    Quote Originally Posted by gkaziara View Post
    Εγώ λέω να αφήσω τη συναστρία...και να ξαναπιάσω καλύτερα το χάρτη μου...Μάλλον δεν έχω καταλάβει και πολλά,ειδικά αυτά με τους οίκους μου φαίνονται "μπέρδεμα" θα με βοηθούσε μία απάντηση σχετικά με το άν έχω καταλάβει σωστά π.χ έχω τον 7 οίκο στον αιγόκερω και επειδή ο κυβερνήτης του είναι ο κρόνος σημαίνει ότι έχω τον 7 στον κρόνο?Επίσης διάβασα κάτι σχετικά με πλανήτες που "εμπεριέχονται" δηλαδή να έχεις δύο πλανήτες στο ίδιο ζώδιο - οίκο? ή απέναντι?
    Ελπίζω να μη σε ζάλισα.....
    Στην πρωτη σου ερωτηση - το οτι εχεις ακμη 7ου στον αιγοκερω , δεν σημαινει οτι εχεις τον Κρονο στον 7ο οικο . Εκτος και αν οντως βρισκεται εκει ... :unsure:
    Που βρισκεται ο Κρονος σου , σε ποιον οικο και ζωδιο ?
    Απλα αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να κοιταξεις το που βρισκεται ο κυβερνητης του 7ου σου ( δλδ ο Κρονος , οπως πολυ σωστα ειπες ) και μετα να δεις τι οψεις κανει με αλλους πλανητες .
    Οσον αφορα τους εμπεριεχομενους πλανητες , ειναι οταν βρισκεται ενας ή παραπανω πλανητες ( οχι απαραιτητα δυο ) μεσα σε εναν οικο .
    Και οχι σε ενα ζωδιο , γιατι μπορει να εχεις δυο πλανητες σε ενα ζωδιο , αλλα να ειναι σε διαφορετικους οικους !
    Το απενταντι , ειναι αλλη ιστορια .... μαλλον τα εχεις μπερδεψει λιγο
    Στην ουσια εμπεριεχομενος , ειναι αυτος που βρισκεται ''μεσα'' , με πολυ απλα λογια .


  7. #7

    Re: ΣΥΝΑΣΤΡΙΑ

    ο.κ ο κρόνος μου είναι στον Λέων στον 2 οίκο και ο ουρανός στον σκορπιό στον 5 οίκο επίσης στον 5 οίκο βρίσκεται και το βέρτεξ στον τοξότη.Στον 7 δεν έχω κανέναν πλανήτη.
    Ο 5 και ο 7 είναι οι πλανήτες των σχέσεων?

  8. #8

    Re: ΣΥΝΑΣΤΡΙΑ

    Quote Originally Posted by gkaziara View Post
    Ο 5 και ο 7 είναι οι πλανήτες των σχέσεων?
    Μάλλον εννοείς οίκοι σχέσεων και όχι πλανήτες...Ναι όντως ο 5ος και ο 7ος οίκος συνδέονται με θέματα σχέσεων αλλά με διαφορετικό τρόπο.Νομίζω πως μπορείς να το καταλάβεις εαν δεις τι αντιπροσωπεύουν οι οίκοι σε γενικότερο επίπεδο. Π.χ Ο 5ος αφορά γενικά τη δημιουργία, τη διασκέδαση και το φλερτ. Ο 7ος αφορά γενικά τις σχέσεις,το γάμο,τις συνεργασίες.
    ''Ζητώ τα θρύμματα κι έχω το ακέραιο΄ ποθώ τα χιλιάδες κομμάτια κι έχω το όλο΄ ανιχνεύω το πολλαπλό κι έχω το ένα.''
    Γιάννης Ευσταθιάδης

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    276

    Re: ΣΥΝΑΣΤΡΙΑ

    Quote Originally Posted by gkaziara View Post
    ο.κ ο κρόνος μου είναι στον Λέων στον 2 οίκο και ο ουρανός στον σκορπιό στον 5 οίκο επίσης στον 5 οίκο βρίσκεται και το βέρτεξ στον τοξότη.Στον 7 δεν έχω κανέναν πλανήτη.
    Ο 5 και ο 7 είναι οι πλανήτες των σχέσεων?
    Μια συνοπτικη ερμηνεια των οικων ... ενα αρθρο που μπορεις να διαβασεις ειναι αυτο - http://www.myhoroscope.gr/17-%EF%DF%...%E1%F6%DE.html


    Για τον 5ο οικο , κατι που μπορει να σε βοηθησει ειναι αυτο - http://www.myhoroscope.gr/17-%EF%DF%...%F7%E7%F2.html

    Ο 5ος οικος , μπορει να ειναι οικος σχεσων , αλλα μιλαμε για σχεσεις τυπου φλερτ κτλ .. Δλδ ειναι πιο αναλαφρος σε σχεση με τον 7ο :embarrest
    Ενω ο 7ος οικος ειναι οικος σχεσεων , συνεργασιων , γαμου ....
    Θα κοιταξεις και τους δυο δλδ ! Το που εχουν ακμη , που βρισκονται οι κυβερνητες τους κ.ο.κ. , αν δεχονται οψεις και επισης αν υπαρχουν και εμπεριεχομενοι πλανητες .. τι οψεις δεχονται και εκεινοι απο τον κυβερνητη του οικου και οχι μονο ! :unsure:

    Οκ, δεν πειραζει που δεν εχεις κανεναν πλανητη στον 7ο .. Κοιταξε οσα σου ειπα και προσπαθησε να τα συσχετισεις .
    Επισης καλο θα ηταν να κοιταξεις και την Αφροδιτη σου , μιας και ειναι κυβερνητης του 7ου καθεαυτου . Τι οψεις κανει κτλ ...
    Ελπιζω να σε βοηθησα καπως ... και να μην σε μπερδεψα περισσοτερο

  10. #10

    Re: ΣΥΝΑΣΤΡΙΑ

    Σ'ευχαριστώ πολύ, με ξεμπέρδεψες αρκετά.

 

 
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads