s
[Συζήτηση] Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern) - Page 9
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 9 of 13 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 LastLast
Results 81 to 90 of 130
  1. #81
    Join Date
    Oct 2011
    Όνομα:
    ΕΛΕΝΗ
    Posts
    273

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Quote Originally Posted by planitaki View Post
    Γεια σου ΕΛΕΝΗ1 , σ΄ευχαριστω για τις ευχες σου και τα καλα σου λογια , ειναι αληθεια πως οτι εχω μαθει για την ηλιακη μεχρι στιγμης το χρωσταω στην Τινα και εχω να μαθω πολλα ακομη .
    Δασκαλα μας , θελω και τις δικες σου παρατηρησεις αν εχεις το χρονο
    Έπαθα και εγώ ένα σοκ...λέω τόσο άχρηστη είμαι που μία τέτοια ανάλυση δεν θα την έκανα ούτε στα όνειρα μου
    Είναι πάρα πολύ καλή η ανάλυση σου και συγχαρητήρια στην Κυρία Ζαχαριάδου που κάνει τόσο καλή δουλειά.
    Εγώ δεν έχω κάνει μαθήματα και λογικό είναι να μην ξέρω τόσα πράγματα ακόμη αλλά προσπαθώ όσο μπορώ μόνη μου.

  2. #82

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Ελενη μου , ουτε σοκ !!!!!! να παθαινεις , ουτε αχρηστη ;;;;;να νοιωθεις , απλως θελεις το χρονο σου και πολυ διαβασμα . Εγω για το σχολειο τοσο διαβασμα δεν εχω ριξει!!!!!!!!!!!!

  3. #83

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Είπα να ασχοληθώ κι εγώ με την ΗΕ. Έχω διαβάσει διάφορα αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό. Έχει κάποια ιδιαίτερη σημασία όταν η ΗΕ πέφτει πάνω σε πανσέληνο;

  4. #84
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Γεια σου Amarige και Χρόνια Πολλά.

    Όταν δεις κάτι τέτοιο σε ηλιακή επιστροφή έχε ανοιχτές τις κεραίες σου να ολοκληρώσεις μέσα στην χρονιά ζητήματα που άπτονται των οίκων που βρίσκεται ο Ήλιος και η Σελήνη. Ακόμη κι αν δεν είσαι έτοιμη να "κλείσεις" κάποιες πόρτες, τα γεγονότα από μόνα τους ωθούν προς αυτή την κατεύθυνση.

    ΥΓ Και μια παράκληση....πολλοί από εσάς μπαίνετε και διαβάζετε τις απορίες των μελών. Μπείτε στον κόπο να απαντήσετε ακόμη κι αν δεν είστε σίγουροι για την απάντηση. Μέσα από τη δική σας συμμετοχή και συζήτηση κάποιοι άλλοι θα πάρουν το θάρρος να θέσουν τις δικές τους απορίες .

  5. #85

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Χρόνια πολλά κι από μένα σε όλους.
    Σ ευχαριστώ Τίνα, επιβεβαιωσες τις υποψίες μου! Αυτή η αντιθεση Ήλιου-Σεληνης πέφτει στον άξονα 1ου-7ου όπου μάλιστα εκεί στον 7ο είναι μαζεμένοι κι άλλοι πλανητες. Κ γενικά έχω τους περισσότερους πλανητες σε γωνιακους οίκους στη φετινη μου ΗΕ! Ο χάρτης αποτυπώνει αυτό που νιώθω νομίζω, μια διάθεση να αλλάξω ό,τι με έχει χαλάσει και ταλαιπωρησει όλα αυτά τα χρόνια και ήδη κανω βηματα να γινει πράξη και να μη μεινει μονο στη διάθεση! Ο ωροσκόπος στην παρθένο λίγο με "χαλάει" αλλά θελω να πιστευω ότι θα λειτουργησει θετικά παρά την σχετική ταλαιπωρία που δειχνει, να αφήσω την τεμπελιά του ψαριού που είμαι και να ασχοληθώ με την καθημερινοτητα, τη δουλειά και τις λεπτομερειες της. Ίδωμεν...
    Θα ξανακανετε καποιο σεμινάριο για την ΗΕ ή οτιδηποτε άλλο; Με ενδιαφερει πολύ. Διαδικτυακά κυρίως. Γιατί μενω επαρχία και δε μου ειναι ευκολο να έρχομαι Αθήνα. Ίσως μονο αν γινει κάποιο Σαββατοκυριακο. Σχεδιάζετε κάτι σχετικά;

  6. #86
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Να μη σε χαλάει καθόλου ο ωροσκόπος...όλα χρειάζονται και τα καθημερινά να τακτοποιούνται και οι λεπτομέρειες και όλα. Χώρια που για εσένα ειδικά, επιβάλλονται ....... . Όπως και να χει, είναι χρονιά που θα πρέπει να εστιάσεις στις σχέσεις σου με τους άλλους. Καλά ξεμπερδέματα εύχομαι .

    Προσωπικά όποτε κάνω σεμινάριο το ανακοινώνω, οπότε όταν προγραμματίσω κάτι θα ενημερωθείς

  7. #87

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Καλησπερα σε ολους!

    Στη φετεινη μου ηλιακη επιστροφη η οποια ξεκιναει τον ιουλιο,την ιδια μερα πραγματοποιειται νεα σεληνη στις 3.52 του λεοντα και στις 4.31 ειναι ο γενεθλιος ηλιος μου.Αφροδιτη.ερμης,διας.ηλι ος στον 7ο οικο επιστροφης.Σαν πολλοι μαζευτηκαν αυτη την χρονια...!

    Ο ηλιος ειναι στις 4.31 και η ακμη του 8ου επιστροφης στις 7.05 λεοντα και η σεληνη στον 8ο ηλιακο οικο στις 12.ο5 λεοντα.Επειδη η οψη ειναι αποκλινουσα εχει καποια σημασια;Και αν ναι,η νεα σεληνη γινεται στον 7ο ηλιακο η στον 8ο η επηρρεαζει και τους 2;Παντως η ακμη του 8ου ηλιακου ειναι σε συνοδο ακριβειας με γενεθλιο ωροσκοπο.

  8. #88

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Κάτι που με μπερδεύει: Όταν υπάρχει μια σημαντική όψη στον χάρτη Η.Ε, κοιτάμε τους οίκους της Η.Ε που βρίσκονται οι πλανήτες ή τους γενέθλιους;
    Τίνα ένα διαδικτυακό σεμινάριο για Η.Ε θα ήταν πολύ καλή ιδέα

  9. #89
    Join Date
    May 2008
    Όνομα:
    Τίνα
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    2,022

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Melenia πάντα πίστευα πως για να βρίσκεται ένας πλανήτης εκεί που βρίσκεται (ακόμη κι αν είναι στις τελευταίες μοίρες ενός οίκου ή ζωδίου) βρίσκεται εκεί για να δηλώσει κάτι. Πιστεύω δηλαδή πως πιάνει και τους 2 οίκους. Όσο κι αν είναι στον 7ο δεν παύει να κάνει σύνοδο με 8ο οίκο. Τώρα για την όψη ... 8 μοίρες ανοχή και αποκλίνουσα δεν νομίζω πως πρέπει να πιαστεί.

    Maggicca κοιτάμε τους οίκους που πέφτουν στην ηλιακή αλλά και του γενέθλιου.

    Και μια ερώτηση, τι ακριβώς εννοείς όταν λες "σημαντική όψη στον χάρτη της Η Ε ";

    ΥΓ Σχεδιάζω σεμινάριο για τέλος Μαίου με αρχές Ιουνίου

  10. #90

    Re: Εισαγωγή και Μελέτη Ηλιακής Επιστροφής (Solar Rutern)

    Πολύ χαίρομαι για το σεμινάριο.
    Σημαντική όψη, εννοώ όψη που υπάρχει στον γενέθλιο και επαναλαμβάνεται στον χάρτη Η.Ε. Π.χ στην φετινή μου ηλιακή επιστροφή σελήνη αντίθεση Κρόνος (και με 9 μοίρες ανοχή σύνοδος με ήλιο) στον 8ο και 2ο οίκο αντίστοιχα. Η αντίθεση υπάρχει και στον γενέθλιο σε ακμές 3ου και 9ου αντίστοιχα. Οι πλανήτες Η.Ε είναι στις ακμμές 12ου και 6ου στον γενέθλιο. Θα θεωρήσω λοιπόν οτι εμπλέκονται οι οίκοι 2ος, 8ος, 6ος, 12ος; Σε ποιούς όμως θα δώσουμε περισσότερη βαρύτητα;
    Last edited by maggicca; 27-04-2014 at 12:12 AM.

 

 
Page 9 of 13 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads