s
Μέθοδος χαρτομαντείας - Page 9
Καλωσήλθατε στην αστρολογική μας κοινότητα! αστρολογία στην ελλάδαΕΔΩ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ
Register

Αξιόπιστο! Έγκυρο, ΔΩΡΕΑΝ αστρολογικό πρόγραμμα online!

ΔΩΡΕΑΝ γενέθλια ανάλυσή, προσωπικές διελεύσεις, ερωτικές προβλέψεις κάθε μέρα!

ΓΡΑΠΤΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ! Τις βρίσκετε ΜΟΝΟ στο νέο μας site. Πατήστε εδώ
Βρείτε μας στο Facebook Βρείτε μας στο Twitter Επικοινωνήστε μαζί μας
Page 9 of 47 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... LastLast
Results 81 to 90 of 468
  1. #81
    Join Date
    May 2006
    Posts
    26

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Λοιπόν, οκ με τα χαρτιά που ψάχνουμε από το κάτω μέρος της τράπουλας κ με αυτά που τα καπακώνουμε από το πάνω μέρος, όσο φτιάχνουμε το σωρό που είπες.....

    Όταν τελειώσει αυτό, στην ουσία έχουμε ένα σωρό με τετράδες η μία πάνω στην άλλη και καθεμία από αυτές αποτελείται από ένα ανοιχτό και 3 κλειστά φύλλα.....Σωστά ως εδώ??

    Μετά για να ανοίξουμε το σωρό και να κατεβάσουμε ανοιχτές τις 4αδες, ξεκινάμε από την 4αδα που βρίσκεται ψηλότερα στο σωρό και τη βάζουμε κάτω πρώτη σε σειρά και τις υπόλοιπες 4αδες κάτω από αυτήν, όπως στο 1ο στάδιο?:wondering

  2. #82
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by aigokeraki!
    Λοιπόν, οκ με τα χαρτιά που ψάχνουμε από το κάτω μέρος της τράπουλας κ με αυτά που τα καπακώνουμε από το πάνω μέρος, όσο φτιάχνουμε το σωρό που είπες.....

    Όταν τελειώσει αυτό, στην ουσία έχουμε ένα σωρό με τετράδες η μία πάνω στην άλλη και καθεμία από αυτές αποτελείται από ένα ανοιχτό και 3 κλειστά φύλλα.....Σωστά ως εδώ??

    Μετά για να ανοίξουμε το σωρό και να κατεβάσουμε ανοιχτές τις 4αδες, ξεκινάμε από την 4αδα που βρίσκεται ψηλότερα στο σωρό και τη βάζουμε κάτω πρώτη σε σειρά και τις υπόλοιπες 4αδες κάτω από αυτήν, όπως στο 1ο στάδιο?:wondering
    ακριβώς όπως τα πες , αυτός ειναι ο τρόπος !!!

  3. #83
    Join Date
    May 2006
    Posts
    26

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Thanks Μαράκι!!!:amuse:

  4. #84
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    20

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    ok!κι εγώ τα βρισκω κατανοητά !!!!!!!!μάλλον αυτό
    λέγεται ξεκαθάρισμα.Απορία το κάνω μία φορά και τέλος?

  5. #85
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    28

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    σε αυτο το στάδιο τα χαρτιά που κρατάμε μέσα (τα υπόλοιπα αν εμφανιστούν όταν τραβάω απο κάτω χαρτί τα πεταω έξω ) ειναι όλα τα δικά μου ξέρετε ποιά εννοώ (2,3,4,5,6,7,8,Q,J,) αλλά αυτη τη φορά κρατάω μέσα και τον Α κούπα (που συμβολίζει την αγάπη) και τον Α καρό (που συμβολίζει την είδηση) και κρατάω μέσα το άτομο που με ενδιαφέρει και τον Ρήγα και τον αντίστοιχο Βαλέ ...

    καλημέρα Μaraki.
    όταν λεσ κραταάω τα δικά μου χαρτια ενοεισ για παραδειγμα αν εγώ ειμαι μια νταμα σπαθι κρατώ τα σπαθιά ? σπαθί, 3 σπαθι κτλ?
    επισης αν αυτός που με ενδιαφέρει είναι ενας Κ κουπα το ΄φύλο που επίσης τον αντιπροσοπεύει ειναι και ο βαλές κουπα?
    ευχαριστώ και καλή συνεχεια

  6. #86
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by ilav
    σε αυτο το στάδιο τα χαρτιά που κρατάμε μέσα (τα υπόλοιπα αν εμφανιστούν όταν τραβάω απο κάτω χαρτί τα πεταω έξω ) ειναι όλα τα δικά μου ξέρετε ποιά εννοώ (2,3,4,5,6,7,8,Q,J,) αλλά αυτη τη φορά κρατάω μέσα και τον Α κούπα (που συμβολίζει την αγάπη) και τον Α καρό (που συμβολίζει την είδηση) και κρατάω μέσα το άτομο που με ενδιαφέρει και τον Ρήγα και τον αντίστοιχο Βαλέ ...

    καλημέρα Μaraki.
    όταν λεσ κραταάω τα δικά μου χαρτια ενοεισ για παραδειγμα αν εγώ ειμαι μια νταμα σπαθι κρατώ τα σπαθιά ? σπαθί, 3 σπαθι κτλ?
    επισης αν αυτός που με ενδιαφέρει είναι ενας Κ κουπα το ΄φύλο που επίσης τον αντιπροσοπεύει ειναι και ο βαλές κουπα?
    ευχαριστώ και καλή συνεχεια
    λοιπόν κρατάω αν εγω ειμαι σπαθί τα 2,3,4,5,6,7,8,Q,J σπαθί και αν αυτός που με ενδιαφέρει που πρέπει να πώ οτι δεν μπορεί να βάλουμε το ίδιο χρώμα με το δικο μας ακόμα και αν ειναι στα ίδια χαρακτιριστικα αναγκαστικά προκειμένου να τον αναγνωρίζουμε πρέπει να του δώσουμε ή ενα άλλο χρώμα π.χ. κούπα τότε λοιπόν σε αυτο το στάδιο κρατάω και τον Βαλέ κούπα και τον Ρήγα κούπα μέσα που ειναι ο ίδιος ο ανθρωπος που μας ενδιαφέρει ...
    ναι ειναι και ο Βαλές γιατί ο Βαλές ειναι η ψυχή του , η σκέψη του ενω ο Ρήγας ειναι ο ίδιος σαν άτομο ...οκ?

  7. #87
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Quote Originally Posted by ΜΕΛΑΝΙ
    ok!κι εγώ τα βρισκω κατανοητά !!!!!!!!μάλλον αυτό
    λέγεται ξεκαθάρισμα.Απορία το κάνω μία φορά και τέλος?
    λοιπόν καλημέρα , ναι αυτο ειναι το ξεκαθάρισμα και το κάνω τρεις φορές ...

  8. #88
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    20

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Καλημέρα Μαράκι, θα ήθελα να ρωτήσω ποιό είναι το χαρτί που δείχνει
    ότι θα είσαι μαζί με κάποιον.Π.χ. εγώ έχω χωρίσει ποιός είναι ο συνδυασμός
    των φύλλων που δείχνει ότι θα ξαναείμαι μαζί με το πρόσωπο που με ενδιαφέρει?

  9. #89
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    20

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Α!!!!!!!!!και ποιοι θεωρέις ότι είναι οι ποιο βασικοί
    συνδυασμοί?

  10. #90
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    248

    Re: Μέθοδος χαρτομαντείας

    Καλήσπέρα, να ξεκινήσω με κάποιους συνδυασμούς και θα με βοηθήσετε και εσείς με τις ερωτήσεις σας γιατι λογικό ειναι να μην μου έρχονται όλα στο κεφάλι αυτη τη στιγμή!!!
    λοιπόν
    όταν πέσει δίπλα στο 2 το 10 σπαθί σημαίνει περίοδος ναι ! ναι ! μην σας φαίνεται περίεργο σημαίνει περίοδο όταν έχω 2 και 10 σπαθί και 10 μπαστούνι πρόβλημα στην περίοδο ...
    στους άντρες κάτι αντίστοιχο σημαίνει δυο πράγματα ή πρόβλημα με τα σεξουαλικά τους ή αλληγορικά περίοδος με την έννοια οτι δεν έχουν ερωτικά διάθεση σαν να χουν περίοδο...
    τα δυάρια μαζί είπαμε σημαίνει ερωτικά συνεύρεση 2 δυάρια και στη μέση το 10 μπαστούνι σημαίνει εμπόδιο για ερωτική πράξη ...
    το 2αρι μας μαζί με τον Α σπαθί σημαίνει εγγυμοσύνη ...
    τα 3αρια αν πέσουν μαζί σημαίνει οτι οι δρόμοι μας συναντίούνται άρα έχω συνάντηση ...αν ανάμεσα στα 3αρια πέσει το 10 μπαστούνι σημαίνει οτι θα υπάρχει εμπόδιο για να συναντηθούμε ή τσακωμός κατα τη συνάντηση ...
    αν στο 3αρι απο μόνο του πέσει το 10 μπαστούνι και πιο έντονο αν πέσει ο Α μπαστούνι καλά θα κάνουμε να προσέχουμε για κάποιο ατύχημα ...
    τα 4αρια αν πέσουν μαζί ειναι ενας απο τους συνδυασμούς που μας δηλώνει οτι έχουμε εναν καλό δεσμό αφού τα σπίτια μας ειναι μαζί ...
    αν το 3 πέσει δίπλα στο 4 του δικού μας (΄΄η του άντρα που μας ενδιαφέρει) σημαίνει οτι θα πάμε σπίτι του...
    και το αντίστοιχο αν το δικο του 3 ΄πέσει στο δικό μας 4αρι.
    αν στο 4αρι μας πέσει 10 μπαστούνι ή χειρότερα Α μπαστούνι σημαίνει οτι κάτι άσχημο θα συμβεί μέσα στο σπίτι μας στην οικογένεια μας ...
    τα 5αρια ειναι κι αυτα ένας πολύ καλός συνδυασμός ως ένδειξης καλής σχέσης όταν πέσουν μαζί αφου ειναι σαν να ναι οι καρδιές μας μαζί (του αλλου και η δικιά μας άρα θέλω να πέσει μαζί το 5αρι μου και το 5αρι του άλλου ) όμως προσέξτε αν ανάμεσα στις καρδιές πέσει ενα 10 μπαστούνι τότε έχουμε να κάνουμε με πρόβλημα συναισθηματικής άποψης (ενα πράγμα μας τελείωσε , ενα πλήγωμα μόνιμο που κάποιος απο τους δύο κουβαλά, ή και οι δύο μαζί ) ...
    τα 6αρια αν πεσουν μαζί σημαίνει οτι θα ξεσηκωθούμε να πάμε κάπου με τον άλλον π.χ. κανονίζω να πάω αυτη την Κυριακή βόλτα κάπου σχετικά μακριά απο τα συνηθισμένα αυτο σημαίνει ξεσηκώνομαι 6+6 αν όμως ανάμεσα στα εξάρια μπεί ενα 10μπαστούνι τότε μάλλον δεν θα γίνει αυτο που έιχατε κανονίσει , αυτη η βόλτα ή δεν θα σας βγει σε καλό ή θα ματαιωθεί για κάποιο λόγο...

    να κάνω μία ξεκούραση και να επανέλθω !!!

 

 
Page 9 of 47 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Διαφήμιση
ads from google
Χορηγός
google ads